Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: KARA ŚMIERCI?  (Przeczytany 8880 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #90 : 2005-03-18, 15:15 »
Cytat: k_lap
Jednocześnie w dzisiejszych czasach tak wiele technik i kombinacji jest możliwych do spreparowania (podrobienia) dowodów winy. Prawdziwy winowajca może uciekając od kary za swój czyn tak przygotować wszelkie fakty i detale po zabójstwie (przykładowe przestępstwo), że sąd i ława przysięgłych uznają za winnego kogoś innego, skażą na karę śmierci, gdyż dowody są niepodważalne...


nie istnieje zbrodnia doskonała.  jak policja ma środki i najnowocześniejszy sprzęt, to nie ma szans by nie złapać włąściwą osobę  [bynajmniej nie wzoruję się na programach z discovery-100 lat temu, ok ale dziś jest tyle technik , że ciężko skazać niewinną osobę a 'inteligentnych' morderców jest napewno mniej niż zwykłych debili]   nie mówię jednak, że skazanie niewłaściwej osoby jest niemożliwe, ale nie zdarza się za często od reguły zawsze są wyjątki
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #91 : 2005-03-18, 19:26 »
Jestem bezwzględnie przeciw karze smierci... nie my jesteśmy od tego zeby odbierać innym życie.
Wydaje mi się ze znacznie większą karą dla człowieka jest perspektywa spedzenia całego życia za kraktami (czasami nawet 50-60 lat)...

Cytuj

Cóż - a ci 10 winnych , wyjda sobie, każdy zabije następną osobę czyli wyjdzie na to że zginie 10 niewinnych osób a nie jedna - kara smierci to jest mniejsze zło, lepiej zabić jedna niewinną osobę przez pomyłkę, niż żeby zginęło kolejne 10 bo uniewinni sie winnego...

ale sprośród tych 10 rzekomo niewinnych, jesli już są jakieś podejrzenia, tylko jeden jest winnym... poza tym wydaje mi się ze osobie której się "udało" nie przyjdzie do głowy popełnić drugi raz ten sam błąd- ale i tak są to sytuacje absurdalne...
Zapisane

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #92 : 2005-03-18, 19:43 »
co jak co ale 25 lat za morderstwo [czasem więcej] to 'lekka' przesada  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedz #92 : 2005-03-18, 19:43 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #93 : 2005-03-18, 19:49 »
Cytuj

co jak co ale 25 lat za morderstwo [czasem więcej] to 'lekka' przesada

Nie wiem po co to oburzenie??
Chciałabyś zeby za zamordowanie człowieka, dostawali wyrok w zawieszeniu?? A moze grzywnę- 200 zł??
Zapisane

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #94 : 2005-03-18, 19:59 »
przesada w sensie że to za krótko!!!!   :roll:   +prace społeczne przynajmniej 12h/dobe
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #95 : 2005-03-18, 20:10 »
Aha rozumiem ;) Tak to zabrzmiało jakby 25 i więcej to była przesada, ale w drugą stronę :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #96 : 2005-03-18, 20:49 »
Marta - źle zrozumiałaś to co napisałam, (nie dziwię się - napisane jest bardzo caotycznie) Chodziło mi o to ze kara śmirci to mniejsze zło - morderca, jak wyjdzie z paki, choćby siedział i 40 lat to i tak znow zabije, więc co jest lepsze? zabić jednego żeby ocalić życie komuś , czy zostawić go przy życiu by znów zabił, kto wie ile razy, zanim znów go złapią? Co do kary 25 lat - większośc z tych co dostają te 25 wychodzi po 15, a po 25 wychodzą i co zostali skazani na "dożywocie". Co do skazywania niewinnych - w dzisiejszych czasach trudno o to - Isteniej cos takiego jak badania DNA - a ślad DNA morderca zawsze zostawi - no chyba ze truposz leżał sobie przez ileśtam godzin w wodzie - sprawdza się rożne rzeczy. Jak napisal ktoś wyżej - nie ma zbrodni doskonałej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #97 : 2005-03-18, 21:34 »
Cytuj

morderca, jak wyjdzie z paki, choćby siedział i 40 lat to i tak znow zabije, więc co jest lepsze?

