Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Szpacerki:)  (Przeczytany 8891 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Szpacerki:)
« : 2003-12-25, 16:01 »
Ile razy dziennie wychodzidzie z psiuchem na spacer? W jakich to jest godzinach i ile to trwa??
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #1 : 2003-12-25, 16:05 »
To zalezy... sa takie dni ze mi sie kompletnie nie chce i tylko na 10 minutek raz na dzien  :oops: ... Jak dobzie ze mam to podworeczko :) Ale srednia dzienna to ok 2-3 w tym jeden taki pozadny minimum 1 h na łące czy w lesie :P
Zapisane

Meggy

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #2 : 2003-12-25, 16:06 »
Ja jeszcze nie wychodzę,bo moja sunia jest w okresie kwarantanny,ale planuję po każdym spaniu(15-30min.),a później z jakieś 3,4 razy dziennie po 30-60min.)Przynajmniej tak planuję,a rzeczywistość czas pokaże!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szpacerki:)
« Odpowiedz #2 : 2003-12-25, 16:06 »

awangarda

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #3 : 2003-12-25, 16:12 »
ja wychodze w roznych godzina i roznie one e trwaja czasem tylko tyle zeby sie zalatwili czasem zeby pobiegali a czasem zeby sie wybiegali ...
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #4 : 2003-12-25, 16:13 »
Cytat: awangarda
ja wychodze w roznych godzina i roznie one e trwaja czasem tylko tyle zeby sie zalatwili czasem zeby pobiegali a czasem zeby sie wybiegali ...


No wlasnie... nikt chyba nie ma ustalonego grafiku :P
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Szpacerki:)
« Odpowiedź #5 : 2003-12-25, 16:56 »
Różnie to bywa. Najczęściej wychodzę tak:
* rano, przed szkołą na 20-30 min.
*Jak wracam ze szkoły na 60-70 min (biegamy), albo idziemy spacerkiem do parku
* po południu tak po obiadku idziemy sobie do lasu, albo do miasta; i tu już jest dłużej łazimy sobie tak ok. 2 godzinek, czasami krócej w zależności jaka jest pogoda
*wieczorkiem łazikujemy sobie godzinkę, obchodzimy całe osiedle, ryneczek i do domku; czasami też wychodzi mój brat, albo tato (to w zależności od ilości zadanych lekcji :P)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #6 : 2003-12-25, 17:32 »
Cytat: Taraa
To zalezy... sa takie dni ze mi sie kompletnie nie chce i tylko na 10 minutek raz na dzien  :oops: ... Jak dobzie ze mam to podworeczko :) Ale srednia dzienna to ok 3-4 w tym  przynajmniej jeden taki pozadny minimum 1,5 h na łące czy w lesie :P
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Szpacerki:)
« Odpowiedź #7 : 2003-12-25, 18:26 »
Godziny to ja raczej mam unormowane bo mój pies jak ja to mowie "ma zegarek w tyłku" :P  Wychodzę z nim 3 razy dziennie :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

ewaf

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #8 : 2003-12-25, 18:47 »
Witam

Schemat wychodzenia z psem jest uzalezniony od pory roku i od tego  jaka jest pogoda.
Zwykle wyglada to tak:
Godzina 7-8 spacer 15-25 minutowy
Ok 12 spacer ok 15 min
Ok 15 spacer ok 20-30 min teraz najcześciej przy okazji odbierania córki z przedszkola
ok 18-19 spacer 10-15 min
21 spacer 30-40 min

