Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Do dołu

Autor Wątek: ABORCJA  (Przeczytany 49163 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #420 : 2005-11-16, 18:29 »
Grzesiek nie przesadzaj. i nie mieszaj w to Staffki, która nie jest z domu dziecka, jakbyś poczytał to byś wiedział :)
Widzisz w mojej wypowiedzi to "m.in." - wiesz co to znaczy, prawda? jeśli nie mogę dać tłumaczenie. To nie jest jedyny powód, tylko jeden z kilku. A jeśli aborcja byłaby dopuszczona myślę, że mniej dzieci byłoby w domach dziecka. Jest jeszcze jeden sposób i oczywiście też zabroniony w Polsce. Czyli sterylizacja ludzi. To by było jeszcze prostsze - wiesz, że nie chcesz dziecka i nigdy go nie będziesz chciał - idziesz do lekarza, który podwiązuje to i owo u mężczyzn i kobiet i po kłopocie.
Ale tego też nie wolno w Polsce :?
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #421 : 2005-11-16, 19:07 »
Nie, przeczytaj uważnie Grzesiu..  i nie oskarzaj mnie o zabójstwo . Wypraszam sobie.  Ja ciebie  nie obrażam. Latwiej jest zmienić prawo, tylko  siedzą w tym wszystkim ludzie , którzy nie mieli z tym nic wspólnego. Nie wiedzą , tak naprawdę co czuje dziecko w Domu Dziecka. Opuszczone , nie kochane..  Zobacz, jest pełno rodzin  z Zachodu, którzy chcą ofiarować miłośc, szczęscie, a przede wszystkim wiarę w drugiego człowieka  i co?? Nie mogą, bo jest durny przepis.  Pierwszeństwo mają Polske Rodziny.  ok,  zanim dziecko trafi do adopcji, przyszła rodzina przechodzi rózne  testy,   rózne badania, a przede wszystkim Czy maja zapewnione FINANSE!!! to wszytsko trwa rok, lub nawet dłużej   Grzegorz, , to powiedz sam, czy  taka KOBIETA któa chce mieć NAGLE, teraz dziecko, i ma pieniądze , nie spróbuje  przez in vitro . Wiedz o tym, że  KOBIEtA ZROBI wSZYSTKO, macierzyństwo jest silniejsze  niż  rozsądek . Niestety . a ja  przypomnę, nie jestem za całkowitą aborcją..    WIEm JeDNO<  mam niepełnosprawne ciężko chore dziecko,  nieuleczalne, i moze w każdej chwili odejść. ALe nie potrafię , bez NIEJ Żyć!!


Data wysłania: 2005-11-16, 18:36
a co powiecie, o codziennych pobiciach małych bezbronnych 3, tygodniowych niemowlakach, lub 3-, 5- mięsięcznych .. ręce opadają..
Zapisane

Najdas

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #422 : 2005-11-16, 19:37 »
to co sie teraz dzieje to porazka.... bic bezbronne dziecko za nic....za to ze sobie zaplacze czy lezy grzecznie...tam gdzie wodka tam nie ma radosci..... ale chyba wiekszosc pobitych dzieci jest na Slasku....w poludniowej czesci Polski.....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #422 : 2005-11-16, 19:37 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #423 : 2005-11-16, 20:23 »
nieprawda, dzieci są bite w całej Polsce, może na śląsku jest po prostu większa wykrywalność. Poza tym nie musi wcale być wódki, czasem zdarza się to w dobrze sytuowanych rodzinach, bo tatuś czy mamusia ciężko pracują i dziecko denerwuje. Mam ochotę takich ludzi pobić w taki sam sposób, w jaki oni pobili dzieci. Normalnie ręce opadają... szlag mnie trafia delikatnie mówiąc
Zapisane

