Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!  (Przeczytany 4757 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

halina

  • Gość
Przez kilkanaście dni w potwornych męczarniach konał w lesie w okolicach Birczy na Podkarpaciu potężny wilk, zaplątany we wnyki ustawione przez bestialskiego kłusownika - poinformował leśniczy Józef Czwerenko, który znalazł okaleczone szczątki zwierzęcia.

O znalezieniu wilka nadleśnictwo poinformowało policję i Straż Leśną, które wszczęły postępowania w tej sprawie. Ich celem jest ustalenie i zatrzymanie sprawcy (lub sprawców) tego czynu. Za kłusownictwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

"Wilk wpadł we wnyki jakieś dwa - trzy tygodnie temu - powiedział wzburzony leśniczy. - Stalowa pętla zacisnęła mu się na gardle. Zwierzę walczyło o życie i szarpało się, aż w końcu przegryzło stalową linkę. Potwornie okaleczony, z przeciętą tchawicą, wilk dowlókł się w okolice wsi Grąziowa, gdzie przez długi czas dogorywał z głodu i upływu krwi".


Zdaniem leśniczego, potężny samiec ważył - zanim wpadł w sidła - około 70 kg. Leśnicy chcą spreparować drapieżnika i wystawić go jako eksponat w Izbie Przyrodniczo-Leśnej, znajdującej się w Leśnym Kompleksie Promocyjnym "Lasy Birczańskie". Wystąpili już o zgodę w tej sprawie do wojewódzkiego konserwatora przyrody.

Chcą, aby skłusowany basior, jako przykład ludzkiego okrucieństwa, służył nie tylko celom poglądowym, ale także wychowawczym.
skopiowane z onet.pl


No naprawde brak mi słów!! Jak ludzie mogą być takimi kłusownikami!!Zabijać bezbronne zwierzęta!!
Zapisane

bagsiks

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #1 : 2005-03-24, 19:02 »
:cry: mi tez brak sluw wogle 2 lata buhahaha to strasznie za malo bo jak czlowiek zabije czlowieka dostaje wiecej czemu ?? kara powienna byc taka sama jak czlowiek by zabil zwierze albo czlowieka to to samo tylko ze inaczej wygladaja ale to i to ma serce i te same narzady  :grr:
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #2 : 2005-03-24, 19:04 »
Biedny wilk jak tak mozna. :twisted:
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Forum Zwierzaki

Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedz #2 : 2005-03-24, 19:04 »

mafinia

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #3 : 2005-03-24, 19:57 »
:evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:
Zapisane

Raven

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #4 : 2005-03-24, 21:15 »
Cytuj

jak czlowiek zabije czlowieka dostaje wiecej czemu ?? kara powienna byc taka sama jak czlowiek by zabil zwierze albo czlowieka to to samo tylko ze inaczej wygladaja

Bo ludzkie przkonanie o zwierzętach jest niezwykle ubogie... Nie biorą pod uwagę faktu, że to też żywe stworzenia, czują ból, cierpią... Myślą, że skoro zwierzę nie może poskarżyć się na głos, nic nie czuje... Takie mniemanie na ten temat jest płytkie i bezczelne...
A wilka naprawdę szkoda... Gdy myślę, jakie musiał przeżywać męczarnie załamuję się przez głupotę tych wstrętnych kłusowników... :?
Zapisane

olc!a

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #5 : 2005-03-24, 21:20 »
Mafinia - nie przesadzaj z emotami...

