Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pomóżcie mi kochani ! ;***  (Przeczytany 4636 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agata92

  • *
  • Wiadomości: 1
Pomóżcie mi kochani ! ;***
« : 2008-06-29, 11:54 »
Słuchajcie. Moja siostra chce mieć psa. Najwięcej Labradora. Tylko problem bo on jest drogi. Nawet bardzo. Ona by wyłożyła góra 250 zł. Macie może jeszcze jakieś inne rasy ? Coś podobnego ale nie aż tak drogo.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #1 : 2008-06-29, 12:09 »
a co potem? teraz ma 250zł, kupi psa z jakiegos takiego zródła, pies bedzie zaniedbany, chorowity, co bedzie jesli konieczne bedzie leczenie? tez nie wyłozy kasy? zeby miec dobrego psa, potrzebne sa pieniadze, rodowodowy zdrowy peis z pewnego zródła jest drogi, ale by nie miec potem problemów, opłaca sie takiego wziasc, jesli nie ma sie kasy, to równie dobrze moze isc do schroniska i uratowac zycie jakiemus zwierzakowi, na to samo wyjdzie, ni ebedzie napedzała domowych hodowli gdzie własciciel jest nastawiony na kase, a nie na dobro zwierzat, a na to samo wyjdzie, bo tu kundel i tu praktycznie tez
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #2 : 2008-06-29, 12:15 »
250 zl.? Tyle bedzi musiala wydawac MIESIECZNIE na psa.... dochodza szczepienia, odkleszczanie, trzeba byc przygotowanym na niespodziewane wydatki typu operacje.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedz #2 : 2008-06-29, 12:15 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #3 : 2008-06-29, 12:24 »
no moze nie miesiecznie, ale na pewno na poczatku bedzie potrzebowała duzo kasy, potem jedzenie, co pół roku szczepienie, i tego typu zabiegi, jesli teraz szkoda jej kasy na psa to co bedzie potem? jesli okaze sie ze pies to nie maskotka i potrzebuje opieki, a by zapewnic dobra opieke potrzebna jest kasa, co wtedy?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #4 : 2008-06-29, 12:26 »
Ciekawi mnie, czemu siostra chce mieć psa? I dlaczego akurat labradora lub podobnego?
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #5 : 2008-06-29, 21:28 »
tym bardziej ze w przypadku tzw. "labradorow bez rodowodu" (czyli kundli podobnych do labradorow) to co sie "zaoszczedzi" na kupieniu zostawi sie w zwielokrotnionej sumie u wetow  (praktycznie gwarancja dysplazji)

Cytuj
no moze nie miesiecznie,

dobra - minimum 150 miesiecznie - przyjmujac ze bylby karmiony czyms typu brit (karmy typu pedigree, chappi, frolic, czy supermarketowe bezfirmowe to SYF do kwadratu)

Dochodzi szkolenie (ZADEN pies sam sie nie wychowa - ani labrador, ani golden, ani zaden inny) DLUGIE spacery (jesli siiostra nie chcialaby miec demolki w mieszkaniu...) itp. itd.....

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #6 : 2008-06-29, 21:37 »
Niech siostra sama usiadzie do komputera i poczyta co to znaczy rasowy=rodowodowt. 250 zl to bardzo malo pieniedzy na psa, lepiej poczekac odlozyc.. poza tym jesli sama nie ma pracy to rodzice musza byc swiadomi ze wyzywienie psa takiego jak labrador to kosztowny wydatek, dotego dochodza rozne witaminy, preparaty... labrador z niewiadomegp zrodla to duze ryzyko, nie slyszeliscie o dysplazji? ktora moze byc smiertelna? a jak nie to strasznie kosztowna, a pies cierpi...
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #7 : 2008-07-02, 13:39 »
Jest jeszcze jedna obcja, wziąć labka ze schroniska albo "z drugiej ręki".
Zapisane

anietqa

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #8 : 2008-07-22, 21:57 »
w sumie nie musi kupywać z rodowodem, bo te bez już po 700 zł są.. Np. mój nie jest rodowodowy, ale weim, ze to nie z żadnej takiej hodowli.. Jedynie ojciec ma rodowód..
a fakt, jak go weźmiesz odrazu troche trzeba wydać, a karme on pochłania tak szybko, że naprawde..
i do tego szczepienia, które też za darmo nie są ;/
także taki pies jak labrador to straszny wydatek..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedz #8 : 2008-07-22, 21:57 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #9 : 2008-07-26, 12:53 »
bez rodowodu to zwykly kundel pdobny tylko do labradora. z WIELKIM prawdopodobienstwem chorob genetycznych - w tym dysplazji. To ze ojciec twojego ma rodowod tym gorzej o nim swiadczy - gdyz  prawdopodobnie ze wzgledu na wady nie nadaje sie do hodowli (wsord owych wad jest rowniez dysplazja) 

