Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kiedy sterylizacja?  (Przeczytany 1295 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dagger

  • Gość
Kiedy sterylizacja?
« : 2003-11-13, 14:09 »
OK. Przekonaliście mnie do sterylizacji mojej kotki. To będzie dla niej najlepsze rozwiązanie. Proszę powiedzcie mi tylko kiedy jest najlepszy czas na wykonanie takiego zabiegu? Czy kotka musi być po pierwszej rujce, czy można to zrobić wczesniej? Sana ma dopiero trzy miesiące, ale ja lubię pewne rzeczy z wyprzedzeniem planowć.
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Kiedy sterylizacja?
« Odpowiedź #1 : 2003-11-13, 14:50 »
Najlepiej ze sterylką poczekać do pierwszej rujki, a nawet trochę dłużej, do wieku rok - półtora (chyba, że kotka bardzo uciążliwie przechodzi ruję). Masz wtedy pewność, że już rozwinęła się fizycznie jak należy.
Zapisane

Ash

  • Gość
Odp: Kiedy sterylizacja?
« Odpowiedź #2 : 2003-11-14, 09:53 »
Moj wet twierdzi cos przeciwnego: ze sterylke najlepiej zrobic tuz przed pierwsza rujka, zeby kocie oszczedzic przykrosci. On dokonuje tej operacji juz na pieciomiesiecznych kotkach. Podaje linka do strony, na ktorej mozna obejrzec, jak wyglada operacja: http://www.miau.pl/edu/ Jest tam tez link do strony tego weterynarza. Jako dodatkowy argument za ta metoda niech posluzy fakt, ze wet przekonal do sterylizacji mojego meza, ktoremu wydawalo sie to poczatkowo ogromna krzywda wyrzadzana kotu (wiadomo, facetowi sie wydaje, ze kobieta musi miec narzady rodne i juz, nawet jak nalezy do innego gatunku  :lol: )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kiedy sterylizacja?
« Odpowiedz #2 : 2003-11-14, 09:53 »

ariell

  • Gość
Odp: Kiedy sterylizacja?
« Odpowiedź #3 : 2003-11-20, 01:03 »
Dagger, jeśli mogę doradzić.
Poczekaj na pierwszą rujkę swojej Kotki.
Owszem,  często sterylizację wcześniej przeprowadza się u kotów bezdomnych aby nie szerzyć kociej biedy.

Jeśli Twoja kicia mieszka z Wami, jest nie wychodząca to poczekaj, przetrzymaj pierwszą rujkę, ewentualnie drugą i wtedy kastracja.
Decyzji żałować nie będziesz, wyrośnie Tobie super kotka, kochana i nie będzie innych zmartwień, typu antykoncepcja, ropomacicze czy guzy na sutkach. Kastraty i Kastratki są Boskie :)
Zapisane

Dagger

  • Gość
Odp: Kiedy sterylizacja?
« Odpowiedź #4 : 2003-11-20, 10:47 »
Wielkie dzięki za rady.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 22 zapytaniami.