Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Uzależnieni od komputera, internetu  (Przeczytany 6135 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Uzależnieni od komputera, internetu
« : 2007-01-17, 16:56 »
Jak wykazały badania ponad 85% Polaków korzysta z komputera, a 75% z internetu. Niektórzy od ponad dziesięciu lat mają internet i cieszą się z tego, że mogą z niego korzystać. Tylko 4% Polaków rezygnuje z posiadania internetu, w tym 3% po dłuższym czasie.

Wielu z nich posiada poczty internetowe, blogi, lub po prostu własne strony, które często odwiedza. Są też takie gry, jak ogame.pl itp., których liczba graczy może osiągnąć pół miniona wzwyż.
Korzystamy także z takich informatorów, jak: Gadu-Gadu, Skype, Tlen itp., dzięki którym porozumiewamy się. Często można natrafić teksty, które mają końcówkę: "Podaj wszystkim użytkowniką twojej listy" - są to denne łańcuszki. Pierwszy w historii łańcuszek okrążył całe Gadu-Gadu dziewięć razy!

Otaczając się techniką, nabraliśmy złudzeń, że zapewni nam to anonimowość. Tymczasem gdyby nie Internet, być może nie udałoby się tak łatwo zdemaskować człowieka na odległość. Każda nasza obeność w sieci, użycie komputera lub telefonu jest jak odcisk palca. Weźmi prosty komunikator internetowy Gadu-Gadu, którym posługuje się już ponad 6 milionów ludzi. Większość podaje swoje numery chętniej, niż adres e-mailla, czy numer telefonu - w przekonaniu, że tak jest bezpieczniej. Tymczasem gdyby jakiś czas obserwować czyjeś poczynania na Gadu-Gadu, można by wysunąć sporo wniosków. Regularność pojawiania się w Sieci zdradziłaby nasz tryb życia. Do myślenia dałby też spodób, w jaki reagujemy na anonimowe zaczepki - o ile w ogóle na nie odpowiadamy. Szczególnie zdradliwe mogą być opisy dodane do numery Gadu-Gadu - często bardzo intymne lub emocjonalne. Zamieszczając je, sądzimy, że tylko znajomi mają nas wpisanych do listy kontaktów. A to nieprawda.
Fragment czasopisma Focus, Październik 2006.

Na onecie niedawno ukazwał się artykuł, iż wiele ludzi ściąga nielegalnie gry z internetu i sam o tym nie wie. A naprawdę, nigdy nie wiadomo, czy nie zapuka do nas policja. Jakie mogą być tego skutki?

Powoli uzależniamy się od komputerów i internetu. Coraz więcej ludzi siedzi przed komputerem i gra w różne gry. Właśnie przez większość takich wizyt przy naszym urządzeniu giną ludzie, starsi panowie zapoznają się z młodymi dziewczynkami, które potem giną bez śladu.
Co ciekawe; pewien trzylatek z Nowego Jorku bawił się na komputerze myszką. Przez nieszczęście wszedł na amerykańskie allegro i kupił sobie auto, ale właściciel aukcji widząc, kto to jest, odwołał kupno od niego. No cóż, autko bardzo ładnie wygląda na ekranie komputera!

Uzależnienia można łatwo sprawdzić; wystarczy spojrzeć, ile dziennie siedzimy przed ekranem, ile tygodniowo, miesięcznie, rocznie. Zwykle przez tydzień siedzimy po piętnaście, lub więcej godzin, jeśli jesteśmy uzależnieni. Pomnóżmy sobie ten czas przez 365 dni. Tak więc; ile rocznie dni spędzamy przed komputerem?

Rozwijając swoje zdolności informatyczne coraz bardziej uwielbiamy internet i komputery. Coraz więcej ludzi korzysta z tego. Na całym świecie są miliony ludzi, którzy mają swoje własne komputery i internety. Niektórzy spędzają dziennie po dwadzieścia trzy godziny, a nawet całą dobę. I co będzie z nami za kilkanaście lat, kiedy 99% ludzkości będzie miała swoje własne komputery i internety?
Dodajmy, że komputer ma zły wpływ na nasze oczy i samopoczucie. Czy naprawdę chcemy zniszczyć sobie wzrok?

Próbujmy się nie uzależnić, póki nie jest za późno.
Ekipa www.******.pl,
Artykuł by Mareksjerk2007

===============
Strona ukryta, bo tak im się chciało, żeby nikt nie wchodził bez potrzeby, bo dużo osób hackuje (hiehie, głupie mają sposoby, no ale trudno).

