Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Biały Bim...  (Przeczytany 6564 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elfka Nenar

  • Gość
Biały Bim...
« : 2002-09-19, 21:52 »
Czy czytał ktoś kiedyś książkę "Biały Bim, czarne ucho"? Niedawno ją doczytałam i popłakałam się pod koniec wspaniała książka
Zapisane

kapi

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #1 : 2002-09-19, 21:55 »
Nie, nie czytałam. W chwili obecnej czytam "Samotność w sieci". Extra książka! Ale raczej już dla tych starszych! Co prawda  nie związana z psami ale internetem.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Biały Bim
« Odpowiedź #2 : 2002-09-20, 15:02 »
Paulko, czytałam :cry:   :cry:  :cry:
I pod koniec także miałam alarm chusteczkowy.. A tymbardziej jak Iwan Iwanowicz zobaczył Białego Bima już pod koniec książki...martwego...
Pamiętam też, że przez całą książkę pragnęłam aby Bim i Iwan się spotkali i żyli razem...
Skąd miałaś tę książkę?

Pozdrowienia

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biały Bim
« Odpowiedz #2 : 2002-09-20, 15:02 »

Elfka Nenar

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #3 : 2002-09-20, 15:49 »
Z biblioteki. Marta mi poleciła (powinnaś wiedzieć która) Właśnie w tym samym momęcie się rozbeczałam i nadal gdy o tym myślę łzy napływają mi do oczu. A jeszcze bardziej się rozbeczałam gdy pomyślałam, że na jego miejscu mogła być Lara, bo by to samo zrobiła
Zapisane

zolly

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #4 : 2002-09-20, 16:05 »
nie czytałam tej książki.. ale postaram się ją znaleźć w bibliotece i przeczytać :)
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Biały Bim
« Odpowiedź #5 : 2002-09-20, 17:08 »
Paulko, a mi poleciła Agnieszka:)
Ja nawet nie chcę myśleć o tym, że Gizmo mógłby być na miejscu Bima..
Jakie psowate książki jeszcze czytałaś?

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

AniaS

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #6 : 2002-09-20, 19:16 »
Moja pierwsza książka, na której lekturze płakałam nosiła tytuł "O psie, który jeździł koleją", była to szkolna lektura, gdzieś z 3 klasy szkoły podstawowej. Do dziś ją wspominam...
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Biały Bim
« Odpowiedź #7 : 2002-09-20, 19:27 »
A ja zawsze marzę otym, aby pojechać do Włoch i zobaczyć gró Lampo(psa który jeźdił koleją)....
Ale Biały Bim poprostu powalił mnie na kolana.

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Biały Bim...
« Odpowiedź #8 : 2002-09-20, 19:38 »
Cytat: AniaS
Moja pierwsza książka, na której lekturze płakałam nosiła tytuł "O psie, który jeździł koleją", była to szkolna lektura, gdzieś z 3 klasy szkoły podstawowej. Do dziś ją wspominam...

Oj tak, Aniu, oj tak  8)

A boki zrywałam ze śmiechu przy "Puc, Bursztyn i goście" :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Biały Bim...
« Odpowiedz #8 : 2002-09-20, 19:38 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Biały Bim...
« Odpowiedź #9 : 2002-09-20, 20:00 »
Ja czytałam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kocham tą książkę poprostu i to ona najbadziej zapadła mi do serca. Już nie pamiętam zbytnio jej dokładnej treści ale przez wiele lat ją cytowałam . Muszę sobie odświeżyć. Książka jest piękna. Pozdrawiam
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

AniaS

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #10 : 2002-09-20, 20:06 »
A boki zrywałam ze śmiechu przy "Puc, Bursztyn i goście" :lol:


Do dziś mam tą książkę w swojej kolekcji... 8)  :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Biały Bim...
« Odpowiedź #11 : 2002-09-20, 20:11 »
Wyobraź sobie, że ja też  :lol:  Wprawdzie ledwie żywa, ale lubię do niej zajżeć  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

zolly

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #12 : 2002-09-21, 11:31 »
czyżby bratnie dusze  :?:   :lol:  :lol:  :lol:  :wink:  8)
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #13 : 2002-09-21, 19:50 »
Tylko "Pies który jeździł koleją" ale zaczynam nadrabiać. Teraz przeczytałam kilka książek o kotach. A autorem Bima jest jakby ktoś chciał- G. Trojepolski. Polecam tę książkę wruszająca i piękna
Zapisane

