Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 43   Do dołu

Autor Wątek: Mohr 2 opowiada  (Przeczytany 189623 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #750 : 2012-12-07, 09:37 »
Ten wiersz jest prezentem dla Wszystkich Moich Drogich Czytelników z okazji Mikołajek. :tuli:
Dziękujemy :D

A tu Jakub Smolik w baaardzo romantycznej piosence:

http://www.youtube.com/watch?v=9GLAHcPZbsQ

A propos wylizywania, w dzieciństwie miałam wielkiego ON-ka, ktory namiętnie wylizywał maleńkiego ratlerka... Biedak aż był cały mokry, wystarczyło kilka liźnięć potężnym jęzorem... Nie był z tego zadowolony, oj nie... ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #751 : 2012-12-07, 16:13 »
To musiał być ciekawy widok IBDG. Serdeczne podziękowania za link do piosenki Jakuba Smolika.

Najbardziej romantyczne piosenki świata część 5.

Pozostańmy jeszcze na chwilę przy romantycznej czeskiej hudbie. Znowu Jakub Smolik, tym razem w utworze "VIS". Do tej piosenki został nakręcony bardzo interesujący teledysk. Widać w nim magię romantyzmu. Ci, którzy nie są romantykami, często nie wierzą w jego istnienie. Bywa też tak, że go nie dostrzegają, lub nie chcą dostrzec. Tymczasem romantyzm może się przejawiać nawet w najprostszych rzeczach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #752 : 2012-12-09, 16:40 »
Wczoraj Lidija Bacic przesłała swoim fanom (w tym również mnie) zdjęcie wykonane telefonem komórkowym z zasypanego śniegiem Zagrzebia. Dzięki temu jestem na bieżąco, jeżeli chodzi o pogodę panującą w stolicy Chorwacji. Aha przecież jeszcze miałem napisać o czymś dużo ważniejszym. Mianowicie nigdy nie spotkałem się ze zjawiskiem tak sympatycznego traktowania swoich fanów. Pozdrowienia dla nich, zdjęcia, umieszczanie fragmentów koncertów etc. Dla Lidiji jest to sprawa oczywista. Dla mnie coś niespotykanego w światowej muzyce rozrywkowej.

O Chorwacji część 45.

Dla ciekawych tematu garść imion chorwackich.
Żeńskie: Biska, Cvijeta, Desa, Gordenka, Gracijela, Jasena, Juventa, Krasenka, Ladislava, Maksima, Petranka, Podravka, Polona, Posavka, Rujna, Salomeja, Slobodana, Vedrina, Vjerana.

Męskie: Bakonja, Becir, Crtomir, Darinko, Derd, Derman, Erazmo, Goranko, Gradimir, Hajder, Kacun, Krasinko, Markota, Mijo, Negrin, Nikica, Primoslav, Samuilo, Tomislav, Żak.
 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #752 : 2012-12-09, 16:40 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #753 : 2012-12-11, 09:18 »
Bardzo chciałbym przytulić i pocałować Lidiję Bacic. Niestety mogę to uczynić jedynie wirtualnie :tuli:

W sprawie karpi.

Wigilia zbliża się milowymi krokami. Jak co roku z szybkością bumerangu pojawia się problem i pytanie: Kupować karpie żywe czy też martwe?
Rozwiązanie jest tylko jedno: martwe. Z wielu powodów, które spokojnie wypełniłyby parę stron A4. Jednym z najważniejszych jest następujący:ryby posiadają takie same zakończenia nerwowe odbierające ból jak inne kręgowce w tym i ludzie. Wierzę, że wszyscy Moi Drodzy Czytelnicy nie zakupią żywych karpi.
A tak na marginesie (znowu narażę się Lisowi) Cyprinus carpio (łacińska nazwa gatunkowa karpia) jest elementem obcym w naszej faunie. Wprowadził zamieszanie w polskich ekosystemach wodnych.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #754 : 2012-12-11, 10:25 »
Jakub Smolik:
http://www.youtube.com/watch?v=FhPGdJGtxhQ

Pani Podravka? Skądś znam... ;)

