Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek  (Przeczytany 9975 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Achaja

  • Gość
Mój królik gdy chce go pogłaskać lub dać mu coż do jezenia skacze na mnie i gryzie. mam już z 6 ran i jedną zaklejoną mam tu plasteki i grube plastry ale nic to nie daje chociaż zedejmę to już skacze i gryzie. A czy królik choruje na wścieklizne odpowiadajcie szybko !proszę!was!
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Posłuchaj Achaja..
Przeciez wszyscy Ci tłumaczyli, że Twój króliczek zachowuje się tak jak by rzeczywiście był 'dziki' bo być może ma za mało ruchu, żebyś zapewniła mu więcej mozliwości swobodnego biegania po mieszkaniu etc... Zastosuj się do tego, a powinnaś zobaczyć poprawę.

Dalmafreciak ;)
Zapisane

mru-mru

  • Gość
Achaja, być może niewłaściwie postępujesz z króliczkiem.

Królik może reagować agresją z różnych przyczyn, ale najczęściej zachowuje się tak, bo broni swojego terytorium (np.klatkę) lub boi się opiekuna.

A kiedy królik cię atakuje? Jest wtedy na wolności czy w klatce? Czy gonisz króliczka, próbując go złapać?

To artykuł z Uszatej dla ciebie do poczytania http://www.uszata.com/eksplorer/opieka/agresja.html

Achaja, nie widziałam cię jeszcze na forum króliczym. Zapraszam, koniecznie www.forum.kroliki.com Jeżeli masz problemy z rejestracją i logowaniem to pisz jako "gość"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Achaja

  • Gość
To zobaczcie na to!
« Odpowiedź #3 : 2004-06-16, 20:02 »
Jeszcze czakam na forum o królikach nie przychodzi chciałabym ale mamy się nie boi jak chce złapać to zaganiam w krzaki i łapie królik chodzi już dłużej dwie godziny w dniu i zachowuję się jakby miał wścieklizne często leży i żuca się w klatce i na dywanie lub podwurku. jest u mnie 3-4m. i przyzwyczaił się do mieszkania na górze domu dziś dałam mu gałązki z dzrzewa. dziś wyszedł w okolicy bramy. bardzo łatwo może tamtędy wyjść na drogę teraz nie mogę sama go pilnować sama tylko cztery osoby na raz. zobaczę czy obgryza gałązki i wypuszcze na specjalnie dłużej by króliczek mugł pokicać w żeczywistości skacze kręcąc tyłkiem i wysoko. czasem się tak ubawimy że królik z wrażenia się położy.
Zapisane

mru-mru

  • Gość
Re: To zobaczcie na to!
« Odpowiedź #4 : 2004-06-16, 20:41 »
Cytat: Achaja
Jeszcze czakam na forum o królikach nie przychodzi chciałabym

Achaja, na co czekasz, co nie przychodzi? Masz problemy z rejestracją? Nie musisz obowiązkowo się rejestrować, w większości działów możesz pisać niezalogowana, więc wchodź na forum i pisz. Będziesz po prostu niezarejestrowanym "gościem".


Cytat: Achaja
jak chce złapać to zaganiam w krzaki i łapie

ano właśnie, czyli prawdopodobnie boi się ciebie


Cytat: Achaja
zachowuję się jakby miał wścieklizne często leży i żuca się w klatce i na dywanie lub podwurku

Zachowuje się jak najnormalniejszy królik, czyli bryka, fika, a później odpoczywa. Zresztą sama o tym piszesz poniżej
Cytat: Achaja
w żeczywistości skacze kręcąc tyłkiem i wysoko. czasem się tak ubawimy że królik z wrażenia się położy
Zapisane

Achaja

  • Gość
dzięki  :krzywy:  właściwie to nic że mnie nie przyjmują. widziałam cię mru-mru :wink:  :wink:  ;)  ;)  ;)  :)
Zapisane

Grinia

  • Gość
Wiesz co tu jest błędem? Że nieoswojonego królika wypuszczasz na dwór, Achaju.

