Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Puszcza Białowieska  (Przeczytany 1874 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Puszcza Białowieska
« : 2005-04-28, 19:15 »
Jestem ciekaw o czym myślicie i co czujecie słysząc słowa Puszcza Białowieska. Ja w tym momencie odczuwam wielki szacunek i miłość do tego miejsca oraz smutek i bezsilność. Warto w tym miejscu wspomnieć,że mimo licznych protestów i akcji ekologów w dalszym ciągu 87% Puszczy nie jest objętych ochroną.Jednocześnie o ironio jest to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Wiedźma

  • Gość
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #1 : 2005-04-29, 13:21 »
Zaluje, ze dotychczas tam nie bylam, ale na pewno kiedys bede :)
A co mysle? Moze z czym mi sie kojarzy... Z ogromnym (jak na nasze warunki i terazniejsze czasy) ekosystemem lesnym, z zubrami i Adamem Wajrakiem ;)

Zoolog, masz racje - to straszne, ze tak znikomy procent Puszczy jest chroniony :( A propos, znalazlam stronke, na ktorej mozna poprzec rozszerzenie Parku Narodowego Puszczy Bialowieskiej:
http://republika.pl/przyroda_pl/apel.htm
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #2 : 2005-04-29, 15:31 »
Byłam w Puszczy Białowieskiej 4-5 lat temu, piękna jest. I smutno mi że ludzie to niszczą :(  A dlaczego nie chcą chronić większego procentu Parku?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedz #2 : 2005-04-29, 15:31 »

Wiedźma

  • Gość
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #3 : 2005-04-29, 18:29 »
Hm, bo ograniczylo by to mozliwosci eksploatacji (czyt.: mniej kasy mozna by zarobic...) ? Niestety, takie myslenie przewaza, krotkowzrocznosc i ograniczenie...
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #4 : 2005-04-29, 19:37 »
No tak, można było się domyślić że chodzi o kasę... jak to zwykle u ludzi bywa. Ale mogliby zwiększyć ochronę, przynajmniej do 50 %.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #5 : 2005-04-30, 19:30 »
No tak, można było się domy¶lić że chodzi o kasę... jak to zwykle u ludzi bywa. Ale mogliby zwiększyć ochronę, przynajmniej do 50 %.
Dzisiaj 50 % już nie wystarczy.Jedynie całkowita ochrona Puszczy jest w stanie ją jeszcze uratować. Na dodatek ochrona taka powinna być wprowadzona jak najszybciej. Niestety lobby przemysłu drzewnego do tego nie dopuści.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #6 : 2005-05-01, 18:20 »
:( Szkoda że nie będę mogła zabrać tam moich dzieci... ale mimo wszystko nie rozumiem, gdzie, w takich sprawach jest Ministerstwo Ochrony Środowisko i szanowny pan Marek Belka? :?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #7 : 2005-05-02, 19:19 »
:( Szkoda że nie będę mogła zabrać tam moich dzieci... ale mimo wszystko nie rozumiem, gdzie, w takich sprawach jest Ministerstwo Ochrony ¦rodowisko i szanowny pan Marek Belka? :?
Ministerstwo Ochrony Środowiska nie zawsze podejmuje decyzje zgodne z ekologicznym punktem widzenia. W ten sposób ująłbym tą kwestię. Ile już pism wysłano do rządu i Ministerstwa w tej sprawie. Na pewien czas udało się wywalczyć moratorium na wycinkę starych drzew. Niestety okres ten już się skończył. Tak więc Rachelo jeżeli chcesz zobaczyć potęgę i dumę Puszczy Białowieskiej spiesz się.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #8 : 2005-05-02, 20:00 »
Miałam szczęście ją widzieć ;) Pomijając drobny fakt że po tej wyprawie chorowałam tydzień (mam chorobę lokomocyjną), było świetnie.
Pozostaje nam mieć nadzieję że nowe pokolenie będzie posiadało empatię i wrażliwość której brak większości obecnych polityków. Nadzieja umiera ostatnia :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedz #8 : 2005-05-02, 20:00 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #9 : 2005-05-03, 19:17 »
Nadzieja nie uratuje niestety Puszczy Białowieskiej. Mogą ją uratować tylko konkretne i stanowcze działania na które się nie zanosi.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #10 : 2005-05-03, 19:47 »
Nigdy tam nie byłam, a chciałabym. Wolałabym 100 razy wyjazd w jakąś głuszę, niż pobyt na pełnej ludzi Majorce czy smażenie się na leżaku na Wyspach Kanaryjskich. Dla mnie to średnia atrakcja.  Gdyby tylko mój mąż mógł się odkleić na chwilę od swojej firmy... ech!
Zapisane
IBDG Wrocław

Wiedźma

  • Gość
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #11 : 2005-05-04, 11:54 »
IBDG, zgadzam sie w 100% :) Zreszta nie dotyczy to tylko gluszy, ale w ogole przepieknych miejsc w naszym kraju, ktorych jest bez liku! A tymczasem... "cudze chwalicie, swojego nie znacie" ;)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #12 : 2005-05-04, 18:34 »
Dla nas (miłośników zwierząt i przyrody) większą atrakcją są lasy i puszcze, ale dla większości ludzi to właśnie miejsca typu Majorka są najlepsze. Bo przecież w lesie nie można rozpalić ogniska, nie można się poopalać, iść na dyskotekę, hotelów również nie ma... no i jest pełno robali i zwierząt ,,a fuj".


Nadzieja nie uratuje niestety Puszczy Białowieskiej. Mog± j± uratować tylko konkretne i stanowcze działania na które się nie zanosi.

Pewnie że sama nadzieja nie pomoże, ona jest tylko(aż) super dodatkiem do wszelkich działań, a kto właściwie decyduje o Puszczy Białowieskiej? (Taka jedna i konkretna osoba?)
Zapisane

k_lap

  • Gość
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #13 : 2005-05-05, 11:33 »
Nigdy tam nie byłam, a chciałabym. Wolałabym 100 razy wyjazd w jak±¶ głuszę, niż pobyt na pełnej ludzi Majorce czy smażenie się na leżaku na Wyspach Kanaryjskich. Dla mnie to ¶rednia atrakcja.
Zgadzam się również IBDG, nie ma to jak piękna polska natura, na szczęście jest jeszcze kilka miejsc, których nie opanowała pogoń za pieniądzem. Czasami siedząc w miejscu, w którym ślady niszczącej działalności człowieka są znikome, zdarza mi się widzieć w myślach czarną przyszłość takich miejsc... wielki hotel, który powstając zniszczy cały urok i przyrodę tego miejsca, ale cóż... kasa będzie ogromna... a niestety w dzisiejszych czasach wielu ludzi niczego poza nią nie widzi. Powinno się stwarzać wiele takich parków krajobrazowych, dbać o wartość, która jest jedną z niewielu rzeczy, których inne państwa mogą nam pozazdrościć.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #14 : 2005-05-06, 19:17 »
O losie Puszczy Białowieskiej decydują ludzie,którzy nie mają zielonego pojęcia o zależnościach przyrodniczych. Nie zdają sobie również sprawy z jej ogromnego znaczenia.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedz #14 : 2005-05-06, 19:17 »

szynszylka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 363
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #15 : 2005-05-07, 13:33 »
Mi puszcza Białowieska kojarzy się z ... żubrem ...
Zapisane
Yes, This is a Cult

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #16 : 2005-05-11, 21:16 »
Mnie wszystkie puszcze kojarzą się z dziką przyrodą, czymś takim cudownym :) :)
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 25 zapytaniami.