Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Spalili dom, żeby pomścić psa  (Przeczytany 1303 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nacia

  • Gość
Spalili dom, żeby pomścić psa
« : 2005-08-16, 19:48 »
Płonący dom, w środku żywy człowiek, a na zewnątrz - krzyż wbity w ziemię. Taki finał znalazł błahy zatarg między szperaczami z wysypiska śmieci w Wypaleniskach.

W połowie lipca trzech szperaczy było w centrum uwagi całej Bydgoszczy. To oni znaleźli poćwiartowane zwłoki 21-letniej dziewczyny, zamordowanej - jak się okazało - przez sąsiada. Za pomoc w poszukiwaniach otrzymali podziękowania od policjantów. I gdy już się wydawało, że chlubnie zapisali się w historii bydgoskiej kryminalistyki, wycięli niezłego hołubca. Wczoraj ponownie mieli do czynienia z organami ścigania.

W środę wieczorem we wsi Wypaleniska stanął w ogniu dom. Tylko pomoc przypadkowego człowieka sprawiła, że śpiący w środku mężczyzna uniknął śmierci. Okazał się nim być jeden ze znanych policjantom - z dobrej strony - mężczyzn ze śmieciowiska. Doszczętnie spalił się dom i krzyż, który ktoś wbił w pobliżu w ziemię. Tylko po co?

Policja i strażacy szybko zorientowali się, że to było podpalenie i jeszcze szybciej schwytali podejrzanych. Okazali się nimi być dwaj pozostali bohaterowie pierwszych stron gazet. Od słowa do słowa - policjanci dowiedzieli się wreszcie, jak się to stało, że niedawni przyjaciele poróżnili się między sobą i sięgnęli po ostateczne rozwiązanie.

Sprawa jest skomplikowana. Pies jednego z podpalaczy pogryzł kota podpalonego mężczyzny. Właściciel kota obił więc za to psa. A zatem szperacz "od psa", nie strzępiąc sobie języka po próżnicy, postanowił dać nauczkę kompanowi: podpalił mu dom, wiedząc, że winowajca śpi w środku snem sprawiedliwego. Wcześniej podpalacze ustawili obok domu krzyż, aby - jak zeznali - "pies pamiętał, gdzie mu wyrządzono krzywdę".

- Dwóm mężczyznom z Wypalenisk postawiono zarzut umyślnego zniszczenia mienia oraz sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia - informuje prokurator Włodzimierz Marszałkowski z Prokuratury Bydgoszcz-Południe. - Dla jednego z podejrzanych chcemy dwóch miesięcy aresztu, a wobec tego, który stał na czatach, zastosujemy policyjny dozór. O co poszło? Tego nie potrafią przekonująco sprecyzować - ucina prokurator.

W Wypaleniskach huczy od plotek. - To nie było podpalenie, tylko próba zabójstwa - mówią ludzie. - Na szczęście nieudana, ale już wiemy, że pewne psy trzeba omijać szerokim łukiem.




08.08.2005 / źródło: Gazeta.pl - Bydgoszcz
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Spalili dom, żeby pomścić psa
« Odpowiedź #1 : 2005-08-28, 13:38 »
o rany ... CI ludzie są chorzy ! Ja rozumiem że koleś był wściekły (ten co podpalał) ale to jest chore ! I pobić psa zato że jest psem ... Ja bym pokrzyczała na kolesia ... ehhh wariaci :/
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Spalili dom, żeby pomścić psa
« Odpowiedź #2 : 2005-08-29, 12:16 »
Nienormalni, powinno się ich zamknąć w psychiatryku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Spalili dom, żeby pomścić psa
« Odpowiedz #2 : 2005-08-29, 12:16 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Spalili dom, żeby pomścić psa
« Odpowiedź #3 : 2005-08-29, 12:54 »
Historia typowa jak na nasz kraj.
Naprawde brak mi słów nie wiem czy to komentować czy nie. Nie wiem.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Pinka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1787
  • DZIEKI KITKO:*
Odp: Spalili dom, żeby pomścić psa
« Odpowiedź #4 : 2005-08-30, 11:31 »
powinni zamknąc w wiezieniu .,,
Zapisane
..... infde...

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Spalili dom, żeby pomścić psa
« Odpowiedź #5 : 2005-08-30, 12:23 »
powinni zamknąc w wiezieniu .,,
Tez tak mysle.. :o
Straszne!
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Pinka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1787
  • DZIEKI KITKO:*
Odp: Spalili dom, żeby pomścić psa
« Odpowiedź #6 : 2005-08-30, 12:24 »
no...straszne..:(i takie smutne...
Zapisane
..... infde...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Spalili dom, żeby pomścić psa
« Odpowiedź #7 : 2005-08-30, 13:59 »
hmmm - na którymś topiku pisałam o tym że "czyn o nieskiej szkodliwosci społecznej" - jakim było pobicie psa, może któregoś razu doprowadzic do powaznych konsekwencji...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Rybcia

  • Gość
Odp: Spalili dom, żeby pomścić psa
« Odpowiedź #8 : 2005-08-30, 17:44 »
już do tego doszło ze msci ię za psa podpaleniem
straszne;(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Spalili dom, żeby pomścić psa
« Odpowiedz #8 : 2005-08-30, 17:44 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 24 zapytaniami.