A wy jak? Jesteście uzależnieni? Ja jestem ;P. Dobry ten artykuł jest ;P.
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #1 : 2007-01-17, 17:01 »
No poczęści, moge wytrzymać bez neta, no ale nie zbyt dloogo
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #2 : 2007-01-17, 17:05 »
Faktem jest, że uwielbiam siedzieć przy kompie (przez Alysza i FZ :P ), ale ogólnie nie uważam sie za uzaleznioną. Potrafię wytrzymać bez netu i kompa, chyba że na wsi jestem, to jest cienko, bo nudno.
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedz #2 : 2007-01-17, 17:05 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #3 : 2007-01-17, 17:10 »
"Zwykle przez tydzień siedzimy po piętnaście, lub więcej godzin, jeśli jesteśmy uzależnieni."
Tylko? :P W życiu... :D Serio, to można uznać, że siedzę cały czas jak jestem w domu i nie śpię... :P Po prostu robię coś i raz na jakiś czas lukam na te kilka stron/for na których bywam.
Zapisane

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #4 : 2007-01-17, 17:11 »
Jak jesteście uzależnieni, to wyjdzie wam tygodniowo po 15 godzin wzwyż :P. Charon - no to jak tak, to uzależnienie :P.
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #5 : 2007-01-17, 17:13 »
Wiem, przykre... :P Mam całą masę uzależnień - przynajmniej jedno muszę stale mieć. To jest stosunkowo lekkie w stosunku do innych, więc niech sobie będzie... :P

(Najmniej lubię nałogowe wydawanie kasy, które mnie czasem nachodzi... :P Chciałabym skierować swoją energię uzależnieniową na np. naukę, ale coś nie zaskakuje... :D )
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #6 : 2007-01-17, 17:15 »
Zwykle przez tydzień siedzimy po piętnaście, lub więcej godzin, jeśli jesteśmy uzależnieni. Pomnóżmy sobie ten czas przez 365 dni. Tak więc; ile rocznie dni spędzamy przed komputerem?
zaraz zaraz. najpierw podają tydzień, potem razy 365? czyli ilość czasu spędzona przed monitorem wyjdzie nie na rok ale na około 7 lat. :P

że siedzę cały czas jak jestem w domu i śpię... :P
chyba 'nie śpię'? :P

ja podobnie jak Szron - komp chodzi prawie cały czas bo prawie cały czas ktoś przy nim siedzi. :P
ja jestem uzależniona i wiem to. xD to wszystko przez FZ i MCR! :P :P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #7 : 2007-01-17, 17:17 »
HA! Już zmieniłam... :P Jej, sama się skapłam... :D

Ja mam zawsze włączony komp, bo zawsze mi się coś ściąąąąga... khem... a komp stoi na biurku... a ja na biurku wszystko robię... :P tzn. lekcje i rysowanie, a przerwy trzeba robić, noo... :D
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #8 : 2007-01-17, 17:18 »
U mnie to 6 godzin MININUM dziennie... a jak nie miałam kompa przez 3 tygodnia to dostawałam świra...

To chyba powinno się leczyć :( . Jeszcze trochę i trafię do wariatkowa...

U mnie dzień wygląda tak - szkoła- komp- spacer z psem- komp- odrabianie lekcji- komp- sen...

PS Ostatnio tak się zasiedziałam, że płyta główna się spaliła ;p

Najgorsze są fora i gry on-line... nie da się odciągnąć nawet na godzinę :/
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedz #8 : 2007-01-17, 17:18 »

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #9 : 2007-01-17, 17:19 »
zaraz zaraz. najpierw podają tydzień, potem razy 365? czyli ilość czasu spędzona przed monitorem wyjdzie nie na rok ale na około 7 lat. :P

Nie zauważyłam, ale fakt faktem... ich błąd ;P. Ale im chodziło o rok chyba jednak ;P.
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #10 : 2007-01-17, 17:19 »
Ja jak jestem na wakacjach czy coś to luz, ale jeśli net mi pójdzie to mam lekką paranoję (syndrom odstawienia), że nie mogę sprawdzić, np. co się na FZ dzieje... :D
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #11 : 2007-01-17, 19:33 »
Jeśli tylko mogę, spędzam przy kompie kilka godzin dziennie. A mogę i cały dzień z przerwami ;p Za to, od kiedy mam internet w domu, prawie nie włączam TV. Przedtem oglądałam wiadomości i jakiś film dokumentalny lub fabularny, od czasu do czasu, teraz prawie nic...  Właściwie telewizor mi niepotrzebny :P Gdybym miała Animal Planet lub coś w tym stylu, oglądałabym, ale teraz nie mam. A seriali oglądać nie będę :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #12 : 2007-01-17, 21:37 »
Ja tam uzależniona od niczego nie jestem. Owszem potrafię siedzieć caly dzień przy kompie, ale tylko dlatego że jest i nie ma co robić. Jego brak jakoś specjalnie mi nie dostkwiera.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Adam

  • Gość
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #13 : 2007-01-19, 11:21 »
ja musze przyznac ze jestem lekko uzalezniony od kompa i najtrudniej mi jest sie o tym przyznac przed samym soba
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #14 : 2007-01-19, 11:27 »
Możemy sobie tu zorganizować małe "AA"... chwila, to chyba nie najlepsze miejsce... :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedz #14 : 2007-01-19, 11:27 »

