Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rana która nie chce sę zagoić  (Przeczytany 6339 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

goshika

  • *
  • Wiadomości: 1
Rana która nie chce sę zagoić
« : 2008-12-08, 19:47 »
Witam. mam ogromny problem. Mój pies biegając ostatnio po dwrze rozciął sobie skóre. Nie wyglądło to dobre. Pojechaliśmy do weterynarza. Uśpił psa, oczyścił ranę i zszył ją. Myślałam, ze wszystko będzie w porządku. Po 2 czy 3 dniach, zauważyłam żeliże sobie tą ranę. Niestety rana się rozeszła. No to pojechaliśmy znowu do weterynarza i znowu dostał narkozę i weterynarz zszył mu ponownie ranę. Że by uniknąć tego sameg, zabandarzowałam u tą ranę. Ale bandarz ciągle się ciągał i założyłm mu zwykłądziecięcą koszulkę, żeby nie miał dostęu do tej rany. Ale niestety, on nie jest spokojnym psem. N dwór wychodze z nim na smyczy i już go nie puszczam wolno. Ale nawet w domu,biega, wyciąga się. No i raz zobaczyłam plamę na koszulce, okazało się że znowu skóra nie wytrzymała i rana troche się otworzyła.zyjemu to się nigdy nie zagoi.??? Najgorsze że przez te izyty u weterynarza nie mam na razie żadnych pieniędzy i ni stać mnie na kolejnąwizytę u weterynarza. Czy coś się stanie, jeżeli mu to zabandarzuję i pójdę z nim do weterynaza dopiero w przyszłym tygodniu, ewentualne najwcześniej w piątek. BaRDZO POSZE O POMOC. nie wie co mam robić. Boję się że każde szycie będzie kończyć się tk samo.
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Rana która nie chce sę zagoić
« Odpowiedź #1 : 2008-12-08, 21:10 »
jeżeli nie będziesz pilnować psa, to każde szycie będzie się tak kończyć. Do weta jak najszybciej, biorąc psa powinnaś mieć świadomość, że może zachorować i będzie trzeba go leczyć.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rana która nie chce sę zagoić
« Odpowiedź #2 : 2008-12-08, 22:58 »
Chronic przed lizaniem - bandaz widac na niewiele sie tu zda - prawdopodobnie konieczny bedzioe kolnierz dla psa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Rana która nie chce sę zagoić
« Odpowiedz #2 : 2008-12-08, 22:58 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rana która nie chce sę zagoić
« Odpowiedź #3 : 2008-12-16, 09:29 »
są takie specjalne buty dla psów, jak mój pies rozciął sobie żyłe i opuszke w łapie. miał krwotok, u weta opatrzono rane, ledwo powstrzymaliśmy krwotok no i taki but nosiła. nie mogła chodzić (sprawiało jej to ból) więc tylko dawałam ją do ogródka na siku i żeby sobie troche poleżała na trawce, na świeżym powietrzu. Musiałam ją ciągle przenosić z miejsca, na miejsce. Było to trudne, bo sobie troche waży. Jednak nie zdarzyło sie nam, żeby lecieć do weta bo doszło do uszkodzenia rany. Musisz psa pilnować i nie pozwalać mu na takie charce. A ten but naprawde jest przydatny, Ale zakładałam go tylko poza domem, bo takto musiałam jej ciągle smarować łape antybiotykami. Męczyło sie tak psisko przez około 1,5 miesiąca.
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Rana która nie chce sę zagoić
« Odpowiedź #4 : 2008-12-16, 15:02 »
Przy takich ranach psa trzeba miec non stop na oku, nie wiem jak sie ma but do rany, ale kolnierz napewno rozwiazałby sprawe, bo psiak nie mialby dostepu do łapy, weterynarz nie oferował wam kupna, czy wyporzyczenia? Moj psiak gdy został pogryziony i miał super dziure przy uchu, sama zapytałam o konierz bo wiadomo ze by drapał.. a w przypadku łap pies zawsze chce lizac..
radze pozyczyc pieniadze i biec do weta... niestety zwierze kosztuje.
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Rana która nie chce sę zagoić
« Odpowiedź #5 : 2008-12-25, 23:41 »
kołnierz mozesz wykonac sama.. a bedzie bezpieczniejszy niz bandaz ktory praktycznie nie pelni zadnej ochrony.. on jest tylko do podtrzymania opatrunku
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.123 sekund z 24 zapytaniami.