Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: mój królik pół przyjaciel pół dzikus  (Przeczytany 5259 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« : 2004-06-07, 20:52 »
mój królik drapierzca zawsze musze suszyć mu chleb a takto gryzie wszystko po kolei balona mi już przebił ale to jedyne moje zwierze to pół przyjaciel pół drapieszca!
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #1 : 2004-06-09, 16:38 »
Chleba raczej nie powinno się podawać królikom. Lepiej daj mu gałązkę np. z jabłoni, żeby sobie ścierał ząbki.
Poza tym piszesz, że o swoim króliku "pół dzikus", nie bardzo wiem co mam przez to rozumieć :roll: . Spędzaj z nim dużo czasu, kontakt z właścicielem jest bardzo potrzebny.
Zapisane

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #2 : 2004-06-09, 16:46 »
dajechleba suszonego a on je a jak zjadł to wypuszczam i wszystko gryzie balona mi przbił! :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedz #2 : 2004-06-09, 16:46 »

tyska

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #3 : 2004-06-09, 17:21 »
uwazam ze co do dzikusa to powinienes go brac na rece i piescic wyjac mu domek z klatki jesli ma chociaz bedzie to dla niego szok i po kilka razy dziennei go glaskac itp.
Zapisane

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #4 : 2004-06-09, 19:58 »
łatwo muwić bo on zna dom a po drugie znowu się zacznie! nie wystarczy co dziennie po 15 min na polu i lerzy jakby zdechł! :)  :wink:  ;)
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #5 : 2004-06-09, 20:29 »
Cytuj

15 min na polu i lerzy jakby zdechł!

No wcale się nie dziwię, że zachowuje się dziko skoro wypuszczasz go tylko na 15 minut. Oczywiście jesli jest to młody króliczek wypuszcza się go początkowo na krócej by poznał teren, a potem stosunkowo się ten czas zwiększa.

Spędzaj z nim jak najwięcej czasu! Mów do niego łagodnie, by przyzwyczaił się do Twojego głosu. Głaszcz go po mału (by poznał Twój zapach i dotyk), jeżeli nie daje się głaskać- to po malusku głaszcz go w okolicach noska (tam jest specyficzne miejsce, w które króliczek bankowo da Ci się dotknąć). Potem oczywiście, gdy przyzwyczai się do Twoich rąk i dotyku, głaszcz go jak najczęściej.

Następna sprawa. W żadnym wypadku nie zaganiaj ulubieńca do klatki! Klatka to jego teren i tam czuje się bezpiecznie (dlatego najlepiej jest, gdy króliczek wejdzie do niej sam).

I jescze raz: spędzaj z nim jak najwięcej czasu! To zaprocentuje i na pewno będziecie parą wspaniałych przyjaciół :wink:
Zapisane

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #6 : 2004-06-09, 20:40 »
Ten królik jest u mnie od 3 - 4 miesięcy pirwsze wychodził na dywan a po 3 tygodniach wszedł z pokoju i wtedy zaczłam mu zwiękrzać pobyt na polu o 3 minuty teraz dziś był 30 - 33 minuty i w rzadnym wypadku nie był zaskoczony poprostu gonił jak oszalały czuł że będzie długo i dlatego kicał jak wariat w cięrzaruwce! a potem połorzył się i zaczełam go głaskać dałsię i odrazu wskoczył mi na ręce i usnoł już w klatce jutro będzie 30 - 38 minut bo wczoraj niemiałam czasu i tylko 15 minut ale dziś nie będę powtarzać!
Zapisane

Grinia

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #7 : 2004-06-11, 09:23 »
A czemu mu tak dozujesz bieganie w minutach? Króliczek powinien biegać jak najwięcej. Jesli zabezpieczysz w pokoju wszystkie kable i szczeliny, to możesz go puścić i już nie tak bacznie obserwować. Dziennie króliczek powinien biegać conajmniej 3-4 godziny!
Zapisane

Cathycash

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #8 : 2004-06-11, 18:04 »
Odpowiedziałabym na ten post, ale nie bardzo rozumiem o czym Ty piszesz! Pisz po ludzku, wyraźnie, bez błędów.... proszę...
Zapisane

Forum Zwierzaki

mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedz #8 : 2004-06-11, 18:04 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #9 : 2004-06-11, 22:11 »
Cathy można to spokojnie przeczytać. Dziewczyna może ma problemy z ortografią i tyle....

