Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: cane corso  (Przeczytany 37308 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jagoda

  • Gość
cane corso
« : 2002-11-19, 12:32 »
cześć, czy ktoś zna PORZĄDNĄ hodowlę cane corso w Polsce, z której pochodzic mogą zdrowe psychicznie psy?
Zapisane

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #1 : 2002-11-19, 13:46 »
Znam, ARIKA Satysfakcja, Championka polski, Młodz. Champ. Pl, Ch.Niemiec, Zwyc.Klubu, Zwyc na specjalistycznej wystawie cane corso w Czechach, IPO, oczywiscie wiele CWC, CACIB, NSwR, BOB. - telefon do hodowczyni 0 605 36 27 08 - bardzo miła, fachowa hodowczyni!!!

A tak wogóle, to dlaczego akurat ta rasa? Opisz coś :wink:

A to mój Ciapek.
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #2 : 2002-11-19, 14:54 »
cześć
dzięki serdeczne,
Ciapek jest boski, choć ciapkowato to on nie wygląda.
Znam Arikę z wystaw, myślałam już o niej. Szukam szczeniaka od suczki z domu. Bardzo ważna jest dla mnie psychika i zdrowie.Dlaczego cane:
duży pies, piekny wygląd, ludzie go jeszcze dobrze nie znają wiec może nie bedą wykrzykiwać że to pies morderca, świetny stróz- ma pilnować domu- wczesniej myślałam o fila brasileiro - ale jest zbyt agresywny i na zimę nie nadaje sie na dwór.
pozdravka
Zapisane

Forum Zwierzaki

cane corso
« Odpowiedz #2 : 2002-11-19, 14:54 »

Bona

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #3 : 2002-11-19, 15:03 »
Ciapuś , taaaak?????? taki sobie ciapulek.  :lol:  :lol:  :lol:

Galja: daj jeszcze jedno zdjęcie, ale nie bokiem  :D
Zapisane

Mela

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #4 : 2002-11-19, 15:14 »
Galja, napisz co to za rasa bo nie mogę rozszyfrować. Jest śliczny!!!
Zapisane

myszka

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #5 : 2002-11-19, 15:16 »
Mela, mała wskazówka ... spojrz na temat wątku  :lol:
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #6 : 2002-11-19, 15:18 »
Galja, poproszę jeszcze jakieś fotki Ciapka.
Zapisane

Bona

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #7 : 2002-11-19, 15:26 »
a to mój  ciapuś  w tym temacie cc  :D
Zapisane

Mela

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #8 : 2002-11-19, 15:29 »
Nie krzycz na mnie Myszka. To jest bardzo na temat. Ten pies moim zdaniem jest bardzo podobny do cane corso.
Zapisane

Forum Zwierzaki

cane corso
« Odpowiedz #8 : 2002-11-19, 15:29 »

Amelia

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #9 : 2002-11-19, 15:31 »
Jagoda, sorki ze nie w temacie, ale ciekawi mnie, czy Ty masz tak na imie?
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #10 : 2002-11-19, 15:33 »
Uau, Bona jestem pod wrażeniem, muszę już wyjść ale MUSZĘ wiedziec co to za psy.
Zapisane

myszka

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #11 : 2002-11-19, 15:36 »
Mela, ja nie krzyczę przecie...  :shock: To żarcik był niewinny... temat jest CANE CORSO, a pies Galji to jest CANE CORSO, dlatego zamieściła tu jego fotkę i dlatego powiedziałam, żebyś się skierowała do tematu  :wink: Idę do domu, nikt mnie nie rozumie... *odchodzi chlipiąc*
Zapisane

Bona

  • Gość
Re: cane corso
« Odpowiedź #12 : 2002-11-19, 15:37 »
Cytat: Jagoda
Uau, Bona jestem pod wrażeniem, muszę już wyjść ale MUSZĘ wiedziec co to za psy.

