Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?  (Przeczytany 12398 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lolla_225

  • *
  • Wiadomości: 14
Cześć dziewczyny. Mam 3 psy no i 2 z nich trzymane są w kojcu: pies owczarek niemiecki- Sanczo, oraz sukę husky Kirke. No i tydzień temu Kirke miała cieczkę, będzie mieć szczeniaczki. Tylko czy ona może je wychować w kojcu? czy nic im nie będzie? do domu ewentualnie, choć byłoby ciężko to mogłabym ją może wziąć, gdyby nie to, że w domu mam suczkę shih-tzu- Maje, no i ona nie przepada za Kirke. Tatusiem oczywiście został Sanczo, bardzo ładny pies. U mnie na wsi był już ojcem 4 razy i za każdym razem psiaki rodziły się piękne, no a potem cudownie broniły obejścia
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #1 : 2011-03-22, 18:28 »
nie ma to jak produkacja mieszancow :/

bez komentarza
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #2 : 2011-03-22, 19:47 »
Pytasz, co będzie lepsze... Najlepsza będzie sterylka aborcyjna.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedz #2 : 2011-03-22, 19:47 »

Lolla_225

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #3 : 2011-03-24, 15:52 »
co? nie zabiję dzieci mojej ukochanej Kirke, broń boże! Szczeniaczki znają dobre domki i będą szczęśliwe, a Sanczo zrobił się spokojniejszy odkąd został tatą, wcześniej był nie do wytrzymania. Tata nawet uwiązał go na łańcuchu za to,m a wystarczyło tylko dopuścić go do Kirke
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #4 : 2011-03-24, 16:51 »
Nie jestem zwolennikiem sterylizacji aborcyjnej ale dopuszczanie psa do suki w sytuacji gdy tyle bezdomnych psów jest w schroniskach a kilkukrotnie więcej błąka się po dworze,jest zwyczajną głupotą i objawem bezmyślności i braku odpowiedzialności ...
sorry za ostrą wypowiedź ale co dzień czytam o tym,co się dzieje z psami bezdomnymi i co chciano by z nimi zrobić - w tej sytuacji dodawanie kolejnych potencjalnie bezdomnych zwierząt jest dla mnie oznaką braku wyobraźni ...

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #5 : 2011-03-24, 16:53 »
Pewnie, szczeniaki trafią do kochających domków, gdzie będą trzymane w kojcu bądź na łańcuchu. Będą dopuszczane "bo zrobią się od tego spokojniejsze", a nikt nie pomyśli, że pies np potrzebuje kontaktu z człowiekiem, odpowiednio długiego spaceru i pracy. Ich szczeniaki będą oddawane do kolejnych "kochających" domków. I zarówno Twoja kochana Kirke jak i jej maluchy (suczki) będą wycieńczone po odchowaniu szczeniaków. O ile przeżyją, bo wspaniały psi tata może zagryźć maluchy o ile będzie z nimi w jednym kojcu bez nadzoru.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #6 : 2011-03-24, 19:02 »
co? nie zabiję dzieci mojej ukochanej Kirke, broń boże! Szczeniaczki znają dobre domki i będą szczęśliwe, a Sanczo zrobił się spokojniejszy odkąd został tatą, wcześniej był nie do wytrzymania. Tata nawet uwiązał go na łańcuchu za to,m a wystarczyło tylko dopuścić go do Kirke
Jej te dzieci nie są potrzebne do szczęścia... Lepiej byłoby, gdyby wcześniej została wysterylizowana, ale skoro tego nie zrobiliście... :/

Nic dziwnego, że Sanczo szalał... Obok niego suczka w cieczce... Normalka... To od ludzi wymaga się odpowiedzialności, a ja tu jej nie widzę...

Oddam Ci sprawiedliwość, los Twoich zwierzaków nie jest Ci najzupełniej obojętny, skoro przyszłaś do nas po radę, ale... Powoływanie na świat kolejnych psów w sytuacji, gdy tak wiele z nich jest bezdomnych, sponiewieranych, nieszczęśliwych, źle świadczy o Twoim podejściu do losu psów w ogólności. Kochasz swoją suczkę, to wspaniale, ale pomyśl o innych psach... Rozmnażając swoje zwierzaki odbierasz szansę na dom tym, które już istnieją. I cierpią, czasem przez całe życie aż do końca... Kto potrzebuje/chce psa, znajdzie go bez problemu.