Tego który to zrobił proponuję potraktować tak samo, jak on tego wilka...
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #6 : 2005-03-24, 21:24 »
zgadzam sie z bagiksem, dla mnie zwierze to to samo co człowiek. Ciekawe czemu tak jest że za zabujstwo człowieka mozna dostać nawet dożywocie a zwierze tylko 2 lata!! co to jest za prawo, chyba ci wszyscy co to ustalają nie wiedzą co to zwierze!!!
Mam nadzieje ze sie to kiedys zmieni, bo jak narzie sie poleprzyło(kiedys było jeszcze gorzej!)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

bagsiks

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #7 : 2005-03-25, 10:25 »
tak a jak by zwierzeta zadzimy swiatem np. beagiel by byl prezydentem a ludzie to tak jak teraz zwierzeta jak sobie to wyobrazacie :?::?::?:
Zapisane

Raven

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #8 : 2005-03-25, 11:31 »
Cytuj

tak a jak by zwierzeta zadzimy swiatem

Przecież człowiek to też zwierzę...
bagsiks, wiadomo, że władza, chęć dominacji prowadzi do wielu konfliktów. Ale w naturze zwierzęta potrafią się podporządkować innym, ustalona jest hierarchia stada. Ale ludzie zawsze będą dążyć do zajęcia najwyższego szczebla. Znając ludzką naturę, gdyby rządził kto inny, od razu wybuchały by bunty, powstania itp. Może inne zwierzęta nie byłyby tak bezwzględne jak niektórzy ludzie sprawujący władzę...
Cytuj

Ciekawe czemu tak jest że za zabujstwo człowieka mozna dostać nawet dożywocie a zwierze tylko 2 lata!!

To duzy kłopot, ale większość ludzi nie widzi w tym nic dziwnego. Póki społeczeństwo będzie się trzymać stereotypów, że zwierzę jest tylko po to, by nam służyć, chyba nie mamy co liczyć na poprawę...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedz #8 : 2005-03-25, 11:31 »

bagsiks

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #9 : 2005-03-25, 14:16 »
wiem ze czlowiek to tez zwierze ciekawe moze kiedys wkoncu im sie olsni i dostrzegna ze sa jeszcze inne zwierzeta na tej planecie ale kiedy to zrobia jak juz beda na wyginieciu  :cry:
Zapisane

Raven

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #10 : 2005-03-25, 14:21 »
Miejmy nadzieję, że to prędzej nastąpi, kiedy nie będzie za późno... :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #11 : 2005-03-25, 14:25 »
Cytuj

zgadzam sie z bagiksem, dla mnie zwierze to to samo co człowiek. Ciekawe czemu tak jest że za zabujstwo człowieka mozna dostać nawet dożywocie a zwierze tylko 2 lata!! co to jest za prawo, chyba ci wszyscy co to ustalają nie wiedzą co to zwierze!!!

tylko, że każąc zabójców wilka i innych zwierzęcym morderców należałoby karać równiez rzeźników i całą ekipe zarabiającą na przemyśle mięsnym... to nie ta świadomość. dla mnie cały świat to jedno, nie ma lepszych i gorszych i wszystkie storzenia sa róne. wielki żal mnie ogarnia kiedy słyszę o bestialstwie, ale mysle, że by temu zapobiec nie wystarczy karac (nawet bardzo dotkliwie) ale edukować juz od najmłodszych... niestety edukacja kuleje i jak wymagać od kogoś kto nie szanuje najbliższych by poszanował zwierzęta...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

bagsiks

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #12 : 2005-03-25, 14:36 »
bylo by wiecej kar to wtedy ludzie by sie nauczyli zobaczyli by wkoncu ze lepiej tego nie robic  :o
Zapisane

Raven

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #13 : 2005-03-25, 15:02 »
Cytat: pao

ale mysle, że by temu zapobiec nie wystarczy karac (nawet bardzo dotkliwie) ale edukować juz od najmłodszych... niestety edukacja kuleje i jak wymagać od kogoś kto nie szanuje najbliższych by poszanował zwierzęta...