k4la

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #424 : 2005-11-16, 22:10 »
Problem dotyczy nas wszystkich, nikt nie wie czy za swoimi czterema ścianami, obok nas ktoś nie bije dziecka... Wiadomo, że dziecko musi dostać jak zrobi coś bardzo złego, ale nie można go pobijać do nieprzytomności ani bić tak żeby zabić!!! Poza tym nie rozumiem co może zrobić źle kilkumiesięczne dziecko, a nie ukrywajmy większość takich przypadków zdarza się w rodzinach patologicznych...
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #425 : 2005-11-16, 22:54 »
kilkumiesięczne... dzisiaj było o 3 - tygodniowym, naprawdę mam ochotę pourywać nogi tym ludziom
to jest fakt, że trzeba patrzeć i słuchać czy gdzieś za ścianą coś się nie dzieje. U mnie na szczęście w okolicy spokój, zwłaszcza w mojej klatce, zamieszkanej przez emerytów i wyrośnięte dzieci :)
Zapisane

k4la

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #426 : 2005-11-16, 22:58 »
Heh no u mnie niestety były takie przypadki ale dzięki wścibskim sąsiadkom prawda wyszła na jaw i się skończyło.... JA JAKBYM TAKIEGO DORWAŁĄ TO BYM MU CHYBA TAK NAKOPAŁA ŻE BY SAM NIE WSTAŁ ALBO BYM GO NA PAL NABIŁA!!!!!!!!!
Zapisane

Najdas

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #427 : 2005-11-16, 23:01 »
Hehe dziewczyny jakie bojowe :D ale rozumiem ...tez nie popuscilbym plazem bicie dziecka.... wkurza mnie to i bardzo.... bicie jest wtedy gdy rodzic ma kompleksy i wady ktore mu tak wplywaja na psychike.... starsze to moze sie zasloni a male nie ma szans :(
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #428 : 2005-11-17, 00:01 »
ja jestem taka bojowa odkąd pamiętam heheh (do tej pory chodzi historia jak groziłam kamieniem jakiemuś chłopcu spod bloku - miałam ze 3 lata -ale to taka dygresja), a co do przemocy wobec dzieci - ja po prostu nie uznaję bicia dzieci, chyba, że rzeczywiście zasłuży na klapsa, ale bez przesady. I szlag mnie trafia kiedy widzę kiedy ktoś bije swoje dzieci. Niedawno pokłóciłam się z jedną osobą, która uderzyła dziecko w twarz - to jest strasznie poniżające dla każdego, a dla dziecka to już w ogóle
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #428 : 2005-11-17, 00:01 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #429 : 2005-11-17, 11:26 »
Nie czytałam wszystkiego co tu napisane, ale pozwolę sobie wyrazic własne zdanie na zadany temat.

Uważam że usuwanie ciąży to rzecz straszna i nie powinna istnieć.!!!

 Ale uważam też że w przypadkach szczególnych...tzn gdy badania wykazują znaczne uszkodzenie płodu, kobieta powinna miec wybór. Bo to jest sytuacja która decyduje o tym jak będzie wygladało dalsze życie kobiety. Rodzi sie wiele dzici , które są tak upośledzone, ze nigdy nie uzyskują kontaktu z otoczeniem. Pozostają  one w ukrytych oddziałach szpitali, przytwierdzone do łózek na stałe i faszerowane środkami nasennymi. Nikt z Was pewno nawet nie wie że takie miejsca istnieją.
 A kobieta , która urodziła takie dziecko (często mają takie dzieci równiez duże odkształcenia fizyczne) pozostaje ze świadomoscią że to dziecko istnieje. A odwiedzanie go i tak nie ma sensu.

   Drugim przypadkiem szczególnym nazywam gwałt. Łatwo się wypowiadać ze to odbieranie życia...owszem. Ale  nikt z nas nie jest w stanie zrozumieć co czuje kobieta , którą zgwałcono. Może to był jakis pijany zwyrodnialec, brudny i śmierdzący, który ja pobił i pokaleczył? Takie przeżycie to szok z którego nie mozna otrząsnąć się przez całe życie...trauma. A tu nagle okazuje się że w sobie mam część tego bydlaka, tego zwierzącia, o którym chciała bym zapomnieć. Żadna kobieta nie jest w stanie pokochać tego dziecka. Mało tego. Ono bedzie prawdopodobnie wizualnie przypominac gwałciciela. Kogos kogo sie nienawidzi wszystkimi swoimi zmysłami i każdą cząstką ciała.
 Kobieta która sobie uswiadomi ze jest w ciąży z gwałcicielem, może nawet targnąć się na swoje życie.
Więc uważam że tu tez powinien byc wybór.

