Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Biegunka  (Przeczytany 1064 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aluniek

  • Gość
Biegunka
« : 2004-05-04, 01:15 »
Mam taki dziwny problem z moja Klucha. Od jakiegos czasu na wszelka zielenine [salata, trawa, natka] reaguje mi biegunka. Salate czy natke mozna jeszcze wytlumaczyc, ze mogło byc nawozami sztucznymi "pedzone", lecz trawe swiezutka z dzialki daleko od ulicy dostala. Przy czym nie dostaje tego mokrego i nie ma tego pokarmu podawanego z woda.
Dodam, ze Klucha ma juz 4 lata. Jeszcze zadna swinka nie byla u mnie tak dlugo i nie wiem czy to moze miec jakis zwiazek z jej wiekiem czy z czyms zupelnie innym. Obecnie na kazdy taki przypadek reaguje podaniem jej lakcidu i wycofaniem jej na jakis czas tego pokarmu. Nie dostaje tego za wiele i za czesto. W poprzednich latach pozerala niewyobrazalne ilosci wspomnianych smakolykow i bylo ok. Dopiero zima sie taki problem pojawil...
Czy spotkaliscie sie moze z podobnym problemem :?:
Wczoraj ja 2 razy kapalam... caly obsrany tylek i oklejone tylne lapki...
Zapisane

psotka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #1 : 2004-05-04, 08:51 »
u mnie tak zareagowala na cykorie kiedys, od tego czasu nie daje im jej. Moze poprostu organizm po zimie dosc ubogiej w mokre pokarmy nie potrafi sie teraz przestawic na zwiekszona ilosc trawki.. na twoim miejscu odstawilabym w ogole trawe i inne takie... szkoda prosiaczka...
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #2 : 2004-05-04, 11:15 »
Wiadomo, ze nie bede ja narazac na takie dolegliwosci.
Salate i natke w ogole wyeliminowalam, natoamist trawy na razie jej nie daje. Za jakis czas stopniowo znow sprobuje jej wprowadzic. Jesli znow tak zareaguje, to niestety... szkoda mi tylko pozbawiac ja takiego smakolyku jakim jest trawa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biegunka
« Odpowiedz #2 : 2004-05-04, 11:15 »

Kira

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #3 : 2004-05-04, 11:47 »
:) Nie zetknelam sie z tym bo jestem mloda posiadaczka świnikaczka....
ale odstaw i za jakis czas podaj malutka ilosc i zobazysz czy dobrze sie juz zachowuje organizm swinki :wink: zdróffka życzę..
Lepiej pozbawić smakolyku niz by stracilo zdrowie... :P
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #4 : 2004-05-04, 12:21 »
Nie chcialabym jej zupelnie eliminowac, natomiast  raz na jakis czas troche podawac... oczywiscie tak by jej niezaszkodzic...
Jest tez o tyle fajnie, ze ostatnio zaczela tez mlode galazki drzew owocowych wcinac :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #5 : 2004-05-04, 13:39 »
Gałazki dobrze wplywaja na dziasła i zeby...elminowac calkowicie to nawet nie wolno...moj Misiaczek so zezarl owiec wielkanocny dzielac sie z pozostalymi domownikami.. :wink:
Zapisane

psotka

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #6 : 2004-05-04, 13:53 »
moje uwielbiaja wcinac galezie z wisni, robia nam przy tym niezly balagan ale co tam, najwazniejsze ze im smakuje :))
Zapisane

Giovanna

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #7 : 2004-05-04, 14:25 »
Upss...Rzeczywiscie ciezki orzech do zgryzienia. Odsatw i sprobuj wroci po jakims czsie, inego wyjascia nie widze. Moj Arciak niestety tego nie przezyl:(
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #8 : 2004-05-04, 15:22 »
Z galazkami to byl glupi przypadek... jak dostala to nie jadla...
Ptaki zrzucily z szafy i spadlo jej do akwarium. Oczom nie wywierzylam, gdy zobaczylam jak wcina galazki sliwki...  :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biegunka
« Odpowiedz #8 : 2004-05-04, 15:22 »

Kira

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #9 : 2004-05-04, 18:25 »
:wink: Czasem ziwrzakowi sie przypomina ze wolno:/  u mnie t ez jak byly same chomcie to nikt ich nie zmusil do Jedzenia  dropsow a teraz gdy jest Świnika jakby menu zmienily.. :lol:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #10 : 2004-05-04, 18:47 »
To nie sprawa wieku, poprostu po zimie musi się "przestawić".
Narazie odstaw, potem podawaj trawkę po kilka ździebełek.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Biegunka
« Odpowiedź #11 : 2004-05-05, 11:40 »
Najwidoczniej nie najlepiej zniosla ta zime, gdyz wczesniej nie bylo tego problemu. Dlatego tez teraz mnie to zdziwilo... Odczekam troche, lekko "przymusze" ja do przestawienia na sie marchew i buraki itp i za jakis czas znow sprobuje z trawa.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 22 zapytaniami.