Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Torturowane żółwie  (Przeczytany 18469 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Akane

  • Gość
Torturowane żółwie
« : 2007-08-09, 21:05 »
"Podczas gdy z każdej strony docierają do nas informacje, że dzika przyroda jest zagrożona a coraz więcej gatunków zwierząt znika z powierzchni planety, brytyjska sieć Tesco sprzedaje żywe żółwie w swoich supermarketach w Chinach.

Scenariusz przypomina sytuację rodzimych karpi w okolicach świąt Bożego Narodzenia - żółwie zabija się na miejscu, pozbawiając głowy bez wcześniejszego ogłuszania, lub sprzedaje je żywe i pozostawia formę uśmiercania klientom. Cytując Johna Wedderburna z Animals Asia Protection Network: "żadna firma chcąca działać zgodnie z zasadami etyki nie powinna angażować się w tego typu handel".

Proceder ma miejsce w 39 sklepach. Sieć Tesco zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby chciała prowadzić tego typu handel w którymś z państw zachodnich, spotkałaby się z ogromnym oporem, jednakże po drugiej stronie globu ich głośne zapewnienia o wysokich standardach nagle cichną. Tesco poszło w ślady sieci Wal-Mart oraz Carrefour, które również nie widzą nic złego w sprzedaży żywych dzikich zwierząt.

Żółwie wyrywane są ze środowiska naturalnego, wrzucane dużymi grupami do sieciowych siatek pod niegasnące neonowe światła, gdzie czekają na śmierć z rąk obsługi lub klientów. Tesco zapewnia, że śmierć zwierząt jest szybka i bezbolesna - nie ma nic dalszego od prawdy. Żółwie zabija się na zamówienie przez obcięcie głowy przy stuprocentowej przytomności zwierzęcia. Ponieważ metabolizm żółwi jest powolny, głowa może żyć jeszcze przez nawet godzinę! Odpowiedzią Tesco, mającą na celu polepszenie "dobrobytu" zwierząt, jest zmuszanie personelu sklepów do rozbijania tak uciętych głów młotkiem.

Naturalną reakcją żółwia na zagrożenie jest chowanie głowy do środka, jednakże personelowi nie wolno zostawić żółwia w spokoju, i jego zadaniem jest wyciąganie tak schowanej głowy siłą. Gdy żółw trafi do domu żywy, czeka go np. gotowanie żywcem lub równie bolesne rozczłonkowanie. Zyski wracają do udziałowców Tesco w Wielkiej Brytanii.

Tymczasem zachęcamy do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec tego okrutnego procederu: tataj możecie pisać listy do polskiej sieci sklepów. Klikając na ten link możecie natomiast wysłać wirtualną pocztówkę do Tesco w Wielkiej Brytanii (strona po angielsku)"

źródło: http://www.viva.org.pl/index.php?&id=19&backPID=19&tt_news=193&cHash=6219c6c5b6


Wysłałam list do tesko z paroma pytaniami, jak odpiszą to tu wszystko napiszę.

Szkoda zwierząt...
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #1 : 2007-08-09, 21:19 »
Tymczasem zachęcamy do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec tego okrutnego procederu: tataj możecie pisać listy do polskiej sieci sklepów. Klikając na ten link możecie natomiast wysłać wirtualną pocztówkę do Tesco w Wielkiej Brytanii (strona po angielsku)"

źródło: http://www.viva.org.pl/index.php?&id=19&backPID=19&tt_news=193&cHash=6219c6c5b6

nie ma linków, sa co prawda na stronie ale w słowie 'tutaj' nie ma linku, czy ktoś może to zmienić??
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Akane

  • Gość
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #2 : 2007-08-09, 21:28 »
Aaaa, sorki bo wzięłam to z innego forum co prawda(ale tekst pochodzi z Vivy) a zapomniałam o tym "tutaj" podaję te linki:
http://tesco.pl/napiszdonas.html - 1
http://www.viva.org.uk/campaigns/turtle/getactive.html# - 2

^^"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedz #2 : 2007-08-09, 21:28 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #3 : 2007-08-09, 23:20 »
Wysłałam kartkę, podpisałam petycję, choć nie widzę mojego wpisu... Biedne żółwiki... :(
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #4 : 2007-08-09, 23:23 »
ja napisałam jeszcze list do tesco, troche chyba za ostry.., ale należy im sie, czy pisałam juz ze nienawidze chin?

