Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu

Autor Wątek: No i po obozie!! :)  (Przeczytany 17298 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Princessa

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #150 : 2005-08-30, 16:04 »
No ja właśnie też o tym mówię, że należy karcić konia ( podałam nawet przykłady kiedy ) ale nie w sposob brutalny, żeby go tam okładać czy kopac tylko w sposób bardziej dogodny  :)
Eghm.....kopanie?? czy ja dobrze czytam?? nie wolno robic koniom krzywdy, ja nawet jak przy czyszczeniu koń próbuje ugryżć to uderze reka w łopatke na opamiętanie, ale kopanie?? dla mnie to dziwne :( :shock: albo jak kopyta wyrywa to mozna tam klapsn±ć w zad ale bez przesady..... :|
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #151 : 2005-08-30, 17:59 »
Vio, tylko zwróć uwagę na to,że kiedy Ty wróciłaś ten obóz dla Ciebie też był swietny...I też w inny sposób pisalas o Marku, tzn że raz uderzył konia batem tak,że aż bat się złama(a wspólnie forumowicze doslzi do wniosku,że to się może zdarzyć, że koń to nie pies czy kot i czasami trzeba)ł, a potem po roku czy po pół roku już pisałaś zupełnie inaczej tudzież
kon na jeździe sie nie sluchal jezdzca, instruktor kazal podjechac i zsiasc z konia (i to nawet nie od razu po nieposluszenstwie, ale tak o, w wolnej chwili), zlapal go za wodze, zaczal szarpac i okladac go po glowie palcatem, aż złamał palcat :|
Teraz Ty też piszesz o tym zupelnie inaczej...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #152 : 2005-08-30, 21:11 »
Nie był świetny. Nigdzie nie pisałam że było świetnie.Ale prawdą jest, że od razu po powrocie nie zdawałam sobie sprawy z tego co oni robią, dopiero jak patrzę na to z perspektywy czasu to do mnie dociera.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedz #152 : 2005-08-30, 21:11 »

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #153 : 2005-08-30, 22:17 »
a ja przeżyłam już na koniach swoje, wiem świetnie jak być powinno, co oni robią, że są źli, nieodpowiedzialni i wiecznie schlani to i tak mi się podobało i i tak mówię, że było super pomijając te wątki!!!! I nie zmienię zdania!!! KONIEC.

A co do mojej stajni: ja prawie za darmo jeżdżę...
I to nie jest tak, że lubię tego konia bo dobrze mi się na nim jeździ, bo jest ładny czy wspaniały... ja poprostu kocham ją bardzo, życie bym za nią oddała i nie opuszczę jej aż do śmierci!! Myślałam nad tym długo, nadal myślę... przynajmiej dostatnie ode mnie smakołyki, bronię jej choć przez ten czas jak tam jestem i mogę ją trochę utęperować po dobroci co lepsze jest niż jak dostawała od niego siłą... co by nie powiedzieć dużo lepiej chodzi niż kiedyś...

Nie powinnam tego mówić ale powiem, żeby było jasne, wstyd się przyznać ale ja naprawdę BARDZO go lubię, żeby niepowiedzieć ..... Wiele dla mnie zrobił, włożyl w moją naukę wiele pracy i cierpliwości, musiał pozbyć się swoich nawyków i bawić w psychologa, żebym nie bała się czekogolwiek, podziwiam go z wielu powodów, jak każdy ma jednak swoje wady...
« Ostatnia zmiana: 2005-09-05, 20:14 autor k-hikaru »
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #154 : 2005-08-30, 22:36 »
Cytuj
ja naprawdę BARDZO go lubię, żeby niepowiedzieć k.....

ale KOGO?
Zapisane

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #155 : 2005-08-31, 10:14 »
mojego instruktora, który bije konie
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #156 : 2005-08-31, 10:46 »
nie obraź się k-hikaru ale dla mnie to co piszesz jest z deka chore...zresztą co za różnica, jak powiedziałaś wiesz swoje i koniec, twoja sprawa.. :?

Princessa

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #157 : 2005-08-31, 10:56 »
K-cian zgadzam sie z tobą.....dla mnie to też jest chore, bo ja sie poprostu nie potrafie patrzeć jak ktoś konia bije, nawet gdy jest to konieczne  :? JA SAMA mam taka instruktorke ktora bije konie i tu nie mowmy o sytuacjach gdy jest to bardzo konieczne ( proby gryzienia, kopania itp. ) tylko bije konia, gdy np. boli go noga i nie chce podnieść kopyta lub gdy wędzidła nie chce przyjąć albo kazala takiej dziewczynie zbić konia za to, że sie spłoszył i ona spadła  :( tylko ze to nie jest bicie az takie zeby na koniu palcat zlamac.....
« Ostatnia zmiana: 2005-08-31, 11:10 autor Princessa »
Zapisane

