Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Psie mięso na sprzedaż  (Przeczytany 3090 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Psie mięso na sprzedaż
« : 2007-05-14, 08:32 »
Znalazłam dziś w WP:
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8860448&rfbawp=1179124059.338&ticaid=13bd8

Szczerze mówiąc, nie sądzę, by to coś dało... Mylę się?
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #1 : 2007-05-14, 09:34 »
pewnie podniesie bunt u hipokrytów, ale krowę dalej jeść będą...

cóż, ciekawe podejście, ostre, dosadne ale bez przesady :) choć jak zawsze najwięcej krzyku o to zrobią najwięksi hipokryci.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #2 : 2007-05-14, 09:54 »
Ja krzyczeć wcale nie będę, tylko wątpię w skuteczność :/ Chyba nie tędy droga do celu, by ludzi drażnić... Sama już nie wiem, jaką drogą najlepiej trafić... :/ I właściwie do kogo, bo moim zdaniem lepiej walczyć z okrucieństwem hodowli, transportu i uśmiercania, bo to można i trzeba zmienić, niż z jedzeniem mięsa... Ale o tym dużo już mówiliśmy na Forum...
Ciekawa jestem Waszych odczuć odnośnie happeningu :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedz #2 : 2007-05-14, 09:54 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #3 : 2007-05-14, 10:12 »
ale Ciebie o krzyczenie nawet nie podejrzewam :)

wiesz, każdego człowieka można przekonać, tylko do każdego co innego dotrze. Taki szok może być ciekawy, bowiem to jest właśnie istota: dlaczego jedne zwierzęta można zabijać a inne nie? dlaczego o jedne sie dba a inne traktuje skrajnie przedmiotowo?

w chinach wszystkie zwierzęta są jadalne. (niestety też pojecie szacunku do zwierząt właściwie nie istnieje, ale to druga strona medalu) U nas zwierzęta dzieli się na lepsze i gorsze, a takie pokazanie tematu jedynie pokazuje hipokryzję tych co to kochają swojego pieska, mają się za miłośników zwierząt (nie mylić z miłośnikami psów, bo to odrębna grupa) ale życie, innych stworzeń kompletnie ich nie interesuje.

bo nie tyle chodzi by wszyscy zostali wege (piękne ale nierealne), ale o to, by pokazać ludziom, ze zwierzęta też żyją i czuja. o tym, ze pies jest przyjacielem, że czuje, ze żyje to większość ludzi wie. Gdy źle dzieje sie psu wielu ludzi umie zareagować, jednak o świni czy krowie niewielu myśli w ten sposób.

osoby zbulwersowane takim happeningiem zaczną dyskutować, pytać (a przynajmniej ich część) zatem jest szansa, że w ich głowach pojawi sie dbałość o warunki dla zwierząt hodowlanych. a przynajmniej ziarno zostanie zasiane. może następnym razem kupią kiełbasę z ekohodowli?

a odczucia: idea mi sie podoba, jednak wiele zależy od jej wykonania i tego, jakie zbulwersowanym informacje i jak podane przedstawiać się będzie. jeśli wejdziemy w wegefaszyzm to efekt będzie odwrotny do zamierzonego, jeśli pokaże sie sprawę bez fanatyzmu, to wielu ludzi może ujrzeć problem z którego nie zdaje sobie nawet sprawy.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #4 : 2007-05-14, 10:44 »
o tym, ze pies jest przyjacielem, że czuje, ze żyje to większość ludzi wie. Gdy źle dzieje sie psu wielu ludzi umie zareagować, jednak o świni czy krowie niewielu myśli w ten sposób.

