Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: rodowów  (Przeczytany 2687 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Slim900

  • Gość
rodowów
« : 2005-01-17, 15:50 »
Czy psy bez rodowodu są gorsze?
Zapisane

myszka

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #1 : 2005-01-17, 15:58 »
Nie mogę odpowiedzieć na pytanie w ankiecie. Ponieważ odpowiedź na pierwszą część brzmi, tak, jeśli pies pretenduje do miana rasowego, zwracam uwagę na to, czy ma rodowód. Jeśli nie, jasne, że rasowy nie jest. Część druga natomiast - nie, psy bez rodowodu nie są gorsze, gorsi są ludzie, którzy są oszustami i produkują psy bez papierów pod szyldem rasowych.
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
rodowów
« Odpowiedź #2 : 2005-01-17, 16:01 »
"Czy zwracam uwagę na to czy pies ma rodowód?" - Tak. Np. wtedy, kiedy pies mi wygląda na rasowego, to pytam czy ma rodowód. Wtedy jestem pewna, że jest rasowy.

"Czy psy bez rodowodów są gorsze?" - Nie.

Forum Zwierzaki

rodowów
« Odpowiedz #2 : 2005-01-17, 16:01 »

Meggy

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #3 : 2005-01-17, 16:29 »
Oczywiście,że nie są gorsze.I to pies i to pies!!I tego i tego trzeba kochać tak samo.Kocha się,że jest,a nie za to kim jest... :D
Zapisane

Cathycash

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #4 : 2005-01-17, 16:46 »
A co to rodowów?  ;)

Nie nie są gorsze, ale psy rasowe to wyłącznie te z rodowodami.
Śmierć pseudohodowcom  :evil:
Zapisane

whiper

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #5 : 2005-01-17, 16:50 »
Cytuj

"Czy zwracam uwagę na to czy pies ma rodowód?" - Tak

Cytuj

"Czy psy bez rodowodów są gorsze?" - Nie

perfidnie tak samo :P
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #6 : 2005-01-17, 17:19 »
Cytuj

Ponieważ odpowiedź na pierwszą część brzmi, tak, jeśli pies pretenduje do miana rasowego, zwracam uwagę na to, czy ma rodowód. Jeśli nie, jasne, że rasowy nie jest. Część druga natomiast - nie, psy bez rodowodu nie są gorsze, gorsi są ludzie, którzy są oszustami i produkują psy bez papierów pod szyldem rasowych.

Cytuj

Śmierć pseudohodowcom

Podpisuje sie wszystkimi czterema lapkami ;)
Zapisane

Amstaffka

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #7 : 2005-01-17, 17:21 »
Cytat: Meggy
Oczywiście,że nie są gorsze.I to pies i to pies!!I tego i tego trzeba kochać tak samo.Kocha się,że jest,a nie za to kim jest... :D
Zgadzam sie -absolutnie jednak nie popieram brania psow z pseudohodowli.
Zapisane

olc!a

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #8 : 2005-01-18, 10:07 »
Cytuj

Nie mogę odpowiedzieć na pytanie w ankiecie. Ponieważ odpowiedź na pierwszą część brzmi, tak, jeśli pies pretenduje do miana rasowego, zwracam uwagę na to, czy ma rodowód. Jeśli nie, jasne, że rasowy nie jest. Część druga natomiast - nie, psy bez rodowodu nie są gorsze, gorsi są ludzie, którzy są oszustami i produkują psy bez papierów pod szyldem rasowych.

dokładnie
Zapisane

Forum Zwierzaki

rodowów
« Odpowiedz #8 : 2005-01-18, 10:07 »

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
rodowów
« Odpowiedź #9 : 2005-01-18, 10:09 »
Psy z rodowodem sa tak samo jak kundelki tylko ze wiadomo z jakiego są pochodzenia