Achaju puszaj króliczka więcj, on musi sobie pobiegać.
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Kira

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #10 : 2004-06-12, 02:23 »
:) ja mam Tusie ktora dzikawa  byla i czasem jest ale to nie przeszkada mi w wypuszczaniu jej na wybiegi po domu :wink:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #11 : 2004-06-12, 20:06 »
Mój króliś przybył do mnie jak jeszcze dzieciak byłam, bałam się mu pozwolić hasać, pewnego dnia przyszła ciotka zobaczyć, mówi: wypuście królika. Matko ale się o niego trzęsłam. Szybko doszło do tego że królik był wypuszczany rano a łapany wiczorem do klatki, czyli latał po domu od 7 do około 22-24, zalezy jak się kładliśmy spać. Latał tak bez względu na to czy ktoś był w domu czy nie...
Zapisane

tyska

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #12 : 2004-06-12, 20:50 »
i jak zauwazasz jakies zmioany co do zachowania twojego krolisia ??
Zapisane

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #13 : 2004-06-13, 21:06 »
Dobra ale ja czsto wychodze albo jade a królik z bacią albo z dziadziem i nie wiem jak im wytłumaczyć żeby królik biegał ale oni wiedzą co robić czasami trawa jest mokra albo pada i króliczek nie wychodzi albo babci też czasami nie ma  w moim terminie i królik zostaje sam w domu a dziadek ciągle jest na dwoże i nie ma królika na polu chociaż tego chce i nie ma wątpliwości co do dzikusa!...
Zapisane

Grinia

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #14 : 2004-06-14, 08:33 »
A po domu nie może chodzić? Musi koniecznie na dworze?

Myślę że z babcią i dziadziem jak z ludźmi można pogadać  :roll:  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedz #14 : 2004-06-14, 08:33 »

m a l g o c

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #15 : 2004-06-14, 13:22 »
ja co prawda nie wszystko zrozumialam ale z mojego punktu widzenia wyglada to tak:
jedynym miejscem wypuszczania kroliczka nie moze byc ogrodek, bo faktycznie mokra trawa czy poprostu zimne dni sa juz powodem do tego zeby krolis siedzial zamkniety w klatce.
Rozumiem ze chcesz dozowac kroliczkowi stopniowo czas spedzony na wolnosci ale odliczanie minut nie ma sensu. Chodzi jedynie o to zeby maly na poczatku zapoznal sie z otoczeniem, ale takze zeby wiedzial ze klatka jest jego domem. Z czasem powinien spedzac poza klatka minimum 4 godziny dziennie, najlepiej rano lub wieczorem bo wtedy jest czas najwiekszej aktywnosci krolika.
Z babcia i z dziadkiem, to jak pisze Grinia, jak z ludzmi-wystarczy porozmawiac o potrzebach zwierzatka, na pewno zrozumieja co mu jest potrzebne do szczescia.

pzdr  ;)
Zapisane

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #16 : 2004-06-14, 18:00 »
Ąle babcia jedzie często na targ albo na tzn zakupy a dziadek pracuje w ogrodzie i króliczek nie jest wogule wypuszczany dziśaj był 45 min na polu i rano 10 czyli 55 bminut jak sądze...
... nie wiele to jest ale teraz poprostu leży jak by zdechły i jak to dziwi zawsze biega po klatce a teraz nie wiem jaka to zmiana czy te cztery moje dni wolnego i mokra trawa na dworze mogły to spowodowować że króliś nie był na polu 4 dni nie na polu tylko 25 minut (chba tyle dziadkowie go wyprowadzali ;) ) mogło to spowodować???!...
Zapisane

Emilia

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #17 : 2004-06-14, 18:16 »
Minuty to zdecydowanie za mało,3h to absolutne minimum.  :roll:
Szczerze mówiac niewiele zrozumiałam z Twoich postów.Czy mogłabyś uzywac znaków przestankowych i nie pisać tak chaotycznie?
Zapisane

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #18 : 2004-06-14, 18:34 »
co cha... , ... chatoycznie nie rozumiem a wogule masz królika albo miałaś bo inaczej uznam to na brak postów i znódzenie!!!

 nie pisz mało i nie pisz krótkimi zdaniami jeżeli nie masz co dorzucić no to poimformuj a nie wysyłaj!

no to dziś byłam to znaczy trusia była na polu 45 min i przes całe 40 min goniła a reszte 5 min odpoczywał a w domu 10 min to 50 min dziśaj będzie może jeszcze 2 godziny ale już o to się nie martwię! Nie mam nic ciekawego dorzucić!
Zapisane

Emilia

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #19 : 2004-06-14, 18:42 »
Jak bedziesz taka opryskliwa to mało kto Ci pomoże.
Wybacz,ale ilość postów nie świadczy o wiedzy uzytkownika.
Królika mam 1,5 roku i zapewniam,że wiem o nich sporo,choc cały czas sie ucze i dowiaduję nowych rzeczy.
I nie zarzucaj mi,ze piszę krótkimi zdaniami,bo to jest forum,chodzi tu o to,by uzykać informacje a nie sie rozwodzic. Poprosilam Cie tylko,byś pisała jaśniejszym językiem,by mogło Cie zrozumiec i Ci pomóc wiecej osób. Nie ma co sie tak obruszac.
Jak chcesz pogłębić wiedze o królikach to polecam: www.forum.kroliki.com
Zapisane

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #20 : 2004-06-14, 18:51 »
No dobra sorki i nie muwmy tu już o tym bo nie ma potzeby pisać o czymś innym ale oprzedzam:
do mnie i innych starszych forumowiczuw pisz łagodnie wiesz że ja mam 2 gwiastki ty pół a inni nawet już zamalowene ale ja tylko uprzedzam pżed zablokowaniem użytkownika!

