Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek  (Przeczytany 9976 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Achaja

  • Gość
Wiem Naomi151!
« Odpowiedź #30 : 2004-06-19, 11:14 »
Tak  Naomi151 ale ona nie chce nawet powąchać sałaty gdy jest za klatką. Fajnie się myje, podskakuje, staje na dwuch łapkach i co najlepsze mnie wącha dlatego jestem podwójnie zachwycona!...
Zapisane

Kira

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #31 : 2004-06-19, 11:16 »
:) calkowicie zgadam sie z naomi :)
a tak wogule życze powodzienia w oswajaniu ;)
mam nadzieje ze sie uda
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #32 : 2004-06-19, 11:23 »
Ja też! Przecież jestem mała i  myślę że co nieco oswoję króliczka
Angevelinka  pisz coś bo mi się zaczynasz podobać!

pozdrÓWKA od achaji
Zapisane

Forum Zwierzaki

Grinia

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #33 : 2004-06-20, 09:43 »
Ja bym zaprzestała wogóle 'wypuszczania na pole'. Jawi mi sie to jako gonitwa za zdziczałym królikiem. I nie ma to nic wspólnego z tym co ja znam czyli króliczek lubiący przebywać przy właścicielu i spacery bez stresu.

Wnioskuję że działkę masz dużą i źle zabezpieczoną. Pomyśl czy tata nie mołby kupić kilka słupków i gęstą siatkę i ogrodzić króliczkowi wybiegu. Do tego domek w którym zwierzątko mogłby się schować i miseczka z wodą.

I dlaczego króliczek nie moze biegać po domu tylko musi po tej przrażająco wielkiej działce z dziurami w płocie i każdorazowym zaganianiem w krzaki...
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #34 : 2004-06-20, 10:27 »
Mamy płotek koło dużej działki tam w śrotku jest wyjście z naszego domu i zawsze w śrotku płotku go wypuszczamy ( czyli królisia ) i tam jest mały otwur na bramę a płot sąsiada jest na tyle duży że kot z małą trudnością się prześlizgnie przez to. Co do królisia on tam nie dośęginie ale za to gdy pobiegnie w górę to ma lekką szparę przez którą z trudnością się przaciśnie ale się przeciśnie! Przez moją nieuwagę się może wyślizgnąć! i co będzie?
Zapisane

tyska

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #35 : 2004-06-20, 10:58 »
Achaju i co udalo sie czy widzisz juz jakies postepy co do zachowania krolika ?? :)
Zapisane

Essey

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #36 : 2004-06-20, 13:24 »
Cytuj

ale za to gdy pobiegnie w górę to ma lekką szparę przez którą z trudnością się przaciśnie ale się przeciśnie! Przez moją nieuwagę się może wyślizgnąć! i co będzie?


 :shock: ty się lepiej nie martw co będzie tylko coś zrób z tą szparą!!!!
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #37 : 2004-06-20, 13:25 »
no jakieś nie gryzie już tak dużo pozwala się głaskać i szybciej biega to dzięki wam!
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #38 : 2004-06-21, 19:14 »
Ja sie powaznie boje o tego krolika  :(

Powtarzam pytanie wielu osob:
Achaju dlaczego kroliczek nie moze biegac caly czas po domu ?? Nie "po polu" tylko po domu ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

tyska

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #39 : 2004-06-21, 19:16 »
to fajnie pracuj dalej a bedzie git :)
Zapisane

Essey

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #40 : 2004-06-21, 19:28 »
Cytuj

Powtarzam pytanie wielu osob:
Achaju dlaczego kroliczek nie moze biegac caly czas po domu ?? Nie "po polu" tylko po domu ??


