Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: MOCZ  (Przeczytany 1020 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_K_U_B_A_

  • Gość
MOCZ
« : 2004-09-02, 19:51 »
Dzisiaj w szpitalu mama dowiedziała sie od jakiegoś lekarza że jest dużo alergii nie na gryzonie tylko na ich mocz. Ja właśnie chcialem sobie kupić świnkę morską. doradcie mi które z tych zwierząt naj mniej wydala moczu bo wiem że świnka dużo tego robi (może myszoskoczek? :) ).
Zapisane

Kira

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #1 : 2004-09-02, 19:52 »
no myszoskoczek malo pije i malo  moczu wyddziela immocz nie ma intensywnego zapachu jak u chomika
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #2 : 2004-09-02, 20:03 »
Ale nie ma takiego gryzonia co prawie wcale nie sika??? :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

MOCZ
« Odpowiedz #2 : 2004-09-02, 20:03 »

Florencja

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #3 : 2004-09-02, 20:14 »
Jest taki gryzoń nie pamiętam nazwy, ale żyje sobie na pustyni i potrzebuje śladowych ilości płynów, a więc pewnie i mało ich wydala. ;)
Zapisane

Arwen

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #4 : 2004-09-02, 20:14 »
Nie no...Sorry, wydalanie, to normalna funkcja organizmu! Nie możesz przecież mieć idealnego zwierzaka, które w ogole nie sika...Może jeszcze ma odrabiać za ciebie lekcje? Sorry, ale twoje pytanie, jest po prostu...trochę dziwne... :?

A nie lepiej, żebyś sobie zrobił badanie, na co mozesz mieć alergię? Potem wybrałbyś odpowiedznie zwierze...

tak byłoby lepiej...Mocz to mocz...Nawet jeśli w malych ilościach, ale zawsze będzie
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #5 : 2004-09-02, 20:24 »
A mówiłem żeby wcale nie sikał??? putam który mało sika
 :grr:
Zapisane

Arwen

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #6 : 2004-09-02, 20:31 »
Spokojnie...

A ja mowię, tylko, zebys zrobił sobie badania, na co masz alergię. Tak będzie najlepiej...Nawet jeśli gryzoń mało sika to ZAWSZE sika... :?
Zapisane

Grinia

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #7 : 2004-09-02, 20:48 »
jak bedziesz śwince wymieniał odpowiednio często to nie będzie nawet mowy o alergii...
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #8 : 2004-09-02, 20:48 »
To co ale ten mocz brzytko pachnie. to które zwierze mało sika??? Czy to prawda że muszoskoczek reaguje na imię??? :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

MOCZ
« Odpowiedz #8 : 2004-09-02, 20:48 »

arke

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #9 : 2004-09-02, 20:53 »
ej Kuba nie kombinuj bo widze że sam nneiwesz co chcesz :? a może to a może to masz inetrnet to se poczyutakj a najlepiej jak tak szukasz to ci sie pewnie zwierze szybko znudzi lepiej se trzymaj rybki albo sprzedaj i miej psa albo se kup mysz albo myszkoskoczka albo chomika :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #10 : 2004-09-02, 21:47 »
odp. na pytanie naprawde malo sika MYSZOSKOCZEK   i niektore reaguja na imię ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #11 : 2004-09-02, 22:24 »
Myszoskoczek mało sika...  z prostej przyczyny - nie duzo pije.  Nie jest to porównywalne np. ze świnką morską, która sika dużo... nawet bardzo, bo je soczyste pożywienie + wodę.

Z moich 6 skoczków tylko jeden reaguje na imię. A może wolałbys szczura?
hm... wogóle musisz to dobrze przemyśleć. Wiedz że czeka na ciebie dużo obowiązków.

Aha no i chomik nie wydala z siebie zbyt dużo. Ja sprzątam raz w tygodniu i to i tak jest często, bo chomiczek ma toaletę wymienianą codziennie.

