Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Przechadzki po pokoju ;-)  (Przeczytany 3677 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adeen

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« : 2005-04-01, 20:50 »
Witam!
Dawno mnie nie było na forum...
Ostatnio codziennie wypuszczam mojego żółwika z terrarium,żeby pochodził po pokoju. Czy będzie coś nie tak jeśli będe go wypuszczał na jakieś 2-3 godziny,albo dłużej?
Zapisane

Essey

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #1 : 2005-04-01, 21:07 »
Mój żółw nie ma terrarium i jest Ok, więc pewnie dwie czy trzy godzinki tym bardziej mu nie zaszkodzą ;)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #2 : 2005-04-01, 23:18 »
Ja juz nie mam zolwia, ale gdy go mialam to wogule nie mial terrarium tak jak zolw Essey i lepiej mu bylo chodzic swobodnie po pokoju, jak raz wlozylam go do pozyczonego terrarium to malo co nie zwariowal, za wszel wyjsc...
Byl to bardzo kochany zolwik
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedz #2 : 2005-04-01, 23:18 »

Essey

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #3 : 2005-04-02, 08:37 »
Nie umiem przeboleć jedenj sprawy. Może trochę zejdę z tematu (sorki). U nas w szkole jest żółw wodny. Duży. I ma malutkie terrarium. On sam zajmuje już połowę, a druga połowa to kamienie, na które zapewne nie wychodzi, bo zawsze widzę go w tym samym miejscu jak ze znudzenia konie w ścianie, licząc że ktoś go moze stamtąd wypuści...biedak. Dlatego między innymi wolę żeby mój żółw nie miał terrarium. ma dużo ruchu, swobody. jak chce to idzie pod drzwi balkonowe i wygrzewa się na słońcu, a jak nie chce to chowa się gdzieś w kącie i drzemie :)
Zapisane

Leloo

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #4 : 2005-04-02, 10:25 »
Moja kuzynka tez ma zółwia stepowego i tez nie trzyma go w terrarium zólwik w zime siedzi pod kaloryferem a jak jest glodny to idzie do kuchni;-)fajne stworzonko ma juz swoje lata prawie 20 lat...i nigdy nie mial terra... a w lato "biega" po dworze na ogrodku ma specjalna zagrode;-)i duzooooooo mleczy;-)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #5 : 2005-04-02, 10:27 »
Ess, uwierz mi, ze trzymanie zolwia "na pokojach" jest porownywalne do trzymania go w malenkim terrarium.
Kiedys moj zolw tez chodzil swobodnie, a w kazdym terrarium drapal i chcial wyjsc. Ale zrozumiałam wreszcie: trzymanie zolwia na podłodze, w przeciągach, na parkiecie, na deskach, nie dajac mu mozliwosci zagrzebania sie gdzies.. taki zolw nie bedzie szczesliwy.
Zapisane

Essey

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #6 : 2005-04-02, 11:28 »
Mój tak żyje od maleńkiego. Mamy wykładziny a przeciągów nie ma. Zółw ma swój kącik z kamieniami i piaskiem gdzie moze się zagrzebywać i pod dostatkiem światła słonecznego, a nie z lampki ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #7 : 2005-04-02, 16:22 »
mimo wszystko..
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #8 : 2005-04-02, 18:13 »
Vio, nie przetlumaczysz...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedz #8 : 2005-04-02, 18:13 »

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #9 : 2005-04-02, 19:52 »
Popieram Vio, trzymanie żółwia "na pokoju" jest porównywalne do trzymania konia tylko na padoku (choc moze to zly przyklad) ...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #10 : 2005-04-02, 20:19 »
mój ma akwarium, ale lubi wędrówki po mieszkaniu razem z moim psem  ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Pit_Bullka

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #11 : 2005-04-03, 16:52 »
Moja żółwica czerwonolica uwielbia chodzić po mieszkaniu,po balkonie oraz po trawie ;)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #12 : 2005-04-05, 17:15 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 14:07 autor mysa »
Zapisane

Essey

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #13 : 2005-04-05, 19:35 »
Temat o terrarium był  już poruszany nie raz i nie dwa ;) Wiem z własnego doświadczenia że wy nie ;przekonacie mnie do swojego a ja was do mojego więc szkoda prowadzić tą dyskusję ;)
Zapisane

Edi

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #14 : 2005-04-05, 20:20 »
To bardzo dziwne, że ci, którzy mają dostęp do internetu a więc do najnowszych i sprawdzonych informacji nadal utrzymują, że żółw żyjący swobodnie w pokoju ma zapewnione odpowienie warunki...I niestety są też osoby, które usilnie z żółwia chcą zrobić zwierzę na podobieństwo psa  :?