Ja nie kupowałabym karpi w ogóle, ale moja mama nie wyobraża sobie świąt bez nich... :roll: Jednak żywych nie kupujemy nigdy. Jeden jedyny raz odmówiłam zrobienia zakupów sąsiadce, właśnie kiedy poprosiła mnie o przywiezienie żywego karpia...
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #755 : 2012-12-13, 09:22 »
Hvala IBDG za link i hvala najlepsa za karpie 8) Jeżeli chodzi o mnie to od 12 lat w Wigilię nie raczę się karpiami, lecz ekologicznymi paluszkami rybnymi.
15 grudnia Lidija Bacic występuje w Yachting Clubie w Zadarze. A mnie tam nie będzie.
A teraz pod choinkę prezent dla Moich Drogich Czytelników czyli rozpoczynamy nowy cykl opowieści.

Ukochane książki Marcina część 1.

Od dziecka uwielbiam czytać. Składać słowa nauczyła mnie moja Mama stosując bardzo ciekawą, a co najważniejsze skuteczną metodę nauczania.
Prawdę mówiąc martwi mnie spadający poziom czytelnictwa w Polsce (i nie tylko w niej). Lektura książek często przewyższa pod wieloma względami obejrzenie filmu.
W tym cyklu będę omawiał najpiękniejsze, najbliższe memu sercu i duszy książki. Przez lata nazbierało się ich całkiem, całkiem sporo.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #756 : 2012-12-13, 18:29 »
Ja też karpi nie jem...

A jaka to metoda szanownej Mamy, jesli to nie tajemnica? ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #757 : 2012-12-15, 09:37 »
Żadna tajemnica IBDG. Nauka czytania wyglądała mniej więcej tak. Mama brała do ręki duży zeszyt i długopis. Pisała w zeszycie jakiś wyraz przedzielony zgodnie z regułą zgłoskową. Dla przykładu Chor-wa-cja, lub Li-di-ja. Zoolog składał słowa w całość.
Łączę się w bólu z Amerykanami po tragedii w szkole podstawowej.

Ukochane książki Marcina część 2.

Jedną z nielicznych powieści, której akcja rozgrywa się w Chorwacji jest książka Anny Karpińskiej "Chorwacka przystań". Struktura lektury porusza czytelnika oryginalnością, a każde zdanie pachnie romantyzmem. Dodam do tego wybitną znajomość problematyki chorwackiej zaprezentowaną przez Autorkę. Dorzucę jeszcze zaskakujące zakończenie, którego doprawdy się nie spodziewałem. Te wszystkie wymienione przeze mnie punkty decydują o uroku tej powieści. Przekonajcie się sami!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #758 : 2012-12-16, 17:47 »
O Chorwacji część 46.

Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO to jedna z najważniejszych (jeżeli nie najważniejsza) list różnego rodzaju. Umieszczone są na niej budowle, zespoły obiektów, a także cuda przyrody ożywionej godne najwyższej troski i szacunku. Jaką liczbą takich wpisów może poszczycić się Chorwacja? W stosunku do swojej wielkości bardzo dużą. Na liście UNESCO znajduje się ich aż 7!  Są to: Bazylika Eufrazjana w Porecu, zabytkowe centrum Trogiru, Pałac Dioklecjana w Splicie, Katedra św. Jakuba w Szybeniku, Stari Grad na wyspie Hvar, Park Narodowy Jezior Plitwickich i Stare Miasto w Dubrowniku.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #758 : 2012-12-16, 17:47 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #759 : 2012-12-17, 11:08 »
Muszę to napisać. Moja miłość platoniczna do Lidiji Bacic stale rozwija się. Jest jak czarodziejski motyl na którego skrzydłach odbijają się wszystkie Jej koncerty przepasane tęczą lśniącą najpiękniejszymi krajobrazami Chorwacji. Wszystko co jest związane z Lidiją jest na trwałe wyryte w mym sercu i nie do usunięcia żadną siłą.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #760 : 2012-12-17, 17:32 »
Posłużę się cytatem z filmu (chyba z serialu "Dom"):
 "kto dziś tak kochać umie..."  :)
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #761 : 2012-12-18, 21:59 »
Jak mi miło IBDG. Tak kochają prawdziwi romantycy. BTW "Domu" moim zdaniem jest to jeden z najlepszych seriali w historii polskiej kinematografii.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #762 : 2012-12-20, 09:08 »
Zgadzam się, dobry serial, taki z prawdziwego zdarzenia, a nie jak obecne tandetne produkcje :roll: Włos się na głowie jeży, co w tej telewizji teraz puszczają...
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #763 : 2012-12-20, 17:46 »
Poezja zoologa część 36.