A jak stwierdzić czy to był gwałt??? Mamy takich dobrych psychologów, lekarzy...czemy by nie powołać komisji??? Jak istnieją komisje lekarskie do orzekania o innych pierdołach to tu tez mozna powołac. W końcu tych przypadków nie ma aż tak wiele.

A stwierdzanie że nawet w takich przypadkach jest to zabijanie...owszem jest.
Technika i nauka pozwala nam na to aby to zrobić w tak humanitarny sposób. Dawniej takie dzieci były topione albo zakopywane...a jeszcze dawniej seleekcja naturalna kazała...zagryzać??? A może zrzucać gdzieś ze skały??
W każdym razie w stadach zwierząt (ssaków) wszystkie anomalne noworodki sa zagryzane.

A co do drugiego przypadku...dziecko powinno byc poczęte z miłości a nie z nienawiści. Miłość jest uczuciem danym przez Boga, nienawiśći nauczył nas kto????
« Ostatnia zmiana: 2005-11-18, 23:29 autor Nefra »
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #430 : 2005-11-19, 18:41 »
Wczoraj w TV znów mówiono o Kubusiu, którego, jako chyba 3-miesięcznego niemowlaka, pobił ojciec. Matka popełniła samobójstwo i Kubuś wraz ze starszą siostrą zostali pod opieką ojca. Człowiek ten, jak mówiono kilka miesięcy temu, po ujawnieniu sprawy, bił dziecko niemal od urodzenia. Tłukł je pięściami po głowie, w wyniku czego dziecko nie słyszy, nie widzi, nigdy nie będzie mówić... :( W dodatku zanika mu mózg, a lekarze są bezradni...  Babcia widziała, co się dzieje, ale nie reagowała... Nie mogę przestać myśleć o tym dziecku... Jak myślicie, czy nie byłoby lepiej, gdyby Kubuś nigdy się nie urodził? Czy nie lepsza byłaby aborcja, która, rzecz jasna, nie jest igraszką, to drastyczny zabieg, którego lepiej unikać, ale... Czy nie lepiej umrzeć w łonie matki, niż urodzić się po to, by być katowanym za sam fakt przyjścia na świat? Życie tego dziecka to jedno wielkie cierpienie, ból, strach... Pamiętam, jak w pierwszych relacjach mówiono o częstym płaczu Kubusia, którego najprawdopodobniej ciągle bolała głowa... Żyjemy w coraz bardziej pokręconym kraju, w którym ludziom pragnącym mieć dziecko próbuje sie to uniemożliwić, zasłaniając się zasadami wiary, które przecież nie dotyczą wszystkich, a wszystkim mają być narzucone. Z drugiej strony kobieta, która nie chce mieć dziecka, ma je rodzić, bo zaszła w ciążę... Nie każdy chce mieć dzieci, nawet nie każdy powinien. I nie mówcie mi, że kto nie jest gotowy na przyjęcie dziecka, nie powinien uprawiać sexu, bo to księżycowa rada. Niech każdy decyduje za siebie w tych, przecież najbardziej intymnych kwestiach życiowych, a mniej będzie na świecie nieszczęść i cierpienia.
Zapisane
IBDG Wrocław

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #431 : 2005-11-19, 19:18 »
Niektórych ludzi powinno sie sterylizować ...wyrokiem sądowym...szkoda tylko ze po fakcie...:(
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #432 : 2005-11-19, 19:24 »
Nie wiem,  ale wiem jedno Kuba urodził się zdrowy !!  możecie mi odpowiedziec na pytanie? Dlaczego   Ludzie,  rodzice. nie potrafią docenić zdrowe dziecko...  Zgrzesze, ale starsznie zazdroszcże ..  i to jest moja wada..
 A co do tego Ojca. Sądze ,że tu ktos popełnił błąd. Babcia?. centrum  Pomocy dla Rodziny??  Przecież , matka popełnila samobójstwo, to już jest znak. Ojciac psychicznie nie wyrabiąl, i zaczął się wyżywać na maleństwu ..  makabra, sama bym go powiesiłą za jaja.. przepraszam  , ale już nie wytrzymaLam
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #433 : 2005-11-19, 19:41 »
Nie docenieją, bo może go nie chcieli... Nie był oczekiwanym skarbem, tylko balastem, komplikacją życiową, kto wie? Upragnionego dziecka ludzie pilnują jak oka w głowie, a takie przypadkowe, niechciane jest bite, głodzone, porzucane w lesie, topione w wiadrze... Do miłości zmusić nie można, do urodzenia-tak. Tylko czy to ma sens?
Zapisane
IBDG Wrocław