Latem spacerki są bardzo długie i najcześciej pies jest wtedy na dworze prawie pół dnia. Nie ma mozliwości wyjścia na spacer z dzieckiem czy potworkami zeby Nona nie zabrac ze soba. Spacer o 21 latem trwa ok 60-90 min.
Oczywiście to wszystko może być zmienione dlatego że sa rózne sytuacje i nie zawsze mamy czas zachować godziny lub czas spacerku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szpacerki:)
« Odpowiedz #8 : 2003-12-25, 18:47 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Szpacerki:)
« Odpowiedź #9 : 2003-12-25, 19:18 »
Witam i pozdrawiam nową forumowiczkę!
Po raz pierwszy w życiu mam psa, który nie chce wychodzić wieczorem z domu. Rano wychodzi z mężem zazwyczaj na krótki spacerek na podwórko, i wcale nie musi to być zawsze ta sama pora, a po południu ze mną na około godzinną przechadzkę po parku. Wzięliśmy go prawie 4 lata temu ze schroniska i początkowo nie chciał wychodzić nawet po południu. Kładł się na podłodze łapami do góry, a kiedy stawiałam go, usiłując zapiąć smycz, znów się przewracał i tak wielokrotnie. Po jakimś czasie zaczął wychodzić bez ociągania, ale nie wieczorem! Trzeciego spaceru Toffik sobie absolutnie nie życzy! Czasami dochodziło do scen, kiedy mąż miał wieczorem odwieźć go do mojej mamy, a tymczasem piesek ukrył się w najdalszym miejscu pod stołem i za nic nie chciał wyjść. Bywało, że musiałam wywlekać go ciągnąc grzbietem po parkiecie, przy wtórze jego straszliwego kwiczenia. A ja naprawdę nie robiłam mu żadnej krzywdy. Kiedy mąż wraca wieczorem z pracy,Toffik obowiązkowo zaszywa się w swoim kąciku i pojawia dopiero, gdy wie, że wyjście mu nie grozi. Dzisiaj wychodziliśmy od mamy o 5 po południu i oczywiście musieliśmy dobrą chwilę prosić pieska, żeby wstał z kanapki. Na szczęście już nie skowyczy tak jak dawniej, po prostu niechętnie, po namowach wychodzi, ale w każdej chwili gotów jest zostać w domku. Obojętnie, u mamy czy u nas. Taki to pies!  :okurcze:
Zapisane
IBDG Wrocław

awangarda

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #10 : 2003-12-25, 19:24 »
moj jeden pies niewyjdzie na dor jak snieg pada sam trzeba go wyprowadzic i dopier...
Zapisane

Meggy

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #11 : 2003-12-25, 19:32 »
Awangardo!!Jak te kropeczki mam rozumieć?
Zapisane

awangarda

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #12 : 2003-12-25, 19:50 »
no i dopiero bedzie na dworze bo sam niewyjdzie musi z kims albo ze mna albo z kim z rodziny albo z kotem albo z neonkiem
Zapisane

Emilka

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #13 : 2003-12-25, 20:05 »
Gut wychodzi przewaznie 4 razy dziennie
-rano ok 7-8. poranny spacer trwa przewaznie 10 min.
-popoludniu ok.14-15 ten spacer trwa zazwyczaj z 20 min.
-wieczorem ok.18-19 jakies 15 minut.
-na noc (22-23) 20/30 min.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Szpacerki:)
« Odpowiedź #14 : 2003-12-25, 20:10 »
Awangarda moj tez, tylko gorzej jak deszcz pada to wtedy moj pies w połowie drogi się wraca do domu :P muszę go ostro namawiac :) a w snieg to jakos idzie :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Szpacerki:)
« Odpowiedz #14 : 2003-12-25, 20:10 »

Puppy

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #15 : 2003-12-25, 20:17 »
Cytat: Meggy
Awangardo!!Jak te kropeczki mam rozumieć?


ja początkowo zrozumiałam chyba tak jak meggy :] tzn: zamiast domyśleć się że zabrakło "o" to domyśliłam się kilku literek więcej"i dopier..." .. :]
Zapisane

Meggy

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #16 : 2003-12-25, 20:56 »
Jimmy!Teraz zrozumiałam co miała Awangarda na myśli.Dzięki,a już myślałam,że niezbyt ładnie traktuje swojego psiaka.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Szpacerki:)
« Odpowiedź #17 : 2003-12-25, 21:03 »
Meggy ciekawe jaka będzie Twoja sznaucerka. Jestem bardzo bardzo ciekawa :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Aagata

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #18 : 2003-12-25, 21:20 »
Do szkoły mam na rano, oprócz środy, więc wychodzimy gdzieś na 10-15 minut, a za to po powrocie ze szkółki na godzine, a później wieczorkiem na jakieś pół. Ale oczywiście to wszytsko zalezy od pory roku, dalmaśki nie lubią zimna, tak więc Gaja zrobi co trzeba i nawet jej nie muszę wołać żeby szła do domu, czasami jest nawet na odwrót :lol:
Latem to zupełnie co innego, spacery są długie, czasami nawet do 2 godzin w parku, bo jak wiadomo te psy trudno zmęczyć :?