a skąd ta pewnośc ze znowu zabije?? Czlowiek ma jednak zdolośc wyciągania wniosków, i te zaluzmy 25 lat przesiedziane gównie w zamknitych czterech ścianach moze czegoś człowika nauczy, nie zakładajmy od razu że ludzie z "pudła" są do szpiku kosci źli i nic już tego nie zmieni. Nie mówie tu o pedofili bo to zupełnie inna bajka.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #98 : 2005-03-18, 22:19 »
nie jesteśmy w stanie przewidzieć losów człowieka. czasem miły i grzeczny człowiek dopuszcza sie mordu a czasem okrutny morderca może sie opamiętać... nie ma jednej reguły wedle której świat działa. nie wierzę że jakikolwiek człowiek jest do końca zły. w kazdym jest choćby odrobina ludzkości... wystarczy dotrzeć do tych ludzi we właściwy sposób, ale osób które mogłyby to zrobić nadal jest za mało...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedz #98 : 2005-03-18, 22:19 »

k_lap

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #99 : 2005-03-19, 12:02 »
Cytuj

nie istnieje zbrodnia doskonała. jak policja ma środki i najnowocześniejszy sprzęt, to nie ma szans by nie złapać włąściwą osobę [bynajmniej nie wzoruję się na programach z discovery-100 lat temu, ok ale dziś jest tyle technik , że ciężko skazać niewinną osobę a 'inteligentnych' morderców jest napewno mniej niż zwykłych debili] nie mówię jednak, że skazanie niewłaściwej osoby jest niemożliwe, ale nie zdarza się za często od reguły zawsze są wyjątki

thrilly, ale jednak jest prawdopodobieństwo takiego zdarzenia i nie wiem czy chciałabyś być na miejscu niewinnej osoby, na którą pada tona oskarżeń, wyrok pozbawienia życia, a Ty nic nie możesz zrobić...
Cytuj
Cóż - a ci 10 winnych , wyjda sobie, każdy zabije następną osobę czyli wyjdzie na to że zginie 10 niewinnych osób a nie jedna - kara smierci to jest mniejsze zło, lepiej zabić jedna niewinną osobę przez pomyłkę, niż żeby zginęło kolejne 10 bo uniewinni sie winnego...

Iras... Nie mówię, że te 10 osób winnych ma być odrazu wypuszczane na wolność, powinni odsiedzieć odpowiednią karę w więzieniu, tak jak napisała thrilly:
Cytuj

25 lat za morderstwo [czasem więcej]

(...)
Cytuj

+prace społeczne przynajmniej 12h/dobe

i sądzę, że po takim czasie odpowiedniej resocjalizacji, poniesieniu odpowiednich konsekwencji swojego czynu taki człowiek wiele zmieni w swoim życiu...
A my jako ludzie nie powinniśmy iść w ślady morderców... zabijać tak jak oni. Tak jak już pisałam... Dla mnie nie ma pojęcia "mniejsze czy większe zło". Skoro oni postąpili źle, my mamy zrobić to samo popełniając zabójstwo pod pseudonimem "kary śmierci" ???
Zapisane

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #100 : 2005-03-19, 15:05 »
:walenie: i jeszcze pape im obić
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #101 : 2005-03-19, 15:34 »
Cytuj

Cytat:

+prace społeczne przynajmniej 12h/dobe


i sądzę, że po takim czasie odpowiedniej resocjalizacji, poniesieniu odpowiednich konsekwencji swojego czynu taki człowiek wiele zmieni w swoim życiu...

z tego co wiem, to aktualnie pracują tylko więźniowi wyróżnieni. praca to forma nagrody i jeszcze wypłaty dostaja, niewielkie ale jednak...

ja bym wielu skazańcom dała w ramach kary pracę i to taką której wykonywać ludzie nie chcą, bo za mało płatna na przykład. śmieci do zbierania, liści do grabienia, robota się znajdzie... jedynie osoby powiązane z przestępczościa zorganizowana powinny mieć ograniczony do minimum kontakt ze światem. zabrać im telefony, laptopy i telewizory... iżadnego wychodzenia z budynku poza deptakiem.
ale zabijać...? nie zniżajmy sie do ich poziomu...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #102 : 2005-03-19, 18:04 »
Cytuj

