Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: PSY  (Przeczytany 15466 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: PSY
« Odpowiedź #60 : 2006-11-05, 19:39 »
Kola nie obraź się, ale wybuchnęlamm śmiechem gdy przeczytałam twoją wypowiedź. Kot fałszywy przez to że jest samotnikiem i chodzi własnymi drogami, a nie płaszczy się przed właścicielem...

Jeśli tak samo oceniasz ludzi, to UWAGA UWAGA! JESTEM FAŁSZYWA  :D

To że nie wykonują różnych sztuczek oznacza że są bardzo mądre bo dla jedzenia nie będą się ośmieszały. Koty są dumne ;)

koty i psy są jak yin i yang, uzupełniają się i każde ma cechę dobrą i złą której nie posiada drugi.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: PSY
« Odpowiedź #61 : 2006-11-06, 14:59 »
Dory, z jednym się nie zgodzę
Cytuj
To że nie wykonują różnych sztuczek oznacza że są bardzo mądre bo dla jedzenia nie będą się ośmieszały. Koty są dumne
Psy wykonujące polecenia nie ośmieszają się. Życie psa wygląda całkowicie inaczej, niż kota. Codzienne egzystowanie psa wymaga znajomosci podstawowych komend, bo jak sobie wyobrażasz wychodzenie z psem na spacery? i wszystkie inne czynności?
Psy potrzebują nie tylko zajęć fizycznych, ale ważny jest też rozwój psychiczny, a uczenie róznych sztuczej bardzo kozystnie wpływa na psy. Zreszta dla psa to jest najlepsza zabawa i sprzyja tworzeniu się więzi z właścicielem.
Psy, koty to zwierzęta i nie nalezy przypisywać im ludzkich cech.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: PSY
« Odpowiedź #62 : 2006-11-06, 15:42 »
kasia wiem ;) źle to sformuowałam. Chodziło mi o to, że dla kota byłoby to ośmieszanie się ;) Rozumiem że to dla psa ważne bo sama próbuje mamę do psiaka przekonać.

Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: PSY
« Odpowiedz #62 : 2006-11-06, 15:42 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: PSY
« Odpowiedź #63 : 2006-11-06, 18:03 »
Oj, Mysha, ruszyłaś niebezpieczny temat... :P
Bardzo niebezpieczny temat ;) Który jak już kilka osób napisało, ciągnie sie jak rzeka. Ale to nie zmienia faktu że można sie pośmiać czytając niektóre posty :lol:
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: PSY
« Odpowiedź #64 : 2006-11-07, 19:36 »
ups... :P
Zapisane

Mesz

  • Gość
Odp: PSY
« Odpowiedź #65 : 2006-11-07, 21:20 »
Koty sa powszechnie uważane za fałszywe, jednak w różnym stopniu zależy kto jak to rozumie i z jakim przypadkiem sie spotkał. Ja nie mam nic do kotów, ale bardziej mi zależy na zwierzęciu który sie do mnie przywiąże w takim stopniu jak pies.
A myślisz, że kot sie do ciebie nie przywiąże?!
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: PSY
« Odpowiedź #66 : 2006-12-03, 20:08 »
A myślisz, że kot sie do ciebie nie przywiąże?!

Hm... Może chodziło o to, że po prostu koty to inaczej okazują.... No bo jest różnica między takim na przykład Alikiem, który, jako bokser jest rozentuzjazmowany jak dajmy na to ja przyjdę do domu, a kotem, który co najwyżej przyjdzie się połasić, nie? Ale każde w pewnym stopniu, gdy już się zadomowi, potrzebuje właściciela... I nie tylko pod względem "da jeść"...
A może ja nie rozumiem...
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

kocurek

  • Gość
Odp: PSY
« Odpowiedź #67 : 2006-12-24, 17:05 »
kota to w połowie mozna tak nazwać... a to czemu? hm... jak rzucałam kotu latający talerz to za nim biegnął :D ale jak go niechcący źle wezne to mnie zadrapie :/ a piesek pisknie abym uważała trochu ^^' no i psy umieją nas pokochać, pocieszać jak jesteśmy smutni i za najgorszą krzywde wybaczą nam ;)
koty też mogą byc wierne, pokochac.
Zapisane