Każdy spacer kończy się pogonią, tak nie można! Przstań wypuszczać króliczka na pole póki się do Ciebie nie przyzwyczai. Zacznij od wypuszczania w swoim pokoju. Niech chodzi sobie po nim swobodnie. Tylko pozatykaj wszelkie szpary w jakie mógłby wejść i uważaj podczas spaceru na kable.

Musisz przyzwyczaić do siebe króliczka Achaju.

Mail z króliczego forum powinien dojść, może wpisałaś zły adres? No nie wiem.
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
A ja uważam, że błędem jest trzymanie przez Achaję zwierząt w domu. Przecież ona kompletnie się nie zna!! To co ona pisze jest tak zakręcone, że trudno się z nią porozumieć. Tak jakby pisała łamaną polszczyzną zmieszaną z jakimś obcym językiem.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Matko.. toż Ty tego króliczka zamęczysz... :( Najpierw puszczaj go TYLKO w domu, nie na polu, nie na dworzu!! Dlaczego nie możesz go wypuszczać  np. w swoim pokoju? Może rodzice Ci nie pozwalają, a może sama nie chcesz? :roll:
Jeśli będziesz go puszczała na polu, a potem zaganiała w krzaki, to on się zacznie Ciebie jeszcze bardziej bać !  Powinnać go puścić po pokoju, obserwować, ale nie denerwować go, a później otworzyć klatkę (jesli miałabyś zamkniętą) i poczekać aż króliś sam wejdzie do swego 'mieszkanka'. Inaczej będzie agresywny (i to coraz bardziej!), a skończy to się jeszcze tak, że rodzice uważając, że jesteś w niebezpieczeństwie i oddadzą królika w inne 'dobre' ręce. Jeśli naprawde nie radzisz sobie z królikiem to posłuchaj porad kogoś bardziej doświadczonego. Wypowiadało się tu wiele dziewczyn z naprawde fajnego Króliczego Forumka :) One mają szeroką wiedzę na temat króliczków ;) Odwiedź Forum, albo tu, na FZ słuchaj ich rad! Zrób to dla dobra zwierzaczka!
Jak już go oswoisz dopiero będziesz mogła ew. puszczać go na polu..

Dalmafreciak
Zapisane

Forum Zwierzaki

Grinia

  • Gość
Yzalbe, nie przesadzaj...  :?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #10 : 2004-06-17, 11:31 »
Może i Yzalbe przesadziła, ale mam podobne zdanie...

Nie można traktować królika (ani też żadnego innego zwierzątka) jak obiektu polowań!

Achaja czy Tobie by było miło gdyby ktoś wymierzał Ci spacery na minuty, a potem brutalnie zaganiał do łazienki?

I nie pisz żeby zamknięto ten temat, może się wreszcie czegoś dowiesz o królikach.
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #11 : 2004-06-17, 11:34 »
Grinia, nie przesadzam. Przeczytałam wszystkie jej posty i właśnie do takiego wniosku doszłam. Pisze bzdury i się wymądrza.
Zapisane

Giovanna

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #12 : 2004-06-17, 13:34 »
1. Krolik nie ma wscieklizny. Boi sie Ciebie i broni sie badz zaczyna wkraczac w wiek dojrzewania (nie piszesz czy to samiec czy samica???) i zaczyna sie zachowac jak na nabuzowanego hormonami stwora przystalo...
2. Wypuszczanie nieoswojonego krolika na dwor jest glupota. Ucieknie Ci i bedzie z tego tylko kupa ryku, a sam uszatek moze tego zwyczajnie nie przezyc. Najpierw jak Ci juz pisaly dziewczyny wypuszczaj go w domu i przyzwyczaj go do siebie jako opiekunki, a nie terrorystki...
3. Czy Tobie rodzice tez mierza czas wychodzenia na podworko? Krolik potrzebuje duzo ruchum mni 3-4 godziny dziennie.
4. Niezbednik krolikomana: www.uszata.com, www.forum.kroliki.com plus literatura fachowa.
5. To juz do potepiajacych Achaje. Achaja ma fatalny styl i ortografie, pozostaje miec nadzieje ze jeszcze sie nauczy, ma przeciez dopero 9 lat.  Wymadrzala sie, ale sie nieco zmitygowala. Szuka rady, wiec znaczy ze chce by uszatkowi bylo dobrze. A ze wyraza to po dziecinnemu, coz, to wlasnie ten wiek:) Warto jej pomoc, a nie zniechcec. Tym bardziej, ze w zwiazku z jej wiekiem glowna odpowiedzialnosc spoczywa na doroslych. Krolik to zwierze wymagajace odpowiedniej pielegnacji i nie mozna zwalac wszystkiego na dziecko.