Myślisz, że pies w kojcu albo, co gorsza, na łańcuchu, pełniący rolę żywego alarmu jest szczęśliwy? :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Lolla_225

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #7 : 2011-03-27, 16:31 »
Dzieci Sancza jakos zyja maja dobrych wlascicieli i nic im sie  nie dzieje. Sanczo pojdzie po porodzie Kirke na ok. 2-3 tyg na łancuch i potem z powrotem zamieszka w kojcu z Kirke. Jeden nasz sąsiad weźmie dla swojej córki jednego pieska, a reszta również znajdzie opiekunów, jestem tego pewna. Ja kocham swoje psiaki, nie martwcie się o to. Dostają dobrą karme, chodzą na spacery i wql. Majka, mój shihtzaczek teraz ma 6 miesięcy, ale tata chce założyć hodowle jak bedzie starsza, i wiem, ze jej dzieci też będa kochane. Przesadzacie moim zdaniem! Majka śpi w domu, na łóżku i napewno nie jest niekochana, a mam sąsiada, który pekińczyka trzyma w kojcu i też żyje
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #8 : 2011-03-27, 17:29 »
Ja kocham swoje psiaki

Sanczo pojdzie po porodzie Kirke na ok. 2-3 tyg na łancuch

Bez komentarza ...

Forum Zwierzaki

Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedz #8 : 2011-03-27, 17:29 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #9 : 2011-03-27, 19:24 »
Iras szkoda że link z twojego podpisu już nie działa, ten o tym by nie rozmnażać psów, może tak by zrozumiała

Lolla mówią, że lepiej przeżyć mniej lat na wolności, niż więcej w niewoli, co oznacza, ze liczy się jakość życia (nie mówię o tym byś wypuściła psy na wolność!!)

pies na uwięzi nie jest do końca szczęśliwy, owszem jest teraz do tego przyzwyczajony, ale zamykając szczeniaka w kojcu lub co gorsza dając go na łańcuch robi mu się największa krzywdę.
Nie każdy może mieć tak jak ty 3 psy, znam ludzi na wsi, którzy pozbywają się starszych- już zdziczałych psów by wziąć nowego. odpowiedzialny, mądry właściciel nie dopuści do oszczenienia się kundelka.

Dodatkowo jaka to mieszanka, husky i owczarek?

co do przyszłych planów "hodowli"
"Osoba rozmnażająca psy bez uprawnień hodowlanych czyli też bez metryk i rodowodów jest pseudohodowcą.To nieodpowiedzialne rozmnażanie."


Pseudohodowcy żerują na nieświadomości spoleczeństwa i rozmnażają zwierzęta mając na uwadze, wyłącznie swoje korzyści finansowe z tego płynące... lecz los zwierzat zupelnie już ich nie interesuje, bo dla nich ważny jest tylko pieniądz.


Jeśli już posiadasz nierodowodowe „rasowe” zwierzę, absolutnie nie dopuszczaj do jego rozrodu, a raczej pomyśl o sterylizacji/kastracji. Pamiętaj, że ewentualne potomstwo twojego pupila może trafić w niepowołane ręce. Poza tym skala bezdomności zwierząt w Polsce jest tak wysoka, że niekontrolowana „produkcja” kolejnych jest naprawdę okrucieństwem.

http://agata-air.wrzuta.pl/film/793nS29Injz/film_poznan  sam fakt że jest to film od 18lat już o czymś świadczy. twoje psy nie będą w takich warunkach, a ich "babcia", a ich dzieci lub wnuki?

myślę że całe myślące i inteligentne społeczeństwo kochające zwierzęta zgodnie powie nie rozmnażaj!

(w cudzysłowie zamieściłam cytaty z jednego z for)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #10 : 2011-03-27, 19:55 »


myślę że całe myślące i inteligentne społeczeństwo kochające zwierzęta zgodnie powie nie rozmnażaj!



