Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Tablet  (Przeczytany 3415 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Tablet
« : 2006-02-07, 18:54 »
Może słabo szukałam, w każdym razie nie znalazłam podobnego tematu.
Chodzi o tablet. Bardzo chciałabym mieć takie coś, jednak słyszałam, że tablety szybko się psują. Ktoś miał takie coś? Bo nie wiem, czy warto "inwestować" tyle pieniędzy w cacko, które się "rozpadnie" w szybkim czasie.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Orange

  • Gość
Odp: Tablet
« Odpowiedź #1 : 2006-02-07, 19:23 »
Ja ma tablet. Mam go już mniej więcej rok i nic po nim nie widać. Jako myszka raczej się nie sprawdza, ale do rysowania owszem ;)
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Tablet
« Odpowiedź #2 : 2006-02-08, 18:43 »
O ile dobrze wiem, Jim Davis rysuje komiksy z Garfieldem tabletem, a że rysuje już od 78... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tablet
« Odpowiedz #2 : 2006-02-08, 18:43 »

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Tablet
« Odpowiedź #3 : 2006-02-08, 20:04 »
Słuchajcie, a ile mniej więcej kosztuje tablet? No powiedzmy, że taki Pentagram o którym pisał peGaz.
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Tablet
« Odpowiedź #4 : 2006-02-11, 23:48 »
fajne takie cacko... ale trzeba miec do tego jakis program nie ??

drogie troszke... ale da się przeżyć:P
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Tablet
« Odpowiedź #5 : 2006-02-14, 14:21 »
ja miałam tablet. Ale został nam ukradziony. Razem z kompyterem telewizorem, skanerem, drukarką. Wieża była za durza. Aż mnie szlag trafia, bo rodzinka zbierała na to kupe czasu  :roll:
Tablet się opłaca jeśli lubisz rysować na kompie. Bo jeśli nie lubisz... to nie kupuj
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Tablet
« Odpowiedź #6 : 2006-02-17, 12:39 »
Ja mam od niedawna. Jakoś się nie psuje. Ale to chyba mój brat częściej używa tableta odemnie. :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Tablet
« Odpowiedź #7 : 2006-03-05, 15:23 »
Ja lubię rysować. Jakbym nie lubiła, to bym nie chciała;)
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

kareena

  • Gość
Odp: Tablet
« Odpowiedź #8 : 2006-03-07, 12:20 »
Mam od dawna tablet (pentagram) ale juz nie pamietam ile kosztowal. jedna rada - kupuj z bezprzewodowym dlugopisem jesli masz zamiar czesto rysowac :) ja nie korzystam z niego za czesto ale przydaje mi sie. zwykle do tabletu dołączają jakies oprogramowanie (u mnie jest to ArtDabbler, ale znam tez program Painter - kiedys taki widzialam i byl bardzo podobny).

PS
czy tablet sie psuje? na pewno po jakims czasie sie zużyje, ale to zalezy od tego jak go uzywasz :) u mnie jedyna 'usterka' jak dotąd to lekko ogryziona przez kota końcówka długopisu :P na szczescie to nie ten koniec którym sie pisze  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tablet
« Odpowiedz #8 : 2006-03-07, 12:20 »

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Tablet
« Odpowiedź #9 : 2006-03-14, 19:53 »
ja mam pentagram quadpen - taki w formacie a5.
rysik jest na baterie AAAA czyli ok 6 zł - na szczescie starcza na miesiac lub dwa
czestego uzytkowania.
Tablety pentagramu nie są najlepsze - ale niestety prawie jedyne do dostania na polskim rynku.

Kareeena - czy ten art dablech chodzi ci na windows xp z SP2??? bo mi nie chce.. ale znalazłem zamiennik.. oczywiscie freeweare :)
Zapisane

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Odp: Tablet
« Odpowiedź #10 : 2007-03-27, 15:58 »
heh, widze, że ten temat nie był dawno poruszany, ale cóż, potrzebuje waszej rady:
otóż mam zamiar przymierzyć się do zakupu tableta... nie wiem, ja się spotykam z samymi opiniami, że pentagramy dość kiepskie, a tu nawet pegaz mówi, że są dobre... ja mam pytanie, co się lepiej opłaca kupić: pentagrama a4, czy walcoma a6? bo walcomy są najbardziej polecane wszędzie, ale są też mega drogie, i nawet na a5 bym wydała wszystkie moje ciężko zgromadzone pieniądze ;) a o walcomie a4, to juz wogóle nie ma co mażyć :P
aha, i czym się różni pentagram titan od pentagramu open, poza ceną? :)
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Odp: Tablet
« Odpowiedź #11 : 2007-03-27, 21:42 »
no właśnie się tego obawiam, że walcom będzie za mały, ale z tego co wiem, to wszyscy po pentagramie jeżdżą, że (jak twierdzi moja koleżanka) kiedy się przez chwile nie rusza piórem, to kursor skacze, albo że czasami z niego wychodzą linie krzywe...
do jakiej pracy, do rysunku komputerowego, no a potem do 'cieniowania celuloidowego' czy jak to się mówi...
a tak, jak już mówiłam jedyny walcom, na jakiego mogę się szarpnąć, to a6, bo szkoda mi znacznej części kasy topić w tablecie ;)
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Tablet
« Odpowiedź #12 : 2007-03-27, 23:15 »
Ja od niedawna mam tablet - AceCad Flair II - fajne cacko, nie narzekam na niego :). Mam A6 - faktycznie momentami trochę za mały, ale da się przeżyć :).
Pgz - dlaczego a4 niewygodny? w planach miałam szarpnąć się za jakiś czas na taki format właśnie, ale teraz czekam na Twoją odpowiedź :)
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Tablet
« Odpowiedź #13 : 2007-03-28, 01:35 »
dobrze wiedzieć, wydawało mi się, że może być najbardziej wygodne, ale pewnie masz rację :)
Zapisane

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Odp: Tablet
« Odpowiedź #14 : 2007-03-28, 14:36 »
ja już sama nie wiem co myśleć :lol: a6 odpada. teraz pytanie: a5 czy a4? kurcze, czytałam opinie niektórych, że właśnie na a4 sie niewygodnie rysuje, ale znam też przeciwne opinie... ale chyba zdam się na opinie specjalisty ;)

chyba się zdecyduje na pentagram open... bo wacomy są dla mnie za drogie... chyba, że ktoś zna jakąś firme, tak między pentagramem, a walcomem, taka nie za droga a dość dobra, ale wątpie, bo gdyby taka była, to pewnie byłaby znana... dobra, jeszcze zobaczymy jak to będzie :P
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Tablet
« Odpowiedz #14 : 2007-03-28, 14:36 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Tablet
« Odpowiedź #15 : 2007-04-12, 17:33 »
Na a4 rysuje się dość dobrze, jednak dla wielu (w tym i mnie) droga, jaką pokonuje ręka jest za duża, z tego też względu zdecydowałam się na a5 (taka wielkość sprawuje się również dobrze przy obróbce zdjęć i ogólnej obsłudze systemu). Polecić mogę produkty wacoma, bardzo dobra jakość, piórko bez baterii i kabla.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 25 zapytaniami.