Lidijo hvala na sve sjajne trenutke.

Kolejny swój wiersz poświęcam Lidiji
Tej chorwackiej bogini
Z pewnością na to zasługuje
Każdy Chorwat Ją szanuje
Urodziła się w Splicie
W tym dniu całe miasto tonęło w uśmiechu
Zanurzało się w rajskim zachwycie
Już jako dziecko miała głos niezwykły
Gdy śpiewała wszystkie kwiaty kwitły
Ptaki radośnie ćwierkały
Nawet obłoki się śmiały
Potem występowała z "Perłami"
Sypiąc dla nich nagrodami
Wreszcie pojawiła się w "Idolu"
Wszystkich konkurentów pokonała
Tylko z jednym wygrać nie zdołała
To Jej wcale nie załamało
Przeciwnie sił Lidiji dodało
Jej znakiem rozpoznawczym są tylko wielkie przeboje
Tych słów o Lidiji zupełnie się nie boję
Już tyle osiągnęła
Tyle otrzymała nagród
Dla kilku artystek byłoby ich w bród
Aż sobie nie wyobrażam co będzie dalej
Jednak wiem, iż może być jedynie wspanialej
Lidijo Bacic jesteś niezwykłą osobą
Bardzo chciałbym Cię spotkać
Spojrzeć w Twoje dobre oczy
Czy zoolog z Polski Chorwatkę zauroczy?
Tak jak Ona jego
Nie to niemożliwe
Choć los czasami niespodzianki szykuje
Takowej dla mnie nie przygotuje
Pozostaną Marcinowi piosenki i portrety
Zamiast poznania tej cudownej kobiety
Szczęściarzem ten, którego Lidija zostanie żoną
Ukochaną, wyśnioną, wymarzoną
Ku mojej rozpaczy nie będę nim ja
To pewne jak dwa plus dwa.

Ten wiersz jest prezentem dla Moich Wspaniałych, Wiernych Czytelników na Gwiazdkę. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #764 : 2012-12-21, 08:40 »
Dziękujemy :VoV: Pięknej dziewczynie to dobrze, każdy ją kocha... ;)

Mój prezent wprawdzie cudzego autorstwa, za to z życzeniami znalezienia prawdziwej, wielkiej miłości na całe życie... Na wszystkie święta i dni powszednie...
http://www.youtube.com/watch?v=BG0ndtxpAr0
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #764 : 2012-12-21, 08:40 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #765 : 2012-12-21, 11:11 »
Marcinie- pean pełen uwielbienia :) Wzruszający :)
IBDG- bardzo lubie Celine :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #766 : 2012-12-21, 16:46 »
IBDG ale trafiłaś cudownie z tą piosenką  :VoV: Jest jedną z moich ukochanych. Wielkie,wielkie hvala. O ile dobrze pamiętam wykonywała ten utwór także Jennifer Rush. Znam go również w wersji czeskiej (muszę przyznać, iż w tym języku brzmi równie interesująco jak po angielsku). IBDG sprawiłaś mi tym prezentem wielką przyjemność, a Ty Diuno swoim komplementem (do licha zaczynam łączyć poezję z prozą).
Jakby tego wszystkiego było mało spotkała mnie przed chwilą jeszcze jedna fantastyczna niespodzianka. Mianowicie autor muzyki do piosenek Lidiji Bacic genialny kompozytor Marko Tomasović, wysłał do mnie zaproszenie do grona swoich znajomych (patrz Facebook).
   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #767 : 2012-12-21, 18:54 »
Gratuluję  8)  Jestes coraz blizej swojej idolki  :jupi2:
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #768 : 2012-12-22, 13:09 »
dawno tu nie zaglądałam ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #769 : 2012-12-22, 15:14 »
Gratuluję  8)  Jestes coraz blizej swojej idolki  :jupi2:
Hvala najlepsa Diuno! Ten fakt napawa mnie wielkim szczęściem i radością.
Ppx bardzo mi miło, że odwiedziłaś moje opowieści. Mam nadzieję, że będziesz często wpadać w to miejsce (wpadać-przepraszam za użycie tak niefortunnego słowa).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #770 : 2012-12-22, 18:47 »
I ja gratuluję zaproszenia z Facebooka :)