Mary

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #14 : 2002-09-21, 19:52 »
A wiecie ,ze jest film, chyba rosyjskiej produkcji-"Bialy Bim...." ? Ogladalam go jako dxziecko i baaaardzo plakalam. Polecam;-)
A, dobrze ze przypomnialyscie o 'Puc, Bursztyn..." musze poszukac i dziecku poczytac, super książka;-)))
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biały Bim...
« Odpowiedz #14 : 2002-09-21, 19:52 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Biały Bim
« Odpowiedź #15 : 2002-09-21, 20:32 »
Muszę pilnować telegazety, może znowu BIAŁY BIM się pojawi...

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Monik@

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #16 : 2002-09-23, 10:46 »
Najbardziej płakałam przy "Białym Bimie...", "Lassie wróć" i "Szarej Wilczycy" w scenie, kiedy odpływają i Kazan musi wybierać. Do tej pory potrafię się przy nich zasmarkać.
Zapisane

gia

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #17 : 2002-09-23, 17:02 »
Też widziałam Bima w TV,beczałam jak bóbr. :cry: Książkę czytałam potem."O psia który jeździł koleją" dostałam w nagrodę po ukończeniu I klasy,czytałam ją chyba 10 razy,była i ciągle chyba jest jedną z moich ukochanych książek.A czytaliście może książki pana Herriota,który jest wetem? Był też film "Zwierzęta duże i małe" (chyba taki tytuł) Jest cała seria tych książek,polecam serdecznie.Są na ogół bardzo wesołe. :wink: A znacie książkę "Gdzie jest Bob?" (o jamniku)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #18 : 2002-09-23, 21:17 »
Taaa, lektura "O psie, który jeździł koleja" - zamalowałam cały zeszyt rysunkami psa, a wiecie jak kiedyś ciężko było dostać zeszyt.
Miejscowość PUCK - kojarzy mi się zawsze z Pucem. "Puc, Bursztyn..." czytałam jako malutka dziewczynka, literowałam, kończyłam i zaczynałam od nowa. Mój Kaczorek nazywał się jak pies-gość Thusdey, i uwielbiałm jeść kaszę z gotowaną marchewką, jak psy ...ale się uzewnęrzwiłam. A czy też bawiliście się kiedyś, że jesteście psami? Ja tak się bawiłam. Pół dzieciństwa na kolanach. Agata Kalicińska (Gang Staff) do takich zabaw przyznała się też w "Ascko". Może nie jesteśmy osamotnione?

Acha, i jeszcze książeczka z serii "Poczytaj mi mamo" - "PIES WIĘKSZY OD KONIA", mówi o proporcjach jeżeli pies jest blizej nas, a koń pasie się daleko na pastwisku, to nam się wydaje, że pies jest większy od tego konia. Ale najbardziej mi sie podobały ilustracje psa.
Zapisane

zolly

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #19 : 2002-09-23, 21:21 »
Galja i to jak :lol:  cały czas na czworaka z pokoju do pokoju... miałam nawet pluszowego szczeniaka :lol:  :lol:  :lol:

wof wof ;)  :lol:

 8)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #20 : 2002-09-23, 21:33 »
:) - HiiiiHAHHAHAHA-właśnie tak!
A jak szłam na dwór (jako dziecko 5-6 letnie nie byłam posiadaczka psiny, NIESTETY), to wyobrażałm sobie, że mam psa na smyczy i on robi siku, i tak jak szłam gdzieś z mamą, np. do "zerówki-przedszkola", to nawet mama nie wiedziała, że podążał z nami wyimaginowany pies.
Pozdrawiam wszystkich z dziecięcą wyobraźnią i ich wiecznie zywe niewidoczne psy! Marzenia z dzieciństwa, które się w pewnym momencie spełniły.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biały Bim...
« Odpowiedz #20 : 2002-09-23, 21:33 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Biały Bim
« Odpowiedź #21 : 2002-09-24, 17:00 »
Ja pamiętam jak beczałam przy filmie Zew Krwi....albo BIAŁY KIEŁ kiedy mama Białego Kła go opuściła:)
Ale Zewu Krwi nie zapomnę do końca życia...