Ktos kto rozmnaza psy bez papierow - nie jest hodowca - jest producentem oszczedzajacym a wszystkim co sie da. Albo skonczonym idiota...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #10 : 2008-07-26, 13:18 »
Załóżmy, że kupi psa za 250zł. Nie bedzie on z pseudohodowli, ani 'po rodowodowych rodzicach' gdyz tacy sie też cenia  i z reguły trzymają się ceny minimum 500zł.
 Za taką kasę kupi psa z rozmnażali  lub od handlarza.
Jak można znaleźć dobrego pseudohodowce(pod pewnymi wzgledami), tak nie znajdziesz dobrego handlarza czy rozmnażacza.
Mają oni pełno psów karmionych byle czym. Nie karmą, nie Chappi czy innymi marketowcami, ale chlebem i makaronem.
Zależy tez co było na obiad.
Pisze to nie dlatego, ze gdzieś oo tym czytałam, ale widziałam.
Psy nie widzą weterynarza, ew. znajomego  który szczepi na wściekliznę.
Aby handlarzowi się opłacało, oszczędza  na szczeniakach czyli jedzeniu i szczepieniach.
Ile razy sie zdarzyło, że jakiś szczeniak zmarł gdyż nie został zaszczepiony na np. parwowirozę?
Szczeniaki często mają wzdęte brzuszki- czyli są zarobaczone, maja brzydką matową sierść i łupież.
Z powodu warunków mogą być płochliwe lub agresywne, tym bardziej przy złym prowadzeniu.
Mam psa z takiego źródła.
Do tego dochodzą choroby dziedziczne.
Prawda, nawet u rodowodowych się zdarzają. Może nawte tak często sie nei słyszy o tym, ze jakiś pies z pseudo jest chory na dysplazje. Dlaczego?
Bo badanie kosztuje.
Pies ma problemy z chodzeniem, ze wstawaniem. Z czasem jest coraz gorzej. Co raz więcej objawów.
Postanawiasz wziąć psa do weterynarza, ten robi  prześwietlenie. Dysplazja typu E- ciężka.
Pies nie moze chodzić. Musisz go uśpić.
Proste równanie:
Cena psa +cena wyprawki+cena pożywienia+cena badań+cena leków+cena uspienia psa + ból po stracie=opłaca się?



Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #11 : 2008-07-28, 14:31 »
dodam, miałam szczeniaki (suka uciekła, za późno było na sterylke aborcyjną) urodziła 6 zdrowych szczeniąt - samo ich wykarmienie kosztowało nas dużo pieniędzy - zjadły 10kg royala, kupowaliśmy ciągle mleko, które nie starczyło na długo (a jedno pudeleczko około 20zł) + założenie książeczek, odrobaczenia... to kosztuje.

Jeżeli skąpiecie kase nawet na psa bez rodowodu (bo za drogo) to twoja siostra nie powinna mieć nawet żadnego psa. Bo nie będzie jej stać nawet na podstawowe wydatki.
Zapisane

Nicoole

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #12 : 2008-08-07, 18:07 »
polecam Ci boksera! Nie jest az tak drogi ok 250-300 zł. Może i ma wygląd groźny ale jest łagodny jak baranek. Kocha dzieci. A swoim wygladem moze sluzyc tez jako pies obronny. Mam 3 boksery :) Oczywiscie nie musicie kupowac psa. Jest tyle niechcianych psow! Piekne boksery, pozucone, albo zagubione wejdz na strone fundacji BOKSER W POTRZEBIE! Masz tam mase tych cuuuuudooownnyycchhh psów ZA DARMO!
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #13 : 2008-08-07, 21:17 »
Matko...
Szczerze mówiąc to ja bym stanęła na głowie,wolała dłuugo czekać niż kupić 'nie drogiego psa,tak za 200-300zł' .
Pies to nie towar,który można nabyć po okazyjnej cenie. To się nie sprawdza.
Pies to przyszły członek rodziny...
Zapisane

Nicoole

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #14 : 2008-08-07, 21:24 »
Pies to nie przyszly czlonek rodziny! Wiec nie wazne ile bedzie kosztowal!! Jak dla Ciebie LEPSZY pies jest za 1000 zl niz za 200 to sobie kup! Nie kazdego stac! Wolalabys dlugo czekac? I co ile bys czekala?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedz #14 : 2008-08-07, 21:24 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #15 : 2008-08-07, 21:29 »
Pies to nie przyszly czlonek rodziny! Wiec nie wazne ile bedzie kosztowal!! J
Możesz rozwinąć?

Jak dla Ciebie LEPSZY pies jest za 1000 zl niz za 200 to sobie kup!
Ne ma psów lepszych czy gorszych. Tylko są zdrowe lub chore,z pewnego źródła,lub nie..
I tak,kupiłam sobie psa z pewnego źródła (lub jak Ty to określiłaś "za 1000 zl").
Jesli komuś nie zależy na rodowodzie,ale ma odpowiednie fundusze(takowe trzeba mieć biorąc każdego psa,z resztą -dziewczyny już wczesniej wyjaśniały..) to niech weźmie psa ze schroniska,gdzie jest ich pełno. A nie z rozmnażalni.

