Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: KULA  (Przeczytany 3362 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_K_U_B_A_

  • Gość
KULA
« : 2004-08-29, 17:00 »
Słyszałem o kuli dla myszki. Ona podobno jest z dziurkami,że myszke tam się wkłada a ona chodzi po pokoju i nic nie gryzie. na czym to polega? Ile to kosztuje? Opłaca sie to mieć? za odpowiedzi z góry dziękuję.
[/b]
Zapisane

aneta

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #1 : 2004-08-29, 17:05 »
Byl juz temat kuli poruszany na tym forum. Poszukaj ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #2 : 2004-08-29, 17:16 »
Ja mam taką kulę dla chomika. Jest to po prostu duża kulka pusta w środku i z dziurkami. Ma specjalne wejście. Wkładasz zwierza do środka i puszczasz a ono sobie lata po pokoju w środku tej kuli. Kosztuje w granicach 10zł. Czasami jest przydatna. Wkładasz zwierzaka do kuli i idziesz myś klatkę lub cośtam robić a myszka sobie biega ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

KULA
« Odpowiedz #2 : 2004-08-29, 17:16 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
KULA
« Odpowiedź #3 : 2004-08-29, 17:33 »
Cytuj

Wkładasz zwierzaka do kuli i idziesz myś klatkę lub cośtam robić a myszka sobie biega


jak dla mnie to objaw niedbalstwa o zwierzaka. ja bym sie bala ze sie gdzies zaklinuje, czy cos. poza tym na pewno nie jest mu w tym wygodnie, jest duszno, i na pewno go to stresuje i to bardzo :? to zadna przyjemnosc z takiego biegania.. poza tym dla myszki jest stanowczo za duza i mysza musi sie nameczyc zeby ja poruszyc.
Zapisane

Margot

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #4 : 2004-08-29, 17:38 »
Ja spotkałam się z kulami tylko dla chomików syryjskich.
Zapisane

arke

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #5 : 2004-08-29, 17:42 »
no kuba witam cię tak jak widzisz to jutro możemy sie przelecieć do miniamala i zobaczysz sobbie czy jest warto :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #6 : 2004-08-29, 18:24 »
ja mam kolowroteg dla myszek w formie malej kuli na stojaczku ale nie puszczam po domu bo one tego nie potrzebują :)  zreszta ja zawsze wole je obserwować ... nowa kula w wawie  okolo29- mx 30 zlotych w GM ale to takie duze dla chomika syryjskiego (ekh u ciebie pinky zdecydowanie tanio)...to zdecydowanie za wielkie i myszka poroszac soe w tym nie bedze a szczegolnie mala
 a takie male teraz ich nie spotykam (kupilam takie  male kulke jakies 7 lat temu i sa lepsze bo zwierzakowi lapka nie wpadnie w  prety  (koszty to byly  za paczke z  5 sztukami  75 zlotych czyli wychodzi   po 15 zltych ale te do  kaltki maja wymienne wejścia tzw  takie z dzurami by myszka mogla wchodzc i wychodzić. jak pokreci w klatce.)a jak po pokoju to szczele drzwiczki  z mala dzurka by nie uciekla
 i  to nie to ze jej pilnowac nie  trzeba  po prosu jezeli w domu jest pies  badz kot to nietrzeba stac nad nia a mozna kontrolowac  z odleglosci kot nic myszcze nie zrobi chociaz :roll:    taka mala moja kotka traktowala jak  pileczke i  miedzy lapkami sie bawila... ;) a myszce do smiechu nie bylo... :/
Zapisane

Essey

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #7 : 2004-08-29, 18:29 »
Cytat: VioaoiV

Cytat: Pinky

Wkładasz zwierzaka do kuli i idziesz myć klatkę lub cośtam robić a myszka sobie biega


jak dla mnie to objaw niedbalstwa o zwierzaka. ja bym sie bala ze sie gdzies zaklinuje, czy cos. poza tym na pewno nie jest mu w tym wygodnie, jest duszno, i na pewno go to stresuje i to bardzo :? to zadna przyjemnosc z takiego biegania.. poza tym dla myszki jest stanowczo za duza i mysza musi sie nameczyc zeby ja poruszyc.