Wiesz,Renia - czytam ostatnio sporo rzeczy i zaczynam mieć wątpliwości czy szeroko pojęte " społeczeństwo " w ogóle kocha zwierzęta,czy ma je głęboko w ... gdzieś ... :roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #11 : 2011-03-27, 23:10 »
oj Lis, Lis, myślące i inteligentne, nie wymagam od panów ze strzelbami tak trudnych czynności jak myślenia.

muszę przyznać, ze coraz więcej pojawia się w sieci głosów pro zwierzęcych, niestety są one widoczne tylko przy tak strasznych rzeczach jak zakatowanie zwierzęcia czy zrzucenie go z mostu

Lolla co do ciebie jeszcze, to nie wiesz co stanie się z szczeniakami gdy od ciebie odejdą, albo z kolejnym potomstwem, czy nie skończy utopione w rzece albo zakatowane bo właściciel nie miał co z nim zrobić :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #12 : 2011-03-28, 00:49 »
oj Lis, Lis, myślące i inteligentne, nie wymagam od panów ze strzelbami tak trudnych czynności jak myślenia.


A pro po:

"Na marginesie: słowo "myśliwy" według językoznawców pochodzi od czasownika
"myśleć"
"Myśliwy" oznaczał człowieka bacznego, rozważonego, rozumnego. "
;)
ale nie o nich mi chodziło - wczoraj w tv usłyszałem takie zdanie że szczęśliwe schronisko to PUSTE schronisko - gdyby społeczeństwo naprawdę kochało zwierzęta to nie rozmnażali by psów a schroniska nie byłyby tak przepełnione jak obecnie ...


muszę przyznać, ze coraz więcej pojawia się w sieci głosów pro zwierzęcych, niestety są one widoczne tylko przy tak strasznych rzeczach jak zakatowanie zwierzęcia czy zrzucenie go z mostu


Dokładnie,tylko gdy coś się dzieje słyszymy zewsząd głosy oburzenia a gdy sprawa przycichnie to wszystko wraca do normy i ludzie mają gdzieś zwierzęta - do kolejnego przypadku okrucieństwa wobec zwierząt ... :roll:


Lolla co do ciebie jeszcze, to nie wiesz co stanie się z szczeniakami gdy od ciebie odejdą, albo z kolejnym potomstwem, czy nie skończy utopione w rzece albo zakatowane bo właściciel nie miał co z nim zrobić :/

Autorce tematu radzę zajrzeć tutaj:
http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=37305.msg1359017815#new
ostatni post - oto co się dzieje z psami porzuconymi przez ludzi,które nie doczekały się na pomoc z ich strony ...
rozmnażanie psów prowadzi właśnie do tego.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #13 : 2011-03-28, 09:08 »
Cytuj
Iras szkoda że link z twojego podpisu już nie działa, ten o tym by nie rozmnażać psów, może tak by zrozumiała

link zmieniony na dzialajacy.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #14 : 2011-03-28, 10:25 »
Cytat: Lolla
Dzieci Sancza jakos zyja maja dobrych wlascicieli i nic im sie  nie dzieje.
A jaką masz pewność, że dzieci tych dzieci też będą miały dobrych opiekunów? Bo przecież obecni pewnie tak, jak Ty, rozmnożą pieski... Czyli przyłożą rekę do powiększenia i tak ogromnej rzeszy zwierząt, z których mnóstwo nie ma żadnej opieki, albo ma 'opiekę'... Schroniska pękają w szwach, w wielu zwierzaki są głodne, z powodu przepełnienia dochodzi do zagryzień i konieczności usypiania części podopiecznych... Jak w takiej sytuacji możesz ze spokojnym sumieniem rozmnażać swoje psy? I po co?
Cytat: Lolla
Sanczo pojdzie po porodzie Kirke na ok. 2-3 tyg na łancuch
Łańcuch jest bardzo dobry do mocowania roweru, ale pies to żywe stworzenie, potrzebujące kontaktu ze swoim stadem, czyli ludźmi, pod opieką których miał szczęście lub nieszczęście się znaleźć... :/ Trzymanie psa na łańcuchu jest nieetyczne.