IBDG a jak wysłać ta kartke? nie moge siępołapac w tej stronie...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #5 : 2007-08-10, 00:11 »
Chińczycy........hodują zwierzaki na futro,które zdzierają z nich na żywca...a,teraz jeszcze to... :roll: :/ :( :bigcry:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #6 : 2007-08-10, 00:22 »
niech ktos wybije chinczyków, no prosze...
mam ich dość! nie tylko na furto, szczeniaki zjadaja  gdy one się jeszcze ruszają :grr: :/  :|
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #7 : 2007-08-10, 01:07 »
w Chinach są takie knajpy, w których na srodku stoi klatka z psami - można sobie wybrac psa z którgo steka Ci zaraz usmażą... skad to wiem? Od mojego przyjaciela- Chińczyka :/
Więc co tu mówić o zółwiacj... podbno w Pekinie ( z relacji człowieka który tam mieszkał 1,5 roku) nie ma juz zadnych robali... zgadnijcie dlaczego :P
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #8 : 2007-08-10, 01:48 »
Z tymi psami,to prawda - niestety..... :roll: :(

Forum Zwierzaki

Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedz #8 : 2007-08-10, 01:48 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #9 : 2007-08-10, 02:11 »
załamałam się :( po pierwsze jestem miłośnikiem żółwi (sama miałam 3) po dwa, po raz kolejny człowiek okazuje się okrutnym bezlitosnym potworem, a po trzy, nie tylko chińczycy tacy, ale tam ta skala przerasta wszystkie możliwe...

podpisuje się.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #10 : 2007-08-10, 08:10 »
Renia, wysłałam wchodząc w link z pierwszego postu, następnie kliknęłam "na ten link" (na samym dole), potem "handy 1-click system", wpisałam swoje dane i kliknęłam "send postcard". Tego ostatni napis pokazał mi się dopiero po przeciągnięciu linii w dół.
Możesz też poinformować znajomych o sprawie, kliknij "here", tuż pod "handy 1-click system" i wpisz dane swoje i przyjaciół.

Chińczycy, czy ogólnie mieszkańcy Dalekiego Wschodu, są, jacy są... Ale dlaczego przedstawiciele cywilizowanych :/ zachodnich kultur, dla pieniędzy rezygnują z wartości, ktore obowiązują w ich krajach? Chyba coś nie tak z tą cywilizacją, skoro przegrywa w zestawieniu z dochodem z interesu...

Mój podpis dziś już jest. Podpisałam jeszcze za męża i mamę, zawsze tak robię.  
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #11 : 2007-08-10, 19:17 »
dzięki IBDG :tuli:

Ale dlaczego przedstawiciele cywilizowanych :/ zachodnich kultur, dla pieniędzy rezygnują z wartości, ktore obowiązują w ich krajach? Chyba coś nie tak z tą cywilizacją, skoro przegrywa w zestawieniu z dochodem z interesu...
ee o co teraz chodzi? wartości w ich krajach to chyba 'zadać jak najwięcej bólu i zjeść wszystko' :grr:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #12 : 2007-08-10, 19:40 »
Renia, chodziło mi o kraje zachodu. Tesco to sieć angielska, w Anglii raczej nie pozwoliliby sobie na podobne postępowanie z obawy o reakcję własnych obywateli. A z dala od domu już inne standardy obowiązują... :/ Ważniejsza kasa od zasad, bo przecież w Chinach mało kto przejmie się losem zwierząt, więc można odpuścić...
Zapisane
IBDG Wrocław

