Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA  (Przeczytany 12490 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #30 : 2005-02-21, 21:31 »
mafina ale też czesto zabijają zwierzaki.
W "Moim Psie" byl kiedys artykol o zwierzakach z gield. Gosciu podszedl do jednego z reporterow MP i spytal "kupi pan kotka? bo jesli nie to..." i wskazal na zakrwawiony worek i obok lezacego kociaka...

PS. Dodalam info jak coś ;)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #31 : 2005-02-21, 21:52 »
no właśnie :( i jakbym pojechała na giełde to od razu bym tam wszystkie psy wykupiła :( chyba się wybiorę z ojcem- on się na wszystko zgadza.... z jednej strony nie chcę, bo tylko im dam zarobić, ale z drugiej cholernie mi szkoda tych psów :(
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #32 : 2005-02-21, 23:01 »
Gdy my kupowalismy Bafiego to kwestia rasowy= rodowodowy nie była jeszcze tak nagłosnioa i rodmuchana. Teraz wiem ze pseudohodowla to jednak duże ryzyko. Zawsze biorąc psa z prawdziwej hodowli ma sie pewnośc że wyrosnie nam pies o okreslonym wyglądzie i co najwazenijsze- charakterze. jak czasem przeglądam allegro to mi sie wlos na glowie jeży. Reproduktor "pittbul" który przypomina mi bardziej młodego  mocnej budowy charta, labradorki za 600zł które na zdjęciu wyglądają jak czarne kundelki. , skołtunione "owczarki kaukaskie" pozamykane w ciasnych kojcach. Po prostu szkoda psiaków... :(   głupie ludzie sie na to nabierają i puźniej jak przyjdzie co do czego a labrador wyrośnie na na sredniej wielkości kundelka to tacy państwo  dowiadują sie ze reklamacji sie nie przyjmuje :roll:  Więc lepiej naprawde nie napędzac machiny i nie kupowac psa z giełdy, bo on jest taki biedny i smutny...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedz #32 : 2005-02-21, 23:01 »

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #33 : 2005-02-22, 00:06 »
Psiara co ty gadasz! Kazdemu jest przykro ale przeciez oni wlasnie na to czekaja. pojdziesz kupisz to on dalej rozmnozy bo zobaczy w tym zysk. i co wtedy? tamte szczeniaki tez kupisz?  :roll:

aneta

  • Gość
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #34 : 2005-02-22, 00:52 »
Wiecie co mi se nasuwa.
Madry Polak po szkodzie

 ;)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #35 : 2005-02-22, 08:59 »
"(...) Jak statystyczny Polak, w narodowym skeczu, mądry jest po szkodzie, martwi się po meczu (...)"
;)
Zapisane

MakroX

  • Gość
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #36 : 2005-02-22, 09:09 »
Ja swojego Bossa kupiłem ze znanej hodowli i jak sie okazało po znanym ojcu wiec ja mialem wszystko oki  :wink:
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #37 : 2005-02-22, 11:33 »
yassue.... ja wiem jestem głupia, ale ja po prostu nie mogę patrzeć na cierpienia tych zwierząt, ale z drugiej strony kupie takiego to kolejne ucierpią...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