Rozumiem, ze to tylko 'wyjście awaryjne', ale... To Wy, ludzie, z premedytacją sprawiliście, że pies został ojcem, a teraz ma wisieć na łańcuchu? I po co to wszystko było? Nie można było wykastrować/wysterylizować przynajmniej jedno ze zwierząt (albo chociaż rozdzielić na czas cieczki) i obyć się bez 'szczęśliwego' rodzicielstwa? Córka sąsiada, jeśli ma warunki i chce psa, może wziąć jakiegoś ze schroniska, tam ich dostatek, rozmnożonych przez nieodpowiedzialnych ludzi... Wybacz szczerość, nie piszę tego, by Cię urazić, ale żeby dać do myślenia... Jak pisałam, to, że się u nas pojawiłaś, dobrze o Tobie świadczy, dlatego liczę na refleksję z Twojej strony. Poczytaj fora zwierzęce, zorientuj się w koszmarnym losie, jaki ludzie gotują zwierzętom... Powołując je na świat i oddając w cudze ręce stajesz się współodpowiedzialna za to, co je potem spotka.
Cytat: Lolla
mam sąsiada, który pekińczyka trzyma w kojcu i też żyje
A ludzie trzymają psy w oborach i też żyją... :|

Wiem, że sterylka aborcyjna to kontrowersyjny pomysł, choć dla mnie to mniejsze zło... Wolałabym podjąc taką decyzję, niż żyć z przeświadczeniem, że być może gdzieś tam w tej chwili podły człowiek katuje psa, który pojawił się na świecie z mojej winy...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedz #14 : 2011-03-28, 10:25 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #15 : 2011-03-29, 16:15 »
Jako osoba będąca wielkim dłużnikiem psów nie mogę nie zabrać głosu w tej dyskusji. Posłuchaj Lollu, moi przedmówcy mają absolutną rację i nie ma w tym co piszą żadnej przesady. Uwierz człowiekowi, który związany jest z psimi sprawami od 20 lat. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #16 : 2011-03-29, 18:22 »
Kochasz swoje psy a robisz z nich maszynki do robienia szczeniaków i trzymasz je na łańcuchu ? Pięknie !!!!

alette

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #17 : 2011-03-30, 00:39 »
Ciekawe... Jak w tej rodzinie Lolli traktowane są psy - jedne żyją w kojcu, jak w więzieniu, a jeden piesek mieszka w domu, w wygodach...


Lolla_225

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #18 : 2011-03-30, 14:53 »
Wiele psów mieszka w kojcach, ja nie widzę w tym nic złego, tym bardziej, że chodzę z psiakami codziennie na spacer, jedzą dobrą karmę, biegają po ogrodzie i aportują, nie są nieszczęśliwe. Sądzę też, że tymczasowy łancuch również nie jest niczym złym, jeśli pies ma zapewnione długie spacery. I to nie ja decyduję czy moje psy będą mieć szczeniaczki, czy nie, bo nie mam 18 lat.
Zapisane

Lolla_225

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #19 : 2011-03-30, 14:55 »
Aha Majka jest mała, więc może mieszkać w domu, ale nie widzę 2 dużych psów mieszkających pod jednym dachem, z tego Sanczo pies od początku wychowany na podwórku.
Zapisane

alette

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #20 : 2011-03-30, 16:29 »
Lolla
Możesz poprosić tatę, żeby poczytał ten watek, i wypowiedzi ludzi z tego forum na temat rozmnażania psów. Może zmieni zdanie i wysterylizuję waszą suczkę. Tak byłoby dla niej lepiej. Psy z resztą tez można kastrować, to ułatwia im życie.

Poczytaj sobie Lollu, ten artykuł:

http://www.klubmolosa.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=109

Gdybyście wysterylizowali/wykastrowali te dwa psy z kojca, to nie trzebaby trzymać więcej psa na łańcuchu.  Te zabiegi są jednorazowe na całe życie. Nie sa bardzo drogie.
Zapytaj taty, czy zgodziłby sie je przeprowadzić. 

Forum Zwierzaki

Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedz #20 : 2011-03-30, 16:29 »

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #21 : 2011-03-30, 16:48 »
Wczoraj był bardzo fajny reportaż na TVN w Uwadze właśnie o sterylizacji i kastracji.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #22 : 2011-03-30, 18:35 »
Wczoraj był bardzo fajny reportaż na TVN w Uwadze właśnie o sterylizacji i kastracji.