Pozdrawiam Wszystkich:)
Zapisane

Essey

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #13 : 2004-06-17, 13:51 »
Cytuj

To juz do potepiajacych Achaje. Achaja ma fatalny styl i ortografie, pozostaje miec nadzieje ze jeszcze sie nauczy, ma przeciez dopero 9 lat. Wymadrzala sie, ale sie nieco zmitygowala. Szuka rady, wiec znaczy ze chce by uszatkowi bylo dobrze. A ze wyraza to po dziecinnemu, coz, to wlasnie ten wiek:) Warto jej pomoc, a nie zniechcec. Tym bardziej, ze w zwiazku z jej wiekiem glowna odpowiedzialnosc spoczywa na doroslych. Krolik to zwierze wymagajace odpowiedniej pielegnacji i nie mozna zwalac wszystkiego na dziecko.


Dokładnie. Zgadzam się. Bo skoro Achaja nie umie się opiekować królikiem to rodzice powinni jej pomóc. A oni zwyczajnie się nie przejmują bo nic z tym nie robią. Chyba trebaby być złym na jej rodziców a nie na nią. Achaja, Zgadzam się z resztą. Najpierw oswój swojego króliczka a potem wypuszczaj go na dwór ;)
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #14 : 2004-06-17, 15:53 »
Dzięki bo właśnie nie wiedziałam i chciałam się dowiedzieć eksertów w takich chwilach momęt i króliczek może wymknąć się pod bramą albo skoczyć i jest przy małym otworku płotu więc teraz go wypuszczam i niech goni godzinami! :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cathycash

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #15 : 2004-06-17, 16:02 »
Znowu nie rozumiem, ale jeśli wcześniej wiedziałaś że ma którędy uciec to dlaczego go wypuszczałaś?  :nono:  :mysli:
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #16 : 2004-06-17, 16:29 »
Wczoraj widziałam jak zrobiłam błąd i go wypuściłam na pole!...
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #17 : 2004-06-17, 17:57 »
Al;e nie uciekł :(
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #18 : 2004-06-17, 19:29 »
Nie naszczęscie umiem pilnować takich królików zamklełam bramkę i stałam przy otworku w którym przechodzi brama jak ją odsuwają i odgoniłam ją w dół mnieszej pierwszej działki gdzie pies nie widział i złapałam przy ulubionych krzakach...;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #19 : 2004-06-18, 10:20 »
No i znów zagoniłaś w krzaki... :roll:
Więc gdzie może sobie biegać tymi godzinami ;) bo w końcu nie wiem.. W domu czy na polu lub w ogrodzie???

Dalmafreciak
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #20 : 2004-06-18, 16:25 »
Biega i na polu i w domu mama twierdzi że on jest u mnie 3 i pół miesiąca i że może już wychodzić na pole a ja już nie wiem/... a chciałabym wiedzieć to tak bardzo że niewiem!...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Essey

