Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do dołu

Autor Wątek: Dolina Rospudy  (Przeczytany 63412 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #90 : 2007-02-26, 12:58 »
Urocze. Mam taką nadzieję, że jak już ludzie sami się wykończą i zwierząt trochę zostanie, żeby mogły onawiać populacje.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #91 : 2007-02-26, 13:36 »
A w Brukselii też protest przeciwko budowie obwodnicy - ciekawy jestem,czy,jeżeli UE zabroni budowy ( co jest bardzo prawdopodobne ),to,czy Augustowiczanie będą protestować przeciwko Unii?.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #92 : 2007-02-26, 14:35 »
Protesty, protestami, ale ciekawe czy Polsce nie opłaca się pod względem finansowym zmienić trasy obwodnicy omijając Rospudę niz płacenie kary za niszczenie srodowiska naturalnego.

A z tym wczorajszym protestem Augustowian z krzyzami to przesadzili.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedz #92 : 2007-02-26, 14:35 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #93 : 2007-02-26, 15:09 »
I to bardzo...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #94 : 2007-02-26, 16:59 »
"Zwierzęta były,są i będą" - wypowiedż mieszkańca Augustowa. Ciekawe,czy jeżeli zbudują obwodnicę przez dolinę Rospudy - zwierzęta "jeszcze" będą?...

Ludzie byli, są i będą, chciałoby się odpowiedzieć, choć kto wie? Najpierw zetrą z powierzchni Ziemi wszystko, co  żyje, a później...:eh:

Protesty, protestami, ale ciekawe czy Polsce nie opłaca się pod względem finansowym zmienić trasy obwodnicy omijając Rospudę niz płacenie kary za niszczenie srodowiska naturalnego.

Ewentualną karę zapłaci Polska, czyli wszyscy, a kto wie, jakie były zakulisowo-finansowe rozgrywki przy przetargach na budowę?
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #95 : 2007-02-26, 17:11 »
Ludzie to niszczycielski gatunek,więc i na siebie w końcu znajdą sposób...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #96 : 2007-02-26, 17:19 »
Ludzie to niszczycielski gatunek,więc i na siebie w końcu znajdą sposób...

Szkoda, że na końcu... :P

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,statp,d2lhZG9tb3NjaURuaWE%3D,wid,8748119,wiadomosc.html
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #97 : 2007-02-26, 17:32 »
Wielkich szans na przekonanie UE Szyszko nie miał,zwłaszcza,że nasz rząd nie zaproponował nic nowego,tylko dalej stoi murem przy swoim...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #98 : 2007-02-27, 07:47 »
Tak politycy wykorzystują Rozpudę dla własnych, partyjnych celów:
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=50316&wid=8748920&rfbawp=1172558649.593&ticaid=134b8
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedz #98 : 2007-02-27, 07:47 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #99 : 2007-02-27, 08:26 »
Oglądał ktoś wczoraj TVP2 o 22.35??(czy jakoś tak) Były dyskusje między burmistrzem Augustowa, kimś z zarządu dróg itp. a ekologami. Myślałam że tam nerwicy dostane bo nikt nie dał dojść do słowa ekologom. Ten od dróg non stop przerywał (troche kultury by mu sie przydało :roll:) był jakiś kretyn z Fakt'u który kompletnie sie na tym nie zna ale sie wypowiada. Po prostu masakra :|
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #100 : 2007-02-27, 11:55 »
IBDG weszłam w linka, który wczoraj wlepilaś o wypowiedzi komisarza unijnego no i zaciekawiła mnie jedna fotka dnia, sami zobaczcie, bo miodzio, jest :P
No czy te oczy mogą kłamać? :lol:

http://wiadomosci.wp.pl/gid,8748904,img,8749396,kat,,galeriazdjecie.html?G%5Bpage%5D=6
« Ostatnia zmiana: 2007-02-27, 18:10 autor Nefra »
Zapisane

theos

  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #101 : 2007-02-27, 13:54 »
tak, "Jarosław Kaczyński: lubię całą przyrodę"... aż boję się zapytać czy to jedyne - odnoszące się do niego - znaczenie *fila :>
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #102 : 2007-02-27, 15:55 »
He, he
http://wiadomosci.wp.pl/gid,8748904,img,8749396,kat,,galeriazdjecie.html?G%5Bpage%5D=6

