Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "dziwne" gatunki  (Przeczytany 3390 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morticia

  • Gość
"dziwne" gatunki
« : 2003-12-15, 13:15 »
Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o datunkach które wypisałam Może nie są one takie dziwne ale napewno nie w każdym sklepie można je kupić Jakbyście mogli napisać o warunkach w jakich żyją gdzie żyją ile kosztują jakieś zdjęcia i takie  :)
-trąbonos
-nożowiec
-motylowiec
-węgorzyk długonosy
-panaka prążkowana
-gębacze tylko że mam wypisane nazwy łacińskie i jest ich trochę dużo
-pilęgnice papuzie
-strzelczyk
-szpadelek srebrzysty
-poskoczek mułowy
no narazie to wszystko może sobie jeszcze jakieś gatunki przypomne :wink:
A jeszcze jakbyście napisali z jakimi innymi gatunkami mogą żyć sobie spokojnie w akwarium ale biotopowym
Może kiedyś sobie kupię którąś z tych rybek z akcentem na może  :P Bo pewnie takie rybki trudno się hoduje i są bardzo drogie
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
"dziwne" gatunki
« Odpowiedź #1 : 2003-12-15, 13:32 »
Te ryby w większości wypadków sa gatunkami bardzo wymagającymi (mruk, nożowiec, strzelczyk, podskoczek) cena wacha sie od 10-20zł. do 100zł. Dla wymienionych powyżej ryb akwarium musi być jednogatunkowe, mają one specyficzne wymagania nie wszystkim rybom odpowiadające. Mruki sa samotnikami, w większej grupie dochodzi do awantur, jednakże sa niesamowicie inteligentne, mój mruczek nauczył sie wybierać robaki prosto z ręki.
Pielęgnice papuzie to nie gatunek, niema łacińskiej nazwy, jest to hybryda (mutant) którą uzyskano z połączenia dwóch lub więcej pielęgnic oraz bodajże naświetlania ikry promieniami, ryby są sztucznie barwione, w naturalnym środowisku nie mają szans na przezycie, zdeformowana żuchwa, kręgosłup, narządy wewnętrzne jej to uniemożliwiają.
Podskoczek to ryba do paludarii, powinna mieć tak urządzone akwarium aby mogła wychodzić na ląd, zbiornik powinien być spory bo rybki te dorastają do 10-15cm.
Gębacze to pielęgnice które zamiast pilnować ikry złożonej na kamieniach "inkubują" ją w pysku, tam też narybek chroni sie w razie zagrożenia, są to terytorialne i agresywne gatunki, typowe dla akwarii biotopowych (np. Malawi)
Zapisane

prazm

  • Gość
"dziwne" gatunki
« Odpowiedź #2 : 2003-12-16, 19:33 »
Nio tak Harpio, prazm jak zwykle musi swoje pięć groszy :P
Hybryda to mieszaniec, a nie mutant  :)
Strzelczyk i szpadelek srebrzysty to ryby estuariowe czyli takie które żyją w wodzie słonawej (nie słonej). Zazwyczaj są to ujścia rzek do morza - rozlewiska - estuaria. Bardzo ciekawa grupa ryb które można chodować w akwariach z wodą słonawą bez całej aparatury potrzebnej w akwariach morskich. Z dostępnych na rynku ryb estuariowych są jeszcze argusy, niektóre kolcobrzuchy i niektóre babki.
Akwarium estuariowe to fajny pomysł tylko b. starannie trzeba przemyśleć jego obsadę, żeby potem nie było problemu. Przykładowowo
argusy rosną b. duże i jeden osobnik potrafi zdominować całe akwarium:(
Bardzo ciekawe są babki i kolcobrzuchy. Gorąco polecam:) (poza dużymi klocobrzuchami, które są strasznie agresywne!).
Panaqua. to ciekawa ryba, która potrzebuje w pokarmie drewno!. Może je trawić dzięki bakteriom które ma w układzie pokarmowym. Niestety przegłodzona panaqua zazwyczaj zdycha! Można ją trzymać z innymi spokojnymi rybamo Am. Płd. Ja oczywiście będę lansował akwarium ponad 250L i duże pielęgnice takie jak plamooka czy wielobarwna:)

A tak między nami..... pomyśl o czymś tańszym, a conajmniej tak efektownym jak te ryby, które opisałeś.

Przepiękne są promienniczki Wernera czy inne rybki z Nowej Gwinei-Australii (np. tęczanki!)...
Zapisane

Forum Zwierzaki

"dziwne" gatunki
« Odpowiedz #2 : 2003-12-16, 19:33 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
"dziwne" gatunki
« Odpowiedź #3 : 2003-12-16, 19:56 »
Prazm niema sprawy w końcu Ty jesteś w tym dobry nie ja :mrgreen:
Zapisane

prazm

  • Gość
"dziwne" gatunki
« Odpowiedź #4 : 2003-12-16, 20:42 »
Coś TY  :roll:  ja tylko "zamiatam"... A z dwóch innych beczek 1/ Jak mieszanka z serduszkami, próbowałaś? 2/ coraz bardziej mi wygląda na to, że certa wróci do ODRY! 8)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
"dziwne" gatunki
« Odpowiedź #5 : 2003-12-16, 21:12 »
Jeszcze nie próbowałam, niemam wszystkich składników (główny ogony zerzarły :mrgreen: )

Hehe ja też tu kiedyś zamiatałam ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 23 zapytaniami.