Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: sterylizacja/kastracja  (Przeczytany 4325 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olc!a

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« : 2003-11-05, 18:49 »
Czy Wasze psiaki są wysterylizowane, wykastrowane?
Zapisane

Emilka

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #1 : 2003-11-05, 19:09 »
moj gucio nie jest wykastrowany. zaznaczylam odpowiedz z enie chce ale wlasciwie nie ma takiej potrzeby. Uwazam ze jestem wystarczajaco odpowiedzialnym wlascicielem aby dopilnowac psa. Moze jakbym miala teraz nowego mlodego psa..(.bo Gucio ma juz 9 lat i nie potrzebne mu sa dodatkowe stresy) to pewnie bym go wykastrowala....ale obecnie nie ma takiej potrzeby
Zapisane

Gopi

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #2 : 2003-11-06, 16:06 »
Właściwie nie wiem, co zaznaczyć, mój pies nie jest jeszcze reproduktorem, jest za młody, a może nawet nigdy nie będzie w przyszłości, nie wiem tego, ale wystawiam go, więc nie może być wykastrowany..
Zapisane

Forum Zwierzaki

sterylizacja/kastracja
« Odpowiedz #2 : 2003-11-06, 16:06 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #3 : 2003-11-06, 16:30 »
Nic nie zaznaczyłam bo niema odpowiedzi "bo jest za stara" lub " bo jest chory" Moja sunia jest już za stara na takie zabiegi, niez przezyłaby operacji, ma chore serce.
Zapisane

olc!a

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #4 : 2003-11-06, 17:19 »
Aaa faktycznie zapomniałam, Harpio...

Naprawione :)
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #5 : 2003-11-09, 12:58 »
moj pies nie jest bo jest pilnowany w sumei ma dziewcyzne ale zobaczymy czy cos z tego wyniknie
Zapisane
To piekło nie raj :)

awangarda

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #6 : 2003-11-12, 16:12 »
rzedan moj pies nie jest wykastrowany i nigdy niebedzie...
Zapisane

Emilka

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #7 : 2003-11-12, 16:15 »
dlaczego? Jezeli chodzi o sterylizacje to zdecydowalabym sie na nia ( w przypadku psa) wtedy kiedy mialabym psy obydwoch plci
Zapisane

awangarda

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #8 : 2003-11-12, 17:03 »
ee ja niebede miec rzadnej suki to po co kastrowac....
Zapisane

Forum Zwierzaki

sterylizacja/kastracja
« Odpowiedz #8 : 2003-11-12, 17:03 »

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #9 : 2003-11-12, 17:17 »
Nie, bo tata się nie zgadza :roll: ;)
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

olc!a

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #10 : 2003-11-12, 17:32 »
Chrupusia skąd to znam.... :roll:
Ale zaznaczę 'nie, bo nie chcę' chociaż ja bym chciała, ale wiadomo-rodzic zawsze ma rację :roll:
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #11 : 2003-11-12, 17:41 »
Ja też bym chciała... ale masz rację  Olc!a- rodzic ma zawsze rację ;) (nawet gdy tak na prawdę jej nie ma :P )
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

olc!a

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #12 : 2003-11-12, 17:47 »
Ta... rodzice są wszechwiedzący :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #13 : 2003-11-12, 17:54 »
mój pies nie jest wysterylizowany, bo ma za słabe serce... ale to ma swoją dobrą stronę - nie przytyje :roll:
Zapisane

olc!a

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #14 : 2003-11-12, 17:57 »
Pies po sterylizacji lub kastracji ma TENDENCJĘ do tycia, ale to NIE ZNACZY, że przytyje :roll: (kolejny stereotyp :? ) Wystarczy zwiększyć psu ilość ruchu i dawać troszkę mniej żarełka niż dotychczas i piesio nie przytyje... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

sterylizacja/kastracja
« Odpowiedz #14 : 2003-11-12, 17:57 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #15 : 2003-11-12, 18:05 »
wiem Olc!a, ale po pierwsze: nie da rady zwiększyć ilosci ruchu bo psu sie nie chce ruszać, po drugie: żarełko nie zalezy ode mnie a moja mama chce jej dawac ciagle więcej i więcej zamiast mniej, ledwo mi się udaje utrzymywać posiłek w normie a Ty mi tu jeszcze mówisz o zmniejszeniu porcji :roll:. Poza tym znajome psy po sterylizacji przytyły i... brrr...

no i to słabe serce. A narkozy wziewnej chyba nie mają..
Zapisane

olc!a

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #16 : 2003-11-12, 21:45 »
Ja nie chciałam powiedzieć, żebyś wysterylizowała swojego psiaka, tylko obalić ten mit...

Szczerze mówiąc też się trochę boję, że Niuńka by przytyła... Ją nie sposób namówić do ruchu, nie aportuje, nie biega przy rowerze, nawet ze mną nie chce biegać... :( Trudno mi utrzymać ją w normalnej wadze, a co dopiero po sterylizacji... :roll:

Ale gdyby moi rodzice nie mieli nic przeciwko, na pewno wysterylizowalibyśmy ją.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #17 : 2003-11-13, 16:15 »
ja wiem Olc!u że to mit ale się niestety sprawdza ;).