Obaj panowie Kaczyńscy mają nietuzinkowe spojrzenie... Pamiętam wzniesione do góry (nieba?) oczęta pana Lecha w chwili, gdy dziękował "ojcu dyrektorowi" za pomoc w kampanii prezydenckiej. Ile ognia, żaru i siły ;p było w tym spojrzeniu! Mógłby chyba kasę pancerną rozpruć wzrokiem... :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #103 : 2007-02-28, 12:10 »
Coś usłaszałam jak w TV mówili o tych biopaliwach, że nie można zrobić pewnych rzeczy, bo to by groziło sankcjami ze strony UE... No... a co do Rospudy to spoko? O_o Zdaje się, że UE jednak nie dopuści do budowy. Dobrze, że działania Polski ktoś jednak może kontrolować.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #104 : 2007-03-02, 18:43 »
Czy są bardziej radykalne grupy ekologów czy tylko takie "cyce" jak greenpeace?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedz #104 : 2007-03-02, 18:43 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #105 : 2007-03-05, 15:44 »
Może o tym słyszeliście... Ja dopiero dziś wyczytałam w gazecie sprzed kilku dni, że Adamowi Wajrakowi, walczącemu o Rozpudę obrzucono dom butelkami i wybito szyby w oknach. To jeszcze nic, jego przyjaciela napadnięto na spacerze i uderzono w głowę. Facet ma pękniętą czaszkę i nie widzi na jedno oko... :( Wajrak stwierdził, że rząd podsyca wściekłość augustowian wobec ekologów...
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #106 : 2007-03-05, 17:06 »
O matko... Słyszłam jak augustowianie jeździli po Wajraku, ale coś takiego... Dzicz...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #107 : 2007-03-05, 17:37 »
Rząd jak i GP na tym korzystają...
Reklamę sobie zrobili..
A to że w polsce łysych z narodówki i kościelnych tetryków politycy i ksiżea do brudnej roboty wynajmują to normalne..
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #108 : 2007-03-05, 17:54 »
Ja też o tym słyszałem - u mnie praktycznie cały dzień leci tvn 24,więc nic się nie ukryje...ale największe bzdury,to ja słyszałem-przypadkowo w Radju Maryja...tam się wypowiadał jakiś specjalista,który,podobno badał dolinę Rospudy przez 35 lat i on twierdzi,że obwodnica nie zniszczy przyrody,a ci,którzy protestują,to nie są ekolodzy,tylko pseudoekolodzy,terroryści,lub sekta...szkoda słów....

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #109 : 2007-03-05, 18:07 »
To pewnie taki sam specjalista, jak Maciej Giertych od ewolucji :roll: Dawno nie włączałam tego uroczego radia, muszę poczekać na przypływ masochizmu ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #110 : 2007-03-05, 19:07 »
wiesz, może i powinni, ale i tak szyszko ręce umyje od tego...

teraz inna awantura z nim w roli głównej, bo sobie inna obwodnice przesunął, by mu pod oknami nie smrodziła. Rzecz w tym, że teraz smrodzić będzie innym... no i kolejny protest...

a co do konfliktu: zwróćcie uwagę,z e oponenci, każdej ze stron widza tylko jedną stronę medalu oraz słyszą wyłącznie skrajne poglądy. ostatnio rozmawiałam ze znajomym na gronie i prosił mnie o zmanę ava "bo Ty nie wiesz jak to jest w Auostowie". no to napisałam mu, że wiem i wyjasniłam swoje stanowisko. Był zdziwiony, bo dopiero ode mnie dowiedział się, że sa jakies alternatywne trasy dla obwodnicy. Augustowianie sa przeświadczeni, że jeśli ekolodzy wygrają obwodnicy po prostu nie bedzie. Stąd ich bunt. Bunt który rozumiem, bo warunki mają straszne.