Króliś musi mieć spokuj przez ten czas w którym się wyszalał!
Zapisane

Forum Zwierzaki

mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedz #20 : 2004-06-14, 18:51 »

Emilia

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #21 : 2004-06-14, 19:01 »
:lol22: Rozbawiłaś mnie... Wybacz,nic do Ciebie nie mam,ale nie będę sie komuś podlizywac czy jak wolisz "pisać łagodnie" tylko dlatego że masz jakieść gwiazdki przy emblemacie. Bez przesady,dziewczyno. ;)
pzdr powodzenia z uszatkiem
Zapisane

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #22 : 2004-06-14, 19:46 »
:( Nierozumiesz że mogą cię w karzdej chwili zablokować teraz naprawdę zboczyłaś z drogi ja tylko pisze żeby nic się nie stało a ty odrazu mnie przecinasz a jestem tu jusz starsza więc wiem co może mnie czekać po nie dobrym pisaniu! a nie masz pół gwiazdki i piszesz żeby ktoś się odczepił pisz normalnie...

cóż muj królik śpi i nie chce go budzić poniewasz będzie krzyczał i nie chce żeby miał zły chumorek :mrgreen: i takto jest z zmęczonymi!
Zapisane

Emilia

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #23 : 2004-06-14, 19:58 »
Piszę normalnie i jesli gdzieś widzisz,że piszę żeby ktoś sie odczepił to mi to zacytuj,proszę  ;)  Taka dyskusja jest bezcelowa,więc nie przejmuj sie tak bardzo.
Zapisane

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #24 : 2004-06-14, 20:27 »
dobra no ale o tym nie rozmawiaj! Zainteresuj się raczej tematem a nie dyskusją!

mój króliś zaraz wyjdzie z klatki i będzie biegał po domu! Superix!!! ;)  ale dziś musi biegać półtora godzinki czyli jeszcze 40 minut ale jutro koniecznie 2 godziny!
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #25 : 2004-06-14, 23:02 »
Boze dziecko czy Ty sie uczysz matematyki na tym kroliku  :roll:

A jezeli chodzi o wiedze to zapewniam Cie ze Emilia ma wiedze ogromna na temat krolikow i jest na forum jedynie 5 dni krocej niz Ty - rozbawilas mnie  :lol:  Ilosc postow napisanych przez Ciebie o niczym nie swiadczy bo mozna pisac duzo o niczym  ;)

Poza tym troche nie rozumiem czemu tak pilnujesz czasu wypuszczania kroliczka z klatki. Wypusc go, niech biega po domu- wtedy bedzie szczesliwy  ;)
Zapisane

Grinia

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #26 : 2004-06-15, 09:30 »
Achaja, jako osoba posiadająca więcej postów muszę cię upomnieć.

Twoje błędy składniowe i otrgraficzne zmniejszają możliwość zrozumienia Twojego posta o połowę.
Nie ilość gwiazdek przy emblemacie nie świadczy o wartości użytkownika, a treść samych postów.

Myślę, że niepotrzebnie się bulwersujesz. Malgoc i Emilia to autorytety w dziedzinie króliczej i jeśli piszą coś do Ciebie to tylko dlatego że mają na względzie dobro każdego króliczka, również Twojego. Ich wiedza oparta jest na doświadczeniu nie tylko własnym, ale także wielu innych właścicieli i hodowców królików. Taka to wiedza jest właśnie szerzona na króliczym forum i stamtąd pochodzą rady.

Życzę troszkę więcej tolerancji i chęci współpracy.  :)

(Emilia, Malgoc - ;) )
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #27 : 2004-06-15, 16:01 »
Achaja, tak jak moje poprzedniczki powiem, żebyś wypuszczała swojego uszatego na dłużej. Nie ograniczaj mu czasu, że dzisiaj biega 20 minut, a jutro 23. To trochę bezsensu :roll: Niech biega jak najdłużej :wink:  (pamiętaj, że minimalna ilość to 4 godziny)
Zapisane

Forum Zwierzaki

mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedz #27 : 2004-06-15, 16:01 »

Achaja

  • Gość
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #28 : 2004-06-15, 17:23 »
Acha doradzili właśnie najlepsi specjaliści więc wole mieć na siebie oko ( Pszepraszam was ale moją największą słabością to ortografia ) więc będę go wypuszczać i teraz też... właściwie królik musi czuć pierwsze że w jego pokoju nic mu nie zagraża dopiero potem będę go uczyć innych pomieszczeń i napewno się ucieszy jak tak bardzo!
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
mój królik pół przyjaciel pół dzikus
« Odpowiedź #29 : 2004-06-15, 17:43 »
Na pewno, bieganie to przecież wielka frajda dla naszych uszastych przyjaciół ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.