Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(  (Przeczytany 6689 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
POMOCY!
Mam problem dotyczący chomików dżungarskich!
Jakieś 11 października 2004 -kupiłam chomika dżungarskiego samiczkę!
Nazywa się bianka. Jest milutka już się prawie oswoiła...
Dzisiaj 8 listopad 2004 kupiłam drugieko chomika dżungaskiego-samca
samiczka ma z gdzieś -3 miech a samczyk taki malutki jeszcze... chyba 1-miech..
NO I TERAZ PROSZĘ WAS O POMOC! Gdyż chomiki odrazu zaczeły się bić -gryźdź  i drapać tak ruszyły na siebie i tak biły sie aż ich nierozłączyłam-nawet nie powochały siebie tylko odrazu biegły na siebie i biły się-
Co się dzieje? Ja myślałam że chomiki dżungarskie są TOWARZYSKIE no tak wiem te chomiki są z innej rodziny ale żeby tak brutalnie? Moja bianka-SAMICZKA
MA NA PYSZCZKU SZRAMĘ I PYSZCSZEK JEJ KRWAWI
ZGREDEK-SAMCZYK-KREW LECI Z ŁAPEK I TROCHE NA TYŁKU :|
CO SIĘ DZIEJE? WIEM TO PIERWSZY DZIEŃ W DOMU DLA ZGREDKA ALE BOJĘ SIE O BIANKE GDYŻ  JA JĄ WPUŚCIŁAM DO ODZIELNEJ KLATKI I ONA ODRAZU SCHOWAŁA SIĘ DO DOMKA I SIĘ NIE RUSZA-BOJĘ SIE O NIĄ BARDZOO-A ZGREDEK BIEGA JAK SZALONY  I MA WSZYSTKO GDZIEŚ- CZY ONI JAKOŚ BĘDĄ MOGLIŻYĆ W JEDENJ KLATCE? MAM 2 KLATKI ALE CHCIAŁABYM ABY RAZEM ŻYLI :(
PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!! CZEMU SIĘ ONI GRYZĄ?
AHA I CZY CHOMY MOGĄ ŻREĆ MANDARYNKI-OBRANE?


 :(  :(  :(  :(  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

niezapominajka

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #1 : 2004-11-08, 16:43 »
bląd polega na tym że nigdy nie wkłada się do klatki przybysza ponieważ ten który już jest w klatce  czuje się jej włascicielem i będzie bronił swojego terenu .

proponuję  pozwolić się im poznać na neutralnym  gruncie i jeżeli się dogadają to wtedy można włożyć dwa do klatki , ( radziłabym umyć klatkę tak aby samiczka nie czuła swojego zapachu) wtedy jest duże prawdopodobieństwo ,że się zaakceptują .  :)


 ps. problemem może również być róznica wieku (ale nie zawsze)
apropos mandarynek to wydaje mi się że jest tyle smakołyków dla zwierzakow że nie trzeba im dawać mandarynki


pozdrawiam
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #2 : 2004-11-08, 17:01 »
aha dziękuje-jeżeli chodzi o spotkanie chomików-wypuściłam je na biurku (ogorodzonym z każdej strony...) a samczyka nie wkładam do klatki samiczki z drugim chomem-
DZIĘKUJE ZA ODP. aha pytałam się o mandarynke no bo ona ma dużo wody w sobie no i tak sobie  pomyślałam-bo chomiki na wolności piją wodę z owoców :P czy jakoś tak  nie jeastem pewna
dzięki

Forum Zwierzaki

Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedz #2 : 2004-11-08, 17:01 »

Cathycash

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #3 : 2004-11-08, 17:36 »
Najlepiej od razu kupowac dwa chomiki, potem napotkujemy się właśnie na ten problem...

