Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kostnica dla zwierząt- Cieszyn  (Przeczytany 3164 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pustułka

  • Gość
Kostnica dla zwierząt- Cieszyn
« : 2005-10-21, 15:21 »
gminy zrzucą się na kostnicę dla padłych zwierząt
PSY TRAFIĄ DO CHŁODNI
Martwy pies nie może być przechowywany w schronisku dla zwierząt, dlatego w mieście powstanie specjalna kostnica.
  Jeżeli dzisiaj w Cieszynie komuś zdechnie pies, to powinien zawieźć zwierzę do schroniska. Zwłoki są tam zamrażane, a potem w wielkim kontenerze wywożone pod Kraków do utylizacji. W ogrodzie albo w lesie zwierząt grzebać nie wolno. Można nawet za to dostac mandat. Kilka lat temu pewna mieszkanka Cieszyna musiała wykopać zwłoki psa, którego wcześniej pogrzebała w parku.
- Miesięcznie trafia do nas około pół tony zdechłych albo zabitych zwierząt. Przywożą je właściciele, weterynarze, czy ludzie, którzy znajdą padłe albo potrącone przez samochody psy, koty, sarny, dziki. Do czasu wywiezienia do utylizacji przechowujemy je w zwykłych zamrażarkach- mówi Marta Kowalczyk, która z mężem Mieczysławem prowadzi w Cieszynie schronisko dla zwierząt.
  Ostatnio lekarz weterynarii zakwestionował jednak sposób przechowywania padliny. - Przepisy są coraz bardziej restrykcyjne i dostaliśmy zalecenie, żeby stworzyć specjalne miejsce do przechowywania padliny z dala od żywych zwierząt, tak żeby nie powodować zagrożenia epidemiologicznego- mówi Aleksander Dorda, naczelnik wydziału ochrony środowiska Urzędu Miejskiego.
  Władze miasta zleciły już projekt takiej przechowalni, która składałaby się z chłodni i pomieszczeń do dezynfekcji ubrań oraz samochodów. Kostnica powstanie najprawdopodobniej na nieczynnym wysypisku śmieci albo koło miejskiej oczyszczalni.
  Kostnica dla zwierząt powstanie w przyszłym roku i na razie nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztowała. Na razie miasto zleciło wykonanie jej projektu. Utylizacja zwłok psa kosztuje obecnie 100- 200zł. Płaci się w zależności od wagi zwierzęcia, 2,20 za kg.

Wojciech Trzcionka, Dziennik zachodni, 18 paź 2005.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-21, 15:42 autor Pustułka »
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Kostnica dla zwierząt- Cieszyn
« Odpowiedź #1 : 2005-10-21, 15:47 »
paranoja........ja tam wole pochowac psa na psim cmenmtarzu, a nie dać gp do spalenia.....nie wiem jakoś do mnie nie dociera ten pomysł.....
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kostnica dla zwierząt- Cieszyn
« Odpowiedź #2 : 2005-10-21, 18:15 »
Cytuj
W ogrodzie albo w lesie zwierząt grzebać nie wolno. Można nawet za to dostac mandat.

Bzdura - w lesie owszem, jednak to co robię w moim ogrodzie to tylko i wyłacznie moja sprawa, jest to teren prywatny i nikt nie ma prawa na niego wejsć bez pozwolenia, chyba że policja z nakazem - jednak nakazu nigdy nie dostaną z powodu zakopanegpo psa....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Kostnica dla zwierząt- Cieszyn
« Odpowiedz #2 : 2005-10-21, 18:15 »

Pustułka

  • Gość
Odp: Kostnica dla zwierząt- Cieszyn
« Odpowiedź #3 : 2005-10-21, 18:17 »
Sama uważam że to bzdura. Nie dadzą im spokoju. To nie są moje słowa, lecz z gazety- sama się zdziwiłam.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kostnica dla zwierząt- Cieszyn
« Odpowiedź #4 : 2005-10-21, 18:51 »
Ciekawe kto będzie jechał zmartwym psem czy kotem do kostnicy. Każdy woli zakopać psa, a nie wozić go niewiadomo gdzie i jeszcze za to płaćić.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ESIO

  • Gość
Odp: Kostnica dla zwierząt- Cieszyn
« Odpowiedź #5 : 2005-10-22, 22:43 »
gminy zrzuc± się na kostnicę dla padłych zwierz±t
PSY TRAFIˇ DO CHŁODNI
Martwy pies nie może być przechowywany w schronisku dla zwierz±t, dlatego w mie¶cie powstanie specjalna kostnica.
 Jeżeli dzisiaj w Cieszynie komu¶ zdechnie pies, to powinien zawieĽć zwierzę do schroniska. Zwłoki s± tam zamrażane, a potem w wielkim kontenerze wywożone pod Kraków do utylizacji. W ogrodzie albo w lesie zwierz±t grzebać nie wolno. Można nawet za to dostac mandat. Kilka lat temu pewna mieszkanka Cieszyna musiała wykopać zwłoki psa, którego wcze¶niej pogrzebała w parku.
- Miesięcznie trafia do nas około pół tony zdechłych albo zabitych zwierz±t. Przywoż± je wła¶ciciele, weterynarze, czy ludzie, którzy znajd± padłe albo potr±cone przez samochody psy, koty, sarny, dziki. Do czasu wywiezienia do utylizacji przechowujemy je w zwykłych zamrażarkach- mówi Marta Kowalczyk, która z mężem Mieczysławem prowadzi w Cieszynie schronisko dla zwierz±t.
 Ostatnio lekarz weterynarii zakwestionował jednak sposób przechowywania padliny. - Przepisy s± coraz bardziej restrykcyjne i dostali¶my zalecenie, żeby stworzyć specjalne miejsce do przechowywania padliny z dala od żywych zwierz±t, tak żeby nie powodować zagrożenia epidemiologicznego- mówi Aleksander Dorda, naczelnik wydziału ochrony ¶rodowiska Urzędu Miejskiego.
 Władze miasta zleciły już projekt takiej przechowalni, która składałaby się z chłodni i pomieszczeń do dezynfekcji ubrań oraz samochodów. Kostnica powstanie najprawdopodobniej na nieczynnym wysypisku ¶mieci albo koło miejskiej oczyszczalni.
 Kostnica dla zwierz±t powstanie w przyszłym roku i na razie nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztowała. Na razie miasto zleciło wykonanie jej projektu. Utylizacja zwłok psa kosztuje obecnie 100- 200zł. Płaci się w zależno¶ci od wagi zwierzęcia, 2,20 za kg.

Wojciech Trzcionka, Dziennik zachodni, 18 paĽ 2005.

To jest okrpone!!! :(
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kostnica dla zwierząt- Cieszyn
« Odpowiedź #6 : 2005-10-27, 17:24 »
Paranoja dla mnie, wole zakopać swoje zwierzę u mnie w ogródku [tfu... tfu...] jeszcze płacić za to, a z kąd nie wiadmomo czy oni poprostu nie zapakują do worków na śmieci i na wysypisko nie zawiozą? :(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 23 zapytaniami.