A my jako ludzie nie powinniśmy iść w ślady morderców... zabijać tak jak oni

Zgadzam sie w 100%...

więźeń, były zabujca  to nie dzikie drapieżne zwierze które ma w genach zakodowane: zabijać!
Cytuj

i jeszcze pape im obić

 :hmmm: nie komentuje tego...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #103 : 2005-03-19, 18:53 »
aujeszka - żadne zwierzę nie ma w genach zakodowane żeby zabijać bez powodu - tylko człowiek tak robi, i takich ludzi którzy to robią powinno się eliminować. Piszecie że po pace się zminią itp. - bzdura, w tej chwili doskonale wiedzą że jak zostaną złapani to trafia do pudła i jakoś ich to nie rusza, sumienia nie da się nikogo nauczyć i jeśli ktoś go nie ma to nigdy nie bedzie go już miał.

k_lap - to co pisałam o tych 10 winnych to było odnośnie tego co napisała rachela.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #104 : 2005-03-19, 19:36 »
Cytuj

Marta - źle zrozumiałaś to co napisałam,

Tak ,masz rację  ;)  To jest bardzo konorwersyjny temat... wydawać by sie mogło że tak powinno być jak piszesz (i dla wielu osbó tak własnie jest, każdy moze miec własne zdanie ), może to by było łatwiejsze... ja wyrażam swoje zdanie jako osoba wierząca, i nie pochwalam odbierania zycia nawet mordercy. Inna sprawa ze jestem za tym żeby mordercy nigdy nie wychodzili już zza kratek...
Zapisane

Forum Zwierzaki

KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedz #104 : 2005-03-19, 19:36 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #105 : 2005-03-19, 21:45 »
życie nie jest czarne i białe. gdyby takie było to szybko byśmy oddzielili złych od dobrych i byłoby słodko... przecież tak nie jest. morderca mordercy nie równy... skazuję sie dzadka, króry w obronie zabił napastnika a członka gangu wypuszczają... wpierw uzdrowić trzeba moralność, wymiar sprawiedliwości i relacje między ludzkie a potem myśleć nad czymś tak poważnym.
kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem, nie sądźcie a nie będziecie sądzeni. czy sedziowie wydajacy wyrok są nieomylni, czy prawnicy sa dobrze opłacani, czy nie jest to wielki biznes.... nie jesteśmy od osądzania i od odbierania zycia... przynajmniej ja sie nie poczuwam
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Zorba

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #106 : 2005-03-19, 23:12 »
a gdyby zdarzylo sie tak ze skazanoby niewlasciwego czlowieka na kare śmierci hm?
po fakcie nie moznaby powiedzieć "to nie ten człowiek!".
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #107 : 2005-03-20, 09:39 »
Wydaje mi sie,ze to jest mało prawdopodobne, przeciez kary śmierci nie daje sie za kradzież tylko za jakieś poważne morderstwa lub inne brutalne zbordnie i jeśli co do tego nie ma zadnych watpliwosci. Tak mi sie przynajmniej wydaje, poprawcie mnie jeśli nie mam racji.
Cytuj
a skąd ta pewnośc ze znowu zabije??

Oczywiscie,ze pewnosci nie mamy. Tylko jesli ktos zabija dla zabawy/ dla kasy / komorki to jednak pobyt w wiezieniu nawet kilkanascie (kilkadziesiat) lat moze nie byc wystarczajacy,ale pewnosci nie mamy owszem.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #108 : 2005-03-20, 10:40 »
Cytuj