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #434 : 2005-11-19, 19:44 »
Ale kurcze przecież wszyscy naokoło musieli widzieć, że coś się dzieje. Bo nie ma siły, dziecko musiało cały czas płakać :?

a czy powie mi ktoś dlaczego u nas sterylizacja jest zabroniona? oprócz tego, że nie jest zgodna z myślą Kościoła aby się rozmnażać - przecież to jest bez sensu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #434 : 2005-11-19, 19:44 »

Staffka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #435 : 2005-11-19, 19:52 »
ehhh szkoda to nawet kometowac.... :(
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #436 : 2005-11-19, 23:07 »
Madziaro- mimo iż to jest bez sensu, taka jest smutna prawda :cry:
Zapisane

Najdas

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #437 : 2005-11-20, 11:29 »
dolina...... :(
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #438 : 2006-01-11, 21:19 »
Jestem przeciwko aborcji, może dlatego, że sama jestem w 5 miesiącu ciąży... jedynym usprawiedliwieniem jest choroba płodu (śmiertelna), bądź zagrożenie życia matki... jeśli chodzi o gwałt- nie popieram aborcji... i nie piszcie, że nie wiem co czuje osoba, którą zgwałcono, bo nie wiecie tego... ja bym takiej ciąży nie usunęła. Dziecko można zostawić w szpitalu, ma się 6 tygodni na zrzeknięcie sie praw rodzicielskich... czy tak nie jest lepiej? takie dzieci w szybkim tempie znajdują rodzinę, wiem to na pewno. Sa całe kolejki osób czekających na takie maleństwo. Gorzej, jeśli dziecko jest podrzucone- wtedy czeka je dom dziecka do pełnoletności, jeśli matka przestępczyni nie zgłosi sie do ośrodka i nie zrzeknie praw... takie polskie prawo... ja nie wyobrażam sobie jak miałabym nie mieć naszego maleństwa. Gdybym zaś była młodsza i naprawdę nie mogła go wychowywać- oddałabym je do adopcchoć z ciężkim sercem i tęsknotą do końca życia...:( na szczęście nasza kruszynka przybędzie do nas już na początku czerwca :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #439 : 2006-01-13, 09:59 »
jak urodzisz swoją kruszynke to może zrozumiesz czym dla kobiety jest zostawienie dziecka w szpitalu...i zycie z taka swiadomością.
I nie mów że gwałt nie jest powodem... chyba po prostu teraz będąc w ciżży nie potrafisz sobie wyobrazić co to jest dla kobiety nosić w sobie dziecko pocztęte w taki sposób. Zdajesz sobie sprawę że kobieta może nienawidzieć dziecka które sie w niej rusza???Twarz gwałciciela moze się kobiecie śnić w naajgorszych koszmarach przez wiele lat...a taką twarz, będzie miało jej dziecko. Które będzie kochać i nienawidzeć.

A gdyby tak to dziecko miało byc braciszkiem Twojego??? Też ok???
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #440 : 2006-01-13, 21:50 »
jestem za aborj - warunkowo - w przypadku powaznyc wad, zagrozenia zycia, gwaltu itp, rowniez w przypadku ciaz w rodzinach patologicznych, w ktorych rodzicom zabrano juz prawa rodzicilskie - choc szczerze mowiac w tym ostatnim przypadku stawialabymraczej na obowiazkowa sterylizacje... gwalcicieli, pedofili itp zas przydaloby sie wykastrowac...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #440 : 2006-01-13, 21:50 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #441 : 2006-01-14, 00:47 »
oooo...ooo..tak właśnie tak...
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #442 : 2006-01-16, 11:57 »
Nie mów mi co może się śnić zgwałconej kobiecie, wiem to bardzo ale to bardzo dobrze, mimo wszystko nigdy nie usunęłabym dziecka, nawet z gwałtu. Nie jest to miejsce na moje wynurzenia, jak już pisałam, nie podważaj faktów, których nie znasz. To co sie kobiecie śni to jedno, a to, że zabija dziecko to drugie... Co powiesz na to- kobieta robi amniopunkcję, okazuje się, że dziecko urodzi się chore. Jeszcze przez partę miesięcy będzie je nosic w sobie. To też nie jest proste.. wydaje Ci sie , że nie wiem, co czuje kobieta po gwałcie? grubo sie mylisz. Ale można z tym żyć. Moje zdanie jest takie, że nie jest to powód do morderstwa- czysty egoiszm. Wystarczy juz jedna tragedia. To moja opinia i nie kwestionuj jej.


