Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Włosy - farba + trwała?  (Przeczytany 2365 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Włosy - farba + trwała?
« : 2005-02-22, 18:58 »
Na wiosnę (kwiecień/maj) chciałabym "farbnąć" sobie włosy (szamponem, nie na stałe farbą) i zrobić sobie trwałą. Czy te dwie 'opcje' można bez obaw łączyć? I co lepiej zrobić najpierw? Wydaje mi się, że kiedyś czytałam o tym w jakiejś gazecie ale nic nie pamiętam :P. Pomocy :P
Zapisane

Nataila

  • Gość
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #1 : 2005-02-22, 19:07 »
Łączyć raczej można, bo np. moja mama tak robi i wygląda nieźle ;) . Tak na logikę mi się wydaje, że najpierw zrobić trwałą a potem farbnąć włosy, ale nie wiem.
Zapisane

golden

  • Gość
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #2 : 2005-02-22, 19:09 »
To nieco zabójcza mieszanka, szczególnie na delikatnych włosach. Nie widziałem Twojej czuprynki, ale radze najpierw włosy zafarbować, odczekać 3 tyg., miesiąc - w czasie  nalezycie dbac o włosy (dobry szampon nawilzajacy, odzywki). Dopiero pozniej zrobic trwala. I nie przestawac dbac o włosy, jesli nie chcesz, abyś z fryzury trwałej zmieniła się w typową fryzurę owczą :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedz #2 : 2005-02-22, 19:09 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #3 : 2005-02-22, 19:16 »
moja czuprynka raczej delikatna nie jest ;). Mam 2 razy więcej włosów niż chciałabym mieć (eghm...) i są one grube.

rzecz w tym, że chcę, aby "czasy świetności" przypadły i na farbę, i na trwałą - a jeśli zaczekam te 3, 4 tyg., to pojawią się odrosty... Nie mogę farbnąć + zrobić trwałą i dopiero wtedy o nie dbać :P?

Cytuj
I nie przestawac dbac o włosy, jesli nie chcesz, abyś z fryzury trwałej zmieniła się w typową fryzurę owczą

no ba! :wink:
(fryzurę owczą to ja mam teraz, tylko po zabiegu prostowania :P)
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #4 : 2005-02-22, 19:22 »
Cytuj

Czy te dwie 'opcje' można bez obaw łączyć

Na ulotkach "farb" na 24 mycia jest napisane zeby nie farbować włosów zaraz po trwałej... myślę ze musisz najpier zrobić trwałą a potem odczekać ok miesiaca (mozesz się zapytac fryzjerki)  ;)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #5 : 2005-02-22, 19:29 »
to fryzjerka mojej mamy jest chyba jakaś nie teges, bo zrobiła mojej mamie balejage i trwałą jednego dnia. tylko to nie była 'zmywalna' saszetka...
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #6 : 2005-02-22, 19:53 »
Cytuj
Na ulotkach "farb" na 24 mycia jest napisane zeby nie farbować włosów zaraz po trwałej... myślę ze musisz najpier zrobić trwałą a potem odczekać ok miesiaca

właśnie taką na 24 mycia chciałabym farbnąć :). Tylko ile u nich trwa to "zaraz"? Miesiąc to trochę długo... nie wystarczy np. tydzień?

Kurcze, ja myślałam że to tak wziąć i zrobić szybko jedno i drugie a tu jednak tak nie można :P.
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #7 : 2005-02-22, 19:57 »
Cytuj

właśnie taką na 24 mycia chciałabym farbnąć . Tylko ile u nich trwa to "zaraz"? Miesiąc to trochę długo... nie wystarczy np. tydzień?

Kurcze, ja myślałam że to tak wziąć i zrobić szybko jedno i drugie a tu jednak tak nie można .

