Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Policjant zabil amstaffa... ale kim byl nieodpowiedzialny wlasciciel??  (Przeczytany 2884 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
« Ostatnia zmiana: 2005-09-30, 16:16 autor Veronica »
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Policjant zabil bo byl agresywnym amstaffem ;/
« Odpowiedź #1 : 2005-09-30, 16:11 »
biedny psiak bo miał głupiego właściciela - po tym artykule mozna wnioskować ,ze jest to po prostu nieodpowiedzialny idiota, nie potrafiący się psa wychować, ani się nim zająć... ehhh :?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Policjant zabil bo byl agresywnym amstaffem ;/
« Odpowiedź #2 : 2005-09-30, 16:15 »
No nawet nie wiadomo kto byl jego wlasicielem... ten pijak ktory go prowadzil podobno nawet nim nie byl..
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Odp: Policjant zabil bo byl agresywnym amstaffem ;/
« Odpowiedz #2 : 2005-09-30, 16:15 »

Nanami

  • Gość
Moim zdaniem Ci policjanci słusznie zrobili. Moze to da innym do myslenia, ze oni i ich biedne psy nie są bezkarni.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Psiak owszem biedny, bo ma takiego właściciela, który się nim zająć nie potrafił...ale z drugiej strony co miał zrobić policjant ?? Przecież pies zagryzł innego psa i atakował ludzi...miał czekać i myśleć co zrobić ?? Moim zdaniem to było najlepsze wyjście z sytuacji...

a potem sie dziwią że ludzie się boją takich psów... :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

mazika_

  • Gość
Biedny psiak, bo trafił na właściciela idiotę, ale z drugiej strony co miał zrobić policjant? czekać aż dojdzie do następnego nieszczęścia? Musiał to zorbić. Ale tak jest że zawsze winne sa psy, nie wazne że miał właściciela idiote zawsze bedą na tym cierpiec zwierzęta i inne osoby.
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Zal mi psa tylko z tego wzgledu ze jakis kretyn wychowal go na agresywnego czworonoga, jednak policjan sluchnie postapil !!
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
OCzywiście,że policjant miał racje...Przy takim psie zawsze może dojśc do tragedii.
A jak by się coś stało,to oczywiście wszyscy by szukali winnego i znając życie i ludzi ,by go nie znaleźli.

Niczemu jednak nie był winien pies,tylko jego właściciel...Nie wychował go,ani się nim nie zajął tak jak trzeba ;/ Kompletny idiota i nieodpowiedzialny człowiek. Ale on na tym nie ucierpi tylko niesttey pies  :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Co jak co, ale nie zgodze sie z tym ze policjant miał rację. Parę lat temu była podobna sytuacja, z tym ze z tygrysem, jakiś debil będący policjantem tez rwał się do strzelania - "celował" w tygrysa a weterynarz dostał kulkę w łeb. Jednak tam mieli jakoś czas żeby załatwic środki usypiające, mieli czas na nagonkę. Owszem, było tam mniej gapiów - jednak to własnie jest przyczyną dlaczego policjant powinien odpowiadać za 1. nieuzasadnione użycie broni 2. stworzenie sytuacji zagrożenia zdrowia/życia.  Inna sprawa - w artukule napisali ze pies był nieiwiadomo jak agresywny - skoro tak, to jakim cudem gapieprobowali go na poczatku złapać? pisali że pies wywlókł zagryzionego z bloku - jakoś był zajęty swoja zdobyczą, a nie ludźmi więc jest to zaprzeczenie tekstu "że wciąż atakował ludzi". A to ze nie dał do siebie podejsć - normalne - pilnował swojego łupu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Elven

  • Gość
To prawda... Mogło dochodzić do kolejnych tragedii - policjant nie potąpił źle.
Ale co za sku**** tego psa chował, znów mi przykro, bo to z winy "nas", człowieka.

gdyby Bóg w 8. dniu jeszcze popracował...
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Według mnie policjant źle zrobił, nigdy zła się nie zwalczy złem, wystarczy jedna śmierć po co dwie?........
Ale widać że nie którzy funkcjorariusze w naszej ,,policji" nadal mają kłopoty z myśleniem i ocenianiem sytuacji bo można było wezwać na miejsce specjaliste i zawieść pieska do kliniki i tam zrobić z niego normalnego psa. Ale widać że nasz naród nadal wyznaje zasade ,,w morde go i nożem" i tylko umie niszczyć.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Michał mowisz, ze jedna smierc wystarczy? a co z agresywnymi psami nalezy robic? pozostawiac wsrod ludzi? dla mnie to totalnie nieodpowiedzialne, takiego psa moga trzymac ludzie ktorzy znaja sie na psiej pshice i to bardzo dobrze, a ilu takich ludzi jest? kto wezmie do domu takiego psa? napewno nie ja! pomimo ze ammstafy to psy ktore kocham..
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
:shock: biedny Piesek. no ale czy policjan mial inne wyjscie będace racjonalne?
Zapisane

Elven

  • Gość
Michał, specjalista nic by nie dał...
Skoro policjanci nie mogli sobie z nim poradzić, to co z specjalisty.
Ta rzecz pozostała by w psychice psa na zawsze...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Z pewnością miał... z tym że nasi policjanci mają manie strzelania przy byle okazji (akcja z tygrysem, do tych dóch gości co jednego zabili, a drugi jest na wózku itp..)