Mój pies aportuje i biega jak pójdę z nią w hmm.. 'specjalne' miejsce ;) ale nie sposób chodzić tam codziennie... no i to żarełko..
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #18 : 2003-11-16, 21:56 »
Moje oby trzy psiaki nie sa wykastrowane i raczej nie będa :) Zaznaczylam - nie bo nie chce :P Bo po cholere....?? A czemu jest tak duzo odp. za nie a tylko jedna za tak?
Zapisane

olc!a

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #19 : 2003-11-19, 20:20 »
Taraa-bo nie wiem co można wymyślić na tak.
Zapisane

myszka

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #20 : 2003-11-19, 20:41 »
Cytat: norris
ja wiem Olc!u że to mit ale się niestety sprawdza ;).


Bzdura. Sprawdza się mniej więcej tak samo, jak ten o powiązaniu surowego mięsa z wścieklizną.
Zapisane

Forum Zwierzaki

sterylizacja/kastracja
« Odpowiedz #20 : 2003-11-19, 20:41 »

aneta

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #21 : 2003-11-20, 17:05 »
Na razie nie jest ale bedzie. Wiec nie wiem co zaznaczyc  :?:  :roll:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #22 : 2003-11-22, 13:27 »
Cytat: myszka
[..]



Bzdura. Sprawdza się mniej więcej tak samo, jak ten o powiązaniu surowego mięsa z wścieklizną.


nie Myszko bo znam dużo psów i kotów które nagle przytyły po sterylizacji/kastracji :roll:. Przypadek? Nie sądzę.
Zapisane

Ax

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #23 : 2003-11-22, 14:22 »
Nic nie zaznaczę, bo psa nie mam ;) (kot już dwano odbył kastrację)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #24 : 2003-11-22, 14:47 »
Cytat: norris
nie Myszko bo znam dużo psów i kotów które nagle przytyły po sterylizacji/kastracji :roll:. Przypadek? Nie sądzę.


Norris, ja znam duuużo tłustych psów i kotów NIE kastrowanych, które przytyły po karmieniu przez swoich kochanych pańciów - przypadek? Nie sądzę....

Sprawa wygląda tak - kot to organizm, i jeśli dostaje za dużo, niezależnie czy kastrowany, czy nie, będzie tył. Jądra czy macica wiele wspólnego z tym nie mają, raczej apetyt i odpowiedzialność właściciela.
Zadne zwierzę nie tyje nagle. Właściciel musi nad tym trochę popracować - przy współudziale zwierzaka. Jeśli jest karmiony nieodpowiednio, za dużo i nie ma ruchu - to przytyje. Bez znaczenia jest w tym momencie zabieg kastracji.

To, że zwierzęta tyją po kastracji to mit. Taki sam, jak ten, że czarne podniebienie to agresywny a pinczery są wredne i drą mordy.

Teraz z innej beczki - dlaczego po kastracji należy zwrócić uwagę na żywienie i odpowiednią dawkę ruchu?
Niekastrowany zwierzak (tak jak teraz Hanka) w trakcie ruji skupia się przede wszystkim na chęci prokreacji - przedłużenia gatunku. Normalne jest, że samice z rują nie mają apetytu, są pobudzone, nierzadkie są ucieczki. Samce czujące ruję u samic są pobudzone i nie w głowie im jedzenie, a skupiają się wyłącznie na chęci zapłodnienia - przekazania swoich genów. Stąd również ucieczki i wałęsanie się 'po świecie'.

Kastracja skutecznie zapobiega bezsensownemu rozmnażaniu. Jednak zwierzak po kastracji tyż nie musi. I tu właśnie poznaje się odpowiedzialnego właściciela., który swojemu zwierzakowi jest w stanie zapewnić odpowiednie, zdrowe żywienie i porcję ruchu, by nie zgnuśnial. Im bardziej zwierzak tyje, tym większe ma problemy z ruchem. Im mniej się rusza, tym bardziej tyje. I kółeczko się zamyka. To tycie dotyczy również niekastrowanych zwierząt.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

awangarda

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #25 : 2003-11-23, 11:56 »
eee no a tak wogole to po co psa kastrowac?? no chyba ze sie suke jeszcze ma...ale jak sie nie ma suki to chyba nie trzeba??
Zapisane

olc!a

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #26 : 2003-11-24, 19:51 »
Psy kastruje się, żeby nie chorowały, żeby nie uciekały do suk, które mają cieczkę i żeby nie były agresywne w stosunku do innych psów (psy kastrowane nie mają w innych psach rywali-rzadko zaczepiają i rzadko są zaczepiane). To by chyba było na tyle, ale nie wiem do końca :P ;)
Zapisane

awangarda

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #27 : 2003-11-24, 21:00 »
bueheh no to mojego nietrzeba kastrowac bo on jest zupelnie obojetne na suki nawet jak maja cieczke hyh:P a agresywny do psow jest ale zazwyczaj na smyczy go mam i niema jak grysc
Zapisane

Forum Zwierzaki

sterylizacja/kastracja
« Odpowiedz #27 : 2003-11-24, 21:00 »

olc!a

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #28 : 2003-11-25, 12:43 »
Ale chodzi przede wszystkim o choroby.
Zapisane

carragan

  • Gość
sterylizacja/kastracja
« Odpowiedź #29 : 2003-11-27, 12:25 »
moja Julka jest wysterylizowana,Kajetan pewnie tez wkrotce pod noz pojdzie a Cerry nie kastrowany sobie zyje bo jest piekny eksterierowo i zapewne bedzie hodowlany (pisze zapewne bo jest szczenieciem i to nie jest pewne)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 28 zapytaniami.