Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 58   Do dołu

Autor Wątek: Neopets  (Przeczytany 142962 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amarae

  • Gość
Neopets
« : 2004-11-10, 13:57 »
Ja wiem, że taki temat był, ale postaowiłam założyć odzdzielny, bo to wszystko wymaga głębszego i dłuższego wyjasnienia.  :wink: Otóż najpierw trzeba znać adres - www.neopets.com
Jest to strona angielska, ale w obsłudze prosta, jeśli się już z nią oswoi. Na początku zacznijmy od rejestracji - klikamy na BOARDS. Tam jest obrazek z rejestracją, klkamy na niego i wypełniamy pola. Jeśli już rejestracja jest skończona, możemy mieć tzw. Neopeta. Jest to zwierzak, nieco pokemonowaty, ale sympatyczniejszy. Klikamy na CREATE A PET. Tam wybieram zwierzaka, ( Uwaga: Niektórych neopetów nie można miec, ponieważ wyczerpał się limit. Możemy je zaadoptować, ale o tym później ) nadajemy mu imię, wybieramy jego hobby, płeć i zamieszkanie.

NEOPOINTY: Neopointy, są to jakby pieniądze- za nie kupuje się jedzenie, zabawki itp. Neopointy można zdobyć grając w różne gry.

JEDZENIE: Jedzenie kupuje się w sklepach - jest jeden sklep podstawowy, który mam w Centralnej Neopii. Jest także Bazar, i sklepy użytkowników. Mozna się targować, kupując jedzenie, ale tylko wtedy, jeśli jedzenie kupujemy w Centralnej Neopii, lub na Bazarze. W sklepach innych użytkowników cena jest ustalona i nie możemy jej zmienić. Jedzenia służy jak wiadomo, do zapełnienia pustki w żołądku i kupujemy je dla Neopeta. Im wyższa cena, tym wyższa jakość.

KOSMETYKI: Są grzebienie, mydła, pasty do zębów, szczoteczki, szampony. Nieważne, co się kupi, czy grzebień, czy szczotkę - to nic nie zmieni. Bez względu na to, czym umyjemy Neopeta, efekt będzie taki sam - żaden. Jeśli ktoś chce, może kupować kosmetyki, ale nie jest to obowiązkowe. Kosmetyki kupuje się na Bazarze i w sklepach użytkowników.

ZABAWKI: Neopet potrzebuje rozrywki. Są pluszaki, piłki, kolorowanki, kredki. To, podobnie jak w kosmetykach, nie ma znaczenia co kupimy, po za tym, że o rozrywkę zwierzaka trzeba dbać. Zabawki kupujemy na Bazarze i w sklepach użytkowników.

LEKI: Jeśli długo nie karmiłeś zwierzaka i nie dbałeś o jego rozrywke, najprawdobodoniej jest on chory. Leki kupujemy w Aptece, która mieści się w Centralnej Neopii oraz w sklepach innych użytkowników.

KSIĄŻKI: Dzięki ksiązkom nasz Neopet może doskonalić swoję inteligencję, wiedzę. Im Neopet jest inteligentniejszy, tym lepiej. Ksiązki kupujemy w sklepach innych użytkowników i w Centralnej Neopii.

BANK: Jeśli zarejestrujemy tam swoje konto, będziemy dostawać ileś tam Neopointa dziennie ( zależy od sumy przechowywanych pieniędzy ). Radzę przechowywać swoje NP w banku, ponieważ po Neopii kraąą różne złe stwory, tzw. eventy. Niekiedy zabierają tylko 100NP, a czasem i i o wiele więcej.

AUKCJE: Tam możemy znajdowac różne rzeczy. Od zgniłych jabłek po pędzle ( o tym za chwilę ). Każdy oczywiście wie, o co chodzi na aukcjach -  podaje się coraz wyższą kwotę, aż czas  aukcji minie.

PĘDZLE: Możemy zmienić nieco wygląd Neopeta, lub jego kolor - pędzle możemy kupować w sklepach innych użytkowników. Możemy też grać w różne gry, licząc na to, że pod koniec gry dostaniemy pędzel. Pędzle sa bardzo drogie. Ich ceny moga sięgać nawet 600 000 tysięcy Neopointów.

