Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Rośliny doniczkowE  (Przeczytany 26484 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pacuszka7

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #30 : 2005-03-05, 18:36 »
mnie wkurzają paprocie mojej mamy...musze je podlewać a to jest straszne :grr:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #31 : 2005-03-05, 19:10 »
pacuszka podlewanie kwiatów jest straszne? :Oo:
Zapisane

golden

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #32 : 2005-03-05, 19:18 »
U mnie jest niewiele kwiatow :P w zasadzie "aż" 3 :lol: :lol: :lol: wisza jeden pod drugim na scianie nad blatem oddzielajacym kuchnie od reszty :mrgreen: patrzac od góry - hoja i 2 aloesy (mniejszy i wiekszy :hehe: )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rośliny doniczkowE
« Odpowiedz #32 : 2005-03-05, 19:18 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #33 : 2005-03-05, 21:39 »
Nie przepadam za kwiatami doniczkowymi, ale są w domu, jakieś takie zielone, 2 paprotki, 1 bambus, 1 kaktus(mój! mam go parę lat, doniczka wyblakła a kaktus nie urósł...hm...) a reszty nazw nie znam. Razem doniczek z kwiatkami jest.... <liczy> 10  :)
Zapisane

Nicka

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #34 : 2005-03-05, 21:39 »
ja KOCHAM paprotki... i mam ich kilka  wpokoiku...

wogóle uwielbiam rośliny :D
Zapisane

Leloo

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #35 : 2005-03-05, 22:13 »
Ja mam duzo kaktusow stoja u mnie w pokoju na parapecie... mam jeszcze kilka jakis roslinek... Kiedys mialem wielke anturium... chyba bylo na nim z 15 kwietow czy nawet wiecej... ale tata je wzial do pracy bo montowalismy zaluzje i sie nie miescily na paraopecie...

A w ogrodkuuu to latem mam pelnoooo.... roznych... sa tulipany, astry, peralgonie wszytskoo:D
Zapisane

navel

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #36 : 2005-03-05, 22:26 »
u nas jest ok. 10 kwiatków w domu, ale za nic nie wie nikt jak się który nazywa. :mrgreen: A ja mam w pokoju jeden, taką palemkę, a w kuchni stoi moja ukochana roślinka z IKEI, którą hoduję już z pół roku..  :lol: Ogólnie, u nas w domu nie ma zbyt wiele kwiatów doniczkowych, ale za to często stoją jakieś w wazonie. :)
Zapisane

Nataila

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #37 : 2005-03-05, 22:34 »
Cytat: Alya
Chodzi o geranium ;)


Dziękuję :) .

I przypomniało mi się, że hodujemy z mamą też mandarynkę z przypadku. Ktoś włożył pestkę do doniczki. Chyba nawet tam jest kilka pestek: mandarynki, pomarańczy i cytryny. Pomieszanie z poplątaniem :lol: .
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #38 : 2005-03-05, 22:37 »
Nataila - jak z tego wyrosną owoce , to  podrzuć mi , OK ? Mieszanka mandarynki , pomarańczy i cytryny .... Pycha  :essen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rośliny doniczkowE
« Odpowiedz #38 : 2005-03-05, 22:37 »

Nataila

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #39 : 2005-03-05, 22:41 »
Nawet jeśliby coś wyrosło, to jakieś zmutowane. A jak będzie miało zęby i będzie gryzło? :;d: Żarłoczna Mandarynko-Pomarańczo-Cytryna W Akcji :lol: .
Zapisane

Beguelle

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #40 : 2005-03-05, 23:59 »
Aaa i jeszcze jedno...ja nie moge miec kwiatow, bo zapominalabym je podlewac :lol:
Dobrze, ze moje dzieci sie domagaja jedzenia :P  Yhh...o nich bym nigdy nie zapomniala...!!! :P A taki kwiatek stoi...i nic....ani me ani be  :lol:  Jeszcze jak pachnie to fajnie...a takie zielone listki,yhh ;)
Mialam kiedys kwiatka w pokoju, ale umarl...dosc szybko :P
Zapisane

kareena

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #41 : 2005-03-06, 17:33 »
ja tez malo pamietam o kwiatkach :P ale mimo to mam 3 w pokoju:

- na parapecie: kaktus i drzewko szczescie (moj ulubiony wiec go czasem podlewam :lol: )
- na szafie zeby kot na nią nie skakal (:P) mam tzw "głupiego jasia" ktory ma jeszcze inna bardziej oficjalną nazwe ale niestety jej nie pamietam ;) moge tylko rzec ze ten kwiat rosnie dosc szybko i jest z gatunku tych zwisających :)
Zapisane

KaŚkerS

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #42 : 2005-03-06, 17:36 »
a ja mam kaktusa i jakies brzydkie kwiatki :P
Zapisane