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #13 : 2007-08-10, 20:12 »
Cóż, Chiny to nieco "specyficzny" kraj, tam po prostu wcinają wszystko i nikogo nie obchodzi, że to też żyje. Myślę, że gdyby poszukać, znalazłoby się dużo tego typu przypadków z tego azjatyckiego kraju. Smutne. Zresztą prawo jest u nich, bardzo, ale to bardzo dziwne, bo o ile nikt się losem zwierząt nie przejmuje, o tyle za przechowywanie w domu skóry pandy grozi już kara śmierci.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #14 : 2007-08-10, 20:20 »
Moze dlatego, że traktują pandy jako "dobro narodowe" :roll: Pewnie nie chcieliby, by wyginęły, bo są jedną z tamtejszych atrakcji... Nie tyle o zwierzęta w tym chodzi, ile o ludzi, chcących mieć korzyść ze zwierzaków. Gdyby było ich dużo, pewnie można by je było mordować bezkarnie...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedz #14 : 2007-08-10, 20:20 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #15 : 2007-08-10, 20:30 »
Cóż, Chiny to nieco "specyficzny" kraj, tam po prostu wcinają wszystko i nikogo nie obchodzi, że to też żyje. Myślę, że gdyby poszukać, znalazłoby się dużo tego typu przypadków z tego azjatyckiego kraju. Smutne. Zresztą prawo jest u nich, bardzo, ale to bardzo dziwne, bo o ile nikt się losem zwierząt nie przejmuje, o tyle za przechowywanie w domu skóry pandy grozi już kara śmierci.
Pisząc w ten sposób obrażasz chińskich obrońców praw zwierząt. Zapewniam Motoduf, że takowi istnieją.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #16 : 2007-08-10, 20:38 »
to jest Azja - tam zycie ludzkie sie za bardzo nie liczy - w sensie jednostki. Więc co tu mówic o zyciu zwierzecia
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #17 : 2007-08-10, 21:08 »
Obrońcy praw zwierząt,zapewne w Chinach są - problem polega na tym,że Chińskie społeczeństwo,nie jest uświadomione  o tym,że to,co robią,jest złe...
W Chinach,o wiele częstszym zwierzęciem domowym,jest wąż,lub jaszczurka,niż pies,czy kot,które sprowadza się często,do rangi pokarmu.....i nie tyko te zwierzęta się tam zjada...
Co do pand,to podzielam zdanie IBDG .

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #18 : 2007-08-11, 12:17 »
jak już żółwie tam jedzą to chyba węże i jaszczurki też. Dla nich wszyustko jest jadalne. Ale tak czy siak, jak napisał zoolog, są tam obrońcy zwierząt, jak w każdym kraju, tylko że w Chinach ludzie nie są uświadomieni ze to co robią tam, u nas jest karalne, nieetyczne, okrutne itp.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #19 : 2007-08-11, 12:55 »
obrońcy zwierząt może są ale dużo nie zdziałają...

w Chinach mozna miec jedno dziecko drugie jest zabijane(dla mnie ok. poco ich tyle, skoro nie można to niech siezabezpiecza) więc jeśli ludzie są zabijani to co dla nich znaczy 100psów zjadana żywcem?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #20 : 2007-08-11, 13:07 »
Cytuj
w Chinach mozna miec jedno dziecko drugie jest zabijane
Straszne... czemu mają także cierpieć na tym dzieci? Z głupoty własnej usmiercają własne dzieci. Już mnie nic nie zdziwi z tym chorym prawem na zachodzie :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedz #20 : 2007-08-11, 13:07 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #21 : 2007-08-11, 13:09 »
prawo nie jest chore tylko ludzie. jest zakaz bo ich tam sięnamnożyło jak każdy miał po kilka, kilkanaście dzieci. cierpią dzieciaki ale co mają z nimi zrobić? jedyny sposób
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #22 : 2007-08-11, 14:40 »
Chiny,to jeden z najbardziej zaludnionych krajów na świecie - z tego właśnie powodu,oraz z powodu biedy,je się tam wszystko to,co się rusza....
Względy etyczne,nie są tam,tak ważne,jak chęć przeżycia.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #23 : 2007-08-11, 15:37 »
Straszne... czemu mają także cierpieć na tym dzieci? Z głupoty własnej usmiercają własne dzieci. Już mnie nic nie zdziwi z tym chorym prawem na zachodzie :roll:
Mysa, a z której strony Ty patrzysz? Bo Chiny to raczej wschód... ;)