A co my tu mówimy wogóle o sikaniu, co to za temat? przeciez nie będziemy wybierac zwierzaka, zaleznie od tego ile moczu wydala... Pozatym, jeżeli zwierzak mieszka na odpowiedniej ściółce, często wymienianej to  problem znika sam.  :roll:
Zapisane

Aluniek

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #12 : 2004-09-02, 23:49 »
Cytat: _K_U_B_A_
To co ale ten mocz brzytko pachnie. to które zwierze mało sika??? Czy to prawda że muszoskoczek reaguje na imię??? :?


U swinki zalezy to od diety. Po warzywach kapustnych na pewno bedzie brzydko pachniec. Chyba, ze trociny sa wymieniane raz na "ruski rok". Wowczas to chyba oczywiste...
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
MOCZ
« Odpowiedź #13 : 2004-09-03, 08:13 »
_K_U_B_A_  czy ty na prawde nie masz lepszych pomyslow :?: pomysl chlopie troche. Moze kup sobie jakiegos gumowego krolika albo kaczke... bedziesz mial pelny wypas, nie sika, nie je, nie pije, smierdziec bedzie tylko jak ja w czyms umoczysz i juz. To chyba najlepsze wyjscie. A jak juz dojrzejesz do posiadania zwierzaka to wtedy pomysl co by to za zwierzaczek mial byc.
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

ngL

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #14 : 2004-09-03, 11:31 »
1. Najbardziej alergizujący mocz mają zazwyczaj samce - wydzielają wraz z moczem specjalną substancję (bardzo ostrą w samym zapachu), która drażni nawet niealergiczną skórę (mocne stężenie amoniaku - podstawowo). Samce mają taki silny mocz bo zaznaczają teren zapachem własnego moczu. Jeśli obawiasz się o alergie - zakup samiczkę.
2. Jeśli okaże się, że jesteś uczulona na sierść to niestety nic tu nie pomoże płeć.
3. Przed zakupem zwierzaka (gdy już się zdecydujesz na konkretnego) wybierz sie do alergologa ub dermatologa na testy. Niech zrobią Ci testy ogólnie na gryzonie i szczegółowo -  na sierść zwierząt, na mocz (zapytaj czy jest tu rozgraniczenie na płeć, najczęściej robią testy na mocz samca) i na konkretnego zwierzaka. Może się okazać, że jesteś uczulona na sierść ale nie na zwierzaka, którego chcesz zakupić (to czasem niewytłumaczalne dla lekarzy, ale bywa, ja jestem silnie uczulona na sierść i nie uczula mnie sierść szczurzych samiczek, nie jest to też kwestia odczulenia, nigdy na samiczki szczurów nie byłam uczulona, kiedy przy kotce mam duże problemy, głównie z oddychaniem).
Zapisane

Forum Zwierzaki

MOCZ
« Odpowiedz #14 : 2004-09-03, 11:31 »

anieszka

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #15 : 2004-09-03, 17:01 »
a moze nie masz alergii - miales robione jakies badania ??
Zapisane

Kira

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #16 : 2004-09-04, 21:14 »
teraz na jesleni pojdz na testy  ja np .jesem uczulona w nieduzym stoniu na obecnosc kota gryzoni w otoczeniu ale nie dusze sie na cale szczescie  jedyny zwierzak do ktorego nie moge sie zblizac to owce ->wełna
Zapisane

Arwen

  • Gość
MOCZ
« Odpowiedź #17 : 2004-09-04, 21:28 »
Mówiłam...? Zrób te badania i będziesz wiedział co kupić, a co raczej nie...

Każde zwierze ma swój specyficzny zapach...Nie zawsze jest on jakiś...hmm...piękny, no ale coż, tak jest.

Jak będziesz często sprzątał, to na pewno będzie zadbana i pachnąca...Najlepiej kupować dobrą ściółkę...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 25 zapytaniami.