Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pies i świń  (Przeczytany 924 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mili

  • Gość
pies i świń
« : 2004-09-25, 12:31 »
Czy tylko szczeniak jest w stanie zaakceptować świnke morską w domu? Czy jest też możliwość, że dorosły pies polubi Jokera? Bo ja wolałabym wziąść psa dorosłego, bo takie maja mniejsze szanse na adopcje... Tylko czy zaakceptuje mojego świntucha? Mogą być z tym duże problemy?

jeśli był już taki temat to przepraszam, szukałam ale nie znalazłam.
Zapisane

Flaś

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #1 : 2004-09-25, 12:43 »
Jesli pies nie mial przejsc z innego rodzaju niz on sam zwierzakami, to problemu byc nie powinno .. A zreszta Joker byl w domu pierwszy ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #2 : 2004-09-25, 13:08 »
Hmmm czy ja wiem... To zależy od psa. Są male szanse, żeby np pies w typie terriera polubił świnkę.
Możesz podejść do klatki z kotami i zobaczyć, jak pies zareaguje. Jeśli nie jest agresywny w stosunku do kotów, to bardzo możliwe, że zaakceptuje świnkę.

Moja Bela się świnki boi :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies i świń
« Odpowiedz #2 : 2004-09-25, 13:08 »

mili

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #3 : 2004-09-25, 13:09 »
no własnie, był pierwszy i nie chciałabym żeby musiał przez psa siedzieć w klatce
Zapisane

Asia i Rocky

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #4 : 2004-09-25, 13:13 »
Hej!!

Moj pies (terier :roll: )bez problemu zaakceptowal nasza swinke,pomimo ze nie za bardzo przepada za gryzoniami.Kiedy Toffik(swinka)trafil do naszego domu Rocky mial juz ponad 5 lat :)
Zapisane

Talagia

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #5 : 2004-09-25, 13:25 »
Mój pies (owczarek) akceptuje świnke bez prolemu, śpią razem. Rozyn skubie mu łapki i szarpie za uszka a Harus nie reaguje :) Mimo że pies był pierwszy (8 lat) to polubił prosiaczka :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #6 : 2004-09-25, 13:29 »
Asia a co to za terier?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
pies i świń
« Odpowiedź #7 : 2004-09-25, 13:46 »
mili najpeliej nie bierz psa ze schroniska tylko od ludzi którzy chcą się psa pozbyć, np. z powodu alergii. I wtedy możesz np. przyjść do nich se świnką, albo spytać (ale jakoś sprytnie, bo moga ci chceć wciskać kit)...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
pies i świń
« Odpowiedź #8 : 2004-09-25, 14:00 »
Mój pies miał ok. pół roku, gdy przybyła świnka. Na początku bardzo na nią szczekał, ale później sie przyzwyczaił, ale nie było mowy o wspólnym bieganiu, tzn. pies na ziemi, a świnka na łóżku. Uważam, że duży pies nie może bawić się z małymi zwierzątkami, bo przez przypadek może go nadepnąć. Trzeba zawsze mieć wszystko pod kontrolą.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

pies i świń
« Odpowiedz #8 : 2004-09-25, 14:00 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
pies i świń
« Odpowiedź #9 : 2004-09-25, 14:04 »
każdego psa (zarówno teriera, jak i gończego, wyżła czy charta, a także wszystkie inne) da się przyzwyczaić do gryzonia czy królika, ale w zależności od charakteru, wieku i wcześniejszych przeżyć psa może to trwać dłużej albo krócej i skończyć się albo schodzeniem sobie z drogi obu zwierząt albo prawdziwą przyjaźnią. Potrzebna jest tu tylko cierpliwość i stanowczość właściciela i wyraźne faworyzowanie tego zwierzęcia, które było pierwsze - drugie (jeśli jest to pies, bo gryzoń raczej nie będzie się tym za bardzo przejmował :P) szybko się z tym pogodzi i nie będzie sytuacji konfliktowych. Nie można faworyzować zwierzaka, które drugie "przyszło" do domu - to pierwsze będzie się czuło opuszczone (choć nie wiem, czy np. chomiki odczują jakąś różnicę...), a jeśli jest to pies - będzie próbował "zemścić się" na intruzie i ustalić hierarchię - co nie zawsze kończy się bez szkód dla gryzonia.
Zapisane

