Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: świnka czy myszoskoczek  (Przeczytany 5552 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #60 : 2004-09-04, 23:34 »
:roll: jesli sa w wiekzej klatce to moze nie obgryzają  :lol:  ale w tak tyciej po umeblowaniu niewiele miejsca zostanie... wiez moja kolezanka ragowalajak TYnie to wystarczy wiesz co sie stało... :?  swinka po 3 miesiacach  miala problemy z oddychaniem ..powod
siano na sciólce wilgotne od wody z poidla i jeszcze zasikanie  
zalatwiala sie do pokarmu wiec to tez nie było higieniczne
byla leczona przez nastepne 2 tygodnie  ale to bylo zatrucie ...a czym  najprawdpopodobniej amoniakiem ktory uwalnia sie z siuśków  do otoczenia a jak ona to zladala to sie truła.. jesli chcesz miec taka przygode to prosze bardzo moja kolezanka wydala na jej ratowanie kolo200zltych bo ja kochala ale kadsy na klatke pozalowała... :/
po stracie swinki stwierdzila ze rad bede sluchac to samo tobie radze...
a i jezeli bede tak mala klatka to swinka bede śmierdziec a czemu bo nie bede miala kąta  do sikania tylko bede sikac gdzie znajdzie mijsce i spac bedze w wlasnych odchodach rozwaz ta historie moga dac ci komorke dotej dziewczynywtedy ona zmadrzala jak juz straciła... :| ale swinka juz odeszla..
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #61 : 2004-09-05, 08:10 »
ej słuchajcir ten pan w zoologu mi powiedzial ze taka mi wystarxzy klataka i nie przesadzajcie tak samo dla ryb dla skalarka to musi byc co najmniej 100 ile litrów wcale nie prawda
Zapisane

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #62 : 2004-09-05, 12:38 »
jak znam życie pan w zoologiku nie umie rozróznić samiczki od samca  :roll:  wiesz sprzedacy zalezy byś kupil jak najwiecej a jesli mialao by cie stac tylko na klatke to on wioli miec dwa zyski swinika i malutka klatka :lol:  co cóz jesli tak mala klatka ton apewno bedze ciagle ja obryzal cos wkleje
z strony o swinacha dres podamnna PW
Cytuj
Mieszkanie świnki

Polecam trzymanie zwierzęcia w klatce. Jej minimalne rozmiary wynoszą 80 cm. długości,60 cm. szerokosci i 50 cm. wysokości. W klatce musi znajdować się poidełko (służace do picia) miska (z,której świnka je) i domek (w nim zwierzę może schować sie gdy jest zaniepokojone). Kryjówka gryzonia powinna mieć powierzchnię 25 cm. na 15 cm. i wysokość wynoszącą ok. 15 cm. Do jej wykonania można użyć płyty paździerowej, sklejki, lub kartonu. Chodzenie po dachu domku jest jedną z ulubionych rozrywek świnek morskich. Podłoże klatki należy wyścielić trocinami.Na jej prętach oprucz poidełka można zawiesic pasznik z sianem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedz #62 : 2004-09-05, 12:38 »

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #63 : 2004-09-05, 13:15 »
ej dobra czytralem jzu to a pozatym moja ciocia miała i taka samą i wogule nie gryzła prętó i odpowiadacie jakies głupstwa bo wyto to neiwme tak samo kesi napisala ze molinezja rosnie do 10 cm chyba ze bierze sterydy .
Zapisane

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #64 : 2004-09-05, 18:07 »
twoja ciocia miala zpewnoscia wieksza klatke...  :roll:
KUP SOBIE PLUSZAKA I SIE POCHWAL  kolegom i kolezanką :lol:  udowodnij jaki coool jeseś ze maskotka umiesz sie zajmować :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #65 : 2004-09-05, 20:54 »
wiesz co ci powiem jestes jeszce gorsza niz mysłaem . bo zwierze to nie zabawka niewiem czy juz do tego dorzedłas .hahaha a tu to cie mam bo to własnie ta klatek bede miał od cioci hahahah ale ...
Zapisane