Cytuj
Mój żółw nie ma terrarium i jest Ok.


Dla Ciebie czy dla tego zwierzaka...?

Cytuj
zólwik w zime siedzi pod kaloryferem


...co akurat mu niewiele daje...w takich warunkach nie może również prawidłowo zimować...ale takim "szczegółom" pewnie nie warto poświęcić chwilki...

Cytuj
pod dostatkiem światła słonecznego, a nie z lampki


Np. w zimie...

Cytuj
Wiem z własnego doświadczenia że wy nie ;przekonacie mnie do swojego


Szkoda, że ucierpi na tym żółw.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedz #14 : 2005-04-05, 20:20 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #15 : 2005-04-05, 22:14 »
No nie wiem moja znajoma ma żółwia stepowego od 10 lat i cały czas jest zdrowy chociaż nie ma akwarium, weług mnie zależy jeszcze kto ma jakie warunki w mieszkanu... U mnie np. jest strasznie gorąco, nieważne czy to zima, lato czy wiosna, więc napewno nie bedzie mu zimno  :P Lampke również miałam ale nie w terrarium tylko na dywanie i jak chciał to sie przy niej wygrzewał. Niesądze żeby ciągnęło mu również od podłogi bo mam prawie wszędzie dywan a mój żółw chodził głownie po jednym pokoju... Co do bakteri to wszędzie  moze je podłapać nawet po godzinnej przechatce po pokoju... Dodam że odkurzane codzienie mam, więc nie mam brudno :P
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Edi

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #16 : 2005-04-06, 19:31 »
Wiem, że to nie ma sensu ale...

Cytuj
moja znajoma ma żółwia stepowego od 10 lat i cały czas jest zdrowy


10 lat jeszcze o niczym nie świadczy. Nie można nawet w przypadku żółwia powiedzieć, że to dużo.

Cytuj
U mnie np. jest strasznie gorąco, nieważne czy to zima, lato czy wiosna, więc napewno nie bedzie mu zimno

Cytuj
Niesądze żeby ciągnęło mu również od podłogi bo mam prawie wszędzie dywan a mój żółw chodził głownie po jednym pokoju


Rozumiem, że w Twoim domu panuje temperatura ok. 28- 30 stopni C. w czasie dnia, że wyjątkowo u Ciebie, nawet po otwarciu okna, czy to w zimie czy w lecie zimne powietrze nie zbiera się przy podłodze a przeciąg "ulatuje" pod dywanem...do tego dochodzi brak stresu u żółwia, gdy się obok niego przechodzi a dywan jest tak puszysty, że żółw może spokojnie się w nim zakopać...
Jeśli już upieracie się, żeby nie trzymać żółwi w terrarium, to przynajmniej nie piszcie, że ten sposób trzymania żółwi jest prawidłowy i wszystko jest ok. Nie wprowadzajcie innych w błąd.
Pozdrawiam
Zapisane

Essey

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #17 : 2005-04-06, 20:24 »
A ja mam pytanie, o terrarium ;)
Chciałabym się zapytać ile "mniej więcej" kosztuje terrarium i jakie powinno mieć wymiary. A do tego co bym musiała do niego włożyć itp. itd. No i jeszcze jakby moze prosić ile wydajecie na miesiąc na utrzymanie takiego cuda ;) bo poważnie się nad tym zastanawiam. Nie chciąłabym męczyć mojego żółwia, choć nie wydaje mi się zeby się męczył (mam go 10 lat) ale nie chc polegać tylko na swoim zdaniu :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #18 : 2005-04-06, 21:52 »
Ksiazkowe wymiary to dlugosc i szerokosc rowna pieciokrotnej dlugosci karapaksu zolwia.
Koszt terrarium zalezy od materialow i tego, czy sama je zrobisz, czy kupisz w sklepie, zamowisz u rzemieslnika, czy w wyspecjalizowanej firmie itd...
O podlozu w terrarium pisalismy juz wielokrotnie, poszukaj w starych watkach. Potrzebna Ci jeszcze bedzie lampka grzewcza, a i lampka uv nie zaszkodzi ;)
Poszukaj sobie info na podawanych tu stale stronkach, chocby: http://www.terrarystyka.pl i na tamtejszym forum.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #19 : 2005-04-06, 22:52 »
Napisałam że nie wiem czy to jest dobre, niewprowadzam nikogo w błąd bo sama nie wiem jak to do końa jest(napisałam tylko swoje relacje). Przyznam ze sprzedawczyni w sklepie powiedziała mi ze moge go spokojnie trzymać bez terrarium...Najgorsze jest to że żółw w zoologiku był trzymany w małym kartonie gdzieś z tyłu  :grr:
Teraz juz raczej nie będę miała żówłwia, ale jakby sie zdażyło to będę miała już terrarium i wypuszczła  go na kilka godzin... jak mówicie że lepiej...
Zresztą napisałam jeszcze że mój żółw miał lampke przy której mógł się wygrzewać ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #20 : 2005-04-07, 08:05 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 14:07 autor mysa »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedz #20 : 2005-04-07, 08:05 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #21 : 2005-04-07, 14:14 »
Cytat: Mysha792
Moim zdaniem nie powinno sie trzymać zółwia bez akwa...


