Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Człowiek też zwierze?  (Przeczytany 19789 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #60 : 2005-04-17, 12:36 »
Myślę, że wszyscy, i ludzie i zwierzęta, wywodzimy się z jakiejś pierwotnej protoplazmy. Nie powinniśmy się zbytnio wywyższać, bo wprawdzie mamy większe możliwości intelektualne, ale nie potrafimy sprostać odpowiedzialności, jaka z tego powodu na nas spoczywa. Nawet powiedziałabym, że zawodzimy na całej linii...
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #61 : 2005-04-17, 13:53 »
Tak, podziały wymyślili ludzie...
Zapisane

Paulinka

  • Gość
Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #62 : 2005-04-17, 20:05 »
człowiek to człowiek ,a zwierze to zwierze ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Człowiek też zwierze?
« Odpowiedz #62 : 2005-04-17, 20:05 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #63 : 2005-04-17, 20:36 »
Człowiek tyż zwierze ;)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Johny

  • Gość
Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #64 : 2005-04-17, 22:15 »
Tak samo jemy i wydalamy,tak samo oddychamy powietrzem,tak samo potrzebujemy wody do życia,człowiek też zwierze,tylko z bardziej rozwiniętym mózgiem
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #65 : 2005-04-23, 19:28 »
Tak samo jemy i wydalamy,tak samo oddychamy powietrzem,tak samo potrzebujemy wody do życia,człowiek też zwierze,tylko z bardziej rozwiniętym mózgiem
Z tym mózgiem to różnie sprawa wygląda.Prawdopodobnie mózg delfinów jest tak samo o ile nie bardziej złożony od naszego.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #66 : 2005-06-05, 17:54 »
Formalnie to jesteśmy zwierzętami aqle zgadzam się z Elfi :/
Nie. Jestesmy gorsi od zwierzat.
Poza tym jak mój brat jest zwierzęciem to ja tez ... chyba że brat jest adoptowany  :mrgreen:
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Dianulka

  • Gość
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #67 : 2005-06-06, 12:22 »
Może i ludzie są od zwierząta, ale ja tam od małpy nie pochodzę  :mrgreen: :P A poza tym uważam, że rasa ludzka jest wręcz uzależniona od zwierząt. :)
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #68 : 2005-06-12, 11:48 »
Może i ludzie s± od zwierz±ta, ale ja tam od małpy nie pochodzę :mrgreen: :P A poza tym uważam, że rasa ludzka jest wręcz uzależniona od zwierz±t. :)
Nikt tak przecież nie twierdzi. Pochodzisz od słynnego brakującego ogniwa.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedz #68 : 2005-06-12, 11:48 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #69 : 2006-06-02, 10:12 »
Tak ale najgorszym jakie może być....
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #70 : 2006-06-02, 10:22 »
Jasne.Ale nie podobają mi się powiedzonka w stylu : Zachowujesz się jak zwierzę(jak ktoś się hmmm ...no wiecie jak zachowuje ;P).Świadczy to o braku szacunku człowieka do zwierząt oraz o uważaniu zwierząt za głupich :/.
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #71 : 2006-06-02, 21:18 »
no pewnie ze nalezy. wystarczy pobyc jeden dzien w szkole i wyciagnac wnioski :P
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #72 : 2006-06-03, 17:29 »
Jasne.Ale nie podobają mi się powiedzonka w stylu : Zachowujesz się jak zwierzę(jak ktoś się hmmm ...no wiecie jak zachowuje ;P).Świadczy to o braku szacunku człowieka do zwierząt oraz o uważaniu zwierząt za głupich :/.

nom do mnie czasem tak mówią to ja wprost odpowiadam ,,A nie jestem zwierzęciem? Człowiem to zwierze! :/"

co do tego czy człowiek jest zwierzęciem to sie zgadzam.
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #73 : 2006-06-03, 21:42 »
Ja tak samo mówie....
PS.Mysha792 szczerze mówiąc dopiero teraz zauważyłam że jesteś tu zalogowana....
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #74 : 2006-06-04, 11:00 »
Ja tak samo mówie....
PS.Mysha792 szczerze mówiąc dopiero teraz zauważyłam że jesteś tu zalogowana....

e? pisze poprostu w innych działach, nei da sie poznac każdego na forum ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedz #74 : 2006-06-04, 11:00 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #75 : 2006-06-04, 15:32 »
Nie o to chodzi.....Wiedziałam że piszesz na tym forum ale jakoś do mnie nie dotarło że znamy się z innego forum :)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #76 : 2006-06-04, 16:19 »
acha, a znamy sie z innego forum? :P niekojarze...
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #77 : 2006-06-04, 20:42 »
Ja jestem Czarna.Już kojarzysz??
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Akane

  • Gość
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #78 : 2006-07-03, 14:29 »
a nie pamietacie jak keidys nasi przodkowie byli malpami :lol:  :lol:

Ja jakoś wytężam pamięć ale nie mogę sobie przypomnieć co to było, te 4 mln lat temu... :P

i ja osobiscie nie wieze w ta ewolucje ;)

 Skoro nie wierzysz w Darvina to w takim razie myślisz że psy nie pochodzą od wilków(czasem uważa się że od kojotów lub dingo, ale zostawmy szczegóły), słonie od mamutów, węże od jaszczurek itd? To w takim razie KLASK! I nagle pojawiły się wszystkie zwierzaki i inne istoty żyjące, które do tej pory są takie same  i nigdy się nie zmieniają.
 
 Nawet człowiek nadal się zmienia. Nie tylko w wyglądzie.

