Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Czy boicie się pająków..?  (Przeczytany 13165 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #60 : 2003-12-15, 19:03 »
Dokładnie rzecz biorąc pająki należą do gromady pajęczaków. Tworzą w niej rząd pająków, który z kolei dzieli się na rozmaite rodziny. A tak wracając do tematu to nie boję się pająków.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Zorba

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #61 : 2003-12-15, 21:48 »
hmm ja zaznaczyłam że się boje ale nie uciekam.A co do wzięcia na ręke to zależ jaki to pająk.Słyszałam kiedyś w filmie że Polskie pająki nie mają tych takich "wbijaczek" tak silnych aby przebić ludzką skóre.Ale też nie wiadomo skąd taki pająk się wziął.../także lepiej nie rezykować:P
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #62 : 2003-12-18, 13:36 »
Kiedys jak byla taka awantyra, z pol roku temu czy tam, rok, jak we Wroclawiu czy tam gdzie, nie pamietam juz, jakas babka kupila banany w TESCO lub Hypernovej, nie pamietam juz. No i po nich łaził pająk. Wzięła te banany do domu, włoyła do lodówki... A potem ten pająk wylazł i się okazało, że owoce byly źle umyte i przybyl do Polski z Afryki czy skads tam. Jego ukłucie powodowało śmierć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedz #62 : 2003-12-18, 13:36 »

Asia Evenstar

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #63 : 2003-12-21, 14:39 »
ja się nie boje pająków w przeciwieństwie do większości moich koleżanek... i zawsze staram się ratowac pajączkowi życie jak mama chce go zatłuc kapciem.
Zapisane

navel

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #64 : 2004-01-04, 00:40 »
ja, szczerze powiem, ze okropnie się boję pająków i nie mogę przezwycięrzyć tego lęku  :oops: jak zobaczę nawet małego pajączka to potrafię tak wrzasnąć że mój tata odrazu dostaje "zawału serca", że tak powiem  i leci mi na pomoc, bo myśli ze cos mi sie dziejea potem jak mu mówię ze pająk mi chodzi po biurku to mowi "Ty jesteś większa, czy ten pająk? On się bardziej boi Ciebie niż ty jego i dlatego tak zwiewa! " :)  :oops:  :lol:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #65 : 2004-01-20, 18:11 »
Ja pajakow akurat się nie boję, chociaz jakby taka tarantula w nocy wlazla mi na twarz to moze bym sie obudziala z krzykiem :wink:  Ale zwykle male pajaczki na reke moge wziasc i sie ich nie boje!!!
A co do meczenia zwierzat JAKICHKOLWIEK o tych ludziach bez serca nie bede sie wypowiadac bo jeszzcze sie nie zahamuje :?  :?  :? !!! :(
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #66 : 2004-10-08, 22:35 »
nie boję się, mogłabym wziąć na rękę :)  co w tym strasznego :P
Zapisane

Arwen

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #67 : 2004-10-09, 00:18 »
Raczej się nie boję, zależy jaki to pająk. Ale ogolnie nie uciekam na ich widok :)
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #68 : 2004-10-09, 09:07 »
Jak u mnie w pokoju jest gdzieś pajączek, to biore paierek i pajączek ląduje na trawce. Nie uciekam przed nimi, ale nienawidze kiedy w pomieszczeniu w którym jestem po podłodze lub po ścianie (lub po czymś jeszcze innym) chodzi sobie pająk
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Forum Zwierzaki

Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedz #68 : 2004-10-09, 09:07 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #69 : 2004-10-09, 09:10 »
Ja sie bardzo,ale to bardzo boje pajakow.Kiedys gdy zobaczylam 1 na scianie lazienki,to odrazu z niej wyszlam(terz zawsze patzre czy w lazience nie ma pajaka :wink: )
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #70 : 2004-10-09, 09:43 »
Ja bardzo lubię pająki. Na naszym balkonie zadomowił się niedawno b. wielki krzyżak... jest piękny. Ale najbardziej podobają mi się ptaszniki, jak ja bym chciała wziąć takiego na ręke

PS. Kiedyś też byłam arachnofobiczką, więc nie martwcie się, to jest do wyleczenia.
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #71 : 2004-10-09, 09:47 »
I wi sie boicie pajaki??Cos mi tu powiecie.

To slodkie stworzenie najabrdziej fajen sa takie o grobych wchlochatych nogach u mnie Na klatce takie grasują.Zawzze dajamy im malutkie robaki i tak fajnie je zjadaja :wink:

Naomi151

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #72 : 2004-10-09, 10:54 »
Ja się niczego nie boję, a już napewno nie pająków :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #73 : 2004-10-09, 19:35 »
Ja nie boję się pająków, ale nie są to dla mnie miłe zwierzątka i wolę się od nich trzymać z daleka. Jak w domu przez przypadek znajdę pająka nie zabijam go, tylko wypuszczam na dwór.  :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #74 : 2004-10-09, 20:30 »
Generalnie rzecz biorąc nie boję się pająków. No, prawie... Jedynym gatunkiem, który budzi we mnie lęk, jest kątnik domowy... Nie mam pojęcia dlaczego akurat ten  :roll:

(Ti, kosarz nie jest pająkiem)
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Forum Zwierzaki

Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedz #74 : 2004-10-09, 20:30 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #75 : 2004-10-14, 12:03 »
A ja nie :) Czego tu się bać :) Jak kiedyś byliśmy nad morzem to byliśmy na takim...hm... pokazie i były tam przeróżne pająki ja trzymałam takiego w kształcie liścia :)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #76 : 2004-10-14, 18:16 »
Hihi jest tu ktoś kto ma jakiegoś ptasznika? najlepiej brachypelme?  :P

Czytając te wasze posty dochodze do jednego wnioską pająki sa ok, ale jakby tak w nocy wyszedł i chodził po twarzy to fujjj... czuje sie jak w rozmowie z matką, której uświadomiłam, że zamieszka z nami ptasznik kedziezawy  :lol: ale ona nadal jest przeciwna  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Essey

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #77 : 2004-10-14, 18:26 »
Ja się boję i nie boję. Może jestem trochę dziwna ale jak widzę tego zwykłego naszego tego chudego z długimi nogami to uciekam gdzie pieprz rośnie. A takie ptaszniki czy tarantule są fajne. Byłam kiedyś na wystawie (żywych!) insektów egzotycznych. no wiecie modliszka, patyszaki i mnóóóóóóśtwo różnych pajączków. Prześliczne :wink:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #78 : 2004-10-14, 19:54 »
"tak, ale nie uciekam na ich widok", ale nie libie ich i raczej nie toleruje  :lol:
Zapisane

Enola

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #79 : 2004-10-14, 20:36 »
Wg mnie strach przed pająkami jest całkowicie bezsensowny tak jak np. strach przed myszami. Jednak lęk przed pająkami i wężami sięga daleko w przeszłość człowieka i u wielu jest instynktowny. Ja osobiście bardzo lubię pająki.

Cytuj
ale jak widzę tego zwykłego naszego tego chudego z długimi nogami to uciekam gdzie pieprz rośnie


To są kosarze i one akurat w ogóle nie są niebezpieczne dla człowieka. A na wystawie pająków byłam w wieku 9 lat i trzymałam na rękach żywego ptasznika czerwonokolanowego. I jak widać żyję do tej pory dlatego ludzie NIE BÓJCIE SIĘ PAJĄKÓW BO NIE MA CZEGO.

Cytuj
Jak w domu przez przypadek znajdę pająka nie zabijam go, tylko wypuszczam na dwór.


I PRAWIDŁOWO. Ja też tak robię. Pająk nie jest winny temu że się go ktoś boi, a zapeniam was, że on się boi jeszcze bradziej :)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #80 : 2004-10-14, 20:51 »
Enola, chyba możemy sobie podać ręce  :wink: ja też w tym wieku trzymałam na ręku ptasznika czerwonokolanowego i właśnie zastanawiam się nad nim lub nad kedziorkiem ;)

Ale rozumiem ludzi którzy boją się pająków, myszek itp. mam znajomą, która boi się psów... no ale cóż ;) są i tacy ludzie.. ;) ja np. boje się występów publicznych i nigdy w grupie nie jestem alfą  :lol:
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedz #80 : 2004-10-14, 20:51 »

Asia i Rocky

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #81 : 2004-10-15, 02:27 »
Hej!!

Bac pajakow to ja sie nie boje-ale nie przepadam za ich towarzystwem ;)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #82 : 2004-10-15, 14:42 »
słyszałam w radiu, że przeprowadzali ankiety, czego najbardziej się boimy i na pierwszym miejscu były pająki (drugie miejsce zajął terroryzm)  :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Tika

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #83 : 2004-10-15, 19:38 »
Ja może się nie boję, ale na pewno brzydzę :? .
Ale to nie znaczy, że od razu trzeba zabijać czy znęcać się nad nimi.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #84 : 2004-10-15, 21:23 »
Fuj... ble....
jak widze jakiegos wielkiego, to go kapciem lub czyms co mam pod reka. Szczegolnie takie wielkie... :evill: jednak nie chodzi mi te, co maja dlugie odnoza i niewielki korpus, tylko te wielkie, grube. Czesto kolo altany na dzialce je spotykam... :roll:
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #85 : 2004-10-16, 12:09 »
nie nie boje sie
Zapisane
To piekło nie raj :)

julia_mrm

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #86 : 2004-10-22, 19:48 »
Ja sie panicznie boję - to nie jest zwierze :( bleee
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #87 : 2004-10-23, 12:42 »
ja sie boje.. może nie jakos okropnie ale jak wodze pajaka to hym.. odchodze od niego :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedz #87 : 2004-10-23, 12:42 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #88 : 2004-10-29, 14:24 »
hmm.. nie boje sie pajakow jakos strasznie, ale nie lubie jak np po mnie łazi :P jednak serce mi nie zamiera jak widze pajaka ;)
Zapisane

aleb

  • Gość
Czy boicie się pająków..?
« Odpowiedź #89 : 2004-10-30, 17:59 »
Boję się strasznie :szok:
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.142 sekund z 27 zapytaniami.