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
rodowów
« Odpowiedź #10 : 2005-01-18, 10:43 »
Zwracam uwage na to czy pies ma rodowód czy nie, ale to wcale nie znaczy, ze psy bez rodowodu sa gorsze.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
rodowów
« Odpowiedź #11 : 2005-01-18, 10:44 »
moj psiak nie ma rodowodu i nie wydaje mi sie zyby był gorszy ;) ale rodowód uprawnia psa do uczestnictwa w wystawach, do rozmnażania :lol:
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
rodowów
« Odpowiedź #12 : 2005-01-18, 10:44 »
ale neistety niektorzy ludzie ntak mysla :(

KaLa

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #13 : 2005-01-18, 11:20 »
Mój psiak ma rodowód i ja zwracam na to uwage. Ale psy bez rodowodu nie są gorsze !!!!!
Zapisane

Amstaffka

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #14 : 2005-01-18, 11:33 »
Cytat: Kora1993
ale neistety niektorzy ludzie ntak mysla :(
Mało jestludzi,którzy mają pseudorasowce i tak myślą :( Ja np.nie raz spotkałam się ze zdziwieniem czy oburzeniem,kiedy na pytanie kiedy będą szczeniaczki odp[owiadałam,ze nie będą nigdy,bo sunia nie ma rodowodu i zamierzam ją wysterylizować a nie rozmnażać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

rodowów
« Odpowiedz #14 : 2005-01-18, 11:33 »

myszka

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #15 : 2005-01-18, 12:34 »
Cytat: Kora1993
Psy z rodowodem sa tak samo jak kundelki tylko ze wiadomo z jakiego są pochodzenia


No właśnie NIE wiadomo, wiadomo tylko, że jakiś przodek był z wyglądu podobny do rasy ;) Może ojciec, może matka.
Zapisane

Slim900

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #16 : 2005-01-19, 22:03 »
ech.. z tego co czytam to rodowód jest dla was bardzo ważny. I nie rozumiem jednego dlaczego twierdzicie, że psy rasowe muszą mieć rodowód?


to taki psi rasizm
Zapisane

myszka

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #17 : 2005-01-19, 22:29 »
Otwórz encyklopedię. Znajdź hasło "rasa hodowlana" - przeczytasz tam, że niezbędne są księgi rodowodowe. Dlaczego? Otóż, dlatego, że definicja rasy to, w skrócie, GENOTYP + FENOTYP czyli geny + wygląd. Sam wygląd nie wystarczy, aby móc stwierdzić, że pies pochodzi od co najmniej 4 pokoleń przodków danej rasy, bo może być przypadkiem, wynikiem pojawienia się w genach jednego przodka rasowego. Potwierdzeniem genotypu psa jest więc rodowód. I dopiero fakt, że pies nie tylko ma odpowiedni wygląd, ale i spełnia wymóg genetycznej czystości, sprawia, że można go nazwać psem rasowym.

I, to nie rasizm. Rasistą nie jest ten, kto mówi "Oto człowiek rasy czarnej", ale ten kto mówi "Czarny człowiek jest gorszy". A my tu wszyscy mówimy po prostu, że psy bez rodowodu są nierasowe, ale nie, że są gorsze.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #18 : 2005-01-20, 17:39 »
Oczywiście, że psy bez rodowodu nie są gorsze! Dla mnie to oczywiste! :D
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
rodowów
« Odpowiedź #19 : 2005-01-25, 22:32 »
Pytanie w ankiecie nie ma za bardzo sensu, a to z prostego powodu - żaden pies nie jest gorszy czy lepszy, jednak tylko pies z rodowodem (i uprawnieniami hodowlanymi) powinien być rozmnażany.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

NaNcY

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #20 : 2005-01-25, 23:14 »
zwracam uwage na rodowód ale nie twierdze że kundelki są gorsze...
Zapisane

Forum Zwierzaki

rodowów
« Odpowiedz #20 : 2005-01-25, 23:14 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
rodowów
« Odpowiedź #21 : 2005-02-05, 16:39 »
Cytuj

Nie nie są gorsze, ale psy rasowe to wyłącznie te z rodowodami.
Śmierć pseudohodowcom

Cytuj

zwracam uwage na rodowód ale nie twierdze że kundelki są gorsze...



