Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: czy masz akwarium???  (Przeczytany 6576 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emila__

  • Gość
czy masz akwarium???
« : 2002-12-24, 14:56 »
??? No właśnie czy macie w domu akwarium ???

Próbuje zrobić pierwszą ankietę więć prosze nie gniewajcie się jeśli coś nie wypali...
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #1 : 2002-12-24, 15:28 »
I bardzo dobrze idzie Ci robienie ankiet :). Ja nie mam akwarium ale chcę miec i na 99% będe miać [aktualnie na nie zbieram]. Bo cała rodzinka ma [z wyjatkiem]. Akwarium ma wujostwo, kuzynkostwo i dziadostwo :)) Więc będe miała duza pomoc i chyba sobie z tym poradzę :))
Zapisane

Saba

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #2 : 2002-12-24, 16:29 »
Mialysmy z siostra akwarium kulę i chcialysmy oczywiscie wpuscic do niego rybki. Akwarium czekalo i czekalo az "sie" rozbilo. Strasznie bylysmy zle no i akwarium nie mamy. Ale to strasznie fajna rzecz :wink:  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy masz akwarium???
« Odpowiedz #2 : 2002-12-24, 16:29 »

emila__

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #3 : 2002-12-25, 11:46 »
ja mam trzy akwa i biorę się za następne  :)  tym razem 200 litrowe, ale niestety będzie stało w przedpokoju albo w dużym pokoju (starsi chcą zaszpanować przed sąsiadami) :)
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #4 : 2002-12-25, 18:38 »
Ja mam akwarium, 50 litrów chyba, ale... rybki "odeszły" z niego już dawno, a statnio glonojadek biedny  :oops:  :cry:  . Woda już prawie wyparowała :(. Szczerze mówiąc, to kupił je sobie mój współlokator, ale jak to bywa z wszystkim co do tego domu trafia, ja się musiałam nimi opiekować. Niestety, nigdy nie miałam do tego zacięcia, choć pod koniec zauważyłam, że mnie to nawet uspokaja. Siadałam sobie przed akwarium i patrzyłam jak rybki gonią się po akwarium :). No cóż... chyba je znowu wrócę do życia, bo jakoś tak smutno jak puste stoi :). Tylko mi proszę nie mówić, że morderczyni jestem :P. Zachowałam się jak gówniarz i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy  :wink:  :P .
Zapisane

kapi

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #5 : 2002-12-25, 20:31 »
Mój mąż w przyszłości chce mieć koniecznie 200 litrowe akwarium. Ja też nie mam nic przeciwko ale niech on sprząta :lol:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #6 : 2002-12-25, 20:31 »
A co jeśli ma się kule?
Zapisane

Gopi

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #7 : 2002-12-25, 23:00 »
Kiedyś miałam 2 akwaria i nawet były w nich rybki. Niestety moje kocie potwory się dobrały (to nie moja wina, akurat wtedy gdzieś wyjechałam :( ) i zżarły rybki. Prostokątne akwarium służy dziś za pojemnik, a okrągłe się zbiło. I słyszałam kiedyś, że w okrągłym akwarium ryby dostają kręćka, to prawda?
Zapisane

myszka

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #8 : 2002-12-25, 23:23 »
Może nie kręćka, ale standardowe kule są duuuuużo za maleńkie na trzymanie ryb, nawet osławionych bojowników. Ryby w nich się męczą... :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy masz akwarium???
« Odpowiedz #8 : 2002-12-25, 23:23 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #9 : 2002-12-26, 15:06 »
No to... ja już nie wiem.. Zbieram na okrągłe akwarium takie nie za małe [półka na nie ma 30x40 cm] także jakiegoś duzego cuda się nie kupi i nic nie moze wystawac bo to w przedpokoju [niestety]. Blisko kontaktu, także się wszytsko połączy... Męczą się nawet gdy jest ich mało..? Bo chciałam sobie trzymac tam 2 glonojady, tak z 5 neonek i kiryska [ewentualnie jakiegos długonosa-czy jak mu tam ;)]... A takie kanciaste akwarium to raczej nie no chyba, żeby było zaokrąglone :) Sa takie?
Zapisane

