Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: czaprak filcowy  (Przeczytany 14094 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kfiatek

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #30 : 2004-09-23, 21:24 »
tzn., myśle że jakby sie postarać i poszukać to nawet koperkowy róż sie znajdzie, ale napewno szare są najpopularniejsze...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
czaprak filcowy
« Odpowiedź #31 : 2004-09-23, 21:25 »
u nas non stop do dostania w jeździeckim od jakiś 2 lat conajmniej

do koni szkółkowych to jest tak że kupujesz siodło pod siebie, a czy konia obciera czy nie....wątpię żeby taki delikwent sprawdzał czy pasuje jego siodło, poprostu siodła konia którego mu dadzą i wio

edzia999

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #32 : 2004-09-23, 21:30 »

itam jestem tu nowa=)
moja trenerka znaczy pani która mnie uczy jeździć na swoich dwóch prywatnych konisiach ma taki jedem filcowy właśnie szary ale jest z wierzchu obszyty taką ładną biała skórą która się łatwo czyści
Zapisane

Forum Zwierzaki

czaprak filcowy
« Odpowiedz #32 : 2004-09-23, 21:30 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
czaprak filcowy
« Odpowiedź #33 : 2004-09-23, 21:30 »
no napewno tak właśnie jest

jak właściwie dopasować siodło do konia, bo wiem że rozmiarami to się dopasowuje do jeźdźca
Zapisane

edzia999

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #34 : 2004-09-23, 21:36 »
o ile wiem to chyba o to chodzi żeby siodło na koniu nie było zbyt duże i żeby pokrywało kłąb ale żeby nie uciskało, czyli trzeba poprostu je przymierzyć razem z czaprakiem przed kupieniem
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
czaprak filcowy
« Odpowiedź #35 : 2004-09-23, 21:49 »
no ale jak przymierzyć, z koniem jak z psem do sklepu nie wejdziesz
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
czaprak filcowy
« Odpowiedź #36 : 2004-09-23, 22:06 »
edzia nie całkiem chyba tak , ajk to żeby pokrywało kłąb? moje jest dla przykładu tak wyprofilowane i wycięte że z góry nie zakrywa kłębu....
na temat dopasowania siodła znajdziecie chyba wystarczająco dużo informacji łącznie z linkami do różnych stronek tematycznych TUTAJ oraz TUTAJ
ja sama kupując siodło miałam spore stresy, ale okaząło się że strzał był trafiony w dziesiątkę z czego baaardzo się cieszę :)

Zuzika

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #37 : 2004-09-23, 22:30 »
ja mam pytanie co do potników bo chciałabym sprezentować Pufci potniczek i znalazłam taki ładny na allegro nowiutki. Czy tych potników to są jakieś rozmiary bo tam nic nie pisze wiec chciałabym wiedzieć czy jak kupie to się nieokaze jakiś za mały? (niezanm sie na tym bo konia nie mam i nigdy takich rzeczy nie kupowałam)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
czaprak filcowy
« Odpowiedź #38 : 2004-09-23, 22:39 »
to jest zależne od siodła, albo pod model skokowy albo pod ujeżdżeniowy i tyle :P pod skokowy zazwyczaj wszystkie siodła pasują szczególnie jeżeli jest pełny ale z ujeżdżeniowym czasem są za krótkie...

Forum Zwierzaki

czaprak filcowy
« Odpowiedz #38 : 2004-09-23, 22:39 »

edzia999

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #39 : 2004-09-23, 22:42 »
nie błam pewna tego co pisałam to tylko wywnioskowałam z rozmowy mojej koleżanki z koników i jej trenera. co prawda nie słuchałam od początku tej rozmowy. a oto chodziło że dawi ma jakiś taki kłąb duży i że moja kumpela nie może siodła dla niej znależć bo każde jej troche obciera kłąb. moje zdanie na temat obcierania kłębu dawi jest takie że ona jej poprostu nie czyści dokładnie bo nie raz widziałam jak ona ją czyści a jak jej zwracałam uwage to ona" ja wiem lepiej dłużej sie końmi zajmuje":grr:.
Zapisane

Zuzika

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #40 : 2004-09-23, 22:49 »
ten potnik to do siodła wszechstronnego tu mam adres tej aukcji na allegro:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31690848  
 taki potnik się nadaje do wszechstronnówki? i wogóle czy według was jest warto go kupywać (ja na serio nie mam o tm pojecia :lol: )
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
czaprak filcowy
« Odpowiedź #41 : 2004-09-23, 22:51 »
powinien być ok pod wszechstronne, straszniemało widać na tym zdjęciu :|