Wiem, że tak jest, ale pojąć tego nie umiem... Rozumiem podział na zwierzęta-przyjaciół i zwierzęta hodowlane, cóż, tak jest i będzie... Co nie znaczy, że z hodowlanym zaprzyjaźnić się nie można, jasne, że tak! Nie mieści mi się w głowie, że ktoś może być wrażliwy na cierpienie psa, a obojętny, gdy chodzi o inne zwierzę... Ale masz rację, to, co dla mnie jest niepojęte, dla innej osoby jest normalne :roll: Może znajdą się tacy, którzy się zastanowią i zmienią sposób myślenia? Oby...
Może ktoś z warszawiaków wybierze się na happening i zda nam relację?
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #5 : 2007-05-14, 11:01 »
niewątpliwie ciekawa jestem realizacji tego pomysłu. Bowiem od niej zależny będzie cały wydźwięk i ewentualny sukces/porażka.

zatem warszawiacy: o relacje prosimy :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #6 : 2007-05-14, 12:53 »
a ja jako jedna z organizatorow zapraszam wszystkich tych co by sie chcieli przylaczyc i zobaczyc na wlasne oczy reakcje :)
Zapisane

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #7 : 2007-05-14, 16:02 »
Zaraz, zaraz, albo mnie oczy mylą, albo tam jest napisane, że będzie oferowane prawdziwe psie mięso. A jak wiadomo, prawdziwe psie mięso pochodzi z psa. A jak wiadomo psy nie rosną na drzewach...
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #8 : 2007-05-14, 17:00 »
napisano...

gdyby prawda było wszystko co napisano ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedz #8 : 2007-05-14, 17:00 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #9 : 2007-05-14, 17:05 »
A który to dokładnie dzień/dni? Cały tydzień?
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #10 : 2007-05-14, 19:45 »
A który to dokładnie dzień/dni? Cały tydzień?

Cały tydzień - http://www.wegetydzien.pl/program.php tu jest program.

Btw - jeśli się uda - wyskoczę w niedzielę do Parku Ujazdowskiego, niestety inaczej nie mam czasu -.-
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #12 : 2007-05-14, 22:42 »
Cóż, w innych krajach jada się koninę a w Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, gdyż to głównie dzięki nim nasz kraj istnieje (toć gdyby koni nie było, przegralibyśmy większość bitew i wojen w czasach gdy jeszcze nie było transportu mechanicznego. Historia potoczyłaby się całkiem inaczej ) ,  to był drugi najlepszy przyjaciel człowieka. Psów nie jadamy, gdyż od zawsze towarzyszyły one ludziom i to trochę jak zjedzenie kumpla.
Zapewne gdyby człowiek zamiast wilka, oswoił dzika i razem z nim budował cywilizację (ile to my zawdzięczamy zwierzętom. Niby to samo ze zwierzętami rzeźnymi, ale jednak ta przyjaźń zawsze była mniejsza bo nie walczyliśmy „ramię w ramię” o przetrwanie) , wszyscy mielibyśmy prosiaki w domu a psy jadało by się w budce za rogiem.

W Chinach je się psy, bo tam taka bida z nędzą że nie ma co innego.

Osobiście chciałabym mieć świnkę wietnamską. I założę się, że po zaprzyjaźnieniu się z nią, przestałabym jeść wieprzowinę, gdyż w każdym kotlecie widziałabym mojego najlepszego przyjaciela. Więc takie gadanie „a czemu nie zjesz psa?” jest troszkę bez sensu. Nie licząc wegetarian (ludzi o silnej woli i wierze w słuszność sprawy ) , człowiek potrzebuje silnego bodźca aby przestać jeść coś co na co dzień ma na talerzu. Nic mu nie da doszukiwania się w obiedzie krówki której przedstawiciela gatunku nawet nigdy nie dotknął.