Data wysłania: 2005-10-01, 14:07
elven - JAKA RZECZ? to że zaatakował psa? To ze go zagryzł? A skąd wiesz czy nie wystarczyło jedno ugryzienie zeby zabic tego drugiego? poza tym to całkowicie normalna reakcja , że jeden pies atakuje drugiego, po to własnie jest socjalizacja i wychowanie. i wierz mi - agresję wobec innych psów da się kntrolować..
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Elven Wy mnie nie zrozumieliście. Wiadomo że policja nic nie mogła zrobić. Mi chodziło o specjaliste weterynarza który by przyjechał dał środek usypiający, zawiuzł do kliniki i tam można by było jeszcze prubować pieska wychować.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Elven

  • Gość
W jaki sposób by go złapał.
Pomyśl, jeżeli w tym samym czasie by go ugryzł, rzucił się na weta? :)

PS.
Żeby nie było, że się mądrze, ani się czepiał...
Masz rację po części
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
W jaki sposób? chociazby koc, czy prześcieradło na niego zarzucić, zanim by się wyplątał, zawiazać mu to na głowie - i poczekac na wet. Opcji jest wiele, ale najwyraźniej glina wolał zrobić sobie publiczną strzelnice, ryzykując , że trafi w któregoś z gapiów, ewentualniedał na siebie wpłynąć motłochowi...


Data wysłania: 2005-10-01, 18:01
No to wnosimy trochę światla do sytuacji

http://www.nto.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20051001/REGION/50930015

skoro robili psu to co robili i nikt nie został nawet ugryziony to glina do odstrzału...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nanami

  • Gość
A ja i tak zostane przy zdaniu, ze dobrze zrobił policjant, ze zastrzelił psa. A co czekało psa, gdyby go złapali humanitarnie, narazając własne zdrowie? I tak by go uspili... Tak sie mówi, jak to sie nie dzieje na naszym podwórku. Ale na swoim - co bys zrobiła?
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Dokładnie Nanami ma racje, ze łatwo sie mowi bo to nas bezposrednio nie dotyczy, ale co gdyby ten pies zagryzł Twojego? dla mnie agresywne psy nie maja prawa istnieć !! chyba ze mają odpowiedzialnych opiekonow ale jak sami widzimy takich jest coraz mniej :(
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
gdyby jakis pies zagryzł mojego to zatłuklabym własnoręcznie . biorąc pod uwagę "wpadki policji"  (łacznie z tym o czym jest topik) to już niedługo gliny będa zabijać ludziom psy na smyczach za "groźny wygląd" . nanami - skoro masz takie zdaniue że każdego psa który zaatakuje innego trzeba uśpić to po kiego wogóle sa schorniska? tam dzień w dzień się nawzajem zagryzają i jakoś są odawane do adopcji z dopiskiem ze ma być to jedyny pies w domu. Mi chodzi o to że policjant popełnił niewybaczalny błąd, dlaczego niewybaczalny? bo skoro tak się rwie do strzelania mimo tłumu ludzi to stanowi większe zagrozenie niż jakikolwiek pies - lącznie z tym zabitym, który mimo tego ze go torturowali nikogo nie ugryzł...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Nanami

  • Gość
Ja po prostu rozwazałam pod moim kątem - u nas na co dzien takie sytuacje sie nie zdarzają, ale jakbym zobaczyła psa duzego molosa albo bullowatego, który szarpie innego psa i gdyby był z jakims podpitym facetem, to jak jako osoba, która nie ma stycznosci z tymi psami w zyciu bym nie wyszła na dwór. Tak samo jakby to był onek czy duzy kundel. Nie czytałam materiału pod kątem, czy policjant strzelał przy ludziach, nie wiem czy to zrobił czy nie. Ale ja to odebrałam, ze pies był niebezpieczny dla otoczenia, ze nikt nad nim nie miał kontroli. Ale czy w ogóle jest sens dyskutowac nad czyms, nad czym sie nie było swiadkiem? Media przekrecają czesto fakty i komu tu wierzyc? Jedyny plus, ze moze to przemówi do łbów innym "małostkowym" włascicielom psów.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Wiesz nanami - wkurzające jest takie coś , ze się wypowiadasz nie znając temetu. Owszem, media przekręcają fakty, dlatego czyta się nie tylko jeden artykuł, a większą ilosć... Poza tym istnieje coś takiego jak logika - skoro ludzie próbowali oderwać psa od trupa innego , to byli też przy zastrzeleniu, skoro próbowali psa odciągnąc zadając mu ból i nikogo nie ugryzł to nie był zagrożeniem dla ludzi...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
"Amstaff - american staffordshire terier - nie znajduje się na liście ras uznanych za agresywne. Znajdują się na niej m.in. amerykański pit bull terier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, pies kanaryjski, rottweiler, akbash dog, moskiewski pies stróżujący i owczarek kaukaski."


ooo a ja słyszałam co innego!!

co do policjanta to nie wiem co o tym myslec z jednej strony szkoda psa z drugiej słuszna reakcja. ale powinni przyjezdzac do takcich wezwan z bronią na srodek usypiający do weta i dopiero ZABIJAC zastrzykiem.zastrzelenie jest takie.......ponizajace:(

Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Nie wiem, czy wy nikt z was nie czytał tego artukułu czy co... słuszna reakcja? Pogadamy jak poliicja zacznie zabijać ludziom psy na smyczach...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Nie wiem, czy wy nikt z was nie czytał tego artukułu czy co... słuszna reakcja? Pogadamy jak poliicja zacznie zabijać ludziom psy na smyczach...
nie o to chodzi......
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Smutno mi sie zrobiła jak czytałam tamte komnetarze pisali ze psy to morcercy i wwzyskie tzreba ostrzeliwać. I ze dobzre ze tego psa zastzrlili. Smutne te komnetarze były
Szkoda mi pieska ale jakby szczelili w niego strzałem usypiającym to i tak potem tego psa nie dało by się wychowac na łagodnego psa. Jesli miał bardzo twardy charakter to nie ale moze by cos się dało zrobić.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 26 zapytaniami.