kocurek

  • Gość
Odp: PSY
« Odpowiedź #68 : 2006-12-24, 17:13 »
np. Kot to juz nie to samo. TE czworonogi chodza wlasnymi sciezkami, same umieja sobe poradzic w zyciu, nie da ich sie wyszkolic... ;)
mój kot jest wyszkolony
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: PSY
« Odpowiedz #68 : 2006-12-24, 17:13 »

kocurek

  • Gość
Odp: PSY
« Odpowiedź #69 : 2006-12-24, 17:26 »
koty są przykaciółmi
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: PSY
« Odpowiedź #70 : 2006-12-25, 11:50 »
Nie wiem jaki ta dyskusja ma sens, jak wiesz swoje. Nie wiem czy Ci pieski zawiniły, ale znając koty wątpie żeby im zależało na mianie najlepszych przyjaciół człowieka... ;)

Kot to kot, pies to pies i tyle. Każdy zadaje się z tym którego charakter bardziej mu odpowiada. Kogo obchodzi jakie kto ma miano - psy są wierne, koty fauszywe, polacy to pijacy, anglicy to nudziarze - tylko ktoś ograniczony robiłby coś sobie z takich metek i brał wszystkich danej rasy, gatunku, narodowości do jendnego wora, zamiast poznać konkretne osoby/zwierzęta.
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: PSY
« Odpowiedź #71 : 2007-01-02, 19:51 »
Jeśli chodzi o mnie to pies oczywiście.
Nie, nie dlatego, że służy ludziom w akcjach ratunkowych, w wojnach, w policji. Nie dlatego, że wykonuje sztuczki na polecenie. Jeśli dla kogoś pojęcie "wierny" jest równoznaczny z wykonywaniem sztuczek (pies), czy dumą (kot), czy czymkolwiek innym w typie "kot chodzi własnymi ścieżkami, a że jestem samotnikiem to jest on wierny" to gratulacje... :lol: (dot. poprzednich, często prześmiesznych wypowiedzi...  ;p )
Dla mnie psy są "najlepszymi przyjaciółmi człowieka", a to dlatego, że są to wierni kompani, którzy stanowią nie tylko pocieszyciela, prawdziwegop przyjaciela, któremu można wszystko powiedzieć, a on tego nie wygada, nieraz potrafią rozbroić swoim zachowaniem, przynieść wiele radości i szczęścia, są nieodłącznymi partnerami- są wszędzie gdzie i my, są tam gdzie my ich potrzebujemy. Nie odwrócą się od nas, jeśli jesteśmy nawet najgorszymi zwyrodnialcami łażącymi na tej planecie. Są po prostu w nas zapatrzone, emanuje z nich prawdziwa miłość do swojego "pańcia". Kochają nasze towarzystwo, a my ich.

Co do kotów, to jak dla mnie nie są one już tak wiernymi stworzonkami. ;) No cóż, według mnie nie ma już tej więzi jaka istnieje między człowiekiem, a psem. Kot jest niezależny, często ma głęboko w "d" swojego właściciela. Ale to też zależy od osobnika, także nie wrzucam wszystkich do jednego worka, jednakże dla mnie kot to już nie ta więź, nie ta miłośc i nie to psie oddanie...
Zapisane

Kamila

  • Gość
Odp: PSY
« Odpowiedź #72 : 2007-01-18, 17:36 »
Tak jez sie przyjelo jak nie ktorzy juz mowili :)
Zapisane

Adam

  • Gość
Odp: PSY
« Odpowiedź #73 : 2007-01-19, 09:57 »
Psy "rozumiemja" bronia bawia sie sa wierne itp.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: PSY
« Odpowiedź #74 : 2007-01-19, 13:45 »
bronia

A co z tym kotem co obronił dziecko przed psem?

bawia sie

A koty się nie bawią?

sa wierne

Koty też, tyle, że na swój sposób.