dokladnie tak.
Zapisane

Myszoskoczka

  • *
  • Wiadomości: 1826
rodowów
« Odpowiedź #22 : 2005-02-05, 17:01 »
ja nie zwrwacam uwagi na rodowód. Wszystkie psiaki są śliczne!
Zapisane
Ibara ni karamu taiyou tameiki to mazatte torokeru koukai...
Miaki ta yume ni tsuba o haki warau
Dir kodoku ni kuwareta hitotachi no kokoro wa zankoku ni sodatsu...
--

M-ajka

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #23 : 2005-02-05, 17:02 »
Psy powinno się kupować w renomowanych hodowlach... Takie z rodowodem... Wtedy możemy być pewni kim są rodzice naszego szczeniaka i czy są wolni od dysplazji i innych chorób... Zdaję sobie sprawę z Tego, że one są drogie, ale myślę, że dla was wszystkich jest najważniejsze zdrowie waszego pupila, a nie cena.

Mieszańce wcale nie są gorsze i jeżeli nie macie pieniędzy, aby kupić rasowca z hodowli to do serca przytulcie kundelka :D

To straszne naprawdę, że schroniska są nimi przepełnione. Zawsze można jakiejś psince uratować życie ;)
Zapisane

Elfi

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #24 : 2005-02-05, 23:03 »
w żadnym wypadku nie są gorsze
Zapisane

Brifka

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #25 : 2005-02-06, 15:29 »
Cytat: Elfi
w żadnym wypadku nie są gorsze

tez tak uwazam, a pozatym znam psy ,ktore mimo ze nie maja rodowodu ,a sa nawet piekniejsze niz te ktore maja .
Dla mnie nie ma zadnej roznicy bo kocham wszystkie psiaki :wink:
Zapisane

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
rodowów
« Odpowiedź #26 : 2005-02-07, 18:35 »
TAK!Uwage na rodowód zwracam. Ale NIE uważam tych psów za gorsze.

ktosia

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #27 : 2005-02-08, 18:01 »
Troche bezsensowna ankieta  :roll:
Jak wiekszosc uwazam
TAK- zwracam uwage czy pies/kot ma rodowod, ale wnie jestem zawzieta w swoich pogladach.
NIE- nierasowy, nierodowodowy kot/pies nie jest gorszy, najwazniejsze ze kochany i ma swoich ludzi.... ale zanim sie podejmie decyzje u kupnie takowego (nierodowodwego) powinno sie przemyslec sprawe.

Sama mam kotke ze schroniska, a pies to "teriet tybetanski" za 200zl  spod wystawy w sopocie... nie zaluje ze jest z nami, jest przekochany ale...i to mozna by dlugo pisac....dyskusju na ten temat tu i w innych miejscach sporo.
Teraz gdyby decydowala sie na jakiegos zwierzaka czy to psa czy kota to labo bedzie to naprawde potrzebujacy zwierzak ze schroniska lub tez w pelni rasowy z papierami.
Zapisane

Forum Zwierzaki

rodowów
« Odpowiedz #27 : 2005-02-08, 18:01 »

Nanami

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #28 : 2005-02-08, 18:51 »
Ja jak wszyscy - zwracam uwage na przodków, ale nie uwazam by były gorsze jak nie mają - wszystkie psy mają taki sam zołądek jak i serce  ;)

A pies bez rodowodu, to dla mnie kundelek o wygladzie -> tu rasa <- bo nie znam przodków  ;)
Zapisane

k_lap

  • Gość
rodowów
« Odpowiedź #29 : 2005-02-18, 15:27 »
Psy bez rodowodu nie są gorsze pod względem miłości, przywiązania, wyglądu itd. To oczywiste !
Ale jeśli chodzi o kupowanie psa "rasowego" od "chodofcy" (bez papierów) uważam, że jest to bezsesnsowne. Jeśli ktoś chce rasowego psa, to w tym przypadku te "rasowe" bez papierów są gorsze... dlaczego ??? Bardziej zagrożone wszelkimi chorobami...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 27 zapytaniami.