myszka

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #10 : 2002-12-26, 15:24 »
Madzia, na pl.rec.zwierzaki była właśnie ostatnio dyskusja na ten temat... Taka standardowa kula ma chyba 12 litrów, a np na welona musi przypadać 40 litrów wody! Porównaj sobie... :( Aha, podam ci link do stronki którą tam ktoś podpowiedział jako lekturkę na ten temat. Poczytaj tam, ja "w rybach" nie siedzę, wiem tyle co wyczytam :)

http://republika.pl/ryukin/one.html
Zapisane

emila__

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #11 : 2002-12-26, 16:03 »
8) Moim skromnym zdaniem kula nie nadaje się do trzymania w niej ryb. to troche głupio wygląda jak do kuli właduje się grzale i fitr co nie??? (bo one muszą być)  8)  ;)  8)  

:ryba: jak bym była rybka to bym zwariowała w kuli  ;)   :ryba:
Zapisane

lila

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #12 : 2002-12-26, 18:33 »
mam w domu nie tylko jedno akwarium ale cztery !!! każde o innej pojemności od 150 do 400 litrów !!! trzymamy w nich pielęgnice z jezior Afryki :Tanganika,Malawi. Uważam ,że akwarium może stanowić nie tylko dekorację mieszkania ale też dzięki obserwacjom  ryb można wiele się nauczyć na temat biologii ich życia !!! :)  :)  :)  :)  :)  :)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #13 : 2002-12-27, 11:54 »
Hmmm... To moze takie po 3 ścianach kwadratowe a po jednej zaokrąglone, tak już chyba nie będzie rybeńkom źle?
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #14 : 2002-12-27, 20:05 »
Mi ryby do gustu nie przypadły, tylko pływają i ruszają ustami. Nie można ich pogłaskać, wyjść z nimi, wyjąć ich z akwarium, tylko się na nie patrzeć. Taki zwierzak to nie dla mnie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy masz akwarium???
« Odpowiedz #14 : 2002-12-27, 20:05 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #15 : 2002-12-27, 20:16 »
Elfusiu, dokładnie masz mój sposób myslenia :)! Ale ja teraz chcę mieć jakis czas rybki... Bo ten BoBis zdechł... To mnie zniechęciło... Moze u mnie nie ma dobrych warunków, że chorują? Nie wiem..  Ale narazie rybki co dalej się zobaczy [szczurka nie mogę  :cry:  moja Mama nie da sobie wnmówić kilku spraw...]
Zapisane

emila__

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #16 : 2002-12-27, 20:30 »
ja mam akwa z tego powodu; gdy przychodze do domciu i jestem wkurzona to siadam w fotelu, biore czipsy i potrafie godzinami gapic sie w akwa... ostatnio odbierałam poród u rybki i teraz troskliwei zajmuje sie narybkiem...  akwa zastepuje mi telewizor ;)
Zapisane

Saba

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #17 : 2002-12-27, 20:37 »
Cytat: Magdaland
Moze u mnie nie ma dobrych warunków, że chorują?

Głupoty opowiadasz Magda! Zwierzaczki chorują, zdarza się. Jedna z moich świnek zmarła miesiąc po kupieniu jej, ale przyniosłam nową i wszystko jest okej.
Cytat: emila_
gdy przychodze do domciu i jestem wkurzona to siadam w fotelu, biore czipsy i potrafie godzinami gapic sie w akwa...