Nie kazdego stac! Wolalabys dlugo czekac? I co ile bys czekala?
Nie jestem bogata. Ale jesli kogoś nie stać na kupno psa,to co dopiero na jego utrzymanie..
Czekała bym tyle,ile by było trzeba. Aż by mnie było na niego stać.
Zapisane

Nicoole

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #16 : 2008-08-07, 21:36 »
Nie mowie o psach jednej rasy ktore sa tansze lub drozsze. tylko o tym ze niektore RASY psów kosztują drożej a niekróre taniej! Wiec niech trzeba znalezc sobie pieska w miare swoich mozliwosci.
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #17 : 2008-08-07, 21:42 »
Ktoś kiedyś widział rodowodowego boksera w cenie 300zł? Bo ja nie.

Najpierw powinno się patrzeć na to ,czy pies nam odpowiada pod względam charakteru,wymagań itp.,a cena..Rozumiem,ze niektórzy nie mają jakichś wielkich możliwości,ale to jest bardzo poważna decyzja.
Zapisane

Nicoole

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #18 : 2008-08-07, 21:48 »
Heh czy ja mowie o rodowodzie?
Raczej się nie zrozumiemy, więc nie ciągne dalej tej rozmowy!

agata92 - kupisz takiego psa jakiego będziesz uważała, za najodpowiedniejszego dla Ciebie
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #19 : 2008-08-07, 21:51 »
Rodowód to gwarancja pewnego pochodzenia,tak więc i zdrowia(chodzi o brak wad genetycznych itp.) psa.
Ale faktycznie nie rozumiemy się.

Jednak niektórzy ludzie,za najodpowiedniejszego dla siebie,uznają psa ,dla którego nie są najodpowiedniejszymi właścielami,i wg. mnie trzeba się starać to zmienić.
Zapisane

Nicoole

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #20 : 2008-08-07, 21:55 »
Dobra FINITO!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedz #20 : 2008-08-07, 21:55 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #21 : 2008-08-08, 10:44 »
Pies to nie przyszly czlonek rodziny! Wiec nie wazne ile bedzie kosztowal!!
A co?
Zabawka?
Sługa?
Ochroniarz?
Świnia do zjadania resztek?

Powiedz mi, czym dla Ciebie jest pies?
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #22 : 2008-08-08, 10:51 »
Właśnie Nicoole,czyżbyś nie zauważyła tego :
Możesz rozwinąć?


Skoro nie członek rodziny,to też się tak zastanawiam CO. :roll: O_o
Zapisane

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #23 : 2008-08-08, 15:18 »
Rzeczywiście labradory są dość drogie.
Wiesz ja znam jeszcze taką rase.. można powiedzieć "labradorowaty" po prostu pies w podobnym "stylu" Tylko jest brązowy lub czarny. Postawę ma podobną, wielkość... i ogólnie rasa ta nie jest zbyt droga! Wyżeł niemiecki krótkowłosy - 250 złoty (bez rodowodu) Wiem, że tyle kosztuje normalnie. Jeżeli interesuje Cię piesek z rodowodem to nie mogę Ci pomóc! :)
Pozdrawiam
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #24 : 2008-08-08, 15:42 »
Tak tak,reklamowanie "rasowych" psów bez rodowodu to genialny pomysł.
Wtedy,to jest to pies W TYPIE rasy.

:/
Zapisane

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #25 : 2008-08-08, 16:20 »
Macie może jeszcze jakieś inne rasy ? Coś podobnego ale nie aż tak drogo.

Ja tylko zareklamowałam inną rasę. Podobną, ale nie aż tak drogą! Tak jak agata92 sobie życzyła.

A co Ty proponujesz aankaa93?
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #26 : 2008-08-08, 17:16 »
Pies bez rodowodu nie jest psem rasowym. Niech nikt nie odbiera tego jako jakieś uznanie kundelków za gorsze czy coś,ale taka prawda.

Co ja proponuję? Pożądnie zastanowić się nad tym,czy jest w stanie posiadać psa. Jeśli tak-odkładać pieniądze.
Nie będę cytować wszystkich wypowiedzi Reni,Iras,Zaby,Koli,Mysy...
Zapisane

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #27 : 2008-08-08, 17:31 »
Czyli mam rozumieć, że jak kupuję psa i dostaję tylko metryke to i tak nie mam pewności, że pies jest rasowy? Może napiszesz coś o tym..chętnie się dowiem na czym to wszytsko polega..
Tak więc nie każdy pies, który wyglądem przypomina daną rase jest właśnie tej rasy? :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedz #27 : 2008-08-08, 17:31 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #28 : 2008-08-08, 20:01 »
Jeżeli dostajesz metrykę to MASZ pewność, ze jest rodowodowy. Od Ciebie zależy czy ten rodowód wyrobisz. Chodzi o to, ze za wyrobienie rodowodu płacisz 35zł, przy okazji za zapisanie się do Związku kynologicznego płacisz i składkę co roku. Jednak nie mając rodowodu i uprawnień hodowlanych nie możesz psa rozmnażać i mieć rasowych szczeniąt.
Hodowca płaci za metrykę która również oznacza rasowość.
Zapisane

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pomóżcie mi kochani ! ;***
« Odpowiedź #29 : 2008-08-08, 20:44 »
Ile się płaci za metrykę?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 28 zapytaniami.