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #21 : 2004-06-18, 16:30 »
Króliczek może wychodzić na polejak jest już oswojony (tzn.nie boi się ciebie i nie zachowuje się dziko) i jeśli cały teren jest dobrze zabezpieczony, tak że króliczek nie może nigdzie uciec.
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #22 : 2004-06-18, 16:46 »
przyzwyczaił się do mnie teraz wychodzę z mamą bo się boje że ucieknie pod bramą na drogę bo nawet nie musi się zchylać i po królisiu ale tak się nie zdażyło ale było gorąco! bałam się trochę ale przestałam się bać kiedy dziadek ją odgonił i dzięki bogu i dziatkowi że nic się mu nie stało odetchnełam z ulgą!...
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #23 : 2004-06-18, 16:49 »
swiat zewnetrzny nie moze byc miejscem stalego pobytu dla kroliczka miniaturowego. czycha tam na niego wiele niebezpieczenstw, nie tylko fakt ucieczki. mozesz poprosic kogos doroslego aby wybudowal kroliczkowi zagrode.

Nie piszesz nic o szczepieniach (albo ja nie doczytalam). Mam nadzieje ze kroliczek jest zaszczepiony zarowno na pomór jak i myksomatoze. To dwie bardzo niebezpieczne krolicze choroby i bez szczepienia krolik w ogole nie powinien kicac po ogrodzie.
Druga sparawa, sploszony krolik jest w stanie zrobic niewiarygodne rzeczy w celu ucieczki. Mozesz nie zdarzyc zlapac go (ba, nie zdarzyc sie nawet obejrzec) jak kroliczka juz nie bedzie. Wtedy placz nie pomoze, trzeba myslec wczesniej.

Co do bledow i wieku to ok ja wszystko rozumiem, jeszcze mozesz sie nauczyc. Prosze Cie tylko zebys przeczytala swoja wypowiedz przed wyslaniem czy sama rozumiesz jej sens. Chodzi tylko o to ze musimy Cie rozumiec zeby Ci pomoc

Dbaj o tego kroliczka, on ma tylko Ciebie i pamietaj ze spoczywa na Tobie ogromna odpowiedzialnosc a to zobowiazuje

pzdr
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #24 : 2004-06-18, 17:42 »
Cytat: m a l g o c
swiat zewnetrzny nie moze byc miejscem stalego pobytu dla kroliczka miniaturowego. czycha tam na niego wiele niebezpieczenstw, nie tylko fakt ucieczki. mozesz poprosic kogos doroslego aby wybudowal kroliczkowi zagrode.

Nie piszesz nic o szczepieniach (albo ja nie doczytalam). Mam nadzieje ze kroliczek jest zaszczepiony zarowno na pomór jak i myksomatoze. To dwie bardzo niebezpieczne krolicze choroby i bez szczepienia krolik w ogole nie powinien kicac po ogrodzie.
Druga sparawa, sploszony krolik jest w stanie zrobic niewiarygodne rzeczy w celu ucieczki. Mozesz nie zdarzyc zlapac go (ba, nie zdarzyc sie nawet obejrzec) jak kroliczka juz nie bedzie. Wtedy placz nie pomoze, trzeba myslec wczesniej.

Co do bledow i wieku to ok ja wszystko rozumiem, jeszcze mozesz sie nauczyc. Prosze Cie tylko zebys przeczytala swoja wypowiedz przed wyslaniem czy sama rozumiesz jej sens. Chodzi tylko o to ze musimy Cie rozumiec zeby Ci pomoc

Dbaj o tego kroliczka, on ma tylko Ciebie i pamietaj ze spoczywa na Tobie ogromna odpowiedzialnosc a to zobowiazuje

pzdr



Króliś nie był szczepiony a tata już jaest ze mną w pilnowaniu królisia może mi nie ucieknie?... Niewiem we dwoje damy rade!...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #25 : 2004-06-18, 19:25 »
To zaszczep go KONIECZNIE!!!

Może? Może wam nie ucieknie? Zrób coś żeby NAPEWNO wam nie uciekł!!!!! Albo nie wypuszczaj go na pole wcale, szczególnie że nie jest oswojony i zaszczepiony.  :grr:

Łapanie nieoswojonego królika to BARDZO DUŻY stres dla niego!!!
Wszyscy Ci to powtarzają, mając 9 lat chyba można zrozumieć zdanie które mówi każdy. Nawet jeżeli wam nie ucieknie to będziecie go zapędzać w krzaki ( :grr: ) ganiać, łapać, płoszyć, straszyć!!!!