Karol Marks powiedział, że "byt określa swiadomość". Cóż, nie trzeba być filozofem, by zauwazyć, że warunki materialne mają wpływ na nasze postępowanie i sposób myślenia. Bieda często idzie w parze z patologią i stępieniem wrażliwości, niestety... Kiedy ktoś nie ma co do garnka włożyć, nie traktuje zwierzaka jak "brata mniejszego", tylko jak pokarm... Kiedy nie ma na wyżywienie tych dzieci, ktore już są na świecie, a jest zbyt prymitywny, by zapobiec ciąży, radzi sobie w inny sposób... Czytałam, że w Chinach zabija się dziewczynki, bo skoro można miec tylko jedno dziecko, to niech to będzie chłopiec. Dziewczynkę w przyszłości trzeba będzie wyposażyć w posag, więc się nie opłaca :roll: Bieda, taka głęboka, właściwie należałoby powiedzieć skrajna nędza, straszne rzeczy robi z człowiekiem...
Oczywiście nie chcę przez to powiedzieć, że skoro Chińczycy są biedni, to mogą męczyc zwierzęta... Tym większy szacunek należy się Chińczykom, broniącym ich praw. Mają wyjątkowo trudne zadanie...
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #24 : 2007-08-11, 15:48 »
Cytuj
Mysa, a z której strony Ty patrzysz? Bo Chiny to raczej wschód... ;)
pomyłka :oops:

IBDG, weź jeszcze pod uwage, że oni żywią się nawet zagrozonymi gatunkami zwierząt. Co jest bardzo skrajne. W Polsce za komuny także była nędza, ale do takiego czegoś my nie doprowadzaliśmy...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #25 : 2007-08-11, 16:02 »
Oj, Mysko, obawiam się, że biedy, panującej w Chinach nie ma co przyrównywac do Polski z czasów komuny... W Rosji, w czasach Wielkiego Głodu ludzie własne dzieci zjadali... Bieda biedzie nierówna...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #26 : 2007-08-11, 16:14 »
Też myślę,że Chińskiej biedy,nie ma co,porównywać do Polskiej...W Chinach,nie przestrzega się praw ludzkich,a co,dopiero zwierzęcych....
Zupełnie inaczej,jest natomiast w Japonii - choć i tam,nie jest idealnie,tylko lepiej.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #27 : 2007-08-11, 16:18 »
No tak w Polsce nie było co jeść, ludzi mordowali. - ale o tym sie nie mówiło.

Ale gdyby prawo w Chinach bylo inne, byłyby lepsze prawa, gospodarka na pewno byłby to krok do lepszego życia tych ludzi. (za mało wiem o świecie, nie tak jak straszne osoby, które to już przeszły...)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedz #27 : 2007-08-11, 16:18 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #28 : 2007-08-11, 16:48 »
No tak w Polsce nie było co jeść, ludzi mordowali. - ale o tym sie nie mówiło.
W Rosji, Mysko był Wielki Głód, przed pierwszą wojną światową, przed drugą i po drugiej wojnie. Trzy klęski, w których miliony ludzi straciły życie.
za mało wiem o świecie, nie tak jak straszne osoby, które to już przeszły...)
:Oo: to o mnie? ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Torturowane żółwie
« Odpowiedź #29 : 2007-08-11, 16:51 »
Cytuj
za mało wiem o świecie, nie tak jak straszne osoby, które to już przeszły...)
 
Hi,hi - Mysa miała,chyba na myśli "starsze" osoby.... :D :P :lol:
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 27 zapytaniami.