Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Lonża, czy zastęp?  (Przeczytany 3155 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alii

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #30 : 2004-09-28, 15:29 »
Ja lubie galop na lonży :P W sumie ostatnio tylko taki mam :P
Zapisane

Zorba

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #31 : 2004-09-28, 15:50 »
a ja mam chorobe lekomocyjną:P I mi by sie niedobre robilo gdybym tak w kolku ..:D
Zapisane

martaska

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #32 : 2004-09-28, 15:54 »
Nie nie szarpie konia za pysk a łydka sie nie tzrymam bo sie nie trzyma łydkami ani kolanami.Łydka jest tylko do kierowanie koniem
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedz #32 : 2004-09-28, 15:54 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #33 : 2004-09-28, 18:55 »
:shock:  :shock:  :shock:  :shock: A to czym się trzymasz? Ręcami*? No bo jeśli nie trzymasz się łydkami to z tego wynika,że nogi Ci latają a to też doprowadza do etgo,ze nie umiesz koniem kierować w galopie:roll:  W kłusie też nie trzymasz łydki? Biedne dziecko... :roll:
*-poprawna polszczyzna p.Wiesia :P
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #34 : 2004-09-28, 19:04 »
Lydki maja przylegac do bokow konia, ale nie byc na nich zacisniete, wiec nie mozna powiedziec, ze sie lydkami trzyma ;)
Zapisane

martaska

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #35 : 2004-09-28, 19:10 »
Cytat: koniuka
:shock:  :shock:  :shock:  :shock: A to czym się trzymasz? Ręcami*?

Niczym sie nie tzrymam na koniu sie utzrymujesz tylko dzieki balansowi.


 No bo jeśli nie trzymasz się łydkami to z tego wynika,że nogi Ci latają a to też doprowadza do etgo,ze nie umiesz koniem kierować w galopie:roll:  W kłusie też nie trzymasz łydki? Biedne dziecko... :roll:
*-poprawna polszczyzna p.Wiesia :P


A nogi mi nie lataja.To ze trzeba sie trzymac kolanami itp to jest bład w uczeniu tylko prosze nie piszcie dlaczego bo mam juz dosyc tłumaczenia.
Poprostu sie utrzymuje dzieki balansowi i cieżar przenosze na strzemiona,wenetrzna strone ud i kośc łonowa (krocze) czy jak ona sie tam nazywa
Zapisane

anieszka

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #36 : 2004-09-29, 10:32 »
przeciez podstawa jest trzymanie sie kolanami!! a jak strzemion zabraknie to jak bedziesz utrzymywac rownowage?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #37 : 2004-09-30, 13:10 »
Oj nie anieszka, trzymanie sie kolanami, to jeden z najwiekszych bledow. Rownowagi sie nie utrzymuje trzymajac sie czyms.
Zapisane

anieszka

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #38 : 2004-09-30, 13:35 »
nie chodzi mi o łapanie równowagi dzieki kolaną, ale przecież przy anglezowaniu podnosimy się na kolanach a nie na strzemionach
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedz #38 : 2004-09-30, 13:35 »

martaska

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #39 : 2004-09-30, 14:03 »
Cytat: anieszka
nie chodzi mi o łapanie równowagi dzieki kolaną, ale przecież przy anglezowaniu podnosimy się na kolanach a nie na strzemionach


Kon sam cie wyrzuci do góry.Jak bedziesz oczywiscie rozluzniona, a jak sie trzymasz kolanami to jestes spieta
Zapisane

Ritka

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #40 : 2004-09-30, 15:05 »
ja nei wiem czy popełniam błąd, ale nie trzymam się kolanami. Chyba w siodle ujeżdżeniowym to niemożliwe.. sama nie wiem..
Zapisane

anieszka

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #41 : 2004-09-30, 16:39 »
no dobrze ale jest różnica między wyrzucaniem z siodła a anglezowaniem, bo jak będę skakać w siodle (czy jak kto woli koń mnie z niego wyrzuci) to lądowanie będzie bolesne dla konia
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #42 : 2004-09-30, 16:41 »
anieszka taka jest różnica że powinnaś unosić się nad siodło delikatnie i płynnie na tyle ile koń sam cię wynosi do góry, tak by nie wkładać w to energii własnej raczej a jak tak nie robisz to jest jedyne wyjście - anglezujesz na siłę

martaska

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #43 : 2004-09-30, 17:12 »
Dokładnie k_cian o to mi chodziło.Wiem co sobie myslisz natala bo jak zaczełam tak jeździc to tez tak mówiłam ze to jest nie mozeliwe zeby jezdzic i sie nie trzymac kolanmi
Zapisane

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #44 : 2004-09-30, 17:18 »
Zaczne po kolei.
Ja zawsze uczę od lonży i dana osoba jest tak długo na lonży aż nie złapie równowagi i jej ręka nie będzie spokojna. Szkoda mi końskich pyszczków żeby je tak szarpać a jak juz po lonży człowiek ma równowage to odrazu łatwiej mu galopować.
Co do kolan. nie wolno trzymać się kolanami, jeśli kolano jest przyłożone to automatycznie łydka jest odstawiona od boku. Kolanem trzymamy się tylko podczas skoków i półsiadu.
Jeździłam kiedyś u pani Zosi Górskiej i ona mi tak nogi powykrzywiała i pokazała w praktyce jak to jest z tym kolanem i miała racje.
Łydką też nie można się trzymac bo co jak jeździ się na koni który jest bardzo wrażliwy na łydke był by tylko galop i ciągłe wyrywanie.
Jeśli ktoś ma dobrą równowagę to trzyma się na koniu za pomoca ud i dosiadu a nogi są rozluźnione.

Forum Zwierzaki

Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedz #44 : 2004-09-30, 17:18 »

anieszka

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #45 : 2004-09-30, 18:53 »
wiem o co wam chodzi bo jest ćwiczenie że należy unieść wysoko kolana łącznie z udami i trzymać się za pomocą równowagi na kłusującym koniu no my tak robimy czasem tzn. robiła mi tak moja była trenerka, ale kolano ma przylegać do siodła bo napewno nie ma odstawać na kilometr od niego bo to wygląda okropnie ;/
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #46 : 2004-09-30, 21:42 »
Przylegac oczywiscie powinno, ale nie trzymamy sie nim kurczowo.
Zapisane

kfiatek

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #47 : 2004-09-30, 21:54 »
no to to jest to samo co z łydka.. przylega ale sie nią nie trzyma....
wsyztsko to skomplikowane....
Zapisane

anieszka

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #48 : 2004-10-01, 23:19 »
no to mi o to chodzi i ja tak robie :) uffff juz myslalam ze o czyms nie wiem :D
Zapisane

Kozica

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #49 : 2004-10-03, 18:29 »
w praktyce jakby to pokazać byłoby lepiej...
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #50 : 2004-10-03, 18:48 »
No mi też chodziło o to,że łydki powinny przylegać ale nie ściskać...Sorry martaska źle zrozumiałam Twojego posta.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedz #50 : 2004-10-03, 18:48 »

martaska

  • Gość
Lonża, czy zastęp?
« Odpowiedź #51 : 2004-10-03, 19:21 »
ok spoko
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.185 sekund z 27 zapytaniami.