Nie mam pojęcia ile to może trwać... najlpeiej zapytać się dobrej fryzjerki. Po trwałej włosy są "wymęczone" i może wyjść coś nie tak z kolorkiem ;) poza tym taka podwójna dawka "niszczenia" nie najlepiej wpływa na włosy  ;)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #8 : 2005-02-22, 20:01 »
Ja się trzymam z daleka od samodzielnego farbowania.
Jak narazie mam dosc ! :P  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedz #8 : 2005-02-22, 20:01 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #9 : 2005-02-22, 20:07 »
zapytam jak będę robiła trwałą :) (bo chyba trwałą wolę jednak zrobić najpierw) - albo poszukam na jakimś forum tego typu. Może przy odpowiedniej pielęgnacji, witaminkach, odżywkach itd. można zrobić jedno i drugie w niewielkim odstępie czasu? - oby :). Tymbardziej, że włosów mam naprawdę nadmiar i są mocne, więc mogę eksperymentować ;).

Apiska - Złe doświadczenia :P?
Zapisane

Apiska

  • Gość
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #10 : 2005-02-22, 20:09 »
Obyś sopbie tylko ich nie zniszczyła. Ja niby tez miała super fajne, a teraz szok...Kuruję je, końcówki zrobiły się tragiczne  :roll:  Ale Fructis Nutri gładki pomaga :P
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #11 : 2005-02-22, 20:13 »
o zniszczone włosy będę się martwić potem... Ale tragiczne to one są teraz, brr, nie mogę na nie patrzeć - dlatego chcę coś z nimi zrobić. Najchętniej już teraz, ale zaczekam do wiosny, aż się zrobi trochę cieplej.
Zapisane

golden

  • Gość
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #12 : 2005-02-22, 20:15 »
wierz mi Norris, po farbowaniu włosy robia się "mniej żywe" niż naturalnie. Przede wszystkim niszczą się, wysuszają. Należałoby zrobić włosom kurację na odżycie, a dopiero później znów męczyć je kolejnym diabelskim zabiegiem, jakim byłaby trwała :P
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #13 : 2005-02-22, 20:23 »
hm... trwała raczej byłaby pierwsza, więc jak już, to po niej robiłabym kurację ;). No i czy taka farba nie na stałe też tak bardzo męczy włosy jak ta zwykła? Przecież to wszystko chyba nie wnika tak głęboko, skoro potem się zmywa... no nic, może fryzjerka mi coś konkretnego powie :P.
Zapisane

golden

  • Gość
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #14 : 2005-02-22, 20:36 »
niby nie wnika, ale poki na wlosach sie trzyma, tez wlosy wyniszcza...
a wiec najpierw trwala, potem kuracja ( :lol: ), potem farba. W zasadzie efekt bylby podobny jak przy robieniu na odwrot. Jedno zostaje tak samo - wlosy bedziesz miala po trwalej jak siano :roll:

Cytuj
no nic, może fryzjerka mi coś konkretnego powie .

teraz tez gadasz z fryzjerem ;) ale Ci nic konkretnego nie powiem, bo Cie nie widze :P idz do fryzjerki, wypytaj sie o szczegoly ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedz #14 : 2005-02-22, 20:36 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #15 : 2005-02-22, 20:42 »
Cytuj

Tak na logikę mi się wydaje, że najpierw zrobić trwałą a potem farbnąć włosy, ale nie wiem.


dla mnie na logikę, to na odwrót... :P
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #16 : 2005-02-22, 21:16 »
no dobra panie fryzjerze Goldenie :lol: kolejność mamy już ustaloną, pozostaje ustalić odstęp czasu między jednym a drugim 'zabiegiem' ;)
Zapisane

golden

  • Gość
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #17 : 2005-02-23, 12:17 »
norris - o tym pogadaj juz ze swoja fryzjerka :P
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #18 : 2005-03-04, 18:07 »
ja mam farbowane farba na stałe tymi szamponami kiedys jak byłam mniejsza to farbowałam. :)
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #19 : 2005-03-24, 14:22 »
Jako że mowa tu była o trwałej odświeżam temat i pytam się:






Na jakie wałki mogły być nakręcane jej włosy? Strasznie mi się podobajją  :)
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #20 : 2005-03-29, 17:50 »
Bardzo ładne włosy mi tez się podobają.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Forum Zwierzaki

Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedz #20 : 2005-03-29, 17:50 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #21 : 2005-03-29, 19:24 »
Mi się nie podoba, strasznie sztucznie to wygląda... ale powiem ci, że moja kumpela czasem ma identyczne... :) Robi sobe po prostu warkoczyki na noc po myciu... ;) (Oczywiście nie takie ciwenkie... :D )
Zapisane

kasia

  • Gość
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #22 : 2005-03-29, 20:57 »
Moje włosy nie kręcą się w żaden sposób...  :?