k_lap

  • Gość
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #38 : 2005-02-22, 11:42 »
Obrzydliwe są "pseódochodofle" - nie zasługują nawet, aby pisać o nich "pseudohodowle". Moja przyjaciółka kupiła już dawno (jej psiak ma teraz 3 lata) od takiego oszusta psa. Nie do końca była zdecydowana na Amstaffka od niego. Ale kiedy zobaczyła te maleństwa trzymane w nieocieplanej, ciemnej szopie, w środku zimy... Chciała kupić wszystkie, ale uratowała życie chociaż jednemu, następnie nie wiedząc gdzie się udać, zadzwoniła ze sprawą na policję, na szczęście pokierowali ją dalej i facetowi odechciało się rozmnażania piesków. Jestem pewna, że 90% takich "chodofcuf" w ten sposób zarabia kasę, męcząc suki licznymi ciążami, trzymając w złych i jak najtańszych warunkach psiaki, byle tylko sprzedać jak najszybciej i nie wydać zbyt wiele pieniędzy na pielęgnację czy utrzymanie... Dlatego nigdy nie zrozumiem człowieka, który w jakikolwiek sposób usprawiedliwia takie oszustwa i katowanie zwierząt...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedz #38 : 2005-02-22, 11:42 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #39 : 2005-02-22, 14:01 »
K_lap, nie zawsze tak jest, mowiliśmy o tym...  :roll:
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #40 : 2005-02-22, 15:06 »
Aujeszko ok nie wszyscy
Ale jesli maja 'rodowodowe' psy to czemu nie zalicza tych wystaw itp? to tylko dla dobra psiakow
No i zostaje chyba tez grupa ludzi ktorzy maja rasopodobne psy lub nawet rasowe niehodowlane i z niewiedzy ze to moze byc niebezpieczne je  rozmanzaja. moga kochac bardzo te psy ale to nie zmienia faktu ze w niewiedzy (wciaz to powtarzam bo nie mowie o rozmnazaczach - zarabiaczach) moga wyrzadzic szczeniakom szkode
ale i ta grupa i ta niedobra. choc ta ktora opisalam wydaje sie o wiele lepsza  :roll:

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #41 : 2005-02-22, 15:12 »
Wydaje się lepsza, ale podobnie jak ta pierwsza przyczynia się do tego że jest coraz więcej niechcianych psów - a to z prostego powodu pseudohodowcy sprzedaja tanio, taniego psa może kupić KAŻDY i bardzo często właśnie sa kupowane rasopodobne "jako prezent dla dziecka" itp. potem szczeniaczek urośnie i kolejna nieszczęśliwa dusza trafia do schroniska albo gorzej...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #42 : 2005-02-22, 15:51 »
Wątpię że ktos kto naprawde kocha psy i chce ich dobra rozmnaża je bez rodowodu..
Zapisane

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #43 : 2005-02-22, 17:29 »
Cytuj

Wątpię że ktos kto naprawde kocha psy i chce ich dobra rozmnaża je bez rodowodu..


niektórzy nie zdają sobie sprawy, ze robią tym psiakom krzywdę i mówią, że to będą pieski "do kochania"... wielu ludzi nie rozumie o co tak naprawde chodzi z tym rodowodem... :(

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #44 : 2005-02-22, 17:33 »
Styka ale hodowla wymaga wiedzy... niektórzy fakt nie wiedzą że robia krzywdę pieską- ale gdzie wiedza o psach?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedz #44 : 2005-02-22, 17:33 »

Beagielka_betty

  • Gość
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #45 : 2005-02-22, 19:55 »
Cytat: golden(ka)
Styka ale hodowla wymaga wiedzy... niektórzy fakt nie wiedzą że robia krzywdę pieską- ale gdzie wiedza o psach?

Masz rację! O ile dobrze zrozumiałam.Niektórzy mają psa i myślą,że można już na nim zarobić założyć hodowle i Happy! Mam znajomwgo który ma hodowle i wiem,że to nie takie proste jak się wydaje!
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #46 : 2005-02-22, 19:56 »
moze wiedzy o psach nie ma ale jest milosc
ja pewnie tez gdybym nie trafila na fz i pewna madra stronke o dalmatach kupilabym skundlonego kropka i pewnie kiedys go rozmnozyla. ale teraz wiem ze to byloby glupie. bo przekonalam sie ze trzeba wiecej niz dobre checi
ale ludzie sie z ta wiedza nie rodza. Goldenko ty masz w domciu hodowle wiec rodzice mogli cie w tej kwestii pouczyc (bo chyba oni ja zalozyli nie?  ;) ). ale reszta musi sama sie o tym wszystkim przekonac. ja to szybko pojelam, reszta forumowiczow tez ale jakis kochajacy wlasciciel moze nie. i pokryl sunie - z miloscia, dbal o wszystko. niestety jest rozmnazaczem ale raczej z niewiedzy niz checi zarobku. tak wiec nie powinnismy tu uogolniac ze wszyscy co rozmnazaja sa be. ok wiekszosc, ale nie wszyscy. za to WSZYSTKIE pseudohodowle sa be - i te powstale z premedytacja i te z milosci
uff mam nadzieje ze polapaliscie sie o co mi chodzi  :lol:

Beagielka_betty

  • Gość
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #47 : 2005-02-22, 20:06 »
8)  Ja się połapałam. I nie będę się powtarzać,chociaż i tak to robię.Macie wszyscy rację!  :D :D :D :D
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #48 : 2005-02-22, 20:09 »
yassue ja się psami po prostu zajmuję od dzieciństwa ;) Nikt w rodzince nie miał takiego kota na punkcie psów jak ja.
Hodowla założona została bardzo niedawno bo w 2002 roku jak kupilismy sunię- i nawet nie mysleliśmy o hodowli. Ale gdy zaczeły się wystawy to i za nimi poszła hodowla. Miałam już podstawowe info itp. o psach. Wiedziałam co nieco o genetyce dlaczego akurat rodowodowce choć miałam 12 lat!!

Fakt- ważniejsza jest miłość ale wiedza także. Jesli ktos chce założyć hodowlę MUSI mieć przynajmniej podstawy. Niektórzy wręcz pochopnie zakładają hodowlę "a bo mi się chce" nie majac jakiejkolwieg wiedzy... ;) No cóż takie moje zdanie
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #49 : 2005-02-22, 22:19 »
Goldenka O.o no to rzeczywiscie niedawno :D Widze ze wiedze masz spora. Ogolnie widze taka tendencje wsrod naszego spoleczenstwa ze my (mlodsze pokolenia) wciaz nabywamy wiedze, chloniemy ja wrecz (nie tylko w szkole!) i nie boimy sie zmieniac blednych nawykow, ale ludzie dorosli czesto uwazaja ze maja bezwzgledna racje i nawet nie probuja sie dowiedziec 'wszystkiego' gdy sie im mowi ze sie myla.. gdy jest sobie jakis 40letni milosnik, ktory nagle wpada na pomysl zalozenia 'hodowli' to za nic nie wmowisz mu ze powinien zadbac o rodowody, wystawy, zk itp. moze to ten wiek, a moze tak jest tylko u nas w Polsce?
gdybyscie widzieli moja mame gdy probowalam ja przekonac ze wegetarianizm jest nieszkodliwy, a nawet zdrowy... ja jej daje wypowiedzi lekarzy a ona wciaz swoje :lol: 'dziecko, twoj organizm potrzebuje miesa' pfff

W sumie to dobijasz mnie. Zamierzam isc na weterynarie (jestem w podobnym wieku co ty) ale jak przeczytalam twoj konkurs.. przeciez ja jestem glupia jak but! po cholere jak tam chce isc?  :lol:

Beagielka_betty

  • Gość
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #50 : 2005-02-23, 09:05 »
Weterynaria,hmm... Też mam takie marzenia,ale ja mam jeszcze dużo czasu do podjęcia decyzji.Bo wiem,że to bardzo trudny zawód.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedz #50 : 2005-02-23, 09:05 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #51 : 2005-02-23, 09:38 »
Cytuj

pseudohodowcy sprzedaja tanio, taniego psa może kupić KAŻDY i bardzo często właśnie sa kupowane rasopodobne "jako prezent dla dziecka" itp. potem szczeniaczek urośnie i kolejna nieszczęśliwa dusza trafia do schroniska albo gorzej...