łączysz samca i samiczkę? Czy jesteś przygotowana na ok. 8 młodych co 2 miesiące?  :roll:
Zapisane

niezapominajka

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #4 : 2004-11-08, 17:39 »
bardzo często zwierzaczki po zjedzeniu za dużej ilości owoców mają biegunkę z tego własnie względu proponowałabym jednak wodę podawać w poidełku a z owoców to już lepsze będzie jablko , oczywiście nie za dużo .

pos. jeżeli już bardzo chcesz dać mandarynkę to proponuję nie dawać zbyt dużo .

pozdrawiam
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #5 : 2004-11-08, 17:42 »
Mandarynki nie są zbyt dobrym pomysłem. Lepiej podawać Polskie warzywa i owoce, nie te egzotyczne.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #6 : 2004-11-08, 17:48 »
moje sp Chomy [bracia] sie pozagryzaly ... ja bym je oddzielila na Twoim miejscu, 0Aisha0
Zapisane

niezapominajka

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #7 : 2004-11-08, 18:11 »
Cytat: *~Cathy~*
Mandarynki nie są zbyt dobrym pomysłem. Lepiej podawać Polskie warzywa i owoce, nie te egzotyczne.


całkowicie się zgadzam z Cathy , ale jeżeli już bardzo chce dać to naprawdę mało  , chociaż jestem jednak zdania że bardziej bezpiecznie byłoby dawać jabłuszko , kawałek marchewki

ps. muszę tu dodać że miałam króliczka który podkradał mi  mandarynki  :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #8 : 2004-11-08, 18:13 »
pierszy znaczacy bład  nigdy nie wsadazaj do SAMICZKI samca  :grr:  moze skonczyc sie martwym samcem... Samiczki wbrew sszystkiemu jak maja ograniczony teren CHOLERNIE go bronia
dzungary akceptuja sie odrazu jesli to samiec jest pierszym mieszkancem  satarszym lub tym co dłuzej o miedsisac napszykład mieszka i to tez nie jest 100%owe  niesety..ale  gdy samiec jest pewny w klatce jest szansa ze  starsza samiczka  po mieciacu (rozdzielnie) go zaakceptuje
 teraz mozesz jeden manewr wykonac oddzielic je  i sprwadzic czy z nimi wszystko OK. Jeli tak to po piersze samca  wsadz do wiekszej klatk i samiczke do mniejszej z miessiac poczekaj aby amczyk podrósl poszukaj odbiorców dla ewentualnego miotu i dopiero za miesiac  wsadz samiczke do samca .
Co do owoców  :)  moje chomy jedza mandarynki i jest oki a le na pocztek mozesz podawac tylko jabuszko :) i sałate
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedz #8 : 2004-11-08, 18:13 »

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #9 : 2004-11-08, 19:35 »
Ale nie rozumiem was dlaczego dla samca większą klatkę? Aha i ja nie wsadzałam samca do klatki samicy... Chciałabym się dowiedzieć czy po jakimś czasie będą mogły razem mieszkać? Bo jeżeli chodzi o małe to ode mnie zoologik odkupi bo nie mają dżungarków już i mi powiedzieli że z chcęcią odkupią... Aha ile razy w roku dokładnie samica może urodzić młode i po ile ??
Dzięki za odp. jeżeli chodzi o tą mandarynkę-to wolę nie podawać jej chomikowi :)
Aha mam jeszcze jedno pyt. gdybym wcześniej kupiła samiczkę to moja samica by ją zaakceptowała?
Aha zauważyłam że to właśnie samiczka goni samca.. Co mam zrobić? Odzieliłam już chomiki i siedzą oddzielnie... coś jeszcze mam zrobić? Co trzeba robić aby się polubili jak ta moja samica wciąż atakuje? Nigdy tak nie szalała .. :?
Głupio wyszło.. Chciałam kogoś do towarzystwa dla mojej Bianki a wyszło że wroga przyprowadziłam... Myślę że dla młodych by znalazło się miejsce w mojej klatce ..chyba czy dobre wymiary na ,,rodzinkę''?
długość-44
szerokosc-27
wys-26
dobra? Nie wiem co robić.. To znaczy ja nie chciałam zakładać takiej mini hodowli, tylko pomyślałam że kogoś do towarzystwa dokupie... głupio wyszło.. Bo drugą klatkę w której trzymam samca jest bardzo mała i ma
dług-29
szer-19
wys18
i chciałabym już aby samiec był z samica w większej klatce..