Zgadzam się z pao. Rodzice od najmłodszych lat powinni dziecku pokazywać świat od pozytywnej strony, powinni uczyć miłości i szacunku do wszystkich stworzeń. Nie dzielić "świata" na klasy, grupy. Wszyscy powinni mieć równię praw...
Cytat: bagsiks

bylo by wiecej kar to wtedy ludzie by sie nauczyli zobaczyli by wkoncu ze lepiej tego nie robic

Znając nasz wymiar sprawiedliwości, nie wprowadzono by aż tak surowych kar...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #14 : 2005-03-25, 15:03 »
kara nic nie daje... gdyby było inaczej nie było by  przestepczości w starozytnych chinach, bo kary mieli okrutne... a jednak...
ważna jest edukacja, bo to powoduje, że ludzie pewnych rzeczy nie robię. skoro dziecko widzi kurczaczka i strasznie mu sie ptaszek podoba, a potem ma kurczaczka na talerzu to jak ma szanować zwierzęta??? jesli podobaja mu sie słoniki i tatuś zabiera zo cyrku??? i jeszcze kilka takich...
z doświadczenia wie, że kary niewiele dają. uczą jedynie jak robic dalej to samo i kary uniknąć... jeśli od początku mamy dobre przygotowanie i wpojony szcunek do wszelkich przejawów życia to nie poczynimy nic co by sie pod karę nadawało... a jeśli nawet zbłądzimy to raz, bo sumienie samo nam pokarze jaki czyn uczuniliśmy...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedz #14 : 2005-03-25, 15:03 »

bagsiks

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #15 : 2005-03-25, 15:16 »
tak tak ktos wysle do nich list a co oni z nim zrobiom tylko do kosza nawet nie otworza to dla nich tylko wiecej makulatury  :o
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #16 : 2005-03-25, 17:44 »
edukacja dorosłych ludzi to bardzo trudna sprawa, ale mozliwa. a edukacja powinna zacząć sie wśród najmłodszych i wtedy będą efekty.
a co do listu, to nie wiesz co na kogo zadziała... sa tacy, którzy potrzebują mocnego kopa, są tacy którym wystarczy list... jeni by otworzyć oczy potrzebują mocnych doznań inni delikatnych naprowadzeń... nie wiemy kto na co zareaguje...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

bagsiks

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #17 : 2005-03-25, 18:10 »
tak tak pao jak bym z kas to znal he he znam takich ludzi :o
Zapisane

xara

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #18 : 2005-03-25, 18:52 »
Cytuj
tylko, że każąc zabójców wilka i innych zwierzęcym morderców należałoby karać równiez rzeźników i całą ekipe zarabiającą na przemyśle mięsnym...

zabójcy wilka są zwykłymi kłusownikami postępującymi wbrew prawu
rzeźnicy natomiast 'zajmują się' zwierzętami hodowanymi w jednym jedynym celu,
zgodnie z prawem i przynajmniej z założenia, humanitarnie
osobiście się z tym nie zgadzam, ale tak to niestety wygląda

Jestem za edukacją, wpajaniu szacunku do zwierząt od najmłodszych lat, pokazywaniu, że zwierzęta czują tak samo jak my, że nie są gorsze, że nie potrafią się obronić przed ludzka głupotą i okrucieństwem, przed strzelbą i wnykami... Że to my zabieramy im obszary, na których żyły wcześniej, kurczymy im i trujemy środowisko...

Jestem również za karaniem. Surowym i bezwzględnie egzekwowanym. Niestety, ale ludzie są różni, jedni mniej, inni bardziej wrażliwi. Ludzie są słabi. Nikt nie jest idealny. Samą edukacją nie wyeliminuje się złego traktowania drugiej istoty. Wielu wie, że nie wolno, a mimo tego czynią zło. Nigdy nie będzie idealnego świata. Za dobre postępowanie się nagradza, za złe karze.
A inni powinni wyciągać wnioski, a że tego nie robią i przestępczość kwitnie... cóż... na tym właśnie polega dramat słabego, niedoskonałego człowieka...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #19 : 2005-03-25, 18:56 »
Cytuj

zabójcy wilka są zwykłymi kłusownikami postępującymi wbrew prawu
rzeźnicy natomiast 'zajmują się' zwierzętami hodowanymi w jednym jedynym celu,
zgodnie z prawem i przynajmniej z założenia, humanitarnie
osobiście się z tym nie zgadzam, ale tak to niestety wygląda

i dlatego kłusownik nie jest karany tak jak morderca człowieka, bo przecież zabija "tylko" zwierzę... jesli chcemy kar za odebranie życia to dotyczy to wszystkich stworzeń a nie tylko dzikich zwierząt...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xara

