Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: INTUICJA ??  (Przeczytany 703 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaśka

  • Gość
INTUICJA ??
« : 2004-11-20, 18:14 »
Czy koty mają intuicję?? Chyba tak... Mój brat i jego narzeczona mają kotkę Wile. Raz jak jechali do Raciborza. A mój brat miał Wile na kolanach i w pewnym momencie kotka zaczela bardzo drapac i grysc i nie mogla sie uspokoic (zawsze dobrze znosila jazde). Nagle mieli wypadek samochodowy!! Mi się wydaję że Wila ich ostrzegała, że miała przeczucie że coś się stanie, czy to możliwe???
P.S Nikomu nic się nie stało, to nie był poważny wypadek(taka kolizja), jakis palant wyjechał im z dużą predkością na czerwonym świetle  :evill:
Zapisane

Raven

  • Gość
INTUICJA ??
« Odpowiedź #1 : 2004-11-20, 18:23 »
Myślę, że każde zwierze ma intuicję - nawet ludzie. Przeczuwamy coś, nawet śnimy o tym. Zwierzęta mają lepiej od nas wyostrzone niektóre zmysły, więc lepiej reagują na wszystkie sygnały. Coś im mówi, że za chwilę nastąpi np. wypadek.
Albo mój kot czuje, kiedy ktoś z mojej rodziny wraca do domu. Jeszcze nie zadzwoni domofon, a ona już się zrywa i czeka po drzwiami.
Ich instynkt samozachowawczy, a co się z tym wiąże - intuicja są imponujące...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
INTUICJA ??
« Odpowiedź #2 : 2004-11-20, 18:28 »
To nic, moja Kocia siedzi pod drzwiami juz na około 5 minut zanim ktoś z domowników wróci do domu. To jest mniej więcej jak 300 m dalej wysiadają z tramwaju.
Poza tym jest to już udowodnione że na terenach gdzie są trzęsienia ziemi wiekszość swobodnie poruszających sie zwierząt znika na 1-2 dni przed trzęsieniem ziemi. W gazetach wtedy 2-3 krotnie wzrasta ilość ogłoszeń o zaginionych psach i kotach.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

INTUICJA ??
« Odpowiedz #2 : 2004-11-20, 18:28 »

Blanka

  • Gość
INTUICJA ??
« Odpowiedź #3 : 2004-11-21, 08:38 »
Moje koty też wyczuwają kiedy wracamy z pracy i nie chodzi o przyzwyczajenie do tej samej pary dnia, czy godziny. Nawet jak mój TZ wraca z pracy godzinę później to one już wiedzą bezbłędnie  :)
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
INTUICJA ??
« Odpowiedź #4 : 2004-11-21, 08:54 »
jest taka ksiazka,nie pamietam dokladnie tytulu, cos w stylu "madrzejsze niz myslisz" i tam jest opisanych wiele takich przypadkow i nawet autor jakos to naukowo wyjasnia.
ja tez wierze w intuicje u zwierzat.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 23 zapytaniami.