Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Pokochalam konie  (Przeczytany 8099 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ixa

  • Gość
Pokochalam konie
« : 2004-07-28, 14:17 »
wiem ze to nie jest takie odpowiednie miejsce do pisania takiego postu ale chce sie z wami podzielic tą informacją bo odkąd pojechalam do mojej kuzynki do jaworzna bylam w ciezkowicach takiej dzielnicy i byla tam piękna stadnina najpierw po raz pierwszy na siodle jechalam pol godziny z instruktorem na czarnej pięknej bujdzie Bujda oczywiscie zaspana królewna  i byla bardzo ospala i musiala dostac batem potem za 2 dni przejechalam sdie na Cęzurze byla piękna to czarna klacz z wielką łatą na nasku obecnie koniami ktore mnie sie najbardziej podobaja w tej stadninie (trojka ten osrodek sie tak nazywa) planuje zapisac sie do klubu jezdzieckiego ale nie w moim miescie bo w krynicy są huculy a ja chce na tych duzych bo na chuculach wydaje mi sie ze nie mogla bym ich np. popedzic do klusu bo są za niskie a ja mam za dugie nogi wiec mam na oku to Muszyna Tylicz lub powroznik wiochy kolo mojego miasta no to tyle
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #1 : 2004-07-28, 15:01 »
Ja właśnie dzisiaj wróciłam z obozu z nauką jazdy konnej i było świetnie !!! Ja chcę tam wracać  :cry: !!! Były tam koiki polskie, angloarabka, koń krwi półszlachetnej, klacz wielkopolska i hucuły i wcale nie są za małe do kłusu nawet pod dość dużą osobą, wbrew pozorom są bardzo silne i wytrzymałe, ale ja też wolę jeżdzić na dużych koniach. Zakochałam się w konikach zwłaszcza w Hiszpanie i Brunie, poprostu piękne konie :kocham: . Brdzo podobało mi się podejście do koni ich opiekunów, te konie nie były bite, a  karą za nieposłuszeństwo było galopem pod górę (bo ten obóz był w górach, dokładnie w Rycerce Dolnej), po tym konik był trochę zmęczony, ale zdarzało się to bardzo rzadko, no w sumie z tego co zauważyłam to dwa razy, raz jak koń był kompletnie nie posłuszny i nie chciał wykonywać żądnych poleceń, a drugi raz jak z kłusu przeszedł samowolnie w galop i podskoczył zrzucając jeźdźca. Ogólnie te konie były bardzo łagodne i nadawały się do nauki jazdy. Strasznie mi ich teraz brakuje i ciężko będzie mi się odzwyczaić od codziennych jazd i spotkań z końmi  :cry: .
Zapisane

Ritka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #2 : 2004-07-28, 18:18 »
hucuły wszystko wytrzymują ;) nawet dorośli na nich jeżdżą. JA uwielbiam kucki :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pokochalam konie
« Odpowiedz #2 : 2004-07-28, 18:18 »

anieszka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #3 : 2004-07-28, 18:26 »
w Jaworznie byłam nie raz w stajni :) kiedyś mieszkałam w centrum w Jaworznie :)
Zapisane

Alii

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #4 : 2004-07-28, 18:44 »
Potwierdzam hucułki są bardzo wytrzymałe i cześto dość cieżkie osoby na nich jeżdża :)
Zapisane

anieszka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #5 : 2004-07-28, 18:55 »
no ale są super :) małe a jakie wytrzymałe :)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Pokochalam konie
« Odpowiedź #6 : 2004-07-28, 23:07 »
Ja też wole kuce :-) przynajmniej bliżej do ziemi  ;)
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #7 : 2004-07-29, 15:59 »
taakk...moja kolezanka ostatnio z szetlanda walnela...no myslalam,ze padne ze smiechu :P dobrze ze jej sie nic nie stalo bo wtedy to juz wogole by miala przydomek "sierotka" albo cos :P hehe
Zapisane

anieszka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #8 : 2004-07-29, 21:20 »
przynajmniej nie musiała leciec daleko :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pokochalam konie
« Odpowiedz #8 : 2004-07-29, 21:20 »