No właśnie. Odpowiedz.
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #41 : 2004-06-21, 19:33 »
Achaju, tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo króliczka. Sama wiesz co może się stać kiedy uszatek, nie daj Boże, wyjdzie przez tą dziurę :( Również byłabym za tym aby maluch biegał po domu...
Zapisane

tyska

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #42 : 2004-06-21, 20:05 »
nic sie mu nie stanie ja jak bylam niejsza okolo 8 lat to zostawilam swine morska pod skrzynka od sloikow i konfitur w dzien ja przesuwalam zeby mogla sobie trawke skubac a czasami nawet i na noc zostala i nic jej nie bylo a to pod skrzynka ja na wsi trzymalam gdzie jest pelno kotow itp
Zapisane

Kira

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #43 : 2004-06-21, 20:11 »
:( Ja jak wyjade na wies na wekend to mam taka  klatke dla hodowlanych krolikow  z budka i mozliwoscia podgryzania trawki :lol:  i krolik nie ucieknie
ja bym sie bala wypuscic go luzem .. bo tam sa niestety i bezlpanskie osy i koty tez
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #44 : 2004-06-21, 21:04 »
Cytat: Pinky
Cytuj

Powtarzam pytanie wielu osob:
Achaju dlaczego kroliczek nie moze biegac caly czas po domu ?? Nie "po polu" tylko po domu ??


No właśnie. Odpowiedz.


Tak ale jak np. jestem na kompie to mama mi go nie pozwala wypuszczać ale np. przychodze ze szkoły biega pół albo godzinę teraz chumor się poprawił! trzy godziny ale wiem że to nie minimum

po drugie chodzę dodatkowo do szkoły muzycznej i tylko trzy godziny muszą zadowolić króliczka!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kira

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #45 : 2004-06-21, 23:09 »
:roll: ty masz jeszcze jakies ziwerzki a niemogal bys zaadaptować jeden pokoj tylko dla krolika i byl by sie wykical  :wink: by byl spokojniejszy...
 iw domu bezpieczny nietak jak na podworku
Zapisane

tyska

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #46 : 2004-06-22, 08:54 »
z rednej strony masz racje ale z drugiej zobaczcie co napisala "zobaczcie co napisalaTak ale jak np. jestem na kompie to mama mi go nie pozwala wypuszczac" to nie graj na komputerze tylko go wypusc bo chyba sam sie nie wypusci a kupujac zwierze mialas swiadomosc chyba ze sie je wypuszcza i ze moze byc tata sytuacja ze dla niego bedziesz musiala poswiecis nawet swoje przyjemnosci czasami  :grr:  :evill:  :lol:
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #47 : 2004-06-22, 18:37 »
jeżeli teraz był by puszczony to bym się o tym twojim poście nic nie wiedziała i innych informacji o króliku! a wogule niewiedziałabym kto ty jesteś i tak dalej tyska
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #48 : 2004-06-22, 19:02 »
A czemu nie mozesz jednocześnie siedzieć przy kompie i wypuścic królika po pokoju? Jeśli komputer jest w twoim pokoju to żaden prblem popatrzeć co jakis czas co robi króliś....takie jest moje zdanie. Mój kolega ma króliczka i tez duzo siedzi przy kompie ale w tym czasie królis sobie biega po pokoju a on się z nim co troche pobawi, pogłaszcze, popatrzy co robi....
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #49 : 2004-06-22, 21:02 »
jakby komp był w moim pokoju to to bym go wypuściła!
Zapisane

Cathycash

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #50 : 2004-06-22, 21:56 »
eh... wiecie co... mi to się płakać chce... rozumiem ma 9 lat, a gdzie rodzice do cholery...
Zapisane

Forum Zwierzaki

m a l g o c

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #51 : 2004-06-22, 22:05 »
Nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja zwierzaczki swoim dzieciom bo dobrze jest gdy dziecko wychowuje sie wsrod zwierzat. Uczy sie odpowiedzialnosci... tylko dlaczego ma jej sie uczyc na zywym stworzeniu ktore przy tym jest malo szczesliwe  :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #52 : 2004-06-22, 22:11 »
Niech się uczy odpowiedzialności.... ale rodzice nie mogą tego zostawić!, olać!. Trzeba pomagać dziecku...  :?

Odkąd pamiętam u mnie w domu zawsze były zwierzęta, ale mama pomagała. Ona wymieniałą cała ściółkę u świnek, ale ja tez miałam obowiązek przynieść wióry, siano z balkonu i umic brudne miseczki.