Adam

  • Gość
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #15 : 2007-01-19, 11:30 »
co to male "AA"
Spotkania anonimowych analfabetow ???  :P    :roll:     :silly:
Albo anonimowych alkocholikow  :P    :roll:
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #16 : 2007-01-19, 11:40 »
lepiej pasowałoby AI - Anonimowych Internautoholików xD
a od kompa jestem uzależniona XD ale nie tyle od kompa co od internetu :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

Adam

  • Gość
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #17 : 2007-01-19, 11:41 »
ja bardziej komp niz net no chyba ze forum zwierzaki ;)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #18 : 2007-01-19, 16:35 »
Taki jesteś uzależniony, a parę miesięcy Cię nie było? :hmmm:
Zapisane
IBDG Wrocław

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #19 : 2007-01-20, 14:56 »
A jam jest uzależniona :P I się przed sama sobą umiem przyznać. Tylko gorzej przed rodzicami o.O
Zapisane

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #20 : 2007-01-20, 15:02 »
Ja jestem uzależniona i to jak xP jak nie otrzymam dostępu do neta to zaczynam się rzucac na wszystkich w około :lol: średnio spędzam gdzieś tak ok. 10 godzin przed kompem a czasami nawet dłużej xP
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

Forum Zwierzaki

Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedz #20 : 2007-01-20, 15:02 »

Myszoskoczka

  • *
  • Wiadomości: 1826
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #21 : 2007-01-20, 15:03 »
Hm, ja nie wiem w sumie  :P
Bez netu bym wytrzymała, owszem, ale jednak nudno by mi było. Ciagle bym myslała co kto tu napisał, na gg by mnie ciągnęło, itp... Ale jakos bym żyła.  :)
Zapisane
Ibara ni karamu taiyou tameiki to mazatte torokeru koukai...
Miaki ta yume ni tsuba o haki warau
Dir kodoku ni kuwareta hitotachi no kokoro wa zankoku ni sodatsu...
--

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #22 : 2007-01-20, 19:36 »
Cytat: Myszoskoczka

Ale jakos bym żyła.  :)

...tylko co to za życie :P :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #23 : 2007-01-20, 21:09 »
oj tak... zaliczam sie do uzaleznionych... na forum zpedzilam w sumie ponad 35 dni (wedlug wskaznika na gorze:P ) a ogolnie am manie granie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #24 : 2007-01-21, 11:53 »
ja według licznika na górze mam...102 dni.
Ja naprawdę jestem chora. Włączam jak tylko wstaję rano,jak przychodzę ze szkoły a w weekendy siedzę przed komputerem od 9-23 z przerwami na spacer z psem,zrobienie kawy i wc...
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Semper.

  • Gość
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #25 : 2007-01-21, 13:06 »
Ugh... Fatty pamietam te czasy ^^ nie moglam sie odkleic...ale ostatnio mi przeszlo siedze przy kompie 1 godzine, 1.5.
Czasem zagadam na gadulcu, bloga nie mam, strony tym bardziej, gry mnie nie kreca tak wiec przeszlo mi xD kompa nie mam u siebie <wtedy pewnie caly dzien by chodzil :D>
« Ostatnia zmiana: 2007-04-30, 07:41 autor Semper. »
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #26 : 2007-01-21, 14:13 »
ja nie jestem uzależniona, chyba :lol: ja na FZ jestem 5dni 20 godzin i 16 minut.( a to nie wiem, czy nie resetnięte bo miałam na nowo windowsa instalowanego) więc raczej nie uzależniona (mamo nie, nie wywalaj kompa bo się i ciebie zabiję!! :lol: to tak dla jaj)
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #27 : 2007-01-21, 23:09 »
Cytuj
( a to nie wiem, czy nie resetnięte bo miałam na nowo windowsa instalowanego)
:lol: wiesz - widnows nie ma NIC do for czy stron.

U mnie jest tak malo ze wzgledu na to ze miewam przerrwy we wlazeniu - np. od jakiegos czasu powrocilam do takiej jednej gry i glownie teraz gram, a na forum wchodze gdy mnie na pulpit wywali (uroki miernej ilosci ramu) Dodatkowo jeszcze pracuje - wiec czasu tez nie mam zbyt wile...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedz #27 : 2007-01-21, 23:09 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #28 : 2007-01-22, 13:48 »
Cytat: Czas zalogowania Kostęsa :P
Czas zalogowania w sumie: 78 dni, 23 godz. 45 min.
;) dłużej ode mnie zalogowana jest tylko Fatty ;)
Zapisane
emocjonalne kanapki

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Uzależnieni od komputera, internetu
« Odpowiedź #29 : 2007-01-22, 18:01 »
eee, to ja cieniutko XD tylko 24 dni, 10 godz. 22 min., ale dlatego że robiłam dłuuugie przerwy we włażeniu na FZ (zarejestrowałam się niedługo po kostensie)

Edit:
eee... czy tylko ja czasami siedze na kompie między 2 a 4 ? -_-' (ale w wakcaje only :P)                                                                                                   
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 27 zapytaniami.