Ja tak nie robię i wogóle nie używam kuli :P Pewnego dnia moja chomiczka biegała a kula zwyczajnie rozpadła si na dwie części. Od tego czasu po prostu używam jej jak transportówki :P
Zapisane

Kira

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #8 : 2004-08-29, 18:30 »
sz czegolnire Pinky ze ty maz syryjki a nie myszki...  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

KULA
« Odpowiedz #8 : 2004-08-29, 18:30 »

Margot

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #9 : 2004-08-29, 18:31 »
:)
Zapisane

Kira

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #10 : 2004-08-29, 18:36 »
:lol: a ja teraz tez nie widze kulek dla myszek to byly z ferplasta powtarzam 7lat temu  a  ja   prosilam  do sklepu z hurtowni... i kupilam 5 sztuk  to jest bezpieczna forma kolowrotka a   po prostu kula na stojakach... :lol:  który myszki uwielbiaja podgryzac...  :roll:
 wiem ze nie mUszki tylko mYszki ;)  literUwka :lol:
Zapisane

Agata:)

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #11 : 2004-08-29, 19:49 »
Mam taka kule..... Ale moj chomik juz w niej nie biega, a z myszami nie probowalam.....
Zapisane

Kira

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #12 : 2004-09-01, 17:34 »
:) moje 3 myszy juz łaża w malej kuli i im sie podoba ale zdecydowanie bardzej wola łazic po mnie :)  i po biórku :)
Zapisane

Marcin91

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #13 : 2004-10-23, 09:17 »
Ja mam myszoskoczki, ciocia mi pozyczyła kulę i troche biegały ale były bardzo zestresowane i grzechotały im guwienka mysle ze zbedne jest kupowanie takiej kuli.Gryzonie mozna puszczać po łóżku po biurku i mebalch na balkonie w lato i w zamkniętym przedpokoju
Zapisane

arke

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #14 : 2004-10-23, 10:07 »
a wiecie ze mi koles w zoologicznym chiał mi wcisnąc kule dla świnki morskiej :lol: :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

KULA
« Odpowiedz #14 : 2004-10-23, 10:07 »

Cathycash

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #15 : 2004-10-23, 10:19 »
A już nie kołowrotek?  :roll:
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
KULA
« Odpowiedź #16 : 2004-10-23, 10:21 »
Ja mam małą kulę, właśnie dla myszki (mam dżungarka). Dałam za nią rok temu 9 zł, jest całkowicie przezroczysta, nie ma żadnych kolorów. Chomiczek czasem w niej biega, dość rzadko przyznaję, zawsze jednak robi to z własnej woli (przystawiam chomikowi wejście do kuli, on jak nie chce to po prostu nie wchodzi a jak ma ochotę pobiegać to wchodzi, potem sobie biega i jak już ma dość to przygryza okolice wejścia). Czy się to opłacało? Nie wiem, na pewno nie dałabym 30 zł, 9 zł to jeszcze nie majątek zwłaszcza, że kula jest od czasu do czasu wykorzystywana.
Dla myszek i chomików karłowatych polecam jednak małą kulę, moja ma średnicę 12 cm i jest dla dżungarka w sam raz.
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Kira