"rozumiemja"

A tego to nie zrozumiałam.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: PSY
« Odpowiedz #74 : 2007-01-19, 13:45 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: PSY
« Odpowiedź #75 : 2007-01-19, 16:38 »
Wszystko co napisał Adam o psach, można równiez przypisac kotom.
Koty potrafią też być posłuszne.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: PSY
« Odpowiedź #76 : 2007-01-19, 16:43 »
Koty potrafią też być posłuszne.

Fakt, tyle, że koty to tak jak dajmy na to afgan albo akita - "dzięki" presji, przemocy, itp, na pewno nie będą posłuszne.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: PSY
« Odpowiedź #77 : 2007-01-19, 19:36 »
Nie wiem, czy ktoś przede mną tego nie napisał, za długi wątek, by czytać dokładnie :P

Podstawowa różnica między psem a kotem polega na tym, że pies myśli:
"Człowiek daje mi jeść, opiekuje się mną, to znaczy, że jest Bogiem".

A co mysli kot?
"Człowiek daje mi jeść, opiekuje się mną, to znaczy, że ja jestem Bogiem" :lol:

I niech każdy kocha swoje zwierzę, bez licytowania się, czyje lepsze :P
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: PSY
« Odpowiedź #78 : 2007-01-20, 15:59 »
Kiba, wiadomo, ze kota nie wyszkoli się tak jak owczarka niemieckiego, ale np. mój kot zawsze przyjdzie do mnie jak go zawołam, zawsze razem sobie "pogadamy", tak samo jak z psem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Galago De Codi

  • Gość
Odp: PSY
« Odpowiedź #79 : 2007-02-15, 14:06 »
Ludzie uważają psy za swoich przyjaciół - bo ludzie to gatunek zły i przewrotny - i uważają za przyjaciół tylko te zwierzeta które bezwzglednie spełniają ich wolę. Psowate mają akurat takie cechy charakteru że dla nich dobro przewodnika stada jest ważńiejsze niż ich życie. Stąd ta wielka "miłość" do psów.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: PSY
« Odpowiedź #80 : 2007-02-15, 14:45 »
Masz rację Galago... :evil:
Co nie zmiania faktu, że czy się przygarnia kota czy psa, to ze wzgędu na swóch charaktek. Jak ktoś potrzebuje przyciela otwartego, skorego do współpracy weźmie np. psa, jak ktoś chce kogoś kto go wysłucha w ciszy, spędzi spokojny czas weźmie np. kotka. Tak samo jak się wybiera spośród ras psów tak i między kotem a psem. Tak samo dobieramy sobie, może mniej świadomie, ludzkich przyjaciół.

Z resztą koty takie niewierne nie są. A kto chętnie przyniesie człowiekowi prezenty w postaci karpia z oczka sąsiadów? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: PSY
« Odpowiedz #80 : 2007-02-15, 14:45 »

EmoGirl

  • Gość
Odp: PSY
« Odpowiedź #81 : 2007-06-08, 14:28 »
Bo psy są mądrzejsze od kotów,chomików,papug czy ryb... .
Bo to psy rozumieją co do nich rozumiesz.
Bo to psy ratują ludzkie życie,nie koty.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: PSY
« Odpowiedź #82 : 2007-06-08, 15:25 »
Emo, powielasz same stereotypy...

psy nie są mądrzejsze od kotów (z chomikami inna sprawa), ianczej jedynie wyrażają pewne kwestie. Ty wolisz psy i psie podejście, psy pewnie lepiej rozumiesz, ale tworzenie dogmatu jest mocno na przerost.