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Mary

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #22 : 2002-09-24, 19:40 »
Monika-"Szarą Wilczyce " to ja w duzych fragmentach moglam cytowac , tyle razy ja czytalam. O, nawet pamietam- Szara wiczyca bowiem oslepla, nie na rok czy dwa lecz na zawsze. Udzialem jej stal sie mrok ktorego zadne swiatlo nie moglo........ Piękna ksziązka.
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #23 : 2002-09-24, 21:50 »
Hierrota czytałam "Kocie opowieści", a super, że jest film Biały Bim. muszę szukać, bo książka była super. Jeszcze czytała książkę o wilku, ale była ze szkolnej i musiałam oddać, bo się rok szkolny kończył i o jakimś dziadku tam też  były opowieści o zwierzętach. Pamiętam tylko, że o wiewiórce, a potem o psie i bocianie. Ryczałam (byłam mała jak to czytałam) jak dziadek umarł. Ale przy Bimie to myślałam, że do rana nie przestane
Zapisane

Monik@

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #24 : 2002-09-26, 13:17 »
Gia mam nawet dwie części Herriota. Jest też trzecia, ale nie wiem, jaki ma tytuł. Fajnie napisane.
W najbliższych dniach na Polonia1 będzie Lassie. Popłaczemy sobie?????
Zapisane

gia

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #25 : 2002-09-26, 13:28 »
Jasne ze sobie pobeczymy :cry: ,lecę kupić zgrzewkę chusteczek jednorazowych.A'propos Herriota to ja czytałam jakiś czas temu "Weterynarze mogą latać" nie wiem która to część,ale mam koleżankę (hodowca kotów) która uwielbia Herriota,ona na pewno będzie wiedzieć.Jest jeszcze taki świetny gość Durrel.Pracował od 12 roku życia w zoo,jeździł po całym świecie..niesamowite historie.Polecam.Widziałam w księgarni kilka cześci. :idea:  ;)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #26 : 2002-09-27, 10:32 »
1. Herriot - akurat tego nie czytałam. Mam "To nie powinno się zdarzyć" i "Gdyby tylko potrafiły mówić".
2. Durrela uwielbiam. Facet jest niesamowity i niesamowicie pisze. Jedna z moich pierwszych książek - "Moja rodzina i inne zwierzęta".  :wink:
Hm, hm, dziewczynko - masz dobry gust!
Zapisane

gia

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #27 : 2002-09-27, 13:23 »
Dzięki dziewczynko!! A tak z innej beczki,lubisz fantastykę? Ja tak,skończyłam niedawno wspaniałego Pana Martina-Pieśń lodu i ognia.Przepiekne,świetnie się czyta.Teraz czytam opowiadania Kinga (tego od Lśnienia,Misery) Gorąco polecam też Panią Marion Zimmer Bradley-Mgły Avalonu oraz przezabawnego Pratchetta.To tyle,a Ty co??!! Napisz proszę.. :idea:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biały Bim...
« Odpowiedz #27 : 2002-09-27, 13:23 »

AniaS

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #28 : 2002-09-27, 14:51 »
Zapraszam do dzialu "wszystko o wszystkim"- pojawil sie tam temat o naszych upodobaniach literackich... entuzjasci czytania, zglaszajcie sie! :lol:  :wink:  8)  (tych co nie lubia ksiazek tez zapraszam)
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Biały Bim...
« Odpowiedź #29 : 2002-09-27, 21:53 »
Ja lubie czytać i potrafie bić rekody w w czytaniu czytam w bardzo krótkim czasie i coraz krótszym. Więm można powiedzieć, że połykam książki^^
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.283 sekund z 27 zapytaniami.