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #158 : 2005-08-31, 11:08 »
ja też nie potrafiłam patrzeć przez dwa lata... teraz już umiem... przeraża mnie to ale tak jest...

nie zostawię jej...
i tak jestem w sytuacji bez wyjścia:
mam do wyboru albo na to patrzeć albo ją zostawić... co gorsze?? nie wiem...
kiedyś bałam się tam jeździć... ale do wszystkiego można się przyzwyczaić... teraz uważam, że nasza stajnia jest najlepsza pod słońcem!! tak... dostałam już na głowę...

myślę o tym codziennie... codziennie się zadręczam.. ale to nic nie daje...
jedyne wyjście widziałam w tym żeby ja odkupić, ona nie jest dużo warta i bym mogła, moi rodzice zgodzili się na konia... ale nie na nią... bo jest za stara!! echhh///
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedz #158 : 2005-08-31, 11:08 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #159 : 2005-08-31, 11:24 »
Cytuj
teraz uważam, że nasza stajnia jest najlepsza pod słońcem!!

nooo rzeczywiscie..

no comments jak dla mnie..
Zapisane

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #160 : 2005-08-31, 12:02 »
każda stajnia ma swoje wady... nie ma idealnej... u nas instruktor bije konie co jest BARDZO złe, ale reszta stajni, konie, ludzie, atmosfera, warunki no może se średnie bo stajnia jest stara, tereny i w ogóle są cudowne... mamy jeszcze instruktorkę, to ona dobrze traktuje konie...
przekreślając instruktora nie można przekreślić jednocześnie stajni...
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #161 : 2005-08-31, 13:13 »
ogolnie co do konikooff i wlasciciela bylo super co najdziwniejsze pan marek byl dla koni lagodny, mial do nich dobre podejscie i je kochal- jedynie raz jak macho byl ewidentnie nieposluszny jak paulina na nim jezdzila, to tak z nim "porozmawial" ze zlamal na nim palcat   ale po czesci moge go zrozumiec.. ale tylko po czesci niestety. no nic ale moze tak trzeba. a poza tym to pan marek byl super dla konikow, naprawde. zastep tez super prowadzil, nie to co pani agnieszka
Cytuj
kon na jeździe sie nie sluchal jezdzca, instruktor kazal podjechac i zsiasc z konia (i to nawet nie od razu po nieposluszenstwie, ale tak o, w wolnej chwili), zlapal go za wodze, zaczal szarpac i okladac go po glowie palcatem, aż złamał palcat
Dla mnie różnica jednak jest, w pierwszym cytacie(rok temu) piszesz o tym,jaki to instruktor był fajny i w ogóle,że tylko raz mu się zdarzyło..A w drugim oczerniasz go jako faceta widocznie znęcającego się nad końmi..
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #162 : 2005-08-31, 13:21 »
No i? :|
Dużo się zmieniło przez ten rok, słyszałam, co on z tymi końmi wyprawiał, więc taki święty jednak nie jest.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #163 : 2005-08-31, 14:12 »
jest różnica jeśli w ciągu nabierania doświadczenia i wiedzy człowiek zaczyna dostrzegać złe rzeczy i błędy innych a całkiem co innego jeśli widzi się że konie są bite, że źle się z nimi obchodzą itd a mimo wszystko jest się tam i staje się to normą, ciekawe jak potem sama k-hikaru będzie się z nimi w czasie nieposłuszeństwa obchodzić kiedy w takiej stajni jest uczona i ona i wiele innych osób...dla nich to staje się normalne...odpowiesz a co masz zrobić? powiadomić TOZ że zwierzęta są źle traktowane, bite..

no właśnie k-hikaru, co zrobisz jak koń padnie? sama się zastrzelisz bo bez niej żyć nie możesz? nie popadaj w paranoję

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #164 : 2005-08-31, 14:35 »
k_cian wpelni się z tobą zgadzam, masz racje...

ale jak to udowodnie TOZ??
próbuje odróżnić co jest dobre a co złe... sama nie tłukę konia raczej... zwłasza tej na której jeżdżę choć czasem może powinnam...

za późno... juz popadlam w paranoję... ona jest wyjątkowa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedz #164 : 2005-08-31, 14:35 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #165 : 2005-08-31, 14:58 »
raczej nie tłukę...szkoda ze nie jesteś tego pewna

jak udowodnisz toz? a ciężko się zaczaić z kamerą?z aparatem? w stajni też będziesz miała świadków którzy potwierdzą prawda? dla hcącego nic trudnego

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #166 : 2005-08-31, 15:18 »
hmm... ale to też nie jest tak, że oni je ciągle biją... czasem przez cały miesiąc nie można spotkać się z takim przypadkiem... a czasem ciągle zdaża się coś takiego... różnie to bywa... wszystko zależy jak się konie zachowują... przypomiało mi się tutaj jak jeden koń dostał pięścią w oko i całe białe mu się zrobiło, to później trzeba było mu zakraplać i obrywał jeszcze za każdym razem w głowę bo się bał kropelek... to było w zeszłym roku... a ostatnio też mu się coś z okiem robiło... nie wiem czy to z tym samym i czy to nie od tego feralnego zdażenia.... wiem, że tu o dobro koni chodzi...

część osób właśnie z tego powodu zrezygnowała z jazdy w naszej stajni... ale nikt nie chce powiedzieć tego głośno... albo nie mają odwagi powiedzieć albo nie uważają za stosowne...