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #66 : 2004-09-05, 23:04 »
Cytat: arke
dzieki.kurcze jak ja mam wymieniac siwnke co 3 dni ściółke i to co mi radzcie za 12,13 zł to eolu kupic jakąs lepszą za 4 ?najwyzej na lato to raz na jakis cas ale to jest drogie.mam zamir sobie a reczej swinke kupic kltek 50 cm długosci 37 szeroskocie i 28 cm wysokosci.
na wieksza sobie nie moge pozwolic
jakos ocioci tu nie wspomniales nie plącz sie w zeznaniach bo gdzieś zmyślasz.... :?
jeli masz klatke po krolikach to dotejwsadz swinkei bede dobrze albo kup sbie mniejsza klatke dla umieszczonychw temacie myszoskoczków sa to mniej wymagajace zwierzaki/...:|
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #67 : 2004-09-06, 14:27 »
i co jak mówice ze swinka nie gryzie a teraz znowu co innego to co moze jeszce powiecie zem myszkoskoczek nie gryzie?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #68 : 2004-09-06, 17:01 »
Świnka gryzie pręty z nudów, jeśli klatka będzie odpowiednio duza, (podawane przez Ciebie wymiary są za małe!!!), odpowiednio wyposażona, a zwierzę będzie spędzało sporo czasu za nią - problem gryzienia prętów zniknie.

Akre - może ten pluszak to rzeczywiście dobry pomysł?

Pozatym proszę was, piszcie bez literówek. Arke masz 13 lat, to jest chyba wystarczająco dużo, żeby znać podstawy polskiej pisowni....
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedz #68 : 2004-09-06, 17:01 »

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #69 : 2004-09-06, 23:17 »
ej chwila chwila ja dobrze znam ale myslisz ze chce mi sie siedzec i wciskac alt i sfift skoro wiecie co pisze a przybajmiej sie domysalcie.i prosze cie skoro jestes taką wielce uczona to nie pisz mojego pseudo"Akre"tylko "Arke" :wink:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #70 : 2004-09-07, 15:21 »
Nie, wcale nie jestem "wielce uczona", ale poprostu staram się nie robić masy literówek w dwóch zdaniach. Myślę, że po kilku latach edukacji, można nabyć nawyk sprawdzania co się napisało.
Zapisane

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #71 : 2004-09-07, 19:40 »
Cytat: marta1
świnki morskie nie gryzą!!!!
gryza jak ich sie nie zna... :|

nie widze sensu prowadzenia tego tematu... :| on i tak nie rozumie ze jezeli miejsca nie ma to swince dobrze nie bedze..
i juz wybór został dokonany... :?
Zapisane

emir

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #72 : 2004-09-08, 08:08 »
arke rzadko zaglądam, więc może już temat nieaktualny, ale:

- klatka o wymiarach (strona 2 tego wątku), które podałeś jest ZDECYDOWANIE za mała,
- na opinii Pana/Pani ze sklepu zoologicznego trudno polegać - są tacy, którzy mają pojęcie o tym, co mówią i tacy, którzy nie mają zielonego pojęcia, a rżną (za przeproszeniem) mędrców - cóż zdarzają się miłośnicy zwierząt (Ci wiedzą i potrafią doradzić bądź przyznać się do niewiedzy) i miłośnicy kasy (Ci sprzedają Ci nawet kołowrotek dla świnki, bo przecież to najniezbędniejsze, nawet bardziej niż poidełko),
- lepiej mieć klatkę większą niż mniejszą... Angevelinka podała Ci optymalne wymiary klatki,
- dalej - świnki morskie gryzą pręty - z własnego doświadczenia wiem, że robią to albo z nudów, albo gdy chcą zasygnalizować, że chcą pobiegać/być wzięte na ręce,
- należy pamiętać, że zwierzak (każdy) to odpowiedzialność za niego - że jeśli będzie chory to trzeba sę nim zaopiekować, zapewnić leczenie, etc - to czasami są koszty... a nie - chory - to go wyrzucamy za drzwi... więc warto przemyśleć, czy jesteś w stanie Ty (najlepiej) czy Twoja mama/tata wziąć odpowiedzialność za tego zwierzaka... jeśli odpowiedź jest negatywna - zdecydowanie polecam pluszaka :(
- koszty: karma sypana (do 5zł/kg w sklepie zoologicznym), VitaCraft Aroma Pack 400g - ok. 3.50 (Tesco) - ok. 5 zł (sklep zoologiczny), sianko (które dobrze jest często wymieniać) wydatek ok. 1 - 2zł, wyściółka: trociny (nie polecam), Chipsi (ok. 3.50 - ale wymagają częstego sprzątania w pobliżu klatki przy aktywnej śwince ;) ), żwirek typu Cat's Best (ok. 15zł), podobny polski - EkoŻwirek (7.50 zł), pigwa (ok. 8zł, nie polecam - pyli), obierki z ogórka (jak są ;) ), marchewka... witamina C (dodawana do wody w poidełku - VitaCraft - ok. 10zł)  i chyba nie zapomniałem o niczym...
- jedną z lepszych książek o świnkach morskich - w moim odczuciu - jest książka Świnka morska - Eva Maria Bartenschlager.