koty też rozumieją co do nich mówisz. a to że potrafią to zignorować ;)

koty też ratują ludzkie życie, były takie przypadki. zatem i tu mamy stereotyp a nie fakt :)

ostatnio u Sal na gg przeczytałam
"psy mają właścicieli, koty służących" ;)

dowcipne, ale często prawdziwe. często, bowiem jeśli człowiek nie będzie alfa w stadzie, to rzeczywiście tak to może wyglądać...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: PSY
« Odpowiedź #83 : 2007-06-08, 16:20 »
To jak z tym, że pies przyjdzie jak zawołasz, a kot powie, żebyś to ty do niego przyszedł. ;)

Co do papug, to niektóre papugi mają dość rozwinięty mózg. ;) A każde zwierzątko ma inteligencje na swoje potrzeby. :) Aż czasem można się zdziwić co potrafią wykombinować. :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: PSY
« Odpowiedź #84 : 2007-06-08, 16:28 »
Cytuj
To jak z tym, że pies przyjdzie jak zawołasz, a kot powie, żebyś to ty do niego przyszedł. Oczko

nie każdy pies i nie każdy kot ;)

mój przychodzi na zawołanie :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: PSY
« Odpowiedź #85 : 2007-06-08, 16:32 »
Bo to psy ratują ludzkie życie,nie koty.

Były przypadki, że kot uratował swojemu 'słudze' życie.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: PSY
« Odpowiedź #86 : 2007-06-08, 16:34 »
b o koty to bardzo wrażliwe, emocjonalne i kochające zwierzęta, tylko okazują to w inny sposób :)
stąd nie każdy zrozumie kota :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kira

  • Gość
Odp: PSY
« Odpowiedź #87 : 2007-06-08, 18:18 »
bo koty to bardzo wrażliwe, emocjonalne i kochające zwierzęta, tylko okazują to w inny sposób :)
stąd nie każdy zrozumie kota :)
a ja własnie za swoja przyjaciólke uwazam kotke z która od 7 roku życia sie wychowuje zawsze pocieszy ma swoje zwyczaje ale i tak kocham ją ponad wszystko i wole od psa(którego nigdy nie miałam- i miec raczej mnie bede. wole kotke czy kotki w l.m)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: PSY
« Odpowiedz #87 : 2007-06-08, 18:18 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: PSY
« Odpowiedź #88 : 2007-06-08, 18:35 »
Pies myśli tak- "Człowiek daje mi dach nad głową i jedzenie, wiec musi byc Bogiem"
A Kot mysli tak- "Człowiek daje mi dach nad głową i jedzienie, wiec to Ja musz byc Bogiem"

Właśnie powyższy cytat jest jednym z powodów dla którego kocham koty. Gdy zawołasz psa- przybiegnie. Gdy zawołasz kota- przybiegnie jeśli mu się będzie chciało. Nie chcę mieć w zwierzęciu sługi, chcę mieć w nim dobrego przyjaciela, który może mnie posłuchać, ale nie musi. Dlatego zgadzam się w 100% z tym, co napisał Galago de Codi. Prawdopodobnie właśnie dlatego, że psy są usłużne, znalazły sobie miano "najlepszego przyjaciela". Nie mam nic przeciwko psom, ale wolę koty. Za charakter.

Bo to psy rozumieją co do nich rozumiesz.

Polska jenzyk tródna jenzyk co nie?
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: PSY
« Odpowiedź #89 : 2007-06-08, 19:04 »
Ja nie mam nic przeciwko kotom,ale wolę psy - chociaż mam obydwa zwierzaki. :D Pies jest po prostu bardziej zależny od czowieka,zrobi dla swojego pana prawie wszystko - dlatego więcej ludzi woli psy,niż koty.Kot jest indywidualistą i nie jest aż tak uzależniony od ludzi,jak pies.Obydwa zwierzaki zbyt się od siebie różnią,żeby wybierać,który jest lepszy - to zależy od konkretnego człowieka i jego indywidualnych potrzeb,względem tego,jakiego zwierzaka chce mieć -a jest wielu takich,którzy mają obydwa.Tak - koty też ratowały swoich opiekunów - czytałem o takich przypadkach. :P
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 27 zapytaniami.