Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Etologia  (Przeczytany 1850 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Etologia
« : 2007-04-22, 20:28 »
Czy interesujecie się etologią czyli nauką o zachowaniu zwierząt? Od zrozumienia ich zachowań już tylko mały krok do szacunku i właściwego stosunku do nich.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Etologia
« Odpowiedź #1 : 2007-04-23, 18:22 »
Może interesowanie się w moim przypadku to za dużo powiedziane, ale zawsze chętnie czegoś na temat zwierząt sie dowiem, chętnie czytam przeróżne książki o zwierzętach, uwielbiam oglądać programy dokumentalne o tej tematyce.
A szacunek, zwierzetom nalezy się szacunek bez względu od poziomu naszej wiedzy o nich.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Odp: Etologia
« Odpowiedź #2 : 2007-04-23, 21:22 »
Tak, interesuję się etologią :-)
W wolnych chwilach chętnie sięgam po książki z tej dziedziny.
Z tymże u mnie jest na odwrót: szacunek do zwierząt sprawia, że chcę je lepiej poznać.
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Forum Zwierzaki

Odp: Etologia
« Odpowiedz #2 : 2007-04-23, 21:22 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Etologia
« Odpowiedź #3 : 2007-04-24, 11:30 »
Mnie też interesują zachowania zwierząt, ale szanowałam je zawsze, odkąd pamiętam. Tak już mam :) Jednak to fakt, wielu ludzi dopiero po bliższym poznaniu zwierzęcych zachowań nabiera odpowiedniego podejścia do nich. Wcześniej myslą, że zwierzę nic nie czuje, niczego nie przeżywa :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Etologia
« Odpowiedź #4 : 2007-04-24, 12:19 »
Może możecie coś polecić? Ja na razie mam z... 2? Tak... 2 ksiązki na ten temat. :)
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Etologia
« Odpowiedź #5 : 2007-04-24, 13:41 »
Ostatnio fajny program leciał o "narzędziach" wytwarzanych i/lub używanych przez zwierzęta :) chyba na National Geographic. Ja nie mam ani jednej książki z tej dziedziny. Ale od czego jest internet, tu też coś fajnego poczytać można ;)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Etologia
« Odpowiedź #6 : 2007-04-24, 19:33 »
Szukałam czegoś w ankietach i natknęłam się na to :)

Cytat: Zoolog
Donald Griffin"Umysły zwierząt",Ernst Meckelburg"Sekretne życie zwierząt",Jeffrey Mousaieff Masson i Susan Mc Carthy"Kiedy słonie płaczą czyli o życiu emocjonalnym zwierząt".Szczególnie polecam książki mojego Nauczyciela i Mistrza Vitusa B.Droschera. Są to :"Cena miłości","Świat w którym żyją zwierzęta", kultowa już "Reguła przetrwania","Ludzkie oblicze zwierząt","Krokodyl na śniadanie","Białe lwy muszą umrzeć","Zachowania zwierząt.Skuteczne strategie przetrwania","Instynkt wiedza czy doświadczenie?". Z polskich książek polecam Piotra Kordę "Słonięta,małpięta,uczucia i plusz"."
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Etologia
« Odpowiedź #7 : 2007-04-26, 20:24 »
Dzięki IBDG za te książki. Mam nadzieję, że u mnie w bibliotece coś z tego znajdę. Zbliża sie długi weekend, więc sobie poczytam :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Etologia
« Odpowiedź #8 : 2007-04-26, 21:38 »
Większośc powinna byc w bibliotece,ale najlepiej szukac w głównej.

Forum Zwierzaki

Odp: Etologia
« Odpowiedz #8 : 2007-04-26, 21:38 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 24 zapytaniami.