 Myślę , że w przypadku Darwina to nie ma się co kłócić. Jest mnóstwo dowodów na to że pochodzimy od małp. Kciuk przeciwstawny, Dna, które jest takie same w 98%(w przypadku szympansów), wysoka inteligencja, dobry wzrok.
 
A co do bycia zwierzęciem to się oczywiście zgadzam. "Niestety" nie utworzono nam osobnego królestwa. Należymy do królestwa zwierząt do gromady ssaków do rzędu naczelnych i tak dalej aż do gatunku człowiek rozumny.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #79 : 2006-07-04, 16:17 »
Pochodzimy Akane od słynnego,brakującego ogniwa. Pisałem o tym już parę razy na tym forum. A z tym człowiekiem rozumnym to jest niestety tak,że nazbyt często na to nazwę zupełnie nie zasługujemy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #80 : 2006-07-04, 20:20 »
nie brałam udziału w ankiecie - ale niestety musze się zgodzić z tym, ze człowiek jest zwierzeciem - niestety, bo zazwyczaj jest to obraza zwierząt... ludzie to nic innego jak pasożyty... Ludzie to taki wirus, który rozmnaża się bez opamiętania i niszczy swojego żywiciela...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedz #80 : 2006-07-04, 20:20 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #81 : 2007-03-07, 17:53 »
Jasne że człowiek jest zwierzęciem a dla wszystkich naukowców to zupełnie coś innego dlatego tylko że człowiek ma rozum. Według mnie zwierzęta też mają rozum i w pewnych sytuacjach potrafią wykazać się wiekszą inteligencją niż ludzie.
To nie zwierzęta zagrażają ludziom tylko ludzie zwierzętom. I wkurzają mnie takie programy z facetami co ratują ludzi przed zwierzętami. To po cholere ludzie osiedlili się na terenach zwierząt?? A potem te biedne zwierzaczki usypiają za nic bo tak sobie żyły ;/ bo nie ma miejsca na wypuszczenie ;/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Akane

  • Gość
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #82 : 2007-04-03, 15:38 »
Pochodzimy Akane od słynnego,brakującego ogniwa.
No, wiem, wiem. ;) . Ale im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej lubię zwierzęta(tzn., inne zwierzęta :) )
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #83 : 2007-05-13, 01:42 »
To po cholere ludzie osiedlili się na terenach zwierząt???

A ty, w pewnym sensie, nie mieszkasz na terenach należących kiedyś do zwierząt? Przecież Ci ludzie co tam mieszkają sobie nie wybierali, gdzie mają zamieszkać ich przodkowie.
Zazwyczaj w tych programach nie usypiają tych zwierząt, z tego co widziałam. Wypuszczają je w dalej położone miejscce...

A co do ankiety, to ciężko mi powiedzieć. Z jednej strony jest to dla mnie oczywiste- człowiek też zwierze itp. Ale z drugiej strony, wątpię, żeby jakiekolwiek zwierzę zastanawiałoby się nad tym (w temacie) lub innym pytaniem "egzystencjalnym". Chyba, że jestem w błędzie, to proszę mnie poprawić.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #84 : 2007-05-13, 08:31 »
Moim zdaniem tak, człowiek to zwierze. Trzeba też pamiętać że to nie tylko pasozyt, ale część ludzi stara się idealizować świat pod względem przyrodniczym. Nie możemy sie użalać nad sobą bo jesteśmy pasożytami, które niszczą, musimy działać w tym społeczeństwie, ile ludzi poświęciło sie dla zwierząt? ile chce zmienić tą betonową pustynie? Chociaż niestety większość by niszczyła... ja wierze w człowieka i wiem że to da sie zmienić. ;)
Zapisane

Luka

  • Gość
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #85 : 2007-05-13, 09:51 »
Mysha, ty już się na ten temat wcześniej wypowiadałaś ;)...
Sądzę, że człowiek jest zwierzęciem.
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #86 : 2007-06-02, 07:49 »
Z Człowieka żadne zwierze a większy prymityw i cham.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #87 : 2007-06-02, 19:36 »
nie moge już zagłosować ale pewnie odruchowo dałabym że TAK

z biologicznego punktu jesteśmy zwierzetami niestaty. jak można ludzi do zwierzat porównywać to jest niesamowita różnica. zwierze  nie zna uczucia nienawiści gniewu nie robi nazłośc a człowiek istota niższego rzędu :/ ja bym zwierzat do ludzi nie porównywało bo to dla nich obraza i wogóle.
"człowiek pan świata" jasne... wżyciu by tak nie powiedziała raczej "człowiek pan głupoty"

a tak przy okazji. ile małpi człekokształtne(dobrze napisane?) mają na tylnich odnóżach palcó. dorwijcie swoejego zwierzaja i sprawdzie że ma 4. a małpy chyba 5 więc jeśli my też mamy 5 no to pochodzimy od małpy!!!!!!
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedz #87 : 2007-06-02, 19:36 »

Luka

  • Gość
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #88 : 2007-06-02, 19:59 »
Ankieta raczej podchodzi biologicznie do sprawy.
Jesteśmy ssakami a więc i zwierzętami (jeśli błąd to mnie poprawcie).
Zapisane

Diabełek

  • Gość
Odp: Człowiek też zwierze?
« Odpowiedź #89 : 2007-06-03, 12:15 »
Nie ma co poprawiac ;) jestesmy ssakami, i jednoczesnie zwierzami :P pochodzacymi od malp :)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 27 zapytaniami.