A tak pozatym, to to nie moze być psie mięso, bo unia europejska zabroniła sprzedawać mięso i futra z psów i kotów (jak sprzedawać to pewnie i dawać "próbki" )
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #13 : 2007-05-16, 20:51 »
Kampania dobra... ale skutek mógłbybyć moim zdaniem odwrotny od zamierzanego i mógłby wzbudzić bulwers, w końcu w tym kraju jak ktoś usłyszy slowo wegetarianin, to od razu mowa o tym jacy to oni są, ze tak nei powinni robić itp. A co ich to obchodzi?
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #14 : 2007-05-17, 20:27 »
no wlasnie takie podejscie w naszym kraju, zawsze ludzie jakos agresywnie reaguja, jakby chcieli przekrzyczec wyrzuty sumienia :/
ale nie ma zadnej kampanii ktora by byla dobra dla wszystkich, na kazdego dziala co innego, moze na kogos podzialala ta...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedz #14 : 2007-05-17, 20:27 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #15 : 2007-05-17, 20:56 »
ja nie jestem za tym aby ludzie nie jadli mięsa, bo to jest niemożliwe. ale powinni zorganizować kampanie o tym jak w rzeźniach są traktowane zwierzęta, bo śmierć jest normalna i każdego spotka, dlatego w tym kierunku powinniśmy się kierować. Aby w rzeźniach nie było okrucieństwa.
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #16 : 2007-05-18, 11:18 »
niemozliwe?
Einstein nie jadl.
ja tez nie jem i wiele wiele innych osob nie je i to mozliwe ;)
co do rzezni masz racje, warunki sa tragiczne, zwierzeta caly czas cierpia, ale nie da sie "zabijac bez okrucienstwa", dobrze by bylo, zeby bylo choc troche lepiej, jasne, bardzo bym chciala, ale najlepszym rozwiazaniem jest po prostu nie napedzac rynku i nie kupowac :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #17 : 2007-05-18, 11:26 »
Cytuj
ja tez nie jem i wiele wiele innych osob nie je i to mozliwe Oczko

czy einstein nie jadl nie wiesz, to ze ty nie jest to twoja sprawa - to ze wielu nie je - to tez ich sprawa, ale dla wielu innych brak bialka pochedzenia zwierzecego skonczylby si tragicznie.

i to przede wszystkim nie rzeznie sa problemem, ale transport i produkcje

Cytuj
najlepszym rozwiazaniem jest po prostu nie napedzac rynku i nie kupowac Smile

a potem czym bedziesz kota karmila? trawa?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #18 : 2007-05-18, 21:59 »
Cytuj
dla wielu innych brak bialka pochedzenia zwierzecego skonczylby si tragicznie.
o to mi chodziło, dlatego jest niemożliwe aby ludzie przestali jeść mięso.

no i jeżeli nagle wszyscy pzrestaną jeśc mięso co sie stanie z tymi zwierzętami hodowlanymi? zostaną zabite, usmiercone. Następnie aby nakarmić psa, kota mięsem ceny karm pójdą strasznie w góre, mięso będzie luksusem, na który malo kto by mógł zarobić. Dlatego powinniśmy walczyć z tym w jaki sposób są traktowane zwierzęta hodowlane, bo jak pisałam, śmierć każdego spotka.
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Odp: Psie mięso na sprzedaż
« Odpowiedź #19 : 2007-05-20, 18:25 »
no przepraszam,ale to nie jest niemozliwe. nie ma takieg bialka ktore byloby tylko w miesie i nigdzie indziej. to wszystko jest do zastapienia, zgadzam sie ze nie mozna po prostu przestac jesc i niczym go nie zastepowac.

nie pisalam o psie czy kocie, to sa zwierzeta z natury miesozerne, czlowiek nie, czlowiek ma wybor i powinien decydoac za siebie.

mysa, Twoje argumenty sa bardzo czesto spotykane, dlatego mozesz cos poczytac na ten temat,nie chce mi sie tu elaboratu pisac.

tylko do ostatniego- smierc kazdego spotka, mowisz. ok, wiec ludzi tez mozemy mordowac jak nam sie spodoba, bo przeciez "smierc kazdego spotka".

nie namawiam was do bycia wege, to indywidualna decyzja, tylko nei piszcie ze cos jest niemozliwe jesli udowodniono ze jest mozliwe.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 26 zapytaniami.