Euphoria

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #9 : 2004-07-29, 21:33 »
Miło poczytać jak nowe osoby "wciągaja" sie w konski świat;) Ale same baby, żadnych chłopów ;P
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Pokochalam konie
« Odpowiedź #10 : 2004-07-29, 21:42 »
A ja jednak wole duże konie :P A poczytać rzeczywiście miło :wink:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

anieszka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #11 : 2004-07-29, 22:48 »
no własnie a przydaliby się jacyś :P
Zapisane

Ritka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #12 : 2004-07-30, 08:59 »
u mnei w stajni jest jeden :) ale dorosły  :wink:  i zajety ehhhee
Zapisane

anieszka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #13 : 2004-07-30, 11:30 »
u mnie na nowej jest dwóch jeden żonaty a drugi rozwiedziony :/
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #14 : 2004-07-30, 12:43 »
u mnie był jeden ale wywiał :P a po za tym to dziwny jakiś :P a co do kucykówi itp. to nasz stajenny hucuł dowiódł nie raz że ksywka Killer do niego pasuje :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pokochalam konie
« Odpowiedz #14 : 2004-07-30, 12:43 »

ixa

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #15 : 2004-07-30, 17:43 »
no i co dziewczyny namowiłyście4 ;) ;) ;)mnie do tych chucółów i wczoraj przeszłam 8 kilometrow na nogavh do tej stadniny koni huculskich i wciognelam sie w ten konski swiat 8 kilosow szlam slalomem pod gore przez las asfaltem doszlam ale nie znalazlam stadniny bo ludzie sie pluli ze co ja nie umiem czytac ze to teren prywatny a to byla poprostu droga (to wtedy kiedy wszlam z lasu) agnieszka i jak tam piękne konie zakofałam sie w Faxsie Febe Denmarku Donaldzie Wiscie siezancie chimerze Bujdzie Cęzurze  dla innych ktoszy nie byli w jaworznie faxa brązowa z jasnym odcieniem brązu grzywą Wista  taka jak dalmatyńczyk Bujda czarna Siężant taki szary nakrapiany we wszystkie odcienie szarego donald brązowy taki zwyczajny Franzi mala czarne ale nie chocolek Sółtan tez mały brązowy i tez nie chocolek oraz 2 naj naj naj bardziej boskie konie najcodowniejsze 2 cudy natory Febe biała z wielkimi brązowymi łatami i Denmark piękny ciemny odcien brązu kolor jak kasztan byłyszczący i czarna grzywa bosze co za konie ja tylko moge sobie pomazyc na przejazdce na Denmarku albo na Febe ale obiecuje sobie i wy jesteście swiadkami ze kiedys sie na nich przejade :wink:  :wink: oj i jeszcze zapomnialam o Cęzurce przeciez to na niej jechałam za drugim razem Cezurka CzArNa  :wink:  :wink:  i wiele wiele innych konikow i urodzil sie maly zrebaszek glaskalam go jest taki sweet  :)  :)  :)  :)  :)  dzięki za odpowiedzi ;)  ;)  ;)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #16 : 2004-07-30, 19:00 »
skąd wiesz czy biały z brązowymi łatami czy brązowy w białe łaty? nigdy nie potrafiłam poznać  :wink:
Zapisane

ixa

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #17 : 2004-07-30, 21:16 »
Cytat: Ritka
skąd wiesz czy biały z brązowymi łatami czy brązowy w białe łaty? nigdy nie potrafiłam poznać  :wink:

hmmm nio nie wiem mysle ze biały w brązowe łaty bo przewaga jest białego  :wink:  :wink:  :wink:

jest bardzo podobna
Zapisane

anieszka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #18 : 2004-07-30, 21:23 »
to zależy od ilości łat, jesli jest więcej białego to jest biały w brązowe łaty :D
Zapisane

ixa

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #19 : 2004-07-30, 21:31 »
nio sorry przesadzilam Febe ma mniej brązu i jest duzo duzo wyszsza  :wink:
Zapisane