Atomic

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #10 : 2004-09-25, 14:51 »
Cytat: FlashQ
Jesli pies nie mial przejsc z innego rodzaju niz on sam zwierzakami, to problemu byc nie powinno .. A zreszta Joker byl w domu pierwszy ;)


Ja uważam tak jak FlashQ. Mój Atomic akceptuje wszystkie zwierzaki od malenkiego :)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #11 : 2004-09-25, 15:07 »
Tak jak pisze Heja uważam, że dobrym rozwiązaniem byłoby też wzięcie psa od kogoś komu on się znudził, a takich ogłoszeń w prasie, necie jest wiele... :( Można takiego psa najpierw odwiedzić w jego domu ze świnką morską i zobaczyć jak zareaguje na takiego zwierzaczka.
Nie każdego psa można zaprzyjaźnić z gryzoniem... Mogłabyś wziąć psa ze schroniska, ale w sytuacji gdy psiak nie potrafiłby zaakceptować świnki tylko stałaby mu się krzywda, jakby miał zostać oddany z powrotem do schroniska... :roll: Chcesz dać dom psu starszemu, niechcianemu, takie psy też takie są... ktoś po kilku latach chce się ich pozbyć :cry:

Dalma
Zapisane

Asia i Rocky

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #12 : 2004-09-25, 20:42 »
Cytat: Emilka
Asia a co to za terier?


Hej!!

Jack russell ;) Wczesniej u nas w domciu byl chomik..ale niestety musialam go oddac bo psiko chcialo go upolowac..ale ze swiniakiem sa w dobrych stosunkach :roll:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
pies i świń
« Odpowiedź #13 : 2004-09-25, 21:20 »
??? Chomika w klatce? A jak był poza klatka to psa mozna było w innym pokoju... :?
Zapisane

Nanami

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #14 : 2004-09-25, 21:46 »
Ja mam ONa i swinke morską. Swinka była juz w domu gdy przybył do nas szczeniak. Kaza pod nadzorem, swinka do powachania. Nie puszczamy ich razem, Kaza by sie chciała bawic, pacnełaby łapą i juz po swince. A tak to bardzo sie kochają  :wink:

Natomiast inny szczeniak jamniczka Oma, mojej kumpeli, gdy pokazałam jej swince... natychmiast chciała ją pozrec  :shock:  I zdazyła chwycic ją mleczakami za kudełki na tyłku i troche jej urwała.

Zapisane

Forum Zwierzaki

pies i świń
« Odpowiedz #14 : 2004-09-25, 21:46 »

*~Dominisia~*

  • Gość
pies i świń
« Odpowiedź #15 : 2004-09-26, 20:55 »
Ja mam 11 miesięczną charcice polską, ktora kocha moją swinke ! :) ( A PODOBNO CHARTY ROZSZARPJĄ I GONIĄ WSZYSTKO CO PODOBNE DO ZDOBYCZY I CO SIE RUSZA!) Arika Kalę kocha, lize i slucha jak ta szelesci siankiem w klatce :) Lize ja czasem, a w ogrodzie jak swinka biega po podworku, a Arika jest zamknieta w ogrodzie, to Ari szczeka na swinke i piszczy do niej :)

- Pies moze lub nie zaakceptowac. Nie pytac sie - kupowac! Swinke jesli chcesz to miej, nie patrzac na psa. Swinka moze byz w klatce jak pies jest na wolnosci , nie? :)
Zapisane

Red

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 134
pies i świń
« Odpowiedź #16 : 2004-09-27, 09:25 »
Mój pies zwany Rifem (XD) zaakceptował moje prosiaki (Foxia i Riczi) bez problemu. Świnki powinny mieć kontakt z psem od młodości. Np. mój pies został sprowadzony do domu gdy miał prawie 3 miesiące i z łatwością zaakceptował świnki. Najlepiej jednak najpierw dać psu świnki do powąchania (trzymając je na rękach). Możliwe, że piesio będzie chciał je trącać łapką :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.15 sekund z 26 zapytaniami.