Wydaje mi sie,ze to jest mało prawdopodobne, przeciez kary śmierci nie daje sie za kradzież tylko za jakieś poważne morderstwa lub inne brutalne zbordnie i jeśli co do tego nie ma zadnych watpliwosci. Tak mi sie przynajmniej wydaje, poprawcie mnie jeśli nie mam racji


niestety ale w USA były juz przypadki niesłusznego skazania... tego sie nie da uniknąć...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #109 : 2005-03-20, 11:54 »
Hmm... myślę, że kara śmierci nie jest dobrym rozwiązaniem. Przecież wtedy ten, który wykonuje wyrok zabija człowieka, a to na pewno nie jest moralne. Według mnie za morderstwo powinno być dożywocie. I tyle by wystarczyło ;)
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #110 : 2005-03-20, 13:03 »
ehhh ja miałam na myśli prace społeczne bez wypłaty:zbieranie śmieci,przycinanie żywopłotów, koszenie trawy, wiele jest takich prac  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedz #110 : 2005-03-20, 13:03 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #111 : 2005-03-20, 13:26 »
Cytuj

ehhh ja miałam na myśli prace społeczne bez wypłaty:zbieranie śmieci,przycinanie żywopłotów, koszenie trawy, wiele jest takich prac

ja myśle, że to byłoby świetnym rozwiązaniem ale jakoś tak sie składa, ze praca bez wynagrodzenia jest w polsce nielegalna... a więżniowie nie mogą być wolontariuszami...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #112 : 2005-03-22, 20:37 »
Jestem przeciw karze smierci.Uwazam ze kazdy ma prawo do zycia.Przeciez taki czlowiek jak wyjdzie z wiezienia moze sie zmienic(slyszalam gdzies ze podobno niedlugo wiezniowi wychodzacy z wiezienia beda mieli elektroniczne chipy do kontrolowania<to bylo tak nie na temat).Pozatym chyba najgorszy dran ma sumienie.To Bog powinien dawac zycie i je odbierac, ale tak nie jest i musimy radzic sobie sami(wiem,wiem Bog zawsze jest przy nas ale jednak...)
Zapisane

mafinia

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #113 : 2005-03-22, 21:04 »
ja bym wiary do tej sprawy nie mieszala
jeden wierzy drugi nie :P
dla mnie jest jedno pewne
zabiles z premedytacja czlowieka nie zaslugujesz na zycie
czipy dla mnie jest to chore
oni mysla ze to cos da????
nie bedzie przez to ujawniany jego czyn tylko miejsce gdzie przebywa
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #114 : 2005-03-22, 21:17 »
Osobiscie rowniez nie popieram czipow.Alw wedlug mnie kazdy ma prawo do zycia.
Zapisane

mafinia

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #115 : 2005-03-22, 21:22 »
prawo do zycia zabijania nie odpowiadajc potem za ta zbrodnie :roll:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #116 : 2005-03-22, 21:30 »
chipy? wątpię by to dało cokolwiek - chipa zawsze można sobie wyjąć, chyba że jest w mózgu... Ktoś kto zabil z premedytacją nie zmieni się - choćby i siedział 3/4 życia.

Wiary nie powinno się do tego mieszać, nie każdy jest wierzący i jakoś w tym "boskim odbieraniu zycia" nie ma zbyt wiele z boskości. Bóg daje życie? Nie. To ludzie się rozmnażają, nikt oprócz ich rodziców im tego życia nie daje...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kasia

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #117 : 2005-03-23, 07:20 »
I w ten sposób dyskusja została sprowadzona do dyskusji na temat  wiary i pochodzenia zycia. Wiadomo, ze nie wszyscy sie tutaj zgodzimy i zowu powstanie jeden wielki bałagan...
To, że jedna osoba jest niewierząca nie znaczy, że inne tez muszą takie być. każdy ma prawo wierzyć w co chce, łącznie z wiarą, że Bóg daje życie. I ma prawo według swoich myśli wydawać sądy i opinie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedz #117 : 2005-03-23, 07:20 »

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #118 : 2005-03-23, 15:34 »
ogladalam wczoraj pewnien film na tvn7... o skazaniu na smierc niewinnego czlowieka... to bylo okropne  :cry:  :cry:  :cry:  a najgorsze ze to rzeczywiscie sie dzialo naprawde tylko film byl nowy i przeplatany z archiwalnymi filmami... okropne...
Zapisane

Raven

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #119 : 2005-03-24, 11:33 »
Jestem za...
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.127 sekund z 28 zapytaniami.