+ Mela :


powtórzę za MYSZKĄ : spójrzcie na temat wątku ;)
one nie tylko są podobne .... to są CC  :D
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
cane corso
« Odpowiedź #13 : 2002-11-19, 15:41 »
Galja, śliczny Ciapuś, tylko fotka chyba po pijaku robiona  :lol:

Bona, nareszcie widzę Twoje arystokratyczne Ciapki.  8)

Mysza, nie krzycz na Melę, nie każdy ma tak jak my - oczy bokiem  :lol:


Myszo, wracaj, masz husteczkę, wytrzyj osmarkany nosek - tylko ostrożnie, bo Ci się znów oczka przestawią. Ja Cię rozumiem  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #14 : 2002-11-19, 15:45 »
Mnie tu nie ma, ja już odeszłam urażona posądzeniem o krzyk!!!  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

cane corso
« Odpowiedz #14 : 2002-11-19, 15:45 »

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #15 : 2002-11-19, 17:07 »
Po co te sfary i kłótnie - i tak zginiemy w zupie!!!

Boczkiem?No, troszke boczkiem,...ale cóż, inaczej nie umiem, zmiejsze to i zapodam reszte fotek.
xww - wiesz, ze ja cały czas chodze w stanie wskazujacym...HEP!HEP! 8) Myszka.

Szukasz od suczki z domu? Nie rozumiem, Arika mieszka w domu. Arika jest zdrowa i na ciele i na umysle(dziwnie to brzmi,hiiihihi....), gdyby było inaczej nie mialaby tylu tytułów ani IPO !!! Zauwaz ją w ruchu!!!Jak biegnie! Pozatym miała juz małe, i sa no no no-PIĘKNIUTKIE BESTYJKI!!!Zreszta zadzwoń do jej właścicielki, i porozmawiaj, jest rzeczowa!

"ludzie go jeszcze dobrze nie znają" - nie muszą znać, ale i tak  bedą krzyczeć!!!Ale jeżeli mieszkasz w domu, to wysatrczy duzy płot, solidny, a pozatym co komu do Twojego psa, to Ty za niego bedziesz odpowiadać.
Jezeli myslisz, ze fila jest wiekszym agresorem, to.....wiesz, to nie od rasy zależy tak do końca, ale i od ułóżenia psa. To nie te file o których mozna było poczytać...!Mój znjomy ma file z bardzo dobrej hod., i zakoupił rottka, zeby mu fili nie ukradli - tak sie łasi 4 letni pies do przechodniów!
CC tez ma mały podszerstek. Wiesz, cc to nie jest typowy pies do kojca!On musimiec kontakat z włascicielem, bez tego usycha!!!!!!!!

"ale MUSZĘ wiedziec co to za psy." - o co chodzi konkretnie? Z jakiej hodowli, czy tak?

A gdzie widziałaś Arike???Moze sie widziałayśmy na którejs z wystaw?
O JAKICH JESZCZE MYŚLAŁAŚ RODZICACH???KTÓRY PIES CIE ZAINTRYGOWAŁ? OPOWIADAJ!!!DLA NAS Z BONA < TO MIÓD NA SERCE ROZM> O CC!!! Fajne, te psiuty-ale shsr pei, cos słabo go widać? Opowiedz cos o nim!!!

MYSZA nie płakusiaj!!!

Bona:Ajajajajajajjaj!!!!!!!Ty paskudniczko ;)  :wink:
Zapisane

Mela

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #16 : 2002-11-19, 17:09 »
No to wszystko jasne! Przepraszam Myszka za posądzenie.  8)
Zapisane

Jennifer

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #17 : 2002-11-19, 17:19 »
Bona, Galja: Macie piekne pieski  :wink:
Zapisane

Bona

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #18 : 2002-11-19, 17:36 »
ja w kwestii formalnej : mój Ciapek jest niestety tylko jeden : ten mniejszy, ale za to Bardzo Arystokratyczny 8)

 dzięki dziewcząta za uznanie dla corsiaków  :D
Zapisane

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #19 : 2002-11-19, 18:00 »
I ja sie przychylam do podziekowań!!! Mersi!  8) Zdrowie WSZYSTKICH  psiutów!!!
Jagoda - jak Cos to pytaj, przeslemy Ci na e-maila, jak Cos więcej.
Co już i gdzie czytałaś o cc, zebym sie nie powtarzała?