Kozica

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #43 : 2005-03-06, 17:39 »
ja bardzo lubię fiołki... dlatego mam ich sporą kolekcję o różnobarwnych kwiatkach... zamieszkują głównie parapet w moim pokoju, no ale też mają miejsce w dużym na parapecie... a poza tym w domu roi się także od innych kwiatków
Zapisane

KikerS

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #44 : 2005-03-06, 18:28 »
A ja dzisiaj sobie w ikei kupiłam ananaska.. i stoi kolo moijego ikeijnego bambusa :lol:  ananasek jest boski :banan:

Edit: Zauważyłam ze wiele osób na drzewko szczęścia... powiedzcie mi jak to wygląda? ma może ktoś fotki? Prosze o szczegołowe opisanie roślinki :P dziękuje :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rośliny doniczkowE
« Odpowiedz #44 : 2005-03-06, 18:28 »

polna_mysza

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #45 : 2005-03-07, 11:26 »
A ja mam krokusa i kaktuski :lol:   :lol:   :lol:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #46 : 2005-03-07, 13:12 »
Drzewko szczęścia -> Grubosz drzewiasty :;d:



Nazwa zwyczajowa
Grubosz (Crassula)

Rodzina
Crassulaceae (Gruboszowate)
Do tych sukulentów należą także Rochea, Kalanchoe i inne.

Gatunki/odmiany
C. argentea, C. arborescens (drzewiasty), C. perforata, C. rupestris, C. falcata, C. lycopodioides (widłakokształtny), C. ovata i inne.

Występowanie
W naturze rośnie w południowej Afryce.

Rozmiary
Drzewkowate mogą dorastać do 70-90 cm wysokości. Pozostałe raczej niskie (30 cm). Będą bardzo piękne i krępe, jeśli będziemy usuwać stożki wzrostu (uszczykiwanie) dwukrotnie w okresie maj - sierpień, a roślina będzie stała w pełnym słońcu.

Zastosowanie
Egzemplarz okazowy lub łączony z innymi sukulentami i kaktusami. W lecie stawiamy w pełnym słońcu na balkonie lub w ogródku, ale do słońca przyzwyczajać stopniowo. Nie wystawiać bezpośrednio na słońce po przerwie zimowej, bo liście ulegną oparzeniom.

Ulistnienie
W zależności od odmiany - u drzewiastego liście są owalne, mocno błyszczące, twarde, z czerwoną krawędzią, ułożone naprzeciwlegle. Zawierają dużo wody. U widłakokształtnego liście są malutkie, twarde, łuskowate, okrywają cały pęd. Odmiany hodowlane mają także liście żółte i szare.

Kwiaty
Białe (C. arborescens), żółte (C. rupestris), niepozorne, tylko u starszych (7-10-letnich) egzemplarzy. Czerwone i dekoracyjne u C. falcata (Rochea coccinea).

Oświetlenie
Jasno i słonecznie. Rośliny pustynne potrzebują dużo słońca w lecie. Zimą jak najbliżej okna, chociaż wytrzymają w półcieniu, ale stracą zwarty pokrój i ogołocą się od dołu.

Temperatura
Niewymagające, ale preferują ciepło w dzień, chłodniej nocą. Wytrzymają nocą także w pokojowej temperaturze. Uwaga na mróz i przeciągi zimą - liście zawierają dużo wody, więc mróz może je łatwo zwarzyć. Gdy pokój wietrzony zimą odsuwać daleko od źródła przeciągu. Tak, jak innych roślin nie stawiać blisko kaloryfera.

Nawożenie
Nawóz do roślin zielonych, niekwitnących - niewiele, raz na pół roku.

Gleba
Ciężka, piaszczysta, będzie rósł nawet z samym piasku. Gdy zastosować ziemię torfową do g. drzewiastego, to liście będą większe i bardziej miękkie.

Przesadzanie
Bardzo rzadko. Latami mogą rosnąć w tej samej ziemi i doniczce. Przesadzać tylko, gdy choruje z powodu złej, zakażonej ziemi lub innych chorób (zalanie).

Podlewanie
Raz na tydzień, latem dwa-trzy razy tygodniowo. Dokładnie, nadmiar wody wylać z podstawki. Roślina pustynna wymaga suchszej ziemi.

Wilgotność
Niska. Przetrzyma wiele lat nawet w bardzo gorących pomieszczeniach z suchym powietrzem.

Rozmnażanie
Bardzo łatwe, najlepiej w maju - lipcu. Z całego liścia lub (częściej) zdrewniałego pędu. W obu przypadkach powierzchnia cięcia musi przeschnąć ok. 2-3 dni zanim zostanie umieszczona w piasku. Liść wystarczy położyć na piasku i lekko zagłębić w podłożu. Zraszać podłoże lub lekko podlać; można stosować ukorzeniacz. Można też odrywać łodygi tuż pod małymi korzonkami powietrznymi i umieszczać je w ziemi/piasku.