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #17 : 2004-10-23, 17:33 »
Cytat: *~Cathy~*
A już nie kołowrotek?  :roll:
ponawiam pytanie?? :roll:
Zapisane

arke

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #18 : 2004-10-23, 18:13 »
Ojej dobrze powiem wam jak to było.Porzedłem z jakies 2 tygodnie temu i popsru chaiłem kupic kolbe i spytałem się czy sa jeszce jakies rzczy które świnka lubi jeśc i są zdrowe tak sie tylko spytałem i chiałem zobaczyć co wyciągnie bo znając sprzedqawce czegoś zdrowego i tanie by mi nie podał... :roll: ,a on odpowiedział ze nie z jedzienia nic nie ma ale jest kołowrotek dla "świnki morskiej"i ja sie spytaem  czy one jedza a on odpowiedział ze tak bardzo lubia jedzic tylko ze one w kaltce nie miały :roll: i tak tio było to nie było tak że ja sam chiałem jej kupić "niee" bo to już kilka razy było studiowane na forum i w ogóle tylko sie zapytałem ...nio nie wiem czemu tylko tyle ze tamten był naprawde spory...
Zapisane

Kira

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #19 : 2004-10-23, 18:35 »
duze kolowrotki sa sa dla szyli i koszatnic ale nie dla swinek :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #20 : 2004-10-23, 18:37 »
ok ja teraz wiem i już rozmiecie jak to było?
Zapisane

Forum Zwierzaki

KULA
« Odpowiedz #20 : 2004-10-23, 18:37 »

Essey

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #21 : 2004-10-23, 19:25 »
Dziewczyny, arke się próbuje zmienić a wy drążycie i drążycie ten temat :P

A moja kula poszła w zapomnienie. Już nawet do przenoszenia nie służy po choma nosze na rękach :P
Zapisane

Kira

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #22 : 2004-10-23, 19:26 »
rozumiecie  :) TAK powinno być
teraz wiesz ty i tak powinno być :P
Zapisane

Lalaith

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #23 : 2004-10-23, 21:08 »
Arke, mimo wszystko świadczy to o Twojej niewiedzy.. Świnki nie biegają w kołowrotkach.. Nawet gdyby sie zmieściła, nie chciałoby się jej biegać. Nie wierz we wszystko co mówią sprzedawcy, czytaj książki... :roll:
Co do kul - dla mnie to nienormalne   :?  Jeśli już ma się zwierzaka, to zwyczajnie puszczać po pokoju czy coś i PATRZEĆ.. Wtedy nic nie pogryzie.. Ja miałam dżungarka, i normalnie biegał po pokoju, bez kul itp..  :roll:  Nie wiem jak można wsadzić zwierzaka do czegoś takiego..  :?
Zapisane

arke

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #24 : 2004-10-23, 21:36 »
OK.ale zrozum ze ja naeet nie pruboałemi widxiałem ze świnki nie biegaja w kołowrotku ,a sprzedawca jak sie jeszce nie znałem naprzykład na rybkach to nie źle chiał mnie przewalić ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #25 : 2004-10-23, 22:10 »
sprzedawca chce sprzedac i gada głupoty :) nie nalezy ich słuchac ja po kupieniu chomówzazwyczaj sama sprawdzam płeć... ;)  bo byc  poytwierdzonych samców czy samiczki :P
Zapisane

Agata:)

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #26 : 2004-10-29, 18:39 »
Arke ma duuuza niewiedze  :roll:  I ogolnie jest za mlody na wypowiadanie sie na tym forum, bo nic madrego nie pisze  :roll:
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
KULA
« Odpowiedź #27 : 2004-10-29, 19:31 »
Cytat: Agata:)
Arke ma duuuza niewiedze  :roll:  I ogolnie jest za mlody na wypowiadanie sie na tym forum, bo nic madrego nie pisze  :roll:



Szkoda, bo ja jestem młodsza =/
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Forum Zwierzaki

KULA
« Odpowiedz #27 : 2004-10-29, 19:31 »

Kira

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #28 : 2004-10-29, 21:19 »
:roll: dziul nie o to chodzi ty bredni tutaj nie piszesz ani postów rozpoczynajacych kłótnie... :roll:  ty jees starsza bo na forum sie nie wygłupiasz :roll:  tylko sensownie piszesz :)
Zapisane

Agata:)

  • Gość
KULA
« Odpowiedź #29 : 2004-10-29, 22:07 »
Dokladnie, mnie nie o wiek tu chodzilo....
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.151 sekund z 28 zapytaniami.