Bona;Bardzo Arystokratyczny? Czy mam rozumieć , że jego pradziad był Królem, czy jakos tak? Czy miał Smoka Wawelskiego, jako stryja po kądzieli? :?:

Mój, to zwykły Podwórkowy Pies Włoski, w rodowodzie ma ino ;)  Czerwonego Kapturka (daleka prababka) ;) ....hihihihihihihi  :lol:
Zapisane

Bona

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #20 : 2002-11-19, 20:45 »
mojego matka jest wojowniczką , a tatuś mydełkiem dla dzieci  :lol:  :lol:

to tylko kundelek jakiś - JA jestem arystokratyczna , a psiurowi się udziela   :lol:  :lol:

za zdrowie wszystkich forumowych piesków  8)  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

cane corso
« Odpowiedz #20 : 2002-11-19, 20:45 »

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #21 : 2002-11-19, 23:17 »
Aaaa tak, znam jego matke z TV "Xenna Wojowniczka", a o tatusiu śpiewali piosenki "...siabada, siabada, MYDEŁKO FA"(były tez takie lody i kredki) - Hiiiiiiiiii, ale WIEM o CO chodzi. :wink:

Mój jest Cesarzem Rzymskim ("Brutusie i TY przeciwko mnie?"), ojciec - WIADOMO KTO - słynny piosenkarz MAJKOL Jackson, a matka wystepowała w filmie"Telma i Luis" !!! :wink:
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #22 : 2002-11-20, 08:14 »
Galja, Bona, sorki że się wczoraj nie włączyłam ale juz wyszłam z pracy, a w domu nie zawsze mam komputer .
Spadłyscie mi z nieba, i tu na forum dziekuję mojej drogiej Meli że znalazła dla mnie to forum, albowiem myślałam że nie ma w Polsce zadnego normalnego maniaka c.c. ( nie HODOWCĘ) .
Wreszcie mam kogoś kto zna tą rasę i w dodatku ma c.c.
tyle mam do powiedzenia i zapytania, że muszę sie zastanowić od czego zacząć.
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #23 : 2002-11-20, 09:06 »
a więc witam ponownie, wskakuje na chwilę, żeby odpowiedziec na kilka  Twoich pytań Galja, a więc w tej chwili mieszkam wmałym mieszkanku w bloku, mam sharpka 6- letniego, zawirowanego psychicznie bardzo poważnie, wykupiłam go z tzw." renomowanej" hodowli z klatki, nawet nie z kojca, włascicielka myślała, ze nic z niego nie będzie, był pogryziony i zabiedzony i miał juz prawie pół roku.teraz jest dorodna dorosłą świnką, cudownym prosiaczkiem, pięknym, utytuowanym, jest CH Pl i ma wiele innych tytułów, bardzo lubi wystawy jak i ja, ale odchodzi już powoli na zasłużoną emeryturę. niestety jak większość sharpk-ów ma stany lękowe, nie będzie dobrym stróżem, ponieważ w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia zwiewa natychmiast. Długo juz zastanawiałam sie nad wyborem rasy drugiego psa i padło na c.c. To nie ma być pies do kojca- ale poniewaz będzie zostawał na 9-10 godzin sama/a ( oczywiście buda do dyspozyspozycji ) musi sobie poradzić w tym czasie, pilnować domu i shar-pka. na razie tyle :)
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #24 : 2002-11-20, 10:33 »
w więc snuję dalej w zwiazku z moja poprzednią paplaniną- koniecznie napiszcie mi o swoich cane, czy zostaja same, jak się sprawują,
każdy pies musi mieć kontakt z człowiekiem, to oczywiste,
Galja, nie wiem czy widziałysmy sie na której z wystaw, ponieważ ja przebywałam głownie na ringu z sharp-kami, a w cane zakochałam się dopiero 1,5 roku temu na wystawie w Krakowie. Zobaczyłam tam czarnego psa CERBER Las Vegas, który wsadzał swoją wielką mordę do wózka i lizał dziecko po buzi.
Pytałam co to za psy na zdjęciu - właśnie w kontekście pochodzenie itp, ostatnio na
wystawie we Wrocławiu było bardzo marnie, byłam rozczarowana.
Powiem Wam szczerze, że nie wiedziałam, że w Polsce są takie piękne psy, jakie zobaczyłam na zdjęciach od Galji i Bony.
Generalnie boję się brac z polskich hodowli, wiekszośc psów jest właściwie po tych samych, z pewnością najlepszych w Polsce, rodzicach.
Większosc hodowli znam tylko ze stron internetowych, do kilku z nich napisałam mail-a z różnymi zapytaniami, wiekszośc mnie olała.
Obecnie koresponduje z dwoma REWELACYJNYMI hodowlami w Rosji,
ich strony są super, kłada bardzo duży nacisk na informacje o rasie i to nie zdawkową, cytowaną z tych samych książek ale konkretną, opartą na doswiadczeniach z własnymi psami, hodowla dysponuje "własnym"  szkoleniowcem, który na forum odpowiada na zapytania właścicieli cane.  Jest tylko jeden podstawowy problem- najtańsze psy kosztuja tam 800 $ :shock:to niestety nie leży w moim zakresie możliwości.Dziś tez dostałam kolejne mail-e z hodowli czeskich, tam przynajmniej mogłabym pojechać najpierw zobaczyć jakie psy mają warunki.
Jeżeli chodzi o Polskę to na razie mam jednego faworyta, hodowle z Gawroniego Ogrodu w Tarnowie i suczkę Black Lady Satysfakcja lub Blue Jeans Satysfakcja- błekitna, jej siostra. Korespondowałam  z właścicielem psa od jednej z tych suczek, jest boski z wyglądu i psychiki Roland z Gawroniego Ogrodu, ale facet go nie wystawia, więc z dzieci nici.
Galja i Bona - apeluję do Was o udzielenie mi wszelkich mozliwych informacji na temat cane, bo w zasadzie to co wiem, to tylko z literatury i od właściciela Rolanda a jest tego niewiele. Na wystawach hodowcy zawsze w zasadzie mówią mi to, co sama chcę usłyszeć. :D
Zapisane