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #20 : 2005-03-25, 19:07 »
tak byłoby idealnie, ale niestety to nierealne
poza tym zwierzęta mięsne hodowane są w jednym celu, tak jak marchewka czy ziemniaki, po to, by można je było zjeść
człowiek je mięso, jadł i przypuszaam, że będzie jadł,
i nie mamy prawa tego zabraniać, ani za to karać, mięso to jeden ze składników ludzkiej diety...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedz #20 : 2005-03-25, 19:07 »

bagsiks

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #21 : 2005-03-25, 19:10 »
o tak tak xara to prawda hodowane jak marchewka  :cry:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #22 : 2005-03-25, 20:46 »
Cytuj

człowiek je mięso, jadł i przypuszaam, że będzie jadł,

je to fakt, jadł również ale czy będzie jadł to róznie być może. ja jestem optymistką, choć wiem ze to będzie długi proces...
Cytuj

i nie mamy prawa tego zabraniać, ani za to karać, mięso to jeden ze składników ludzkiej diety...

Xara, przeczytaj uważnie mój post. nie zamierzam karać za jedzenie mięsa, ale skoro pojawiają sie sugestie, że za zabicie wilka kara powinna być taka jak za zabicie człowieka, to ciągnie to za sobą pewne konsekwencje. niby dlaczego wilki maja być traktowane na innych prawach? kara za kłusownictwo jest niska, ale śmierć krowy w rzeźni jest równie tragiczna jak tego wilka... albo pogódźmy się, że kłusownik karany będzie za kłusownictwo i rzeźnie nadal będą działały, albo zmieńmy mentalność, naszą i otoczenia a wtedy jest szansa, że zabójstwo zwierzęcia będzie podobnie karane jak człowieka, choc sądzę, że z taka świadomością zabójstwa będą należały do historii
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xara

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #23 : 2005-03-25, 21:27 »
Nie chodzi mi wcale o karanie za jedzenie mięsa. Nie chodzi mi też o kary takie jak za zabicie człowieka.
Do optymistów nie należę niestety i nie wierzę w poprawe mentalności ludzkiej, nie wierzę w to by ludzie wydłubujący sobie codziennie nawzajem oczy mogliby zacząć zwierzęta traktować podmiotowo.
Szanuję wszystkie zwierzęta, ale nie rozmumiem porównania dzikich, wolnych zwierząt do tych hodowlanych. Oczywiście odczujwają ból tak samo, ja jestem tego świadoma, tylko, że te dzikie są... dzikie i wolne, tragiczny ich los, a hodowlane od tysięcy lat były modyfikowane pod względem przydatności spożywczej. Dlatego kłusownictwo jest niewyobrażalną zbrodnią, a jeszcze dokonywane w ten sposób...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #24 : 2005-03-26, 12:27 »
Jasne, że powinno się karać kłusowników, trzepać po kieszeni tak, żeby kłusownictwo przestało się opłacać. Bywa tak, że całe rodziny od pokoleń zajmują się kłusownictwem. Widać niezły interes- złapać takiego niełatwo, udowodnić jeszcze trudniej, bo przyłapany przy wnykach twierdzi, że właśnie je przypadkiem znalazł i demontuje, żeby jakieś zwierzę nie doznało krzywdy... Jeśli jednak dowody są, nie należy pobłażać i solić grzywny, że hej! Podobnie powinno się traktować hodowców zwierząt czy rzeźników, którym udowodni się niehumanitarne ich traktowanie. Edukacja od najmłodszych lat oczywiście swoją drogą, myślę jednak, że najlepszą edukacją dla rzeźnika, który wrzuca do wrzątku żywą świnię, jest kara pieniężna. Jak popracuje przez kilka miesięcy za pół pensji, bo resztę mu są zabierze, pewnie drugi raz tego nie zrobi. I nie ma co porównywać śmierci wilka, konającego wiele dni we wnykach, ze śmiercią świni, zabitej bez cierpienia, tak, jak powinno być.
A co do świata bez rzeźni... Piękna bajka... Możemy je zmienić, właściwie musimy, bo takie, jakie są, przynoszą nam hańbę. To jest realne, likwidacja- niestety, nie.
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #25 : 2005-03-26, 13:57 »
Cytuj