Pozdrawiam :)
Zapisane

Agnes

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #19 : 2003-12-25, 21:45 »
ja chodze 3 razy dziennie, rano na krótko - 10-15 minut, po południu do 40 minut, czasem godzina, wieczorem też jakieś 20-30 minut. Czasem jeszcze wychodze 4-ty raz, a czasem chodzimy na długie spacery do lasu, albo na łąke. Teraz jednak nasze spacery trwają max 5 minut i wychodzimy 5-6 razy dziennie. Czemu? Sylwester, choroba, a raczej jej początki (wątek o padaczce). Generalnie z powodu petard:( wychodzimy na tak krótko....
Zapisane

Jimmy

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #20 : 2003-12-26, 00:12 »
Cytat: Meggy
Jimmy!Teraz zrozumiałam co miała Awangarda na myśli.Dzięki,a już myślałam,że niezbyt ładnie traktuje swojego psiaka.


hm.... ?  :?:

Ja wychodze od rana na niecałe 10 minut. Po przyjściu ze szkoły następne 10 minut. Potem to już zależy od Baxtera, pogody i tego czy ktoś jest na dworze :). Nie zawsze się mojemu psu chce wychodzić :P Ale są dni kiedy biore go ze sobą i tak np dziś wyszedłem z nim na troche a zeszło do 2,5 godzinki :) W deszczowe pogody mój pies unika spaceru jak ognia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szpacerki:)
« Odpowiedz #20 : 2003-12-26, 00:12 »

Meggy

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #21 : 2003-12-26, 10:24 »
Agakoniko!Co masz na myśli:Jaka będzie".Chodzi Ci,czy nie wyrośnie na olbrzyma,czy o coś innego.Mam nadzieję,że zostanie miniaturką.Nie podaję jej żadnych "dopalaczy",witaminy na sierść(1 tabletkę zamiast 2),nie je Eukanuby,żadnego nabiału,a tak wogóle,to ostatnio je BARDZO mało,najchętniej tylko by jadła kurczaka.Bewi-doga niewiele,a to jest podobno rewelacyjna dla miniatur.Może z głodu nie "padnie".Na razie wygląda dobrze.Zresztą mój wspólnik mówi do niej KLUSECZKA,więc nie jest najgorzej,a ja przestałam się przejmować jej brakiem apetytu!!
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Szpacerki:)
« Odpowiedź #22 : 2003-12-26, 10:34 »
Nie chodzi mi o to jaka będzie. No nie wiem jak to wytlumaczyc. Czy będzie lubiła duzo jesc, duzo spac itp. Bo z roznymi sznaucerami się spotkałam :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Meggy

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #23 : 2003-12-26, 11:30 »
OK! chciałam tylko wiedzieć,co masz na myśli.Jak na razie jest psem z charakterkiem.Ma swoje "widzi misię",Lubi szaleć z moją córką,ale to przeważnie ok.17-20.00,lubi duzo spać i pożerać swój kocyk.
Umie już siadać na "rozkaz",podawać łapkę,przychodzi na zawołanie.Jej ulubionym miejscem na spanie jest cień choinki.
Cieszę się,bo wszyscy zachwycają się jej grubą,lsniacą sierścią,którą odziedziczyła po ojcu,a która jest Jego wielką ozdobą.Jest mięciutka i taka puszysta(szczególnie jak sie ją wyszczotkuje!).
Już sobie wyobrażam jak będzie sunia wyglądać po pierwszym strzyżeniu.Będzie piękna,ale na to mamy jeszcze trochę czasu!!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Szpacerki:)
« Odpowiedź #24 : 2003-12-26, 14:12 »
Ja gdybym miała psiaka (a ostatnio przyjechal piesek kuzyna i caly czas sobie wyobrazam ze to Mona... :( ), to bym pewnie wychodzila tak:

Dzien szkolny
rano (6.40) na 10 min
po szkole (ok. 14-15) na 20 min (zima, zimno itp.) albo na 40-70 min (lato, dobry humor, duzo czasu..)
pozniej jeszcze z raz, dwa na 10-15 min...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #25 : 2003-12-26, 21:44 »
Moja Tosca wychodzila 3 razy dziennie (oczywiscie jak byla malutka to duzo czesciej :) ). Nie byla na szczescie upierdliwa co do godzin, tak wiec np. w niedziele pozwalala nam sie wyspac-wstawala dopiero, gdy my wstawalismy :) Dlugosc spacerow zalezala w duzej mierze od pogody, ale generalnie miala duzo ruchu, bo tuz za naszym osiedlem ciagna sie laki, a nasz blok jest ostatni na osiedlu :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #26 : 2003-12-27, 01:24 »
Rano, ok 6.00, na ile-to bywa różnie. Od 15 do 30 min.
Jak wracam ze szkoły, 14.00-15.00, na 1,5-2 godzinki, ale czasami jeszcze więcej.
Po południu, ok. 19.00 na mniej więcej pół godzinki
Wieczorem, ok. 22.00 też na jakieś pół godzinki.
Zapisane

Zorba

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #27 : 2003-12-27, 20:45 »
Ja wychodze no hmm tato wychodzi rano zależy kiedy się zorbiśkowi zachce.Przeważnie jest to około 5 albo 6 rano i na godzinke na wały(park a raczej las tysiaclecia).Potem moja kolej jak wracam z szkoły wychodze między 13 lub 14 na no około 20-30 min.Wieczorkiem około 18 (przeważnie ja wychodze) na 15 lub 30 min.I całkowicie późno mój tato(potrafi ise zdarzyć że ja) 20 lub 21 na 30 lub 40 min zależy kto wychodzi:)Spacerek około 18 jest najrzadszy dzisiaj go zaliczyłam:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szpacerki:)
« Odpowiedz #27 : 2003-12-27, 20:45 »

Tiggy

  • Gość
Szpacerki:)
« Odpowiedź #28 : 2003-12-27, 22:00 »
:) Witam! Ciezko powiedziec, jak wychodze z Afra, bo to roznie bywa :) Ale tak zazwyczaj, w dzien szkolny:
-przed szkola, czyli 7.30- na 10 minutek, tzn. sunia robi siusiu i do domku. Pozniej zagrzebuje sie w lozku i spi jak zabita :)
-mama wychodzi z psem kolo 11, naprawde roznie bywa z dlugoscia, ale nie mniej niz 15 minut. (ten bywa opuszczany, gdy wracam ze szkoly przed 13)
-wracam ze szkoly, najpozniej 15, ide z piesą na spacerek, minimum 30 minut.
-i wieczorkiem, okolo18-19, spaceruje po osiedlu.

I w wolne dni:
-"rano", tj. jak sie Afrze zachce, to mnie budzi, zwykle kolo 11 :D
-po poludniu, 14-16
-wieczorem, 18-19

Tak naprawde nie mam ustalonego schematu, ale zazwyczaj jest tak jak napisalam. Nie myslcie, ze mecze psa, wchodzac wieczorem po 18, i do rana nic ;) Poprostu taka mam sunie, i chwala jej za to, ze jest chyba jeszcze wiekszym spiochem niz ja, i nie pali sie do porannych, a tym bardziej nocnych spacerow :lol:
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Szpacerki:)
« Odpowiedź #29 : 2003-12-28, 12:49 »
Ja wychodze z moim Tobkiem przewaznie na 3 spacery 10-20 minutowe, ale zawsze wieczorem o 18.00 wychodze z nim na ok. 1,5 godziny( biega w parku z Owczarkiem Niemieckim, wiec na pewno jest zmeczony chos po nim nie widac) . Sadze ze to mu wystarcza bo jest psem sredniej wielkosci, a resztki energii wyladowuje bawiac sie w domu.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 27 zapytaniami.