Choroby i szkodniki
Roślina bardzo wytrzymała, ale traci liście, gdy ma za mało światła, gnije, gdy zalana, a brązowe, gnijące plamy na liściach pojawiające się w czasie zimy oznaczają, że roślina była wystawiona na mróz. O zbyt zimnym i wilgotnym klimacie świadczą także małe, białe kropki na liściach.

z terrarystyka.pl
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #47 : 2005-03-07, 14:28 »
Mam takie drzewko  :;d: Szczerze mówiąc to niezbyt mi sie podoba .... ;)
Zapisane

KikerS

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #48 : 2005-03-07, 14:33 »
Ile kosztuje takie drzewko? Jak często kwitnie?
Zapisane

kasia

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #49 : 2005-03-07, 17:36 »
Ja mam cały pokój w kwiatkach (i całe mieszkanie swoją drogą)  :D  :D
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #50 : 2005-03-07, 17:57 »
Cytat: Magdaland
Hmm.. kawa? Nigdzie nie wiedzilam :) Mozna gdzies kupic, albo cuś?
Prawie w każdym sklepie.
Cytat: Magdaland
spiralnego bambuska

Jukę??
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Rośliny doniczkowE
« Odpowiedz #50 : 2005-03-07, 17:57 »

Flaś

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #51 : 2005-03-07, 23:27 »
ogryzek nie jukę ;)
To po prostu "przerobiona" Dracena Lucky Bamboo nazywna potocznie bambusem :;d:

KikuniU kochana, drzewko szczęścia nie kwitnie prawie wcale ;)
Przynajmniej u mnie. Tylko raz zakwitło.
A za swojego obecnego zapłaciłam... Uwaga! 3,99zł :lol:
W IKEI :wink:
Zapisane

Ax

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #52 : 2005-03-08, 09:25 »
Vio, zeskanowałam Ci z książki Wild Discovery Twój KOT odkryj w nim tygrysa spis trujących roślinek:   http://img71.exs.cx/img71/9536/roslinki6vh.jpg 8)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #53 : 2005-03-08, 09:58 »
oooooo dzieeekiiiiiii :cmok:
Zapisane

Nataila

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #54 : 2005-03-08, 16:20 »
To drzewko szczęścia kwitnie? Mi nigdy nie zakwitło. Ale może po prostu mnie nie lubi :cry: :P .
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #55 : 2005-03-08, 16:31 »
Cytuj

ananasek jest boski


dziękuję, wzruszyłaś mnie tym  :wink:  :lol:

ja mam tylko Lucky Bambooska na biurku, od jakiegoś czasu, jeszcze w oryginalnym małym pojemniczku, muszę mi jakiś flakonik kupić- nawet widziałam ładne jak kupowałam Leosia  ;)  i jeszcze w nogach (choć czasem znajduje siętam mja głowa) mojego łóżka, stoi difenbachia. niby trująca, ale przy moim szczęściu już nieraz miałam okazję posmakować jej soku, kiedyś nawet obudziłam się z policzkiem całym zlanym jej sokiem a żyję i mam się dobrze. w domu mam ogólnie mało roślin, za to to co maja mama w ogrodzie wyprawia to jest jednow ielkie nieporozumienie  :?
Zapisane

KikerS

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #56 : 2005-03-12, 18:19 »
Cytuj

ananasek jest boski



dziękuję, wzruszyłaś mnie tym

Ananasku.. niestety mam złe wieści... uschłaś :P
a tak na serio.. to usech mi ananasek :cry: Ja sie na niego obrażam.. wywaliłam w IKEI 12.99 a on USECHŁ.. ej no soryy :P niedobry ananasek :lol:
Stał w wodzie cały czas..   dlaczego?? whyyyy?

Drzewko szczescia w Ikei??? nie widzialam :P jak bede następnym razem to poszukam :mrgreen:
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #57 : 2005-03-12, 18:39 »
Cytat: Flaś
pacuszka podlewanie kwiatów jest straszne? :Oo:


to zalezy, akurat mojej mamy paprotki wszystkie są wysoko na segmencie i półkach i jest ich aż 5.raz sie zwaliłam z taboretu podlewając je więc nie daże ich sympatią :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rośliny doniczkowE
« Odpowiedz #57 : 2005-03-12, 18:39 »

MaŁren

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #58 : 2005-03-12, 23:22 »
ja w całym domu mam mnóstwo kwiatków..moja mama je uwielbia, poza tym dotleniają otoczenie  :chytry: ja mam dbać tylko o mojego kaktusa  :P ...kiedyś bardzo chciałam Bonsai (w sumie nadal chcę) ale jak się dowiedziałam ile uwagi i pielęgnacji wymaga, to zrezygnowałam :P nie nadaję się do tego ;)
Zapisane

Flaś

  • Gość
Rośliny doniczkowE
« Odpowiedź #59 : 2005-03-13, 00:13 »
A ja dziś w IKEI kupiłam sobie 6 małych kaktusów :kocham:
Kolekcja się powiększa! :;d:
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 31 zapytaniami.