Cathy nie wiem, czy jeszcze pamiętasz, ale - albo Ty, albo Twoja koleżanka oburzone byłyście na mnie jak zwróciłem uwagę co do pisowni... chyba to była kasiata i była awantura na forum ;)

pozdrawiam serdecznie,
Mirek

PS. nie pamiętam czy VitaCraft czy VitaKraft ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #73 : 2004-09-08, 21:20 »
chyba Vitakrafft :)
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #74 : 2004-09-08, 21:28 »
222 :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill: 2222222222222222222222
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedz #74 : 2004-09-08, 21:28 »

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #75 : 2004-09-08, 21:59 »
Cytat: arke
222 :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill: 2222222222222222222222
:roll: co to ma znaczyc...????
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #76 : 2004-09-08, 22:04 »
oj przepraszam najserdeczniej to mój brat juz to usune
Zapisane

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #77 : 2004-09-08, 22:08 »
ekh czyabynapewno tobie sie nie nudzi..??? :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #78 : 2004-09-08, 22:12 »
wiesz co?mam teraz dramat bo nieiwme co z moiją swinką jak mozd to odpowiedz"moja Gosia"i czemu tak kica skacze i tak szybko po kltace biega jak szalona?
Zapisane

emir

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #79 : 2004-09-09, 08:36 »
faktycznie tego się nie da czytać, Cathy zwracam honor :)

arke jeśli świnka skacze i biega po klatce jak dzikus to idź do weta (zakładam, że masz świnkę i że tak się zachowuje) --- obejrzy, oceni zdrowie zwierzaka, w razie czego da jakiś preparat (może świnka ma jakieś pasożyty i ją swędzi, etc)...

poza tym, jeśli klatka była "po ciotce" - to czy ją zdezynfekowałeś?
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #80 : 2004-09-09, 14:02 »
nie kupilem nowa a po drugie przecirez  jak skacz to jest zadowolona
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedz #80 : 2004-09-09, 14:02 »

emir

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #81 : 2004-09-10, 19:24 »
bardzo ciekawe określenie. chyba, że to zając a nie świnka :P
Zapisane

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #82 : 2004-09-10, 19:28 »
moze byc chetna do zabawy moze chce pobiegac po domu?/ powinienes na samym poczatku pojsc do weta aby sprawdził kondycje i czy nie ma pasozytow :roll:  podobnie jak z krolikami  powinna swinka dostac szczeponki.. ale to juz od ciebie zalezy .. pomoze  ci  weterynarz... i moze jej nie wypuszczasz po mieszkaniu ze jest nerwowa?? :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #83 : 2004-09-10, 20:58 »
Emir, ja takiej sytuacji nie pamiętam, słoniem nie jestem  :wink:
Gdy muszę domyślać się co jest napisane, wogóle nie odpowiadam na post, bo jeszcze źle to zrozumiem i czeka mnie odpowiedz typu

 
"222  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:                      2222222222222222222222"

a takich zdecydowanie nie lubie :D

Pozdrawiam :D
Zapisane

emir

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #84 : 2004-09-10, 21:21 »
Cathy co do tamtego ;) to może i lepiej :P

no takie odpowiedzi nie należą również i do moich ulubionych...

pozdrawiam  :D
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.208 sekund z 24 zapytaniami.