A oto Jennifer:
http://www.youtube.com/watch?v=Lr0xJBsVbZY
Muszę przyznać, że nie kojarzę tej piosenki z tamtych lat... Ale to też piękne wykonanie.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #770 : 2012-12-22, 18:47 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #771 : 2012-12-23, 10:21 »
Hvala najlepsa IBDG za wszystko! Jestem Twoim wielkim dłużnikiem. Wszystkim Moim Drogim Czytelnikom życzę Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, wymarzonych prezentów pod choinką, spełnienia wszystkich marzeń i niezapomnianych wrażeń sylwestrowych.
A teraz po chorwacku: Sretan Bozić i puno zdravlja, sreće i uspjeha u Novoj Godini!

Najbardziej romantyczne piosenki świata część 6.

W tej części o piosence, którą mam ustawioną jako dzwonek w swoim telefonie. Jest nim utwór Urszuli pod tytułem "DZIŚ JUŻ WIEM". Wspaniałe wykonanie, mądry tekst i inteligentna muzyka stanowią o sile piosenki. Zapadają głęboko w naszą pamięć i emocje muzyczne. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #772 : 2012-12-24, 08:39 »
I ja życzę Ci spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i oby w Nowym Roku spotkało Cię to, o czym marzysz... :VoV:

http://www.youtube.com/watch?v=Ks1kRZRYRRA&hl=pl&gl=PL
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #773 : 2012-12-24, 17:21 »
Hvala lijepo IBDG :VoV:

Ukochane książki Marcina część 3.

Jules Verne jest jednym z moich ulubionych pisarzy. Praktycznie wszystkie Jego powieści uwielbiam (oprócz moim zdaniem najsłabszej czyli "W płomieniach indyjskiego buntu"). Szczególną estymą darzę takie dzieła Verna jak "Dzieci Kapitana Granta", "Piętnastoletni kapitan" oraz oczywiście "30 tysięcy mil podmorskiej żeglugi".
W dzisiejszych czasach pełnych Harryego Pottera Jules Verne wydaje się być zapomnianym autorem wśród młodzieży. Tym bardziej zapraszam do zapoznania się z Jego twórczością.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #774 : 2012-12-27, 08:51 »
Bardzo ciekawy autor, i ja z zainteresowaniem czytałam jego książki, choć "W plomieniach indyjskiego buntu" sobie nie przypominam... Ale skoro słabsza od reszty, to może nie ma czego żałować ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #775 : 2012-12-28, 15:48 »
Z magicznej skrzynki zoologa najnowsza piosenka Lidiji Bacic "NAIVNA SAM ALI NISAM LUDA". Z pewnością będzie wielkim hitem.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #776 : 2012-12-28, 18:58 »
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #777 : 2012-12-28, 20:36 »
Zaczyna mnie trochę martwić podejście ludzi do zwierząt, jako tylko do źródła pożywienia ...

Klaus Bachmann, profesor politologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na łamach Gazeta.pl Wrocław

Cytuj
Kocham swoją żonę, dlatego muszę nienawidzić wszystkie inne kobiety. Kocham swoje dziecko, co zmusza mnie do tego, aby zionąć nienawiścią do wszystkich innych dzieci. Ponieważ lubię góry, to zacząłem nienawidzić doliny. Nonsens? Idiotyzm? Owszem.

Ale najbardziej zadziwiające nie jest to, jak głupie i destrukcyjne są takie postawy, lecz to, jak powszechnie są one akceptowane w innych dziedzinach przez wiele środowisk w Polsce.