Przecież nie chodzi o to żeby kupić zwierzaka na urodziny i zwalic cały obowiązek na dziecko które się ledwo pisać nauczyło...  :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #53 : 2004-06-22, 22:29 »
:) odpowiedzalnosc w tym wieku  lezy jeszcze w całosci na RODZICACH
Nic nie komentujac moje piersze zwierze to byl żółwa potem myszoskoczki ktore wypuszczania wymagaly ..sprzataccaztak czesto jak krolikowi nie trzeba i wogole
w/g mie dla 9 latka najlepszym zwierzeciem pierwszym jest mysz lub chomik lub myszoskoczek moga sie uczyc a pozniej kupowac kroliki  :P
Zapisane

Cathycash

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #54 : 2004-06-22, 22:48 »
chomik jest dobry na pierwsze zwierzatko, ale moze jest zbyt delikatny.
Przy ODPOWIEDZIALNYCH rodzicach najlepszym rozwiazaniem byłaby swinka :] - bardzo towarzyski pieszczoszek niemałych rozmiarów :)
Zapisane

Essey

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #55 : 2004-06-23, 18:36 »
Cytuj

eh... wiecie co... mi to się płakać chce... rozumiem ma 9 lat, a gdzie rodzice do cholery...


No właśnie nie wiadomo gdzie rodzice. Kupili króliczka i go olali. Cathy powiedziałaś już wszystko co z chęcią bym napisała :P Skoro rodzice się nie interesują to musimy teraz doradzać Achaji tak, żeby króliczkowi było jak najlepiej.

Cytuj

chomik jest dobry na pierwsze zwierzatko, ale moze jest zbyt delikatny.
Przy ODPOWIEDZIALNYCH rodzicach najlepszym rozwiazaniem byłaby swinka :] - bardzo towarzyski pieszczoszek niemałych rozmiarów


Co by było gdyby...? Wiadomo że lepsze byłoby inne zwierzątko, ale już jest króliczek (niestety) i trzeba coś zaradzić. Achaja, na twoim miejscu rezygnowałabym z komputera i zajmowała się króliczkiem. Mówisz że nie mogłabyś wtedy dowiadywać się wiadomości z forum. Ale PO CO CI RADY SKORO ITAK SIĘ DO NICH NIE STOSUJESZ?!! Naprawdę...nie możesz poświęcić tych paru godzinek kompa żeby zająć się króliczkiem?
Zapisane

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #56 : 2004-06-23, 19:08 »
paru godzin!... pinky opanuj się! A wogule brat go wypuszcza non stop tylko w nocy śpi przez dzień biega o zachodzie jestem na forum i czytam rady zaś rano uzupełniam obowiązki królika mam pół godziny na lekcje i tylko tyle ale króliczek się więcej ucieszył!
Zapisane

Essey

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #57 : 2004-06-23, 19:18 »
Dobra ja się nie wtrącam. T ile on właściwie biega? Bo ja się już trochę zgubiłam :roll: . Ciężko cię zrozumieć Achaju.

Cytuj

paru godzin!... pinky opanuj się!


Z tego co wiem króliczek parę godzinek powinien sobie polatać. A skoro nie możesz go wypuścić w pokoju w którym masz kompa, to chyba parę godzinek mogłabyś poświęcić i go popilnować. Kurde, choćby lekcje sobie odrabiać i pilnować króliczka! Od czasu do czasu byś na niego zerkła. Nic ci nie narzucam tylko radzę ( bo chyba po to piszesz żeby posłuchać rad  :roll: ). Nie wiem jak tam u ciebie, ale ja mogłabym siedzieć z moim króliczkiem całą wieczność (jakbym go miała) i zrobiłabym WSZYSTKO żeby był zdrowy i szczęśliwy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Achaja

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #58 : 2004-06-23, 19:29 »
dzięki pinky ale on chodzi 3 godziny a wieczorem leży jak zabity nie po to go wypuszczam żeby sobie kupek narobił w pokoju :mrblue:  :lol22:  tak tak pinky
Zapisane

Essey

  • Gość
co zrobić jak królik skacze i gryzie? i czy królik ma wściek
« Odpowiedź #59 : 2004-06-23, 19:33 »
Jak 3 godzinki to OK. Nie doczytałam czegoś i myślałam że mniej. Tak to jest jak się lata po wszystkich forach naraz :lol: .
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.