Ritka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #20 : 2004-07-30, 22:04 »
no to jest brązowa w białe łaty :P
ehhehe.. lubie ten temat  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pokochalam konie
« Odpowiedz #20 : 2004-07-30, 22:04 »

ixa

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #21 : 2004-07-30, 22:10 »
ah te masci koni :wink:  a najlepszy instruktor ten Paweł idzie do stajni i ,,Łaciata idziesz do pracy''
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Pokochalam konie
« Odpowiedź #22 : 2004-07-30, 22:11 »
Hucułki są kochane, ale niezłe z nich cwaniaczki. Tylko patrzą gdzie by cie tu zostawić po drodze. ;-)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #23 : 2004-07-30, 22:16 »
ja też zawsze mówie łaciata ;P
a najfajniej jest na zawodach jak sie dobierzemy w pare osób i łazimy i co chwile krzyczymy ooo patrz!! łaaciaaaatyyy koooooń!!! hehehe :D
Zapisane

ixa

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #24 : 2004-07-30, 22:20 »
hehehe
a Ritka  mozna przychodzic do stadniny i zajmowac sie koniami czesac myc wyprowadzac na pastwisko i ile to kosztuje ???? bo jusz widzialam takie dziewczyny nieraz
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Pokochalam konie
« Odpowiedź #25 : 2004-07-30, 23:24 »
To jest wolontariat ;) Musisz to sobie załatwić. Nie kosztuje cię nic-mozesz miec za darmowe jazdy :)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

anieszka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #26 : 2004-07-30, 23:42 »
no ale najczęściej jest biała w jakieś łaty, to widać :) bo dziwne łaty by były gdyby tego konia co Ixa dała zdjęcie powiedzieć że ma białe łaty :D jakoś mi to nie pasuje, widać że te łaty sa brązowe, podobna do mojej Tarusi tylko Tara ma mniej łat i ma jeszcze deresz :/ no i jej wpisali srokato dereszowaty w paszporcie  :cry: ale kolor taki sam może jaśniejszy tylko trochę
a co powiedzie na ogiera który ma łaty popielate?? nie mam jeszcze jego zdjęć na kompie ale jak będe miała to dam czyli gdzieś pod koniec wakacji :D no ale mieliśmy problem co wpisac w paszporcie :D

a co wolontariatu choć u mnie tak to nie wygląda to ja tak mam tzn. trenuje sobie konie, coś się pomoże ale wstęp na stajnie mam do końca życia jak stwierdził właściciel i żałuję że nie trafiłam na tą stajnię wcześniej :/
Zapisane

*.:Natti :P:.*

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #27 : 2004-07-31, 20:05 »
Ja też bym tak chciała pomagać w stajni, ale na przykład nie wiem jak się myje konie, kompie...... Czy właściciele mi to pokażą, czy jak?????????Czy będę musiała wszystko od razu umieć, a jak nie to nic z tego????????????
Z góry dzięki za odpowiedź :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pokochalam konie
« Odpowiedz #27 : 2004-07-31, 20:05 »

Alii

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #28 : 2004-07-31, 20:10 »
Natti takich rzeczy sama sie szybko nauczysz :) a jak kogoś poprosisz to na pewno pokaże ci Jak to zrobić :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Pokochalam konie
« Odpowiedź #29 : 2004-07-31, 20:10 »
ja mam wrażenie że podstawowe rzeczy wystarczą (czyszczenie, siodłanie). Napewno tam będą inne dziewczyny które nauczą :P tylko najważniejsze to nei bac sie koni :P
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.243 sekund z 29 zapytaniami.