No nie wiem czy na wydatek z rzędu 600-900 zł może sobie pozwolić każdy :roll: . Psiaki na które może sobie pozolić prawie kazdy to kundelki i to własnie one  zapychą schroniska :roll: .
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #52 : 2005-02-23, 10:17 »
Cytuj

W sumie to dobijasz mnie. Zamierzam isc na weterynarie (jestem w podobnym wieku co ty) ale jak przeczytalam twoj konkurs.. przeciez ja jestem glupia jak but! po cholere jak tam chce isc?


pfff... co złego to nie ja!!  :lol: Zresztą w pytaniach coniektórych pomagała mi znajoma p. wet ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #53 : 2005-02-23, 10:51 »
aujeszka, to fakt że schroniska zapełniają kundle - pies bez rodowodu to tez jest kundel. I właśnie takich w schroniskach  jest podobnie jak mixów cała masa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #54 : 2005-02-23, 11:02 »
600-900? mniej zaplacilam za rasowego  ;)
czyli jednak da sie tanio a porzadnie
moze i dalmaty nie sa teraz specjalnie popularne ale i uwazam ze zrobilam 'interes' zycia. tylko widocznie ja jestem jakas inna bo braciszek Bluli, tez niehodowlany, nie mogl znalesc kupca (a moze juz znalazl? w kazdym razie dlugo po niej nie mial jeszcze nowego domu)

myszka

  • Gość
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #55 : 2005-02-23, 11:49 »
600-900 zł to już wyższa liga mixow :? Te najpopularniejsze to przecież i połowy tego czasem nie kosztują - "chamstaffy" za 150 zł, "pundelki" za 200, "swetery" za niecałe 400...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #56 : 2005-02-23, 12:13 »
rotwAJlery też chodzą za grosze już 10 lat temu za naszą (nie ma to jak głupota) zapłaciliśmy 150 zł. są też fYle za 400 złotych (boshe kupic takiefgo psa bez rodowodu przy takim charaklterze jakie miewają... masakra... totalna niewiadoma...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #57 : 2005-02-23, 12:19 »
są też "fuksteriery" za 100 złotych, "hał hał" za 150, ale "najlepsze" jest to, że "Owczarka Poniemieckiego" można kupić już za 60 złotych.... ehhh co ci ludzie zrobili....

PS: Mam pytanie.... czy to możliwe żeby ktoś 3-miesięcznego Foksteriera Szorstkowłosego z prawdziwym rodowodem sprzedał za 350 złotych? Bo mi w pierwszej chwili przyszło na myśl fałszerstwo rodowodu... Co o tym myślicie? Widziałam takie ogłoszenie parę miesięcy temu w Autogiełdzie....
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedz #57 : 2005-02-23, 12:19 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #58 : 2005-02-23, 12:47 »
Mozliwe jest... jednak w takim przypadku nie ma raczej co liczyć na to zeby pies był wystawowy, mozliwe też że ktoś się go pozbywa ze względu na to że pies jest na coś chory itp. najłagodniejsza  wersja - ktos kupił i sie okazało ze nie może trzymać tego psa z jakiegośtam powodu. No i jest jeszcze możliwość że ktoś zaczał "hodowlę" myślac że na tym zyska, a teraz się boi że ze szczeniakam zostanie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

myszka

  • Gość
Vademecum "Bez rodowodu - dlaczego nie?" DYSKUSJA
« Odpowiedź #59 : 2005-02-23, 12:50 »
To jest czasem możliwe, czasem ktoś po prostu musi psa sprzedać, czasem też dzieje się tak, gdy hodowca zauważa, że rasa jest niepopularna i jeśli nie zredukuje ceny, to zostanie ze stadem.
Inna kwestia, czy taki szczeniak już może mieć pełny rodowód, to chyba dłużej trwa z wyrabianiem - ale może po prostu osoba miała na myśli metrykę.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 29 zapytaniami.