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #25 : 2002-11-20, 11:09 »
A więc zacznę od samego poczatku.
W Krakowie widziałaś wtedy CERBERUSA (z Las Vegas), byłam tam wtedy z moim psem(srebro), faktycznie Cerberus lizał małego Jasia(Jaś to syn wł. Cerberusa) - ppFRycz. Cerberus wtedy wygrał, a wtym roku przegrał z Moim psem(ale jestem skromna no ,nie!!!Hihihihi).
 
Mój pies pochodzi z hodowli pana Gawrona(Bastion Gwiazd) i jest po Maikolu (zapewne o nim słyszałaś, i po Telmie, która obecnie jest u p. Gawronowej w hodowli).
Wystawa (tegoroczna) we Wrocłwiu faktycznie była skromniejsza w cc. Ale wygrał pies Ferrero niczego-sobie!!!Arika była NSwR, CACIB.
ZAPRASZAMY NA RING CC W KIELCACH!!!!JUŻ W SOBOTĘ!!!!!

Tak, hodowle w Rosji maja piekne egzemplarze!!!Wogóle rosyj. kynologia stoi WYSOKO!!!
A z Czeskich hodowli o której myslisz? Z Machova Kraje - sarki Bajerovej? czy innych? W Polsce tez sa psy po dobrych rodzicach ; Maikol(licencja  hodowlana włoska), jest syn Cheno, jest pare psiaków po Jonesie, Sultano, itp.
We Włoszech sa też mniam-mniam piesie, ale od 1000-2000 euro.

Literatura- lale jakaą czytałaś?

Mój pies niedługo skończy trzy lata, jest wychowany, zsocjalozowany. Nie mam zadnych z nim kłopotów! Jest przemiłym, fantastycznym towarzyszem!!! Wszedzie z nim jeździmy, ma z nami kontakt. Oczywiście jak jesteśmy w pracy, zostaje sam-ale wtedy jak każdy porządny molos poprostu spi. Lubi dobrą zabawę. Co wiecej?
Wyślę Ci książeczke o cc.