A ci co zostali albo nie widzą w tym problemu albo zabardzo lubią naszego instruktora, żeby sie temu sprzeciwiać...
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #167 : 2005-08-31, 16:10 »
No i? :|
Dużo się zmieniło przez ten rok, słyszałam, co on z tymi końmi wyprawiał, więc taki święty jednak nie jest.
Vioaoiv spoko.
Tylko widzisz,teraz już myślsiz o tym zupełnie inaczej...Masz porownanie(stajnia Czarne Błota), a niektorzy nie mają i te osoby już tam pojadą,spodoba im się i zostaną...Nie chcą słyszeć o innych stajniach a niektórym się zwyczajnie podoba...I skoro Kadiada tam już była to chyba wie jaki jest ten p.Marek czy p.Agnieszka...Ale to,że Agnieszka np. Ciebie nie lubiła i dla Ciebie była niemiła nie znaczy,że z Kadiadą obchodziła się tak samo...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #168 : 2005-08-31, 17:01 »
akurat to czy ktostam byl dla mnie tam niemily czy mily to mi najbardziej powiewa..
Zapisane

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #169 : 2005-09-01, 11:47 »
Karletka w swojej karierze jeździeckiej zwiedziłam już bardzo wiele różnych stajni, tych dobrych i tych złych... mam porównanie, wiem jakie są wady i zalety każdej z nich, i nie uważam wcale owej stajni Agnieszki za dobrą co nie zmieni faktu, że mi się podobało na obozie!!! nie w stajni tylko na obozie!!! a to są dwie różne rzeczy!!! dziękuje...

A jeśli chodzi o to czy byli mili to byli bardzo mili jeśli oczywiście nie mieli na bani co zdarzało się nie da się ukryć codziennie, bo jak Agnieszka miała na bani potrafiła być agresywna... (na mój gust to ona jest alkocholiczką i anorektyczką ale to pominę) :x

vioaoiv a wiesz, że Awaria nabiła się na widły??
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #170 : 2005-09-04, 20:16 »
K-hikaru, jestem w stanie Cię zrozumieć jeśli Ty kochasz swojego instruktora... bo miłość to miłość i wtedy myśli się zupełnie inaczej...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedz #170 : 2005-09-04, 20:16 »

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #171 : 2005-09-04, 20:30 »
dziękuje wreszcie ktoś mnie rozumie:-)
ale ja sama siebie nie rozumiem... takk...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #172 : 2005-09-04, 20:33 »
jak ona to zrobila? a raczej jak oni jej to zrobili?? :?

rzeczywiscie super milosc, facet ktory sie zneca nad konmi, milego wesela.. ale ja nic nie mowie..
Zapisane

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #173 : 2005-09-04, 20:48 »
wbiegała z innymi końmi to tej budy gdzie jest siano i się pokopały chyba, nikt tego nie widział...
i nikt o tym nie wiedział, tylko chodziła taka osowiała, nie jadła... trzy dni tak się męczyła...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #174 : 2005-09-04, 20:49 »
matko      o_O

ale co, nie zyje, tak?
Zapisane

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #175 : 2005-09-04, 20:50 »
nie żyje...:-(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #176 : 2005-09-04, 20:52 »
x_X

btw
ci ludzie mnie dobijaja..
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #177 : 2005-09-04, 20:53 »
Masz racje Vio.....i Dalma w sumie też bo można kochać instruktora i przymrużyć oko na jego wady...ale zależy jakie wady a na pewno nie takie. Dla mnie ten kto znęca sie nad końmi bez powodu jest nikim :/ i nie potrafie tego zrozumiec dlaczego on to robi.... a propos Awarii naprawde biedny kon  :bigcry: wypadki sie zdazaja....zreszta pisalam kiedys jak umarla Gratulacja w naszej stajni :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedz #177 : 2005-09-04, 20:53 »

k-hikaru

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #178 : 2005-09-04, 20:57 »
wcale ich nie bronię...

u nas konie się na widły nie nabijają wypraszam sobie...
Zapisane

anieszka

  • Gość
Odp: No i po obozie!! :)
« Odpowiedź #179 : 2005-09-04, 21:05 »
Karina i teraz cię zadziwie bo Awaria nabiła się na wiły ale wtedy nie było w pobliżu ani Agnieszki ani marka, końmi zajmuje sie ktoś inny, jest stajenny pod tego a nie oni.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 28 zapytaniami.