Dokładnie :wink: Każdy ma inne podejście do różnych zwierzątek. Rybki też są bardzo interesujące i godne uwagi 8)
Zapisane

Grzesio

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #18 : 2002-12-28, 02:51 »
Mój zbiorniczek (domek dla ryb) powiększył się z 40 litrów do 60. naprawdę namawiam Was do załozenia akwarium, w razie czego służę pomocą, to naprawdę niesamowite widzieć podwodny świat ryb.
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #19 : 2002-12-28, 02:56 »
To ja poproszę o tą pomoc ;). Bo ożywić trzeba to "coś" co z niego zostało ;).
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #20 : 2002-12-28, 11:40 »
NoJa jak zwykle pisze za kogoś z rodziny... Akwarium kuzynek załapało ospę- przeżył tylko skalar i pare innych rybek. Musieli je wyciągnąc i to wyparzyli a dalej nie wiem :))))
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy masz akwarium???
« Odpowiedz #20 : 2002-12-28, 11:40 »

lila

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #21 : 2002-12-29, 14:07 »
Jeżeli w akwarium na którejś z ryb (szczególnie widoczne u ryb bez łusek np. bocje,które są w pierwszej kolejnosci atakowane) zauważysz białe kropki  na całym ciele należy wlać do akwarium któryś z preparatów : Ichtiosan firmy Tropical , Zieleń firmy Zooloek , Sera costapur lub Tetra Contralck ZMF EXTRAPID , nie ma potrzeby wyparzania akwarium , po 3 dniach powinny byc widoczne efekty leczenia , leki podane zbyt późno tylko odkażą akwarium nie wyleczą ryb, które są mocno zaatakowane przez chorobę ( są to przeważnie ryby słabsze) , temperaturę w akwarium nalezy podnieść o 1-2 stopnie ( 26-28 stopni) , silnie napowietrzamy wodę



miało być nie wyleczą ryb!!!  :D  :D  :D

poprawione - moderator
Zapisane

emilka_old

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #22 : 2003-01-03, 16:40 »
I znofu nie moge nic zaznaczyc.. :(  mialam kiedys akwarium  i uwazam ze to naprawde cos wspanialego ale niestety nie dla mnie..bardzo libie rybki...ale kolejny raz nie popelnila bym tego samego bledu..:(
Zapisane

monik

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #23 : 2003-01-03, 18:12 »
A mi się marzy akwarium morskie   :ryba: :kocham: ! Ponoć są to straszne koszty, ale właśnie takie chciałabym mieć. Kiedyś miałam zwykłe akwarium, ale cóż chyba byłam za młoda bo nie dbałam o nie bardzo i rodzice rybki oddali krewnym... :(
Zapisane

mangushia

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #24 : 2003-01-03, 21:57 »
Ja miałam i to przez baaardzo długi czas. Jak to fajowo wyglądało w akwarium jak sie malutkie gupiczki rodziły :D :D :D extra :) :wink:
Ale jakos mi sie nie śpieszy do tego aby takowe coś posiadać. :roll:
Zapisane

zyraffka

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #25 : 2003-02-02, 08:47 »
Pierwsze akwarium dostałam w wieku 6 lat. Było ono 10L i pływały w nim 2 niewielkie welonki. Późniiej długo nie miałam rybek, ale w końcu zmusiłam sie i poszłam do akwarystyka po gupiki i tak poszło....
Teraz mam 63L akwarium i niedługo będę je od nowa zarybiać (bo rybki są już stare  :cry: ) I bardzo się cieszę z posiadania akwa
Zapisane

Emilka

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #26 : 2003-02-03, 00:22 »
a dlaczego musialas sie zmuszac do kupienia akwa?
Zapisane

zyraffka

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #27 : 2003-02-03, 08:01 »
Bo mi sie moich czterech liter ruszyc nie chciało
leniwa poprostu jestem  :lol:  ;)  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy masz akwarium???
« Odpowiedz #27 : 2003-02-03, 08:01 »

kasia

  • Gość
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #28 : 2003-02-03, 10:54 »
A ja bardzo chce mieć akwa, rodzice juz się zgodzili
Będzie miało 60-80 litrów - jeszcze nie wiem dokładnie bo kupuje nowe meble :D
Chcętnie skorzystam z pomocy w dobraniu rybek itd... :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
czy masz akwarium???
« Odpowiedź #29 : 2003-03-25, 09:34 »
Ja mam........Ale nie wiem czy się liczy, bo małe..... 22 litry.....Chciałabym większe, ale na razie nie mam miejsca...i pieniędzy.....
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 27 zapytaniami.