Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Koteczek  (Przeczytany 2138 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniczek

  • Gość
Koteczek
« : 2004-05-19, 10:51 »
W jakim wieku koty zaczynają znaczyć teren? Przeczytałam gdzieś, że najlepiej kastrować kota w wieku około 8 miesięcy, czy w tym wieku nie znaczy jeszcze swojego terytorium? Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam Aniczek. :wink:  :?:
Zapisane

Sal

  • Gość
Koteczek
« Odpowiedź #1 : 2004-05-19, 11:50 »
Zaczynają znaczyć, gdy są dojrzałe płciowo. Myślę, że trudno jest podać konkretny wiek, w jakim kot osiaga dojrzałość. Jest z tym różnie, jak u ludzi.  ;)
Najlepiej oceni wet.
Ja kastrowałam swoje dwa kocurki. Jeden był dorosły i znaczył, drugi to był jeszcze maluch (nie znam jego wieku, bo znajdka), ale lekarka oceniła, ze zabieg już można przeprowadzać. Miał jakieś 7 - 8 miesięcy, najprawdopodobniej.

Istnieje teoria, że kot, który znaczy i zostanie wykastrowany, niekoniczenie przestanie znaczyć (choć z moim Dyziem na szczęście tak nie było). Dlatego niektórzy weci polecają kastrację zanim kocurek zacznie znakować po popadnie.  ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Koteczek
« Odpowiedź #2 : 2004-05-19, 11:59 »
Aniczku, koty zaczynają znaczyć, jak "poczują wolę bożą" :lol: A tak na poważnie - różny to wiek. Potrafią zasmrodzić mieszkanie i w wieku 6 miesięcy. Najlepiej byłoby podejść do weta, by ocenił stan nabiału.


Swojego ciachałam jak skończył 7 miechów, bo można było się zagazować, tak cuchnął  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Koteczek
« Odpowiedz #2 : 2004-05-19, 11:59 »

Patka

  • Gość
Koteczek
« Odpowiedź #3 : 2004-05-19, 14:11 »
o jeju mój to dopiero lejoch ale tylko na wiosne niewiem czy to jakiś góst czy co a moja mama uważa że dlatego bo te no kotki(rżeński) wtedy włąśnie maja cieczkę :roll:  i dlatego ale ja sama nie wiem  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Koteczek
« Odpowiedź #4 : 2004-05-19, 14:36 »
Nie cieczkę, a ruję. Lejąc po kątach zaznacza swój teren. Zastanów się nad sterylizacją - kotka się wyciszy i nie będzie siurać gdzie popadnie. No i odpada niechciana ciąża.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Patka

  • Gość
Koteczek
« Odpowiedź #5 : 2004-05-19, 17:48 »
Cytuj

Nie cieczkę, a ruję. Lejąc po kątach zaznacza swój teren. Zastanów się nad sterylizacją - kotka się wyciszy i nie będzie siurać gdzie popadnie. No i odpada niechciana ciąża.

A no ruja niech bedzie..:D:D
O cięże się nei martwie bo mój kot neinawidzi wychodzić na dwór po prostu się boji niewiem czemu ale on siedzi tylkow domu a kotke to widział tylko 2 razy w zyciu jak był mału swoją mame i balbinkę kotkę mojej cioci
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 23 zapytaniami.