A moim zdaniem bez terrarium, bo akwarium nie ma wentylacji dobrej..
Jeśli chodzi o temat - żółw trzymany w małym akwarium czy terrarium zawsze będzie drapał, ale jak jego właściciel ruszy swoje cztery literaste i postara się o DUŻE terrarium, żółw na pewno nie będzie drapał. Do czego porównać trzymanie żółwia na podłodze? Może do trzymania człowieka na Syberii...? Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że żółw potrzebuje stałego dostępu ciepła i światła, najlepiej UV, a kaloryfer mu tego nie zapewni. Pomijam fakt, że w dywanie się kopać nie da...
Zapisane

Essey

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #22 : 2005-04-07, 14:57 »
Cytuj

Ksiazkowe wymiary to dlugosc i szerokosc rowna pieciokrotnej dlugosci karapaksu zolwia.
Koszt terrarium zalezy od materialow i tego, czy sama je zrobisz, czy kupisz w sklepie, zamowisz u rzemieslnika, czy w wyspecjalizowanej firmie itd...
O podlozu w terrarium pisalismy juz wielokrotnie, poszukaj w starych watkach. Potrzebna Ci jeszcze bedzie lampka grzewcza, a i lampka uv nie zaszkodzi  
Poszukaj sobie info na podawanych tu stale stronkach, chocby: http://www.terrarystyka.pl i na tamtejszym forum.


Dzięki ;) popatrzę. Dodam tylko że nie moim po0mysłem było trzymanie żółwia bez akwarium/terrarium. Rodzice kupili mi go jak miałam 3 lata... miał być królik ale jednak był żółw... A później kiedy już byłams tarsz to ciągle żyłam w przekonaniu że skro tyle już żyje bez terrarium, to może tak być. Ale skoro miałoby mu to zaszkodzić to poważnie się zastanowię nad "mieszkaniem" dla mojego żółwia :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #23 : 2005-04-07, 19:03 »
No to Ci sie chwali, ze otworzylas sie na argumenty :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #24 : 2005-04-08, 09:39 »
Ess ja kupilam dla swojego zolwia nieduze terrarium, ale jedynie na takie moglam sobie pozwolic z powodu braku miejsca- 66 cm dlugosci, 33 szerokosci, 17 wysokosci. ma bardzo ubogie wyposazenie, ale mimo to jest to pierwsze terrarium w ktorym Maksia nie drapie w sciany i jej sie podoba :) ma torf, miske na jedzonko, sianko w ktorym spi, kamienie. 1-2 razy w tygodniu ma ciepłą kapiel, kupilam witaminki, a czas od czerwca do pazdziernika spedza na wielkim tarasie trawiastym u babci :)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #25 : 2005-04-08, 10:28 »
tak ma kąpiel....  ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Essey

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #26 : 2005-04-08, 10:55 »
A więc, mój  żółw bedzie miał terrarium :wink: nie wiem jeszcze kiedy, muszę nazbierać kaskę, ale bedzie miał, napewno. Teraz zbieram info o wyposażeniu itp.itd. :)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #27 : 2005-04-08, 12:25 »
Njlepiej dać gruba warstwe kory w terrarium :)
Moze jakieś kamyki większe gdzie nie gdzie położyć żeby sobie gad mógł pazurki scierac :)
No i pamietaj o regularnych kompielach  :D
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedz #27 : 2005-04-08, 12:25 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #28 : 2005-04-08, 12:50 »
nom PePe maksi zawsze kapiele robi hihi :)

Ess to super :)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #29 : 2005-04-08, 13:02 »
Tak trzymać ;)
A te książkowe wymiary.. Ja mam do nich objekcje. Moim zdaniem terrarium powinno być większe niż te 5 długości żółwia jako długość terra i 3 długości jako szerokość..
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.22 sekund z 27 zapytaniami.