Norris - moze sie pochwalisz jak tam włoski?  Ja bym sie nie odwazyła na takie zabiegi. Zasadniczo uważam, że włosy są cecha charakterystyczną kazdej osoby i po co poprawiac naturę? ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #23 : 2005-03-29, 21:03 »
hmm z trwałej zrezygnowałam, ponieważ mam włosy takie, jak moja siostra, a jej nic z trwałej nie wyszło. Trudno, może spróbuję innym razem ;). Włosy 'farbnęłam' sobie na próbę szamponem na 6 myć (dzisiejsza fotka po fryzjerze: http://www.setery.com/photos/fryz.jpg), ale już się prawie zmyło i za kilka dni farbuję znowu, tym razem szamponem na 24 mycia ;).
:;d:
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #24 : 2005-03-29, 21:14 »
charon dzieki , właśnie siedze z warkoczami na głowie  :D
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #25 : 2005-03-29, 22:19 »
Cytuj

charon dzieki , właśnie siedze z warkoczami na głowie


Zobaczymy co to da... :) Już wiem co mi się u niej nie podoba w tej fryzie, tył ok, ale z przodu te wywinięcia mi nie pasują do reszy, za mocne...

Cytuj

Włosy 'farbnęłam' sobie na próbę szamponem na 6 myć (dzisiejsza fotka po fryzjerze: http://www.setery.com/photos/fryz.jpg), ale już się prawie zmyło i za kilka dni farbuję znowu, tym razem szamponem na 24 mycia .


Ja mam odważnie stałą farbą... tzn. farbą, a nie szamponem koloryzującym... ;)

Norris, będzie super jak ci jeszcze trochę grzywka podrośnie, a wogóle jest piknie... Wyglądasz jak seterek... :wink:  ;)
Zapisane

Nicka

  • Gość
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #26 : 2005-03-29, 22:21 »
norris, a wiesz co Ci powiem? ja w lipcu chcę zrobić także trwałą :) i blond pasemka... :wink:
Ooo juz nie chcesz? buu :P
najpierw zapuszcze do wakacji włoski bardziej, choć i tak mam wmiarę długie, następnie robię TO :p :lol:
i do liceum w nowej fryzurce :niom: :wink: już się doczekać nie mogę :lol:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #27 : 2005-03-29, 22:25 »
Liceum zlatuje jak pieć minut...

Też poszłam na rozpoczęcie roku w nowej frydzie, miałam dłuższe włosy i miałam cieniutkie warkoczyki w dużych ilościach wcześniej i potem rozczesane, burza na głowie normalnie, super... Jak ja nie rozumiam tych kobiet które mają loki i cierpią z tego powodu... matko! Odajcie mi jak nie chcecie! Mam taką koleżankę w klasie co ma ścięte na krótko i cały czas zaczesane do tyłu i spięte sponkami... bezsens... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedz #27 : 2005-03-29, 22:25 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #28 : 2005-03-30, 15:45 »
jak seterek :lol: suuper :lol: :wink: ale stwierdziłam, że jednak rozpuszczone włosy nie pasują do mnie i dalej noszę kucyczek, nie powiem, fajnie to wygląda :)
Zapisane

myszka

  • Gość
Włosy - farba + trwała?
« Odpowiedź #29 : 2005-03-30, 15:49 »
Cytat: Rachela
Jako że mowa tu była o trwałej odświeżam temat i pytam się:
Na jakie wałki mogły być nakręcane jej włosy? Strasznie mi się podobajją  :)


Nie chcę cię martwić, ale może mieć naturalne takie - moja kumpela takie właśnie ma, bez żadnych wałków. ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 28 zapytaniami.