Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka  (Przeczytany 4451 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anusia _

  • Gość
prosze o konkretne odpowiedzi...
Zapisane

Kira

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #1 : 2004-05-06, 23:20 »
:roll: u jedno miesiecznego samczyka można wymacać  jaderka ktore sa w tym wieku trudno zauwazalne :roll:  wiez ryzyko pomyłki jest duze :roll:
Nawt hodowcy popelniaja bledy..
Zapisane

koniula

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #2 : 2004-05-07, 15:00 »
Nie no wiesz mialam kolezanke ktora kupila sobie KROLIKA a potem okazalo sie ze to KROLICZKA . Bardzo często sprzedawcy się mylą i trzeba się zdac na
a.) własną intuicję
b.) poprostu na szczescie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedz #2 : 2004-05-07, 15:00 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #3 : 2004-05-07, 15:14 »
U młodego króliczka bardzo trudno ustalić prawidlowo i konkretnie jego płeć, dlatego nawet wet i sprzedawcy mają z tym problem. Najlepiej określa się płeć zwierzaka w wieku 4-5 miesięcy, kiedy narządy płciowe są już w pełni ukształtowane.
Zapisane

Asiulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 486
  • Jai Guru Deva Om
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #4 : 2004-05-07, 17:21 »
w tak młodym wieku nie jest to jeszcze możliwe ...
Zapisane
Words Are Flowing Out Like Endless Rain Into A Paper Cup
They Slither Wildly As They Slip Away AcrossTheUniverse

anusia _

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #5 : 2004-05-07, 20:14 »
No coz, trudno. Chodzilo mi przede wszystkim o to, zeby samczyk nie pobil sie z moim prosiakiem o terytorium. Nie doczytalam sie, czy kroliczy samiec zaczyna zwracac na to uwage (obsiuskiwac, walczyc) dopiero po osiagnieciu dojrzalosci plciowej? To bedzie moj pierwszy krolik (bo jeszcze go nie kupilam), wiec mimo ze juz jestem wypelniona kroliczymi informacjami po moje krotkie uszy to nie mam doswiadczenia... Wlasnie ze wzgledu na moje swinki mialam wieksza ochote na samiczke, bo sa zazwyczaj lagodniejsze, ale chlopczyk nie sprawi mi wiekszej roznicy, jesli po dosc wczesnej kastracji nie bedzie agresywny
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #6 : 2004-05-07, 20:20 »
Kastracja załatwi wszystko. Królewicz wtedy nie będzie znaczył terenu i walczył ze świnkami o terytorium. Pamietaj tylko, żeby nie trzymać królika ze świnkami w jednej klatce!
Zapisane

anusia _

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #7 : 2004-05-07, 20:33 »
Nawet by sie nie zmiescil : )
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #8 : 2004-05-07, 20:36 »
To nawet nie chodzi o to, czy się zmieści czy nie. Przede wszystkim trzeba czasu na zapoznanie się zwierzątek, a 'wpakowanie' ich razem do jednej klatki niczego nie załatwi, a wręcz przeciwnie spoowduje większe problemy. Poza tym prosiaczkowa sierść jest szkodliwa dla królików.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedz #8 : 2004-05-07, 20:36 »

anusia _

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #9 : 2004-05-07, 20:53 »
Szkodliwa tzn 'w wiekszych ilosciach' ? Czyli krolicza klatka nie powinna stac obok swinskiej? Bo moge je postawic obok siebie albo przy przeciwnych scianach pokoju, ale skoro swinki sa 'szkodliwe' to raczej to drugie ...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #10 : 2004-05-07, 21:05 »
Miałam kiedyś królika i świnkę (inną niż teraz) i baaaaaardzo się lubili :}
Spać, spali przytuleni w jednej klatce, bo nie dali się roździlić  :lol:

Dlaczego świnkowa sierść jest szkodliwa?
Zapisane

koniula

  • Gość
;)
« Odpowiedź #11 : 2004-05-07, 21:37 »
Ja jak kupowałam moją św. pamięci świnkę morską to była w klatce i ze świnkami morskimi i z króliczkami. Jednak klatka ta byla tak wielka... zajmowała cała jedną ścianę. One jednak się lubiły. Moja poprzedniczka (wpisaywała się ostatnio) miała prawdziwe szczeście, że trafiła akurat na tak cudowne i przyjacielskie zwierzaki. Wszytskie ziwerzaki są cudowne ale potrafią być agresywne na swój sposób. (to osoby która pisała temat ) Kastracja królików jest terazo wiele mniej skomplikowana niż kiedyś. Nie trzeba nawet zakładać szwów. Jednak musisz pamietac, że kastracja królika jest o wiele łatwiejsza i mniej niebezpieczna niż styrylizacja królizek (płeć damska). Wierzę jednak w to, że poradzisz sobie i dostaniesz króliczka o którym marzysz :roll:
Zapisane