Zamieściłem link doń w tym temacie: http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=37542.0

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #23 : 2011-03-30, 18:57 »
Wiele psów mieszka w kojcach, ja nie widzę w tym nic złego
Zgodzę się, jeśli pies naprawdę ma duży kontakt z człowiekiem, regularne spacery, zabawę, może mieszkać w odpowiednio dużym i wyposażonym kojcu. Zwłaszcza haszczak może, w końcu to nie jest rasa ciepłolubna ;) Co innego jakaś delikatna malizna...
Cytat: Lolla
Sądzę też, że tymczasowy łancuch również nie jest niczym złym, jeśli pies ma zapewnione długie spacery.
Z tym już się nie mogę zgodzić... Łańcuch to jednak coś, co do psa kompletnie mi nie pasuje... :/ Choć oczywiscie wiem, że dla wielu 'pies to tylko przy budzie i na łancuchu'... Ile razy to słyszałam... Ale to nie jest podejście miłośnika zwierząt, co tu dużo mówić...
Cytat: Lolla
I to nie ja decyduję czy moje psy będą mieć szczeniaczki, czy nie, bo nie mam 18 lat.

Ale Ty możesz edukować... Nie ma nic złego w uczeniu się od młodszych... :tak:

Fajnie, że się nie obraziłaś (bo chyba nie? ;)) i nadal do nas zaglądasz...
Zapisane
IBDG Wrocław

Lolla_225

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #24 : 2011-03-31, 13:40 »
Oczywiście, że się nie obrażam. Ale jednak uważam, że łańcuch odpowiedniej długości nie jest niczym złym, a czasem jest nawet lepszy niż mniejszy kojec, czytałam o tym na [....]anii, a mój pies ma łańcuch na 25m i codziennie zabieram je na godzine dwie na spacer do lasku, gdzie biegają i się bawią, a w nocy obydwa są puszczone luzem
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #25 : 2011-03-31, 17:48 »
Oczywiście, że się nie obrażam.
Wiesz, to nie jest takie oczywiste... Bywali tu tacy, którzy zawijali ogonem i tyle ich widzieliśmy... ;p
Cytat: Lolla
Ale jednak uważam, że łańcuch odpowiedniej długości nie jest niczym złym
Patrząc na całokształt życia Twoich psów przyznaję, że nie mają źle... Ale co do łańcucha pozostaniemy w opozycji, mimo wszystko ;)

Hmmm... 25 metrów? A nie 2,5? ;)

Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #26 : 2011-03-31, 18:22 »
Ja też pozostanę przy swoim zdaniu w kwestii łańcucha i kojca
poza tym,w lesie nie wolno spuszczać psów ze smyczy ( mam nadzieje że prowadzisz je tam tylko na smyczy ) oraz puszczać luzem psów poza swoją posesją ( tu też mam nadzieję że owo nocne puszczanie luzem to tylko na Twojej posesji ).

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #27 : 2011-03-31, 19:13 »
Najlepszy przyjaciel człowieka oraz łańcuch to aspekty zupełnie nie do pogodzenia. Przynajmniej dla mnie. Piszesz Lollu, że łańcuch to przecież nic złego. Niestety ja widzę w nim, tylko negatywne rzeczy, żadnego pozytywu.
Co tu dużo pisać, jego wpływ na psychikę psa jest bardzo zły, czasami katastrofalny w skutkach. Myślę tu o przypadkach pogryzień ludzi. Potem zaś winny jest pies (o ironio!) nie zaś człowiek. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedz #27 : 2011-03-31, 19:13 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #28 : 2011-03-31, 19:19 »
Nieodpowiednie trzymanie psa w kojcu też ma podobne skutki na psychikę psa i może się skończyć atakiem na człowieka - kal piszesz Zoologu,potem winny jest tylko pies ...
do tego,jak czytam wszystko to nasza wina,tzw." nawiedzonych " bo robimy z psa bożka a pies to " tylko pies " ... :roll:

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Co będzie lepsze? czy mogę tak zrobić?
« Odpowiedź #29 : 2011-03-31, 19:32 »
A słyszałaś o akcji "zerwijmy łańcuchy" ? Radzę się z nią zapoznać.
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.127 sekund z 27 zapytaniami.