PETPETY: Są to zwierzaki naszego zwierzaka ( :wink: ) Z Petpetem można praktycznie niewiele zrobić, poza tym, że się go po prostu ma. Te słodkie zwierzątka są niestety często drogie.

KADOATERY: Tam możemy uratować Petpety. Zamieniając rzecz na petpeta, możemy czasem dostać nagrodę.

NEOHOME: Neohome, to jak sama nazwa wskazuje, dom naszego Neopeta. Kupujemy do niego meble, które czasem są dość drogie. Możemy mieć też ogród, do niego z kolei kupujemy roślinki. Jeszcze nie wiem, jak Neopet może zamieszkać w tym domku - muszę to dokładnie przestudiować :wink:

WALKI NEOPETÓW: Nasze Neopety mogą walczyć. Od tego, czy wygrają dużą rolę ma siła i jego wyposażenie. Wyposażenie możemy kupić na Bazarze. Jest ono drogie, w zależności od jakości.

ADOPCJE: Jeśli chcemy zaadoptować Neopeta, klikamy napjpierw na PET CENTRAL i klikamy na PINGWINA, nad którym jest napis. Jeśli już tam jesteśmy, klikamy na JEDNOROŻCA. UWAGA! Pamiętajcie, że adptowanie Neopetów jest płatne! Oczywiście płacicie Neopointami ;)

PROBLEMY:

Z rejestracją



Z kupowaniem:



Z tym paskiem:



Z karmieniem:



Jeśli macie jakieś pytania, to mówcie. Postaram się na każde odpowiedzieć :wink:
Zapisane

leszcz

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #1 : 2004-11-10, 14:08 »
super
Zapisane

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #2 : 2004-11-10, 15:05 »
Mówisz super, a pewnie nawet nie przeczytałeś :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Neopets
« Odpowiedz #2 : 2004-11-10, 15:05 »

olc!a

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #3 : 2004-11-10, 15:33 »
Do mnie przyszedl mail co prawda, ale kodu zadnego tam nie ma, wszystko napisane w html.
Zapisane

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #4 : 2004-11-10, 15:39 »
To kliknij w link, powinien tam byc ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #5 : 2004-11-10, 16:02 »
No właśnie tam jest dużo linków i nie mam pojęcia w który kliknąć...
W jednym jest jakaś reklama, w drugim nie pokazuje się nic, w trzecim jest jakaś tam stonka ale bez kodu :?:
Zapisane

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #6 : 2004-11-10, 16:05 »
Kliknij w ten pierwszy link :P Powinnaś mieć coś takiego:

Dear ktoś tam,

Congratulations on joining Neopets!  Create your own virtual Neopet online, and then participate in our ever-growing community of games, chat, shops, auctions, and much more!

Your next step is to click on the URL below, which contains your personal activation code. That's all you have to do to create a Neopet and start playing!

Click Here To Start  --> http://www.neopets.com/link*
(if that link doesnt work by clicking, please copy and paste the link into your browsers URL bar)

* To jest oczywiście nieprawdziwe :wink:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #7 : 2004-11-10, 16:14 »
Aaa :) Tzn że jeszcze nie dostałam wlaściwiego maila ;)
Zapisane

Mada

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #8 : 2004-11-10, 16:39 »
Nie umiem żadnych  neopointów zarobić  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Neopets
« Odpowiedz #8 : 2004-11-10, 16:39 »

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #9 : 2004-11-10, 16:59 »
Musisz grać w różne gry. Jeśli już skończysz grę ( zakończysz ją, albo przegrasz ) kliknij na SEND SCORE, a potem na RESTART GAME ;)
Zapisane

Mada

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #10 : 2004-11-10, 19:38 »
Zorientowałam się   :)
Wcześniej pomijałam Send Score   :P
Zapisane

kocham_koty

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #11 : 2004-11-10, 20:05 »
nie kapuje, nudnawe troche
wole zywego zwierzacza :)
Zapisane

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #12 : 2004-11-10, 20:29 »
Każdy woli, ale nie każdy ma możliwość. I nie rozumiem, jak można nie kapować - wszystko wyjaśnłam  :roll:
Zapisane

Mada

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #13 : 2004-11-10, 21:21 »
Udało ci się coś "znaleźć" przy Money Tree ?
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Neopets
« Odpowiedź #14 : 2004-11-11, 08:15 »
amarae chciałam ci serdecznie (przy wszystkich :P) podziękować. Wiesz za co :cmok:!
gra jest świetna! chociaż nie umiałabym niczego zrobić ,gdyby nie Amarae :). Mam Morizellę (Kacheek - żółty :wink:) no, i dzięki jeszcze raz ...
:cmok:
Zapisane
-

Forum Zwierzaki

Neopets
« Odpowiedz #14 : 2004-11-11, 08:15 »

AgaŚ

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #15 : 2004-11-11, 08:39 »
Eee.. na poczatku malo rozumialam z tego wszystkiego, ale przeczytalam jeszcze raz ,,instrukcje" Amarae i  proboje jeszcze raz  8)

Dopisane.... jednak chyba nie dam rady - za cienki moj angielski :/ Nie moge sie polapac co i jak..
Zapisane

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #16 : 2004-11-11, 09:02 »
Masz problemy z rejestracją, czy z czym? :P

Yashima, nie ma za co  :wink:
Zapisane

kocham_koty

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #17 : 2004-11-11, 13:45 »
patrzcie ja mam takiego=>
fajny, prawda?? to Korbat
Zapisane

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Neopets
« Odpowiedź #18 : 2004-11-11, 14:13 »
Znam, to i jestem tam zarejestrowana, mam takiego jednego Neozwierzaka tylko niewiem jak sie tam, tym obsługiwać itd., ale teraz jak napisałaś to wszystko wiem :wink:
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #19 : 2004-11-11, 14:18 »
Jeszcze zrobie wam instrukcję jak się karmi neopeta ;p
Zapisane

kocham_koty

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #20 : 2004-11-11, 14:22 »
a jak się robi walki neopetówtzn. żeby sie biły. jak stoczyć walkę??? :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Neopets
« Odpowiedz #20 : 2004-11-11, 14:22 »

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #21 : 2004-11-11, 14:29 »
Szczerze mówiąc, to nie polecam Ci tego na samym początku ;) Najpierw musisz znaleść jakiegoś neopeta i poprosić go do walki ;p
Zapisane

kocham_koty

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #22 : 2004-11-11, 14:46 »
aha. a czemu nie polecasz. czyżby to mogło zaszkodzić neopetowi??
Zapisane

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #23 : 2004-11-11, 14:56 »
Czasem. Może mu przeciez ubyć sporo zdrowia ;p
Zapisane

Essey

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #24 : 2004-11-11, 15:02 »
No to jest moja Anielka wszystkie inne imiona były zajęte. Muszę się wgłębić w świat neopetów :wink:
Zapisane

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Neopets
« Odpowiedź #25 : 2004-11-11, 15:03 »
A ja nie kapuje jak zrobić dom neopetowi
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #26 : 2004-11-11, 15:04 »
Anielka :lol: Mój nazywa się Beree ;) To on :



Najtańszy dom kosztuje 1000 NP. Jak będziesz tyle miała, to pogadamy :lol:
Zapisane

kocham_koty

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #27 : 2004-11-11, 15:04 »
ja też :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Neopets
« Odpowiedz #27 : 2004-11-11, 15:04 »

Amarae

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #28 : 2004-11-11, 15:07 »
A macie chociaż 1000 NP? Zresztą dom wam do szcześcia niepotrzebny ;p To nic nie daje zwierzakowi ;p
Zapisane

Essey

  • Gość
Neopets
« Odpowiedź #29 : 2004-11-11, 15:10 »
http://home.neopets.com/templates/homepage.phtml?pet_name=anielka <---- tu jest stronka i jeszcze mam pytnie. Co to??
These are my stats:
Level - 1
Strength - 8
Speed - 6
Defence - 6
Hit Points - 10/10

Anielka :lol: heh, mówię ci że wszystko inne było pozajmowane :P  :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 58   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 29 zapytaniami.