żenujące jest jednak to, iz władze Augustowa, co to nastawiają ludzi przeciw ekologom, same nic od lat nie zrobiły w sprawie bezpieczeństwa i nawet nie postawiły sygnalizacji świetlnej w mieście, mimo, ze kłopot bezpieczeństwa (a raczej jego braku) nie jest nowy... Cóż, jak widac po raz kolejny przekłamuje sie fakty by siebie wybielic a innych pogrążyć...

a kolega z grona? przestal polemizowac i chyba zainteresował sie sprawą z drugiej strony, zatem jest szansa że ktoś w Augustowie zacznie mysleć ;)

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedz #110 : 2007-03-05, 19:07 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #111 : 2007-03-05, 19:16 »
Ja też usłyszałem to przypadkiem...śmiać mi się chciało.A pan Giertych,żeczywiście,specjalistą jest...tylko nie wiadomo,od czego...bo na pewno nie od ewolucji...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #112 : 2007-03-05, 19:26 »
To specjalista od kompromitowania Polski w świecie... Mamy takich całkiem sporo :roll:

Aż trudno uwierzyć, że Augustowianie nie wiedzą o alternatywnej trasie obwodnicy... Przecież rozmawiali z ekologami... Wszędzie się o tej alternatywie mówi... Coś ten Twój rozmówca, Pao, przymulony chyba :P
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #113 : 2007-03-05, 19:39 »
wiesz, może i mówi, jednak podsyca się jednak skrajne opinie. wielu augustowian uważa, ze ekolodzy protestują przeciw obwodnicy w ogóle. mając takie nastawienie ciężko jest rozmawiać.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #114 : 2007-03-05, 21:50 »
IBDG a poza tym przecież widać, jak to Augustowianie w ogóle nie słuchają ekologów - nie dają im dojść do słowa, przekrzykują. W taki sposób nic się nie dowiedzą :/
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #115 : 2007-03-05, 23:12 »
ja wyczytałam w necie że dzieci z A mają zwolnienie z lekcji ( oficjalne usprawiedliwiona nieobecność) jasli ida protestowac przeciw ekologom. :bezsilny:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #116 : 2007-03-05, 23:20 »
i co się dziwić, że mieszkańcy Augustowa nic nie wiedza o alternatywnych propozycjach...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #117 : 2007-03-06, 07:52 »
Mimo wszystko się dziwię... To prawda, że krzyczą, a nawet wrzeszczą i ryczą, sama słyszałam :roll: Z takimi rozmówcami do ładu się nie dojdzie. Ale wiadomości w TV chyba oglądają, choćby po to, by siebie zobaczyć, gazety też powinni czytać, a jeszcze jest net... Wszędzie jest mowa o innym przebiegu obwodnicy. No, chyba, że nic nie robią innego, tylko protestują, nie wiedząc, o co chodzi :/ Czytałam, że delegacja augostowian wybiera się (może już pojechali) do Brukseli. Czyżby dopiero tam mieli się dowiedzieć tego, o czym trąbi się dookoła? :roll: Znów Polacy wyjdą na przygłupów :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedz #117 : 2007-03-06, 07:52 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #118 : 2007-03-06, 10:27 »
Już byli w Brukseli,ale nie wiem,czy coś osiągneli...oni uważają,że każda trasa przebiegu obwodnicy ingeruje w środowisko naturalne,więc nie ważne,gdzie ją zbudują,a oni chcą jej jak najszybciej,więc będą bronić tej trasy,która już jest wytyczona przez dolinę Rospudy...niestety,żadne argumenty do nich nie trafiają,może do młodszych,ale też nie do wszystkich...

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #119 : 2007-03-06, 10:57 »
wiesz, wiele zależy od tego które gazety czytają...

ostatnio czytałam dwa artykuły, które mogły tylko podjudzić taki tłum, ale żadnego argumentu nie wnosiły... ludzie i tak czytają to, co potwierdza ich przekonania, a z tekstu  obiektywnego tylko wyciągną i zapamiętają tę część która jest po ich stronie.

i tyczy sie to zarówno obrońców jak i przeciwników...

ostatnio rozmawiając z ekologami zwróciłam uwage na fakt, zę na jednej z proponowanych alternatywnych obwodnic jest siedlisko wyjątkowo rzadkiego storczyka i poprowadzenie tamtędy drogi spowoduje zniszczenie gatunku. Okazało sie że jestem nieodpowiedzialna, głupia i się nie znam. a mnie chodziło tylko o to, je jedna z alternatywnych tras, również jest nierozważna. by być etycznym trzeba by było te konkretną odrzucić i skupić sie na innych. Jak widac nie tylko augustowianie działają emocjonalnie i nie słysza argumentów.

a co do tego, jak podburzać tłum i manipulować faktami:
http://www.zm.org.pl/?a=augustow-wypadki-072

skoro ludzi karmi sie taką manipulacją, co sie dziwić że bronią obwodnicy?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.203 sekund z 31 zapytaniami.