Ja przykładowo lubię zwierzęta, zwłaszcza dzikie. Lubię, kiedy w weekend w górach spotykam sarny, jelenie i lisy. Czy z tego powodu muszę nienawidzić myśliwych? Jest spora grupa dość fanatycznych obrońców zwierząt, którzy tak uważają, dlatego zakładali stronę facebookową pod nazwą "Nienawidzę myśliwych". I faktycznie, wiele postów i tekstów tam wygląda tak, że gdyby myśliwi byli grupą etniczną, to można by autorów tych postów oskarżyć o ksenofobię i rasizm.

Lubię krowy i wołowinę, konie i koninę, jagnięta i jagnięcinę - co pewnie dla wielu obrońców zwierząt jest prowokacją samą w sobie. Gorzej - moja sympatia dla tych pogodnych czworonogów i ich mięsa (jakże zdrowszego od tak popularnej w Polsce wieprzowiny) nie skłania mnie do nienawiści wobec tych, którzy je ubijają inaczej, niż ja to uważam za słuszne.

Mogę lubić krowy i nie nienawidzić Żydów ani muzułmanów, między innym dlatego, że wiem, że protesty przeciwko rytualnemu ubojowi zwierząt w II Rzeczypospolitej bardzo często miały podłoże antysemickie - i to bardziej niż prozwierzęce.


To, wydaje mi się, jest jednym z największych bolączek życia społecznego i politycznego w Polsce: Nie wystarczy popierać jakąś słuszną sprawę, trzeba jeszcze nienawidzić tych, którzy są jej przeciwni albo jej po prostu nie popierają. W ten sposób miłość do Boga wiąże się nieodłącznie z nienawiścią do ateistów, niewierzących i innowierców, kto kocha Polskę, musi koniecznie nienawidzić tych, którzy kochają ją mniej, wcale albo ją tylko szanują.

George Bernard Shaw miał podwójną rację, kiedy napisał, że przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, lecz obojętność. To powiedzenie było skierowane przeciwko obojętności, ale w polskich realiach ono nabiera nieco innego znaczenia. Kiedy się coś kocha, nie trzeba nienawidzić tych, którzy tego nie kochają. Można na to patrzeć obojętnie i dalej kochać. W tym sensie życzę nam wszystkim w nowym roku więcej obojętności.

ów tekst myśliwi wkleili jako poparcie dla nich, jest tu chyba też poparcie dla uboju rytualnego ... cóż, pamiętam dysputy z ornitologiem, który twierdził, że można lubić ptaki, ratować je a jednocześnie je zabijać, bo On ratuje ptaki a jednocześnie doń strzela, bo to przyjemne i satysfakcjonujące, oraz zjada, bo są smaczne ... :roll:

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #777 : 2012-12-28, 20:36 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #778 : 2012-12-28, 22:09 »
Totalna schizofrenia....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #779 : 2012-12-30, 03:48 »
Wydaje mi się, że posiadając wykształcenie a zwłaszcza wykształcenie wyższe i wypowiadając się o " koninie ", itp. w kontekście pożywienia i żywego zwierzęcia trzeba by się chociaż zastanowić, dlaczego jedzenie koniny w Polsce jest nieakceptowalne, podobnie jak spożywanie psiego czy kociego mięsa - widocznie pan profesor nie poświęcił chwili na zastanowienie się nad tą kwestią ... ale wie, że protest przeciwko ubojowi rytualnemu ma antysemickie podłoże ...
Do tego pisze pierdoły: jestem osobą wierzącą, choć nie praktykującą, ale to nie oznacza, że automatycznie nienawidzę niewierzących, ateistów, itp.
myśliwych też nie nienawidzę, jest mi ich szkoda ... nienawidzić powinno się chyba tych, którzy uchwalili i podtrzymują takie prawo, choć My wszyscy jesteśmy tu winni, bo na to przyzwalamy ... niestety, elita polityczna i społeczna gdzieś ma zwierzęta i ich cierpienie: najpopularniejszy polityk w kraju, prezydent Komorowski chwali się, że On potrzebuje zwierzęcego białka, Jego małżonka twierdzi, że w rzeźniach jest znacznie gorzej niż na polowaniu, podobnie twierdzą myśliwi ale wszyscy Oni popierają ubój rytualny, bo to przecież kasa ... obłuda i hipokryzja pełną gębą ...
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 43   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 28 zapytaniami.