Zuzika

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #42 : 2004-09-23, 22:59 »
nom niezbyt wielkie ale mam dobre zdanie o tej sprzedawczyni, i nawet całkiem nieźle wyglada ten potnik, tym bardziej że Pufa chodzi pod siodłem i jak powiedziałam do właściciela czy by nie mogła chodzić pod czaprakiem albo potnikiem to włąściciel powiedział że mamy koce i tak konie chodzą a potem powiedział z ironią że moge jej kupic pewnie był pewny że tego nie zrobie więc sie zdziwi, nie powinnien byc zły bo jego Pufa tak bardzo nie obchodzi, zawsze pozostaje w cieniu bo on ma swoich ulubieńców :roll: w koncu potnik to nie jest jakiś wielki wydatek a przydaje się :wink: koc zdarzyło mi sie zgubić w terenie jak sie konie zajaca spłoszyły choc popręg był naprawde mocno podciagniety :?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #43 : 2004-09-24, 13:46 »
Jeszcze a propos potnikow, to tak jak k_cian pisala-glownie chodzi o dopasowanie rodzaju potnika do rodzaju siodla, ale rozmiary tez istnieja. Jest tez rozmiar dla pony  :wink:  Ale jesli nie jest zaznaczone, ze to rozm. pony, ani ze przeznaczony do skokowki czy ujezdzeniowki, to znaczy, ze normalny (full) i zapewne do siodla wszechstronnego. Zawsze jednak mozesz sie upewnic pytajac sprzedajacego ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
czaprak filcowy
« Odpowiedź #44 : 2004-09-24, 14:18 »
jeżeli chodzi o typ do jakiego siodła to kwestia długości i wycięcia z przodu, dłuższe, tzn od kłębu w dół i proste, bardziej prostokątne są do ujeżdżeniowych siodeł a takie zwykłe z zakrzywioną linią, taką półkolistą mniej lub bardziej, szasem lekko esowatą z przodu są do wszechstronnych i skokowych

jeżeli kupujesz wcięty to może się zdażyć ż emoże być przykrótki w stosunku do siodła i pokrywa się z siodłem a jasne że jak wystaje to wygląda ładniej ;) więc pod tym względem możesz zmierzyć długość siodła lub podać rozmiar swego siodła i przymierzyć na inne siodło tego rozmiatru w sklepie

Forum Zwierzaki

czaprak filcowy
« Odpowiedz #44 : 2004-09-24, 14:18 »

Kamelia

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #45 : 2004-09-24, 21:21 »
a ja nie lubie wyciętych :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #46 : 2004-09-24, 21:22 »
A ja lubie :P ;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #47 : 2004-09-24, 21:23 »
Cytuj

ogłowie sama zrobiłam z taśmy

ja jakoś sobie tego nie wyobrażam
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #48 : 2004-09-24, 21:28 »
Dlaczego? Musi byc porzadnie wykonane i z mocnej tasmy. Gdzies takie oglowie widzialam, nie pamietam, czy na Allegro czy w jakims sklepie internetowym.
A calkiem niedawno sama robilam element oglowia z tasmy. Elka sobie rowlaila lepetyne w takim miejscu, ze naczolek moglby ja obcierac, wiec wymyslilam petle zakladana tylko na 1 ucho zamiast normalnego naczolka (widzialam taki patent w "Ekwipunku jezdzieckim"). Zrobilam to z tasmy, zapinane na rzepy, zeby latwo mozna bylo zalozyc i zdjac :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #49 : 2004-09-24, 21:32 »
pan złota rączka :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #50 : 2004-09-24, 21:33 »
Eee, bez przesady ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

czaprak filcowy
« Odpowiedz #50 : 2004-09-24, 21:33 »

Kamelia

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #51 : 2004-09-24, 21:35 »
o dobra nie bądź taka skromna :P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
czaprak filcowy
« Odpowiedź #52 : 2004-09-25, 07:41 »
takie pętle na jedno ucho w jeździectwie zamiast naczółka to nic nowego - bardzo popularne w weście, i na jedno i na oba oddzielnie ;) w sumie....co jak co ale ogłowie nie byłoby takie trudne do robienia

Kamelia

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #53 : 2004-09-25, 11:43 »
kolejna złota rączka - ja do takich rzeczy to mam dwie lewe ręce :)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
czaprak filcowy
« Odpowiedź #54 : 2004-09-25, 12:03 »
właśnie robilam je na przykładzie tej książki  :) - można zrobić z taśmy holowniczej to będzie niedozdarcia, ja robiłam z taśmy do bagażów, zrobie drugie właśnie z holowniczej.
zrobienie takiego ogłowia wcale nie jest trudne
jak chcecie zobaczyć to na mojej stronce jeżdże w nim na Nosku, sami możecie ocenić.
zrobiłam jeszcze wodze z linki, ale nie mam fotki, wyszły lepiej niż ogłowie
idziecie do sklepu dla majsterkowiczów, lub do szklepu dla szewców i można tam kupić praktycznie wszystko

w tej książce jest też opisane jak zrobić czaprak z filcu i jak będzie mi się bardzo nudziło to też sobie taki zrobie :)
Zapisane

Alii

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #55 : 2004-09-25, 12:40 »
A jak wy robicie takie ogłowia??
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #56 : 2004-09-25, 13:21 »
Zajrzyj do ksiazki "Ekwipunek Jezdziecki" ;)
Zapisane

Alii

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #57 : 2004-09-25, 13:24 »
Nie posiadam jej  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

czaprak filcowy
« Odpowiedz #57 : 2004-09-25, 13:24 »

Wiedźma

  • Gość
czaprak filcowy
« Odpowiedź #58 : 2004-09-25, 13:29 »
To kup (kosztuje ok.20zl) lub obejrzyj na miejscu w sklepie ;)
Zreszta mysle, ze jak sie wie, jak wyglada oglowie, to mozna samemu wymyslic sposob, w jaki je zrobic ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
czaprak filcowy
« Odpowiedź #59 : 2004-09-25, 16:06 »
ojej no, jeden pasek przecięty na pół po obu stronach przez potylicę do wędzidła i na podgardle, dwa paski na nachrapnik - a przecież można i bez nachrapnika - i wsio, czego cicieć więcej?i wodze jakieś oczywiście sprzączki...choć można i na supełki po westernowemu wiązać ;)
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.