Szanuję wszystkie zwierzęta, ale nie rozmumiem porównania dzikich, wolnych zwierząt do tych hodowlanych. Oczywiście odczujwają ból tak samo, ja jestem tego świadoma, tylko, że te dzikie są... dzikie i wolne, tragiczny ich los, a hodowlane od tysięcy lat były modyfikowane pod względem przydatności spożywczej

to brzmi tak jakby dzikie zwierzęta były lepsze... może to moja nadinterpretacja ale tak odbieram Twoją wypowiedź. oświeć mnie jeś.li sie mylę... dla mnie nie ma różnicy, bo wszystko co żyje zasługuje na szacunek i miłość... niestety ludzie szybciej odnajdują szcunek dla dzikich a nie hodowlanych a przecież to te drugie oddaja najwyższa ofiarę... ja mięsa nia jem ale mój mąż tak. ma jednak piekny zwyczaj dziękowania za posiłek. nie tylko Bogu jak to jest w zwyczaju, ale tez temu biednemu zwierzęciu, które tyle wycierpiało, by człowiek mógł zjeść posiłek...
Cytuj

A co do świata bez rzeźni... Piękna bajka...

badzo piekna i jeśli sie spełni to za wiele, wiele lat...
Cytuj

Możemy je zmienić, właściwie musimy, bo takie, jakie są, przynoszą nam hańbę

każde bezmyslne oraz masowe zabijanie przynosi hańbę, zarówno rzeźnik nie szanujący świni, jak i kłusownik zabijający wilka...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xara

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #26 : 2005-03-26, 14:44 »
Cytuj
może to moja nadinterpretacja ale tak odbieram Twoją wypowiedź. oświeć mnie jeś.li sie mylę...

Mylisz się. I rzeczywiście nadinterpretujesz. Przeczytaj jeszcze raz moje posty.
W gruncie rzeczy mówimy o tym samym.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #27 : 2005-03-26, 15:00 »
skoro mówimy o tym samym to dlaczego podjęłaś taką dyskusję z moimi słowami?
Cytuj

Szanuję wszystkie zwierzęta, ale nie rozmumiem porównania dzikich, wolnych zwierząt do tych hodowlanych.

właśnie to mnie najbardziej zastanowiło...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedz #27 : 2005-03-26, 15:00 »

xara

  • Gość
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #28 : 2005-03-26, 15:28 »
Dobrze więc, postaram sie wyjaśnić jeszcze raz, najprościej jak potrafię.

Udomowione zwierzęta hodowlane, mięsne, jak sama nazwa wskazuje hodowane są, aby zaspokoić potrzeby
pokarmowe ludzi. HODUJE się je w tym jednym celu. I te zwierzęta właśnie spożywa Twój mąż dziękując im za to,
że się tak mocna poświęciły dla niego i on teraz może rozkoszować się ich smakiem.
Dziko żyjące zwierzęta o wiele dotkliwiej odczuwają niewolę, a także rzadko giną w humanitarny sposób
stając sie ofiarami rządnych krwi ludzi.

NIE MA między nimi różnicy jeśli chodzi o odczuwanie bólu, cierpienia.
JEST różnica celu i sensu ich życia.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Ponowny dowód na to, że ludzie są okrutni!!
« Odpowiedź #29 : 2005-03-26, 15:32 »
Cytuj

JEST różnica celu i sensu ich życia.

ale to o czym mówisz jest różnica tylko z punktu widzenia człowieka... myślę, że krowa, czy świnia inaczej by na to patrzyła...
na podobnej podstawie ludzie w europie jedzą krowy a nie potrafia zrozumieć koreańczyków jedzących psy czy hindusów nie jedzących krów...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.406 sekund z 28 zapytaniami.