Pytaj co konkretnie chcesz , wiedziec, ??? :wink:
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #26 : 2002-11-20, 11:44 »
Galja, teraz to już mnie powaliłas na łopatki, to ja tyle czasu bładze po jakichś obcych stronach internetowych, męcze sie po rosyjsku i angielsku, a tu pod nosem mam źródło wiedzy :D
oczywiście Bastion jest mi znany, wydaje mi sie że pan Gawron i pani Gawron to rodzina, jesli chodzi o Czechy to oczywiście pierwsze to zaatakowałam Z Machova Kraje, ale p. Bajerova mi nigdy nie odpowiedziała na żaden e-mail, teraz korespondowałam z hodowlą " Czerny Saolin" i wysłałam mail-a do właściciela Diabolo Matibo, ale nie odpowiedziała mi.
A bardzo jestem ciekawa gdzie są psy po Sultano, bo one są w moim typie.A czy Ty możesz mi wyjawić jak nazywa się Twój pupil, w zasadzie co ja będe szukała nie wiadomo gdzie, skoro może Twój zostanie kiedyś tatą, szczcególnie, że ja nie kupię malucha już teraz, bo jestem w polowie budowy domu.
Interesuje mnie zachowanie zsocjalizowanego normalnie psa c.c. w stosunku do innych zwierząt oraz w sytuacji zagrożenia w stosunku do ludzi.
Teraz musze juz wyskoczyć, ale później opiszę co ostatnio przeczytałam na rosyjskim forum o zachowaniu pewnej suczki cane.
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #27 : 2002-11-20, 12:15 »
Galja, jeszcze raz dzięki :D  ;)  ;)  ;) za przesyłkę
poczytam i jutro omówimy, ciekawa jestem czy potwierdzasz np. zgodność opisu charakteru corso z własnymi obserwacjami, bo np. to co pisza o sharpk-ach w literaturze to w rzeczywistości nie znajduje odzwierciedlenia.
pozdravka
Bona, śpisz?
Zapisane

Forum Zwierzaki

cane corso
« Odpowiedz #27 : 2002-11-20, 12:15 »

Galja25

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #28 : 2002-11-20, 12:34 »
Alez Bona tez przyłozyła Łape do e-maila!!! I to spora łape!!! :wink:

Tak, moge smiało powiedziec, ze znajduje odzwierciedlanie opisanego cc w moim psiurze. Zdecydowany, elegancki, opanowany, broni TYLKO w chwili zagrozenia, trudny do sprowokowania, przyjacielski w kontaktach, lubi dzieci, ale tylko te które zna 'od zawsze"- z innymi 'nie znajduje jezyka", woli odejść od nich. Miałam pewne trudnosci z nauczeniem go aportowania, stwierdziłam, ze juz go penie nie nauczę, w końcu to nie aporter (na 10 aportów przynosił 6), ale o dziwo, ostatnimi czasy spodobało mu sie to bardzo!!!! Bardzo lubi długie spacery, lubi nosic drzewa w pysku, i gnieść butelki plastykowe. komend uczył sie szybko, chociarz NIE JEST WOGÓLE łasy na smakołyki! Jedynie żółty ser!!!
Co moge jeszcze o nim powiedziec. Mimika cc - sa przekomiczne! Nie przepada za samcami!Ale wobec suni jest gentelmenem.
Nie mam problemów z dominacja, zna swoje miejsce w stadzie.

Ona juz nie bedzie wystawiała cc w polsce, teraz jeździ do Nas z amstafami.
Po jej psach szukaj psitów u Pawła Cichora z Zawiercia. Bardzo miłe małżeństwo, maja piekne tez psy, własnie po psach od Sarki.
Pani G. i Pan G. juz nie sa rodziną.

Czekam na wieści o cc zza wschoniej granicy!!!Pozdro!!! :)  :D
Zapisane

Jagoda

  • Gość
cane corso
« Odpowiedź #29 : 2002-11-20, 13:09 »
Skoro Bona przyłozyła łapę, to ją pozdrawiam gorąco.
a wieści z Moskwy są takie, dziewczyna pisze ze jej półroczna cane o wdzięcznym imieniu Daria boi się wychodzić na spacery w dzień, w nocy czuje się ok, biega, jest radosna, przedwczoraj jej maz zabrał ją do parku, a ona przycupnęła koło ławki i zaczęła sie trząść, boi się miejsc zaludnionych ( jak mój sharpek)
wazna informacja- Marina wzięła ta suczkę, jak Daria miała 4,5 mies.
napisałam jej na to, żeby sprawdziła czy w tej cudownej, kolejnej RENOMOWANEJ hodowli skąd pochodzi pies, szczeniaki sa w ogóle wyprowadzane na spacery w dzień, bo wg mnie to sprawa socjalizacji. i właśnie tego się bardzo boję, mam juz jednego oszołoma w domu, jak mi się trafi drugi bojący to sie pochlastam, a cane bojażliwe może stac się z pewnością  bardzo niebezpieczny. jeśli chcesz to podam Ci adres na stronę do przecudownej hodowli w Rosji, ale pod warunkiem że przyślesz mi jakieś jeszcze zdjęcie Ciapka, który nie wiem jak sie naprawdę nazywa.   ;)  ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 27 zapytaniami.