Co Ty robisz, dziewczyno! A gdzie rodzice?
Zapisane

anusia _

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #26 : 2004-06-18, 20:56 »
Mam siostre w Twoim wieku, Achajo, ktorej styl wypowiedzi jest o wiele wyrazniejszy, ale niestety nic poza tym. Wlasnie zrobilam wywiad... i okazalo sie, ze przed zakupem zwierzaczka nie zasiegnelaby zadnych, ale to zadnych informacji. Po prostu spytalaby sie mamy czy moze kupic zwierzaczka, a po odpowiedzi pozytywnej poszlaby do sklepy i kupilaby go... Ach, jakich to zawodow doznaje czlowiek... Dobrze ze przynajmniej ja jestem tutaj i o nie dbam... No i daltego Achaja jest przynajmniej o tyle lepsza od mojej szanownej siostry, ze weszla na to forum, dzieki czemu sytuacja Jej kroliczka miejmy nadzieje sie poprawi. Na razie mamy okazje ogladac ja jako naiwna, nieodpowiedzialna mala dziewczynke, ktora niezbyt nadaje sie na opiekunke dla kroliczka...
Zapisane

Essey

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #27 : 2004-06-18, 21:12 »
Cathy trochę spokoju. Mi też jest żal króliczka Achaji. Najbardziej wkurzona jestem na jej rodziców!!!! Dlatego że kupili jej króliczka a teraz się nim nie przejmują tylko dali go w łapy 9-cio letniemu dziecku i nie obchodzi ich co dalej. Ale wyluzuj troszku bo itak nic nie zrobisz to po co masz sobie nerwy szarpać. Lepiej wytłumacz wszystko dokładnie i spokojnie a więcej będzie z tego pożytku. ACHAJU, PRZEDE WSZYSTKIM DOBRZE OSWÓJ KRÓLICZKA A POTEM WYPUSZCZAJ GO NA DWÓR. PRZED WYPUSZCZENIEM UPEWNIJ SIĘ ŻE WSZYSTKIE EWENTUALNE DROGI UCIECZKI SĄ ZAMKNIĘTE. Błagam cię, zastosuj się do WSZYSTKICH rad od forumowiczów a napewno twojemu króliczkowi nic się nie stanie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kira

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #28 : 2004-06-18, 23:31 »
:( Nie kazdy w tym mwieku ma już DOŚWIADCZEnie nie jezdzijcie tak po niej  :roll:
Mam nadzieje ze zaszczepisz krolika inie wypuszczaj go na pole przedszczepieniem ani przez tydzien po  :(
Moze lepiej nieoswojonego na pole nie puszczaj bo moze być problem... :roll:
Zapisane

Naomi151

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #29 : 2004-06-18, 23:48 »
Achaju najpierw staraj się jak najwięcej czasu spędzać z królikiem w domu, głaskaj go ale nic na siłe, królik sam musi chcieć kontaktu z Tobą. Otwieraj mu klatke i czekaj aż sam wyjdzie a nie wyciągaj go na siłe, to samo tyczy się łapania go. Jeżeli jest nie oswojony to pod rzadnym pozorem nie puszczaj go poza domem, bo łapiąc go tylko się zwierzak stresuje i zaczyna się ciebie bać, a jeżeli już chcesz go złapać na polu to spróbuj do niego powoli podejść nie strasząc go, może podsuwając mu jakiś smakołyk. Ale pamiętaj : NAJPIERW MUSISZ SIĘ Z KRÓLIKIEM ZAOPRZYJAŹNIC I OSWOIĆ GO A PÓŹNIEJ DOPIERO PUSZCZAĆ GO POZA DOMEM, bo inaczej królik traktuje Cię jak zagrożenie, nie ma do ciebie zaufania i ucieka...
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 27 zapytaniami.