Data wysłania: 2006-01-16, 11:56
Zostawienie dziecka w szpitalu jest o wele lepszym wyjściem niż zabicie go.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #443 : 2006-01-16, 13:14 »
no właśnie...Twoja... a każda kobieta musi mieć takie same odczucia jak Ty???
O to chodszi aby kobieta mogła w takiej sytuacji podjąć decyzję...ona, a nie ktoś za nią. Zgodnie ze swoimi odczuciami i swoim sumieniem.  Nikt nie mówi aby aborcję wykonywać...mówimy o tym abyśmy mogły same taka decyzję podejmować.Niekiedy pozostawiemie komuś  woli wyboru skutkuje mądrymi i przemyslanymi decyzjami. A narzucenie cudzej woli daje skutki odwrotne...chęć buntu i nieprzemyślane decyzje, które wynikaja tylko z  braku możliwości podejmowania decyzji.
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #444 : 2006-01-16, 13:49 »
Chęć buntu świadczy o ogromnej niedojrzałości... Jasne, nie każdy czuje to co ja, każdy człowiek to na tyle wybitne indywiduum, by nie móc odgadnąć jego myśli. Jestem przeciw aborcji i nic nie zmieni mojego zdania. Chyba każdy może je mieć. Jeśli ktoś nienawidzi części siebie, to jawi sie poważniejszy problem z tą osobą.... zresztą nie oszukujmy się, ciąże z gwałtu to nie chleb powszedni...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #445 : 2006-01-16, 14:39 »
Zgadza się...ja też jestem przeciwna aborcji ale jestem też przeciwna narzucaniu cudzego zdania innym. Wiem ze gdy nie było tej ustawy to wiele zabiegów było wykonywanych...teraz jest mniej bo jak kobieta myśląca to wie ile to kosztuje i woli uważać.
 Ale problemu ustawa nie zalatwi, raczej propaganda i uświadamianie ludzi. Ale jak już stwierdziłysmy ludzie myśla różnie i jesli opowiadamy się za tolerancję to powinniśmy uszanować i cudze myślenie. Sprawa jest trudna, bo jeśli uznajemy aborcję za mordowanie to nie powinna miec w ogóle miejsca. Ale z drugiej strony, jeśli brak możliwości wyboru miałby popchnąć ciężarną kobietę do samobójstwa...:(
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #446 : 2006-01-16, 16:02 »
Jasne, to ciężki temat i bardzo patowy. Chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze. Wybrać powinno się mniejsze zło...(w tym miejscu nie było żadnego linka :P) Nefra- odbiegając od tematu- to moja ulubiona szanta :)
« Ostatnia zmiana: 2006-01-16, 21:21 autor Neirdilka »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #447 : 2006-01-16, 19:27 »
moja też ;)

:P
« Ostatnia zmiana: 2006-01-16, 22:42 autor Nefra »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ABORCJA
« Odpowiedz #447 : 2006-01-16, 19:27 »

Neirdilka

  • Gość
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #448 : 2006-01-16, 21:11 »
cholipka... tam jest bardzo fajny wątek na ten temat... no trudno :(
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: ABORCJA
« Odpowiedź #449 : 2006-01-27, 18:00 »
Ja jestem za moze dlatego ze jesem jeszcze dzieckiem. Jesli dziewczyna wpdała choć wiem zet jest jej wina a nie ma warunków na wychowywanie dziecka a adopcja trwa 6 tygodi i to dzicko by zcekoała. No ja sama nie wiem za czym jesem. Wiem ze kosciół za tym nie będzie tak jak za srodkami antykocepcyjnymi.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 28 zapytaniami.