anusia _

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #12 : 2004-05-07, 22:47 »
Dzieki za 'wsparcie' ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #13 : 2004-05-07, 23:37 »
:) Coś znalazlam ....
Jesli kupujesz z mniejszego      sklepu mozesz sama sprawdzic plec przez nawilrzenie okolic genitaliow kladac krolika na kolanach brzuchem do góry.
U samczyka zarówno otwor odbytowy jak i plciowy sa sa okrągle i sa wyraznie oddalone od siebie.U samiczki otwór plciowy jest "skośny" i znajduje sie blisko odbytu[Wyglada to takjakby jeden przechodzil w drugi.] :)
I to na  tyle z teori ksiazkowych... :)  :wink:
Życze powodzonka w wyborze korólika...
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #14 : 2004-05-08, 02:15 »
rozpoznanie plci u takiego malucha nie jest mozliwe. Do roku czasu u samcow jaderka zstepuja z jamy brzusznej. Nawet jesli wyda Ci sie ze to jest np samica, moze cie spotkac niespodzianka. Pelno takich przypadkow wokolo  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedz #14 : 2004-05-08, 02:15 »

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #15 : 2004-05-08, 16:52 »
ja tak wlasnie miaalm ;)
mialam 2 króliki i mieli to byc dwaj chlopcy lecz potem sie okazalo ze byla to dzieczynka i chlopiec :P ;) teraz juz nie mam tych królisiów  :(
Zapisane

koniula

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #16 : 2004-05-08, 16:59 »
moje kondorencje(dla poprzedniczki)
ja jednak miałam szczeście kupując świnkę morską. Chciałam samiczke i samiczke miałam. TEraz ona niestety nie żyje. Św. pamieci Deyzi niestety nie żyje.  :cry:
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #17 : 2004-05-09, 10:56 »
Cytat: *~Cathy~*
(...)
Dlaczego świnkowa sierść jest szkodliwa?

Świnkowa sierść może pododować alergię. Poza tym, jak wiadomo, królik ma bardzo delikatny układ pokarmowy.  Połknięcie takiej sierści może spowodować zalegające 'kulki sierści' w przewodzie pokarmowym.
Zapisane

koniula

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #18 : 2004-05-09, 18:53 »
Cytat: cholka
Cytat: *~Cathy~*
(...)
Dlaczego świnkowa sierść jest szkodliwa?

Świnkowa sierść może pododować alergię. Poza tym, jak wiadomo, królik ma bardzo delikatny układ pokarmowy.  Połknięcie takiej sierści może spowodować zalegające 'kulki sierści' w przewodzie pokarmowym.
wiesz to z doswiadczenia czy gdzies czytalas? :D
Zapisane

Grinia

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #19 : 2004-05-10, 20:27 »
Króliczki bardzo rzadko miewają alergię więc nie wiem skąd te obawy.

Zatory z sierści robią się królikom nawet tylko z ich własnej sierści, więc obecność świnki nie ma tutaj nic do rzeczy.  Zator jest konsekwencją złej diety, stresu, małej ilości ruchu, odwodnienia i wielu innych wynikających głównie z niedopatrzenia lub niedouczenia właściciela.

Głównym problemem wspólnego mieszkania są stosunki między króliczkiem a świnką, nic innego  :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #20 : 2004-05-10, 22:25 »
:) Stosunki czasem miedzy krolikiem i swinka moga być dobre ale w moim przypadku sie nie znosza.. :/ :o moze z powodu róznicy wieku... :roll:
Jeśli ktoś dba u krolika to problepow z sierscia miec nie bedze :)
A zatory to robia sie chyba tym długowlosym?? :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedz #20 : 2004-05-10, 22:25 »

Grinia

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #21 : 2004-05-12, 08:42 »
Zator może się zdarzyć każdemu króliczkowi. Niemniej jednak większe ryzyko jest u angor i innych o dłuższym włosie. Dlatego ważne jest wyczesywanie WSZYSTKICH króliczków i ti nie tylko w okresie lnienia.

Generalnie moim zdaniem lepiej zapobiegać niż leczyć  :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Jak rozpoznac plec 1-miesiecznego kroliczka
« Odpowiedź #22 : 2004-05-12, 09:50 »
:D to tak ... ja juz sie o tym przekonalam ... : /ale z innym zwiierzakiem..
ze lepiej czytac tu i tam niz potem leczyć :(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 26 zapytaniami.