Agata:)

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #10 : 2004-11-09, 07:21 »
Jak chcialas towarzystwo dla Bianki, to moglas jej kupic samiczke. Teraz jezeli bedziesz chciala, zeby byly razem, mususz byc przygotowana na duuuzo dzieci. A oddawanie malych do zoologa to nie jest dobry pomysl  :roll:  Lepiej juz znajomym, ktorzy na pewno zapewnia dobry dom chomikom
Zapisane

Kira

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #11 : 2004-11-09, 10:45 »
dla samca wieksza bo tam beda pózniej mieszkac dwa dzuungary.. jesli je trzymasz teraz oddzielnie to  mo miesiacu  je połacz moze bedze dobrze... :roll:
cóz mo0je chomy maja klatki wielkosci 50 cm długosci 45  wysokosci i 25 głebokosci srednoi na klatke a   klatks a dla rodzink ito byla by dobra 50 na 50 na 40 :o twoja jest przymała :roll:
Zapisane

niezapominajka

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #12 : 2004-11-09, 11:00 »
samiczka może gonić samca dlatego że jest starsza i większa od niego , tak na dobrą sprawę to on jeszcze nie osiągnął dojżałości i tu może być problem ,więc proponuję się uzbroić w cierpliwość


pozdrawiam
Zapisane

Kira

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #13 : 2004-11-09, 11:36 »
ta piersza moze byc dla dwóch dzungarow ale nie wiecej  :roll:
Zapisane

Marcin91

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #14 : 2004-11-09, 16:45 »
Ja tez łączyłem myszoskoczki po czasie ale pierwszego miałem samca, który miał być samicą(jak to muwili w zoologicznym). Mój kolega też łączył tylko że on po1,5 miesąca, ja po 4 dniach. I on też miał 1 samca ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedz #14 : 2004-11-09, 16:45 »

Kira

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #15 : 2004-11-09, 18:15 »
po prostu samiec ma teretorium i samice wspuscia samiczka  nie przyjmie samca tak po ptrostu... to naturalne a nawet moze go zagryżć..a rany przemywasz aby nie wdało sie zakarzenie...??? :(
Zapisane

Marcin91

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #16 : 2004-11-10, 12:48 »
Cytuj

a rany przemywasz aby nie wdało sie zakarzenie...???

no właśnie trzeba przemywać wodą utlenioną
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #17 : 2004-11-10, 14:19 »
jak nrazie nie chyba potrzeby bo sie juz to zagoiło-i nic nie widac bianka jak narazie weóciła do normy tak jak zgredek

Kira

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #18 : 2004-11-11, 10:44 »
Cytat: Agata:)
Jak chcialas towarzystwo dla Bianki, to moglas jej kupic samiczke.
  A oddawanie malych do zoologa to nie jest dobry pomysl  :roll:  Lepiej juz znajomym, ktorzy na pewno zapewnia dobry dom chomikom

Agata :)  samiczka kupiona nowa w sklepie zoologicznym była by rowniez  obca i tez by sie biły :?
lepiej oddac osobom z ogłoszenia a jesli nie mascia to dopiero do sklepu... piersza tura moze i zostanie dzungarówa  nastepne  pojda dla wezy... lub innego gada :roll:
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #19 : 2004-11-13, 20:50 »
Witam :)
Kilka dni mineło i i dzisiaj z rana o godzinie 9:07 Jak codziennie wyjełam z klatki Biankę i położyłam na szafce aby sobie pobiegała. Tak samo zrobiłam ze Zgredekiem. No i jak zwykle myślałam że się pogryzą i będe musiała je rozdzielać, a tu miła niespodzianka gdyż Bianka nie rzuciła się na Zgreedka-zaczeła go wąchać- i tak dalej i tak dalej... Ogulnie polubiły się więc wstawiłam je pierwszy raz do klatki (dużej) i onee trochę się poganiały trochę się pogryzły no i zaczeły się wąchać pyszczkami się trącać i zasneły oba chomiczki skulone obok siebie..Eh..Miłe zakończenie tej niemilej histori..  Myślę że tu zadziałała cierpiliwość ,że nie napuszczałam je specjalnie-tylko raz dziennie kładłam je na szafkę aby trochę się do sibie przyzwyczaiły się..
Chomiki śpią razem jedzą razem i nie gryzą się chociaż Zgredk jest młodszy i później od Bianki przyszedł do mojego domcu.. Tak się cieszę :)

Cathycash

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #20 : 2004-11-13, 20:53 »
Ale niedługo pewnie znowu się pogryzą... musisz uważać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedz #20 : 2004-11-13, 20:53 »

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #21 : 2004-11-13, 20:57 »
Wiem napewno będą się gryzły-tak jak  i rodzeństwo z jednego miotu ale mam nadzieje że to nie będzie takie ,,gryzienie'' aż do krwi tak jak było wcześniej-niech się trochę poganiają ale i tak się pogodzą bo muszą ustalić kto tam rządzi..  :lol:  :lol:  :lol:
eh..nierozumiem tych chomciów

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #22 : 2004-11-13, 21:16 »
A ja mam chomika który był kupiony razem z bratem z tego samego miotu i po wpuszczeniu do nowej klatki tak sie gryzły że trzeba było je rozdzielić. Nic nie pomagało. Chomiki to raczej samotnicy i jeżeli juz to sie toleruja a nie lubią.
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #23 : 2004-11-13, 22:12 »
wiesz pogodził ysie z jednego powodu ...samiczka bedzemiła rujke  i dlatego czasowo toleruje samca radze ci je oddzielic  bo od nich maluszki beda miały krótkie zycie... wady genetyczne krzuzowania braca z siostra :roll:
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #24 : 2004-11-16, 16:03 »
Ostatnio Bianka coraz rzadziej wychodzi ze swojego domku i w żera dużo żarła a zgredek lata po klatce i zbiera kawałki papierowego ręcznika i go do domku niesie>. o co im chodzi? Coraz wuięcej czsu śpią a bianka wychodzi tylko aby jeść a zgredek coś tam ciągle  w domku robi.. O co im chodzi? Czy to jakieś przygotoowania zimowe czy coś innego?

Kira

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #25 : 2004-11-16, 20:28 »
:roll: czyzby Bianka  była CIĘZARNA??? :roll: coz  szykuj sie na młode i zycze  powodzenia w szukaniu domków :roll: a zgredek cóz zajmuje sie budowa gniazda i pomoca przyszłej mamusi niesety juz nie pogratuluje :roll:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #26 : 2004-11-16, 20:37 »
Oops no i klops będa małe :) napisz jak cos bedzie :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #27 : 2004-11-16, 20:49 »
:lol: zachowanie  na to wskazuje ja bym sie nie cieszyła ... maluchy jesli rodzice to rodzenstwo to moga mieć wadygenetyczne i krótkie zycue... :roll: niestety za pózno na myslenie ..a moze małe juz sa...w domku a Ai jeszcze o tym nie wie??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedz #27 : 2004-11-16, 20:49 »

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #28 : 2004-11-17, 15:07 »
Ej ale zgredek nie jest bratem Bianki Zgredek został dokupiony wogule w innym sklepie..To nie rodzeństwo-a z maluchami sobie poradzę bo mam już kilka zamówień z klasy na chomiki ..

Kira

  • Gość
Dżungarki-biją się aż sie kurzy :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #29 : 2004-11-18, 08:54 »
no tak ale chetni nagle znikna mam nadzieje ze przed  urodzeniem młodych oddzielisz samca od samiczki :roll:  zaraz po porodzie samiczka moze znowu zajsc w ciaze :roll:  wiec samca lepiej oddzielic :?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 27 zapytaniami.