Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: okrucieństwo na festiwalu filmowym  (Przeczytany 3354 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia22

  • Gość
okrucieństwo na festiwalu filmowym
« : 2007-05-18, 18:43 »
Na festiwal filmowy na Węgrzech trafił filmz okropną sceną topienia kotka.Niestety to nie jest fotomontaż.Reżyser zrobił to ponoć dla wolności artystycznej.Tylko że ja nie widzę tu nic artystycznego.Jedye co dla mnie jest tu jasne to to że reżyser zasługuje na....nawet słów mi zabrakło na opisanie tego co chciałabym mu zrobić.

Fragmet tego filmu można zobaczyć na: http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/alszent4670/ , ale ostrzegam to co tu jest pokazane jest naprawdę straszne!

Powstała też petycja, ktora mozna podpisać no ale w ciemno (chyba,ze ktoś umie węgierski) http://www.petitiononline.com/faszzolt/petition-sign.html.

 Ja podpisałam w ciemno.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #1 : 2007-05-18, 19:23 »
To straszne, nie rozumiem co oni tam mówili ale bardzo żal mi tego kota. Oni żywego kota utopili dla potrzeb filmu (takie potrzeb to jak nie potrzeby :/) :( Szurnięty reżyser - w życiu bym tego nie zrobiła, ciężkomi zabić pająka ale co dopiero kota. Tam naprawdę nic ciekawego nie ma, nie wiem po co są tacy ludzie na świecie - chyba tylko po to by go zaśmiecać :zły:
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #2 : 2007-05-18, 20:06 »
Potworność, i tyle... Nie pierwsza tego rodzaju... Dawno temu była afera z reżyserującą film kobietą, chyba tez Węgierką, która także "dla potrzeb filmu" nakręciła scenę płonących żywcem owiec... A polski reżyser nakręcił scenę ze spadającym w przepaść koniem... Brak mi słów...
Petycję podpisałam.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedz #2 : 2007-05-18, 20:06 »

zuzia22

  • Gość
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #3 : 2007-05-18, 20:17 »
Nie  mam pojęcia skąd na świecie birze się tyle potworów (ludzi oczywiście).
Jak byłam mała to się łudziłam że takie straszne rzeczy omijaja nasz kraj...no ale już jestem duża i wiem dużo rzeczy o których wolałabym nie wiedzieć, chciałabym żeby ich poprostu nie było.
No ale ja świata nie dam rady zmienić...;(
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #4 : 2007-05-18, 20:45 »
Nie wiadomo za czym jest ta petacja? Nie puszczaniem filmu? Ukaraniem gościa?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #5 : 2007-05-18, 21:00 »
taaa... ja nie podpisuje - bo jeszcze moze sie okazac, ze ta petycja jest za "ochrone wolnosci artystycznej"....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #6 : 2007-05-18, 21:42 »
rozpłakałam sie... nie wiem czemu, tak jakos ze mnie wyszło. :(
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #7 : 2007-05-19, 01:03 »
taaa... ja nie podpisuje - bo jeszcze moze sie okazac, ze ta petycja jest za "ochrone wolnosci artystycznej"....

Komentarze na to nie wskazują...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #8 : 2007-05-19, 01:43 »
Nie rozumiem,po co robic takie żeczy? - przecież są efekty specjalne!.Czy zabicie zwierzaka na ekranie,świadczy o wolnści artystycznej,czy raczej o debiliżmie rwzysera...Niesatety,to nie pierwszy taki przypadek - jakiś czas temu w kinach był film " Bracia Grimm ' b.znanego rerzysera Teryego Giliamsa ( Zresztą całkiem niezłe fantasy )w którym to filmie,aktrka naprawdę zabija i obdziera ze skóry królika,lub zająca...

Forum Zwierzaki

Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedz #8 : 2007-05-19, 01:43 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #9 : 2007-05-19, 10:01 »
Pamiętam, kiedyś była afera z filmem "Cannibal Holocaust" (swoją drogą, stanowczo filmu nie polecam), w której sfilmowano zabijanie żółwia. Tam było to odwzorowanie praktyk stosowanych przez miejscową ludność, i afera była może nieco rozdmuchana. Podobnie afera była w "Czasie Apokalipsy", gdzie żołnierze zabijają prawdziwą krowę. Ale reżyserowi tego filmu urwałbym jaja i kazał je zjeść. Bezsensowna, niczemu niesłużąca przemoc dla psychopatów, czysty kretynizm, głupota i bezsens, uważam, że takich ludzi powinno się odstrzeliwywać dla dobra społeczeństwa.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #10 : 2007-05-19, 12:25 »
Kiedyś oglądałam film (nie pamiętam tytułu) co facet wskoczył do wody i wyłowił dużego żółwia, moze to był szylkretowy... No i zabił go wraz z rodzinką...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #11 : 2007-05-19, 12:50 »
Czasem film jest poprzedzony informacją, że żadne zwierzę nie ucierpiało podczas jego kręcenia. Zawsze w takiej sytuacji zastanawiam się, czy na pewno? Oczywiscie nie jestem w stanie tego sprawdzić, wiem też, że nadmierna nieufność dobra nie jest, a jednak nie wierzę bez zastrzeżeń... :/ Łatwo powiedzieć coś, co będzie dobrze odebrane... Łatwiej, niż zadać sobie trud takiego postępowania, by naprawdę nie skrzywdzić... Ten polski reżyser (nie jestem do końca pewna, który to, więc nie podaję nazwiska), tłumaczył, że koń został wykupiony z rzeźni, więc i tak miał być zabity... Jakoś mnie to zupełnie nie przekonuje :/
Niektórym twórcom zachciewa się widowiskowego ujęcia, inni brak talentu czy koncepcji  maskują okrucieństwem scen... A potem ładnie ubieraja to w słowa o wolności artystycznej :roll: Każda wolność ma granice... Ten, kto taką scenę wymyślił, ten, kto w niej "gra", mordując kota i ten, kto filmuje, tę granicę przekroczyli.
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #12 : 2007-05-19, 13:12 »
Przecież zabicie zwierzęta, jest karalne, nie ważne czy to nagranie, zabili to po to aby nakręcić film, który na pewno jest paskudny :roll: w jakim my to świecie żyjemy? jak by zabili człowieka w fimie to też byłaby to wolność artystyczna? wątpie.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #13 : 2007-05-19, 13:23 »
No, gdyby wzięli skazanego na karę śmierci... też mogliby tłumaczyć, że i tak miał umrzeć... :roll:
Oczywiście, że powinni odpowiedzieć za zabicie ze szczególnym okrucieństwem. Wiadomo, kto jest winny, dowody też są...
Zapisane
IBDG Wrocław

zuzia22

  • Gość
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #14 : 2007-05-19, 14:53 »
niestety nie we wszystkich krajach takie rzeczy są karane :(
No a z tego co słyszałam to utor tego filmu ma już sprawę w sądzie i odebrana mu została nagroda za ten film.
No ale tak do końca to nie wiem ile w tym jest prawdy.
Mam nadzieję tylko że dostanie pożądną karę za ten czyn.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedz #14 : 2007-05-19, 14:53 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #15 : 2007-05-19, 14:59 »
To,że żadne zwierze nie ucierpiało podczas kręcenia filmu dotyczy przede wszystkim U.S.A - tam zwierzęce gwiazdy mają nawet swoje przyczepy i sztab ludzi,którzy się nimi zajmują.Niestety,nawet tam do takich czynów dochdzi - ten film,o którym pisałem,jest przecież Amerykański... :/  :roll:
« Ostatnia zmiana: 2007-05-19, 17:07 autor lis »
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #16 : 2007-05-19, 16:13 »
Nie wszystko piękne co się świeci :( nawet w Ameryce dochodzi do takich przypadków, chociaż jak wiadomo zwierzęta mają tam o niebo lepsze warunki.

Mam nadzieje ze to co Zuzia pisze jest prawdą...
Zapisane

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #17 : 2007-05-19, 22:29 »
Ludzie też do filmów ginęli (ale to jedynie nieliczne przypadki). Takie filmy nazywają się snuff, i raczej oglądają je tylko wszelkiej maści psychole.
Poza tym nie rozuemiem, jak ten p***b mógł dostać nagrodę za taki film.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #18 : 2007-05-19, 23:25 »
tyle, ze nie gineli zamordwani do "potrzeb filmu" ale byly to wypadki na planie - np. w jakims tam wojennym wykorzystano fragment, gdzie stazysta przez przypadek wlazl na mine
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #19 : 2007-05-19, 23:33 »
Po części tak, na przykład w "Kruku" głównego bohatera przypadkiem zastrzelili. Ale mi chodziło o snuffy, czyli filmy pokazujące tylko i wyłącznie okrutne morderstwo. Niejednokrotnie  do "potrzeb filmu".
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #20 : 2007-05-19, 23:55 »
Hmmm...nie słyszałem o  takich filmach...O " Kruku ",oczywiście wiem,ale to był wypadek,a może fatum ciążące nad rodziną Lee?...

Forum Zwierzaki

Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedz #20 : 2007-05-19, 23:55 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #21 : 2007-05-20, 20:09 »
Racja, "Kruk" to był bardzo przykry wypadek, zdarzają się takie i nic na to nie poradzimy. Co do snuffów -
http://pl.wikipedia.org/wiki/Snuff_movies
http://www.dansemacabre.pl/Site/texty/filmysnuff.html - tu jest dużo informacji. W drugim linku są bardzo brutalne screeny, treść zresztą też nie należy do przyjemnych . Ja nigdy żadnego z tych filmów nie widziałem, nigdy tez mnie to specjalnie nie interesowało.
Co do męczenia zwierząt w filmie - pzypomniała mi się Phenomena, film w którym znaczącą rolę odgrywały owady, no i trzeba było jakoś nimi kierować, więc były przyczepiane linkami chyba do wędek, żeby latały tam, gdzie chce reżyser.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

zuzia22

  • Gość
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #22 : 2007-05-20, 21:21 »
No ja kiedys widzialam też taki okropy film tytuł miał chyba "oblicza śmierci" czy jakoś tak i jedna scena na stałe utkwiła mi w pamięci, a mianowicie jak ludzie przyszli do restauracji i zamówili małpi móżdżek.Kelner zaprowadził ich do stolika ze specjalną klatką, po czym przyniósl żywą małpke, wsadził do tej klatki i dał gościom młotek.No i jak sie domyślacie młotkiem tym zabili małpkę i zjedli jej malutki móżdżek. Było tam mnóstwo takich scen, ale tą pamiętam do dziś.Te wszystkie scey w tym filmie były prawdziwe:zabijae ludzi, zwierząt...okropność!!!
Zapisane

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #23 : 2007-05-20, 21:30 »
"Oblicza śmierci" to film kultowy, miał chyba z siedem części, pięć z nich zostało u nas wydane na VHS. Ale to nie snuff movie, a tak zwane mondo movie. Różnica jest taka, że w snuff ktoś ginie do potrzeb filmu, a mondo to poprostu zarejestrowane na tasmie okropności.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

zuzia22

  • Gość
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #24 : 2007-05-20, 21:35 »
Sorki, ale aż tak ie interesują mnie takie okropności i mogę sie pomylić i nie rozróżnić...ale chodziło mi o okrucieństwo jakie pokazują...
Zapisane

zuzia22

  • Gość
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: okrucieństwo na festiwalu filmowym
« Odpowiedź #26 : 2007-06-03, 12:11 »
Ta petycja jest za tym aby okrutny reżyser został ukarany ;) . Miałam akurat zamiar dać tu linka...
Straszne, ten dziad przebrzydły podobno jeszcze